2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlarr selam bugün kontrolümüz vardı 36+2 bebişim 2600gr mış doktor normal kgsi dedi ama bana az gibi geldi bebeğe kilo aldırmak için neler tüketebilirim ?🙄
Her gün mutlaka kaşar ve yumurta. İster omlet ister haşlama nası yiyebiliyorsan canım. Pekmez varsa bir kaşık pekmez. 2 adet falan ceviz. Bol bol meyve, özellikle incir de iyiymiş. Ara öğününde ayranın ya da yoğurdun olsun. Bir de haftada 3 falan etli yemek tüketmeye calis canım. Fındık badem kabak çekirdeği bunlar da bebeğe yarar.

Benim annem yapar işte düşün ki millet oturuyor boş boş kim yapacak benim için kalkıp yapar ama onlara sofra kurmasını vs istemiyorum umarım düşündüğüm kadar korkunç geçmez 🤦🏻‍♀️Çünkü gerçekten kv min tavrını düşündükçe sinir oluyorum 🤦🏻‍♀️ Ben eşimle tartıştım bu konuda hak veriyor bana ama işte herkes gelip beni rahatsız ederse çocuğum enfeksiyon kaparsa bana hak verse ne vermese ne.. Siz de çok tartışmayın akışa bırakın.. ben eşimde şeye güveniyorum ne kendi ailesi ne başkası çok rahat edemez yalnız kalmayı ailecek kalmamızı isteyebilir 👍🏻 suratımızı asalım deliye lohusa sinirine yatalım belki seninkiler çok gelmez benimkiler de az kalır keşke sadece ben ve eşim olsaydık diyorum ben de … Allah yardımcımız olsun

Aslinda hersey esinde bitiyor canım. Üstelik kendisi riskler konusundada daha bilinçlidir. İnsan ailesine normal zamanda hayır diyemeyebilir ama bu yeni doğan bir masumla ilgiliyse gerekirse hayır diyebilmek gerekir. Benim eşim k.v k.p i dogum eve geldigimiz gün arabayla aldi eve getirdi . Eve girer girmez annesi ve babasina ellerini yüzünü yıkattı ,temiz maske verdi. Bebegin oldugu odaya geldiler uzaktan baktılar ,k.v 10 dakka yanimizda oturdu ,k.p balkonda eşimle oturdu.sonuc olarak yeni dogum yapmişim lohusayim ve lohusalik aslinda bir kadinin mahremiyeti k.p vs ayni evde hiç işi yok. 10 dakika sonrada hadi gidiyoruz dedi götürdü ailesini. hastaneyede kimseyi kabul etmedi. Asla kucağa falan almadılar. Benim sadece annem var yanimda onun dışınnda misafir vs kabul etmiyoruz dedi eşim herkese. Oğlum doğduğunda gelen giden çok oldu .kucak kucak gezdi çocuk. 1 2 gün sonra enfeksiyon nedeniyle küveze alindı .10 gün kadar kanlı gözyaşı döktüm resmen ciğerlerim yandı millet sadece vah vah dedi .oyüzden bu sefer tavrımız netti. daha dogrusu ben agzımi bile acmadım eşim halletti sağolsun. diger türlü insanlar düsüncesiz ve bencil .

Hayır 🥲 cuma kontrolüm var. Son tahliller yapılacak. Gün verir mi bilmiyorum. Hastane değiştirecek olmasa söylerdi şimdiye😕 haftaya cuma da doğuma gel diyecek diye doğuyor içime ama bakalım 😅 38+0 oluyorum o zamana da. Erken mi sence 🙄
benim de yarın anestesi için ameliyat tahlilerini yaptıracak bence bana.
12-13 agustos demişti bayramdan önce bakalım şimdi kontrolde ne dicek bende bilmiyorum.
bi sıkımtı yoksa 39 u görmek istiyor doktorlar ama bilemiyorum . 38 de cok erken bi tarih degil.

Sen şanslıymışsın bak yaşamıcaksın 🙏🏻 İkinciye umut edeyim ben de 💆🏻‍♀️
yaşamıcam diye biliyorum :)
kapıya dayanırlarsa yüzsüz yüzsüz bi yerden duyup dogum yaptıgımı kovabilirim bile lıhusa kafasıyla:)
benim kv im daha dogrusu eşimin annesi çok genö istese cocuk yapar.
yapsın sevsin kendi baksın bi tane 😂😂🤣🤣🤣

ah bu merdiven cıkma işi ne kadar etkili acaba 🙈
bizim ev 4 ncü kat toplam 50 basamak gibi basamak var. asansör yok.
sadece doktor kontrolü için cıkıyorum artık evden 😂
ama işte 3-4 güne bir inip cıkmam gerekiyor.
dün kontrolüm vardı rahim agzı uzunlıgu falan normaldi . acıklık için muayne etmedi doktor.
beni de şu merdiven inip cıkma olayı zorluyo. sezeryan istiyorum vaktinden önce gelmesin diye inmiyorum dışarı 😌😌😌
Benim o 2 gün canım çıktı valla 🤣 asansör olmasaydı bende belki senin gibi olurdum :)) Allahtan iş yerinde anlayışlıydı senin işe gelip gidip o merdivenleri çıkmadın 😄

Aslinda hersey esinde bitiyor canım. Üstelik kendisi riskler konusundada daha bilinçlidir. İnsan ailesine normal zamanda hayır diyemeyebilir ama bu yeni doğan bir masumla ilgiliyse gerekirse hayır diyebilmek gerekir. Benim eşim k.v k.p i dogum eve geldigimiz gün arabayla aldi eve getirdi . Eve girer girmez annesi ve babasina ellerini yüzünü yıkattı ,temiz maske verdi. Bebegin oldugu odaya geldiler uzaktan baktılar ,k.v 10 dakka yanimizda oturdu ,k.p balkonda eşimle oturdu.sonuc olarak yeni dogum yapmişim lohusayim ve lohusalik aslinda bir kadinin mahremiyeti k.p vs ayni evde hiç işi yok. 10 dakika sonrada hadi gidiyoruz dedi götürdü ailesini. hastaneyede kimseyi kabul etmedi. Asla kucağa falan almadılar. Benim sadece annem var yanimda onun dışınnda misafir vs kabul etmiyoruz dedi eşim herkese. Oğlum doğduğunda gelen giden çok oldu .kucak kucak gezdi çocuk. 1 2 gün sonra enfeksiyon nedeniyle küveze alindı .10 gün kadar kanlı gözyaşı döktüm resmen ciğerlerim yandı millet sadece vah vah dedi .oyüzden bu sefer tavrımız netti. daha dogrusu ben agzımi bile acmadım eşim halletti sağolsun. diger türlü insanlar düsüncesiz ve bencil .
eşinizi tebrikk ediyorum tam bir baba.

bizimki de iş arkadasları konusunda hassas . hastaneye gelebilirlermiş gelme diyemezmiş gibi bi muhabet gecti.
başlarım arkadaslarına dedim.
gelmek isteyen olusa misafir kabul etmiyoruz diyecez olup bitecek dedim. ztn gene coştu covd insanlarda ne meraklı kardesim görme elalemim cocugunu cok mu lazım ya. cidden ruhsuzum ztn ben bazı konularda . başkasının bebegini severim ama mak 10 dk yani annesi babası var milletde böyle yapmacık hareketler

Benim o 2 gün canım çıktı valla 🤣 asansör olmasaydı bende belki senin gibi olurdum :)) Allahtan iş yerinde anlayışlıydı senin işe gelip gidip o merdivenleri çıkmadın 😄
ztn iş yerimin bu iyi nşyeti ya bi tarafımda patlıcak :):)
millet kudurmuş cekememezliktennn .

utanmasa erkekler hamile kalacak 😂🤪

eşinizi tebrikk ediyorum tam bir baba.

bizimki de iş arkadasları konusunda hassas . hastaneye gelebilirlermiş gelme diyemezmiş gibi bi muhabet gecti.
başlarım arkadaslarına dedim.
gelmek isteyen olusa misafir kabul etmiyoruz diyecez olup bitecek dedim. ztn gene coştu covd insanlarda ne meraklı kardesim görme elalemim cocugunu cok mu lazım ya. cidden ruhsuzum ztn ben bazı konularda . başkasının bebegini severim ama mak 10 dk yani annesi babası var milletde böyle yapmacık hareketler

Ben şu virüs ortaminda kimsenin çocugunu görmeye gitmem. Vicdan meselesi

Evet canım zaten ben kucağa vermicem kimsenin sadece ben ve babası alacak kucağa. Ama eşim de zaten bir gün kalacaklar diyor işte tabii ki eşte bitiyo ama benim annem kardeşim burdayken gelmesinler de diyemedim en azından tmm bir gün olur dedim yani umarım daha çok abartmazlar… öyle bi durum olursa enfeksiyon vs onun da ciğeri yanacak zaten ablasını arayıp niye geziyorsunuz bize uğrayacaksınız vs diye hesap da sordu. O da baba oluyor ailesini istiyor yeter ki az olsun dedim bizim de belki kötü bi tecrübe yaşamamız mı gerekiyor belki ikinciye daha başka olur her şey bilmiyorum 💆🏻‍♀️

Benim annem yapar işte düşün ki millet oturuyor boş boş kim yapacak benim için kalkıp yapar ama onlara sofra kurmasını vs istemiyorum umarım düşündüğüm kadar korkunç geçmez 🤦🏻‍♀️Çünkü gerçekten kv min tavrını düşündükçe sinir oluyorum 🤦🏻‍♀️ Ben eşimle tartıştım bu konuda hak veriyor bana ama işte herkes gelip beni rahatsız ederse çocuğum enfeksiyon kaparsa bana hak verse ne vermese ne.. Siz de çok tartışmayın akışa bırakın.. ben eşimde şeye güveniyorum ne kendi ailesi ne başkası çok rahat edemez yalnız kalmayı ailecek kalmamızı isteyebilir 👍🏻 suratımızı asalım deliye lohusa sinirine yatalım belki seninkiler çok gelmez benimkiler de az kalır keşke sadece ben ve eşim olsaydık diyorum ben de … Allah yardımcımız olsun
Bazı anneler öyle işte napsin kadin içi rahat etmiyor keske kv. lerimiz de öyle olabilse ...
Bakalım Allah hepimize sabır versin ben kızıma doğum yaptigim zaman lohusayken kaşıntı sardı bütün vücudumu sinirden, acillik oldum.. doktor emziren anneye ilaç veremeyiz diyip geri gönderdi eve, günlerce kaşındım kaşındım durdum🤦🏻‍♀️

Eşini tebrik ediyorum bravooo valla 👏👏👏👏

Bizimkiler ayyynıymış e madem niye geliyorsun diye sormak istiyor insan di mi🤦🏻‍♀️ Yolunu çok güzel yapmış seninki de umarım çok kalmazlar canım🙏🏻 faydan yoksa yenidoğan bebek her türlüenfeksiyona açıklar niye kalabalık oluşturuyorsun🤦🏻‍♀️Görümceme demiştim yani hadi onlar babaanne dede görümceme dedim ki bir iki aylıktan sonra gel abla sen hem sosyal gülümsemesi başlar daha tatlı olur dedim okul başlamadan gelecem dedi 😂hani ne diyebiliriz ki 😂 gelme o zaman gelmen şart mı biz gelince görürsün anlamıyorum ne acelesi var bebek görmenin bu kadar 🙌🏻 Ben kendimi geçtim eğer bebeğim bi enfeksiyon kapsın antibiyotik kullanmak zorunda kalsın eşim de dahil herkesi tararım 🤣🤣🤣🤣
Valla Türkçe de konuşuyoruz ama anlayana. 20 eylüle kadar başımda benimkiler. Bi de kimle konuşsa herkes çok erken gitmediniz mi diyor o da oğlum ısrar etti diyor gidelim diye 🤦🏻‍♀️ neyse ki benim görümcem ekstra bencil ve iş sevmez. Olur da bişey yapması gerekir diye hiç gelmez 😂 ordan karlıyım. Hayır bi de sanki onlar istedi diye çocuk yaptık da hemen gelmezlerse bişey olacakmış gibi davranıyorlar. Ne olacak yeni doğmuş bebek babanneyi yok mu sayacak sen benim doğumuma gelmedin diyip.
Ben şimdiden bissürü omuz bezi kestim kumaştan, kimse de maske takmadan kucağına alamaz. Rahatsız olan gitsin kendi bi daha yapsın. İnşallah hastalık durumu olmadan atlatabiliriz. Ben maskeden sıkılır da giderler diye umuyorum şu an.🙏🏻 Siz de maskeye filan zorlayın olmadı belki işe yarar

Sıkma canını benim geçenki kontrolümde bir haftada 500gr almış görünüyordu bu hafta kontrolde 50gr almış gibi ölçüldü ama doktor biz haftalık kontrollerde kilo kıyaslaması yapamayız doğru sonuç vermez haftasıyla uyumlu olmasına suyuna hareket ve kalp ritmine bakarız kiloyu kafaya takma dedi bu hafta ben de hiç dikkat edemedim ne süt ne yumurta ne muz sadece bulduğumu yedim canım istemiyor diye de az az yedim sıcak olunca havalar🤪
Sıcakta benim de yiyesim gelmiyor zorluyorum kendimi hergun yumurta muz yiyorum mutlaka. Benimki haftasından geri çıktı suyu azaldığı için büyük ihtimal iyi beslenemedi. Haftasıyla uyumlu olsaydı takmazdim ama haftaya tekrar bakılmasını isticem bakalım

Aynen hiç takılma buna, ben son 1 aydır ne kilo ne boy öğrendim. En son ki kontrolüm de hocam kilo boy vs demediniz dediğim de bana da artık onlarla işimiz yok bundan sonra önemli olan ölçümler, su ve plasentanın durumu doğuma yaklaştıkça bunlar daha önemli daha farkli parametreler önemli olur demişti. Gelişim geriliği vs olsaydı ki bu saatten sonra sanmıyorum çok önceki haftalarda belli ederdi kendini içini rahat tut.Yeme konusunda bende saldım iştahım hiç kalmadı ne bulursam öyle gecistiriyorum yinede yoğurt, süt, meyva, iki güne bir yumurta, tabiki bol su devam ediyorum
Bende bu hafta yemeğe biraz daha dikkat edicem bakalım geç kalkiyordum erken kalkcam belki bebek aç kaliyordur o sırada. Su zaten en az 3 lt içiyorum inşallah haftaya düzelir biraz. 🙏

Valla Türkçe de konuşuyoruz ama anlayana. 20 eylüle kadar başımda benimkiler. Bi de kimle konuşsa herkes çok erken gitmediniz mi diyor o da oğlum ısrar etti diyor gidelim diye 🤦🏻‍♀️ neyse ki benim görümcem ekstra bencil ve iş sevmez. Olur da bişey yapması gerekir diye hiç gelmez 😂 ordan karlıyım. Hayır bi de sanki onlar istedi diye çocuk yaptık da hemen gelmezlerse bişey olacakmış gibi davranıyorlar. Ne olacak yeni doğmuş bebek babanneyi yok mu sayacak sen benim doğumuma gelmedin diyip.
Ben şimdiden bissürü omuz bezi kestim kumaştan, kimse de maske takmadan kucağına alamaz. Rahatsız olan gitsin kendi bi daha yapsın. İnşallah hastalık durumu olmadan atlatabiliriz. Ben maskeden sıkılır da giderler diye umuyorum şu an.🙏🏻 Siz de maskeye filan zorlayın olmadı belki işe yarar
Anlayış çok önemli gerçekten biz gelmeyelim diye dişünmek çok zor değil olmamalı… ben de ilerde kv olucam gitmem kız rahat etsin sonra görürüm yenidoğan görmeye bizim kadar hevesli bi toplum daha var mı bilmiyorum… sizinkiler çok kalıyormuş allah yardımcınız olsun ben eğer süreyi çok uzatmaya kalkarlarsa en kötü ailemin yanına Mersine gitmeyi düşünüyorum… tepe tepe otursunlar oğullarıyla 😂

benim de yarın anestesi için ameliyat tahlilerini yaptıracak bence bana.
12-13 agustos demişti bayramdan önce bakalım şimdi kontrolde ne dicek bende bilmiyorum.
bi sıkımtı yoksa 39 u görmek istiyor doktorlar ama bilemiyorum . 38 de cok erken bi tarih degil.
Seninle aramızda 1 gün var bana da Dr tarih vermedi henüz, 38 i bır görelim diyor 9 Ağustosta normal muayeneye çağırdı. Suyum daha da azalmazsa bakalım benim de ağustos ortasını bulacak gibi.

Arkadaşlar 2 gündür çok fena hemoroid sorunu çekiyorum doğumuma 8-9 gün var ve şuan oturamiyorum kalkamıyorum.
Gebeliğin son zamanlarında birden pörtledi.Önerebileceginiz birşey var mı krem vs olur bitkisel tedavi olur.

X