2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Adlarıyla güzel ömürleri olsun yavrucuklarının canım 😍 maşallah umut a da inş. Benimki de böyle abi olur tatlı dilli güzel düşünceli 🥰

Canım göğüs mesajıda deneyebilirsin uçlarını sıkmadan uyarmaya çalış. Doktorum squat maydanoz ve göğüs ucu kremleriyle masajına başlayabilirsin demişti.
Maydonoz nasıl olacak canım

Midem bulanıyor, ekşiyor sanki ilk aylara geri döndüm. Bulantı ne alaka acaba ya
Ya şuan ben de aynı durumdayım uyuyamiyorum 🤷🏼‍♀️ bir kac gundur ne yesem ekşiyor kayniyor bulanıyor agzima geliyor. Doktor en son kontrolde karnın bi 15 gun daha yukarda durmaya devam edecek sonra rahatlayacaksın dedi sanirim mide sıkışıyor ve kapasitesi düştü.

Ya şuan ben de aynı durumdayım uyuyamiyorum 🤷🏼‍♀️ bir kac gundur ne yesem ekşiyor kayniyor bulanıyor agzima geliyor. Doktor en son kontrolde karnın bi 15 gun daha yukarda durmaya devam edecek sonra rahatlayacaksın dedi sanirim mide sıkışıyor ve kapasitesi düştü.
Böyle böyle gelecekler demek ki minikler. Yavaş yavaş yoklamaya başladılar. Gaviscon iç dedi bana bugun doktor ama gebelik başında öyle çok kullandım ki tiksiniyorum artık. Dayanamazsam öyle içerim.

Böyle böyle gelecekler demek ki minikler. Yavaş yavaş yoklamaya başladılar. Gaviscon iç dedi bana bugun doktor ama gebelik başında öyle çok kullandım ki tiksiniyorum artık. Dayanamazsam öyle içerim.
Az kaldı sabır inecekler aşağıya 😁 ben de bi çay bardagi soguk süt ictim iyi gelir diye mahvetti daha cok, benim ilk zamanlar hic olmamisti boyle, 25.haftadan sonra basladi rahim yukari cikmaya baslayinca. Neyse şurda ne kaldi ki buna sukur 🙏🏻

Valla bilmiyorum canım. Sen doktoruna sor bana doktor başından beri bi sorun teşkil etmiyor dediği için biz devam ettik. Ama kolaylaştırdığını söylüyorlar bakalım 😃
Ya bana da doktorum en basindan beri serbest dedi, 7ve 8.aylarda sakincali dedi sadece erken dogumu tetikleyebilir diye, simdi bende de paranoya oldu niyeyse istemiyodum. Son ay serbest demesine ragmen😅 biz de devam edelim o zaman artik

Maşallah 🧿 sarılıkta bir an önce geçer inşallah. Benim de iki gündür sertleşmeler başladı. Salı kontrol var bakalım belki sezaryen için gün verir. İnşallah iki hafta daha dayanabiliriz.
İnş cnm
Dayanırsınız cnm gerçi gelse bile erken sayılmaz ama inş 38. haftayı görmeden gelmez bebiş 🙏

Sadece bir kişiden duydum o yüzden buradan sormak istedim boyle bir sey duyan var mi baska diye. Olması çok akla mantığa aykırı ama hiç birşey için de kesinlikle olmaz diyemiyorum malesef. O yüzden tedirgin oldum biraz.
Devir eskisi gibi değil. Hani derler ya, uyurken bile tek gözün açık olacak. Böyle bir zamanda yaşıyoruz maalesef.

Ben hamileliğimin başindan beri hiç ilişkiye girmedim riskli olduğu için 23h da halka taktilar zaten 2/3 gün once çikardilar ama doktoruma sormayı unuttum şimdi ben perine masaji olsun iliski olsun yapabilirmiyim doğumu kolaylastirdigini okudum 🙄
Yani azaldı ama hiç bitmedi bizde. Ama bu gelişinde yani 9. ay bitiminde cesaret edebilir miyim bilmiyorum. Zaten eşim geldiğinde doğuma en fazla 10 gün kalmış olacak. :)

Yani azaldı ama hiç bitmedi bizde. Ama bu gelişinde yani 9. ay bitiminde cesaret edebilir miyim bilmiyorum. Zaten eşim geldiğinde doğuma en fazla 10 gün kalmış olacak. :)
Bende korkuyorum cesaret edemem bukadar zaman dayandık az daha sabredecegiz artik cunku benim kiz dogum kanalina yerlesti eli kulaginda altan arada bi basinc oluyor karnim sertlesiyor geciyor kasiklarmda regl agrisi oluyor sızı oluyor fln düşünsene tam o anda suyum gelmiş ya da ağrı gelmiş odum kopacak korkudan 🤣 o yuzden korkuyorum .
arkadasım 7 aylikken iliski sirasinda kan gelmis deli gibi hastaneye kacmislar 😀 hem komik bi durum hem insan utaniyor yani onun yrinde olmak istemem 🤣

Maydonoz nasıl olacak canım
Doktorumun söylediği hamilelik başında düşüğe sebep olabilir dediğimiz o bitki çayları maydanoz onlara devam edebilirsin. Dedi canım da ben önceden yine maydanoz falan yiyordum bitki çayı içmedim ama salatalarda falan maydanoz kullanmıştım hep önceki doktorum uzak dur falan demedi. Bu haftaları gördük 😄 bilmiyorum etkisi olur mu 🤷🏻‍♀️

Sertleşmeler dediğiniz karnın sertleşmesi toplanması di mi ,, bende de çok sık oluyor o çünkü
Evet bi tarafa toplanıyor top gibi oluyor. Açıyor karnımın içi, bazen konuşa konuya ikna ediyorum biraz hareket et diye 😄😄😄 Bir de biraz ayakta kalsam aşağıya bastırmaya başladı.
İnş cnm
Dayanırsınız cnm gerçi gelse bile erken sayılmaz ama inş 38. haftayı görmeden gelmez bebiş 🙏
İnşallah 38. Hafta hedef bakalım dayanacak mıyız? Nedense en başından beri Ağustos 5 diye geçiyor aklımdan.

Bugün ara ara sol kasığımda ağrı oluyor. Adet sancısının nasıl olduğunu unuttum resmen😕
Doğum sancısı iki taraftan mı vuruyor 🙄

X