2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Kızlar portbebe taşıma çantası alan var mı içinizde? Bebek arabası puseti olarak değil de hani şu çanta gibi olanlardan?

İstersen başhekimliğe bir dilekçe verebilirsin veua bimer/cimere yazabilirsin doktordan savunma isterler bu işlemi neden yaptığını öğrenirsin. Çünkü daha vakti gelmemişken bunu yapması hele sormadan hiç ama hiç doğru değil. İlk defa devlette duydum böyle bi şey aceleye getirmezler çoğu kere. Haftası da iyi gerçi korkmana gerek yok 🙏🏻
Teşekkür ederim canım. E nabızdan değerlendirdim doktoru ve bana nasıl davrandığını yazdım yeterli değil sanırım. Doğumu başlatsaydı şikayet edecektim ama yavrum gelmeye korktu işlemden sonra😃 sancılarım oluyordu hafif onlarda geçiverdi bende korktum o acıya zor dayandım doğuma nasıl dayanıcam diye😃 Allah yardımcımız olsun. Tek korkum gece doğum başlarda böyle bi nöbetçi doktora denk gelirsem ilk doğum travma olarak kalır hayatımda.

Ya küçük prensesi büyüdü de düştü mü göbek bağı 🥲darısı bizimkilere inşallah 🥲 evet zaten eklem yerlerine bakın diyolar kızarıksa çocuğa o giyim fazladır diyolar, deneye deneye görüyoruz iştehele sen tecrübeli annesin ama olabiliyor demek ki biz neler yaşıcaz kimbilir 😅 demek boşuna aldık 5li leri e bebekten beyaz zıbınları doldursak yetermiş 🤣

Valla büyüyorlar teyzesi. Benim oğlum mart bebegiydi ya ne rahatmisim simdi anladim. Zıbınların bile yarısını kullanamadım . Bazi zibınlar çok kalin kumaştan boynunu kasıklarını pişiriyor . Ucuz askıli incecik zıbın almistim bimden 3 tane.yıkayıp yıkayıp onları giydiriyoruz 😂.

Valla canim ilk 2 gün hastanede ellerini ayaklarini cift giydir üşür dediler. Eve gelince sadece 5 li hastane çıkışı giydirdik heryeri isilik oldu kızardı ateşlendi. göbeği dün yani 10 günlükken düştü bugün ilk kez banyo yaptırıcaz ama diğer günlerde de ılık suya şampuan koyup sildik. Şimdi sadece askılı zıbınla duruyor. Çocuk doktoru oda sicakliğina göre askıli veya kısa kollu zibınla tut dedi. Diger türlü hemen ateşleniyor. Onca 5 li takımi boşuna almışım 😂
Ben oğlumda her gün yikamistim gobek dusmeden de yikamistik hep, yine yikarim ya bu sicakta hele yavrucuk perisan olur yikanmadan😂

Ben oğlumda her gün yikamistim gobek dusmeden de yikamistik hep, yine yikarim ya bu sicakta hele yavrucuk perisan olur yikanmadan😂
1 numarayi yikamadim gobek dusene kadar.hala zorla suya girer. 2. dogumdan sonra hergun yikandi.butun gun banyoda biraksam kalir.bazen diyorum seni dogdugunda cok yikamadim diyemi Boyle oldun of tamam deyip atliyor kuvete🤣

Valla canim ilk 2 gün hastanede ellerini ayaklarini cift giydir üşür dediler. Eve gelince sadece 5 li hastane çıkışı giydirdik heryeri isilik oldu kızardı ateşlendi. göbeği dün yani 10 günlükken düştü bugün ilk kez banyo yaptırıcaz ama diğer günlerde de ılık suya şampuan koyup sildik. Şimdi sadece askılı zıbınla duruyor. Çocuk doktoru oda sicakliğina göre askıli veya kısa kollu zibınla tut dedi. Diger türlü hemen ateşleniyor. Onca 5 li takımi boşuna almışım 😂
Ay ben hiç askılı ya da kısa kollu zıbın almadım. Beyaz renk dışında alayım bari bende renkli renkli. Bir sürü de 5 li takım aldım😬 Burası da evin içi şuan 29 derece. Boşa mı aldım şimdi 😂

Ben 4200 doğmuşum eşim de 4kg kızım normalden fazla kaldığı için tombik oldu 42.haftada doğması içerde 10gün fazla yapar😂 ama beslenmeme dikkat etmiştim kola vs asla içmedim bunda da kısmadım hele susadıysam tepeme diktim kolayı vs😂 bu kez daha minik geliyor gibi bakalım bir de sezeryan olduğu için ablasından 2-3 hafta önce doğacak 3500 ü geçmesi mükemmel benim için tabi önce sağlıklı olsunlar da kilo gelir bol bol sütümüz olur bebişlerimiz doyar inşallah
Ya maşşallah bebelerinize ❤️ Ben kola vs hiç kısmadım canım ne istediyse yedim içtim 20 kiloyla tamamlıyorum ama bebeğim o kadar almadı 😅 kesin genetik bu kilo işi ben 3200 doğmuşum şu an benimki o kiloda tabi doğunca az da çıkabilir diyo doktorum 🤭🌼 bebeğin sütü indirip iştahla içmesi için de çok önemli hafif kilosunun olmadı sağlıkla gelsinler yediğimiz içtiğimiz süt olsun inşallah 🙏🏻🌼

Ablamız 8 yaşında şu an ondan sakladığım bütün kıyafetler tertemiz duruyordu lastikleri bile gevşememiş çok az birkaç parça attım onun dışında doğunca giymesi için 5li takım ve 6 aylık biriki kıyafet aldım başka da kıyafet almadım çabucak büyüyor yenidoğan elinde kalıyor insanın havalar da çok sıcak Ankara beni çok şaşırttı bu yaz gece olacakta uyuyacağız diye korkuyorum resmen 1 haftalık oldun ben zıbınla bırakırım sadece dedim hava böyle giderse
Ankara için bu hava çok ekstrem çoknadir yaşanır ve bize denk geldi 😅😅 inşallah yarından itibaren biraz serinleyecek 🙏🏻Ben de saklayım mı kıyafetleri bilmiyorum ki beşiktir bebek arabasıdır hep saklıcam büyük parçaları ne güzel ikinciye her şey hazır 🙈💃🏻

Canim doktorumuz göbek bagi düstükten 24 saat sonra yıkayin dedi. Ama yinede hergün sampuanli su yapip sildik baştan aşagı.

Ya maşşallah bebelerinize ❤️ Ben kola vs hiç kısmadım canım ne istediyse yedim içtim 20 kiloyla tamamlıyorum ama bebeğim o kadar almadı 😅 kesin genetik bu kilo işi ben 3200 doğmuşum şu an benimki o kiloda tabi doğunca az da çıkabilir diyo doktorum 🤭🌼 bebeğin sütü indirip iştahla içmesi için de çok önemli hafif kilosunun olmadı sağlıkla gelsinler yediğimiz içtiğimiz süt olsun inşallah 🙏🏻🌼
valla bende korkuyorum neden kilo almıyorum diye.
ama hamileligin bu haftasında 4 kilo aldım.
bebek 34+5 te 2614 tü.
kola falan başta dikkt ediyordum şimdi canım cekince içiyorum napayım bu sıcakta ya.
anam soguk soguk şerbetler yapsa onu içerim 😂😂
bu haftalarda kasıklarımın orda el darbeleri hissediyorum normal mi ? bu kadar kuvvetli vurmuyordu .

Aramızda algı sorunu diye bi şey yok sizin algılarınıza bu olaya bakarak yorum yapamam hadsizliğin lüzumu yok. Size sadece yazdıklarınız üzerinden cevap veriyorum niyet okumuyorum direkt yazdıklarınıza. Yazdıklarınızı daha iyi ifade edebilirseniz sorun olmaz. Eşimin mesleğinden dolayı değil ben hiç adını bile geçirmedim sizinle konuşmamız esnasında. Siz doktorların açıkça para kazanmak için ya da tatil yapmaları için çocukları erken aldıklarını iddia etmişsiniz yorumlarınızda ben de direkt olarak buna cevap verdim. Eşimi duruma karıştırmadım bile şahsileştirmenün lüzumu yok zaten eşim kadın doğurtmuyor bile. Açıkça insanların para için bebeklerin ve annelerin sağlığını riske attığını söylemişsiniz ne münasebet ne hakla? Bu kadar güvenmiyorsanız seçmezsiniz zaten bu ülkede de Allah sizi doktorların eline düşürmesin paranoid varsayımlara gerek yok paramı alacaklar o yüzden böyle o yüzden böyle yapıyorlar diye. Sakin olun yani hastanede doktor kalmadı sanki ilginç. Ben vajinal doğuma karşı değilim bence çok da güzel bi şey çabucak ayaklanacaksınız çabucak iyileşeceksiniz ne güzel 🙏🏻 42. Haftayı bile bekliyorlar burda diye yazıyorsunuz ya burdan biri çıkıp hastaneye gidip doktorlara 42. Haftayı bekleyelim diyebilir ve bu postmatüre demek en basitinden googlea postmatüre yazınca çıkan komplikasyonları bilmeden vebale girmiş oluyorsunuz. Siz de doğru yönlendirme yapın o zaman. Artısını eksisini yazın doğal olan buymuş gibi göstermeyin. Daha fazla söz sarf etmek istemiyorum herkesin gönlüne göre olsun inşallah doğumu 🙏🏻
Ben gayet sakinim canim, hadsizlige gercekten hic gerek Yok bu guzel bayram gunu.esinizden dolayi derken, her meslek grubu muhattabini elestirir ya da herkes kendinde hakli bir Yan bulur.mesela okudugum kadariyla 38. Haftada sebebsiz siyirma yapilan arkadasin durumuna ve doktorunun yaptigi isleme sizde tepki gostermissiniz.bence hakliyiz.yapilmamali.benim savundugum, anlatmakta calistigim konu bu.ama gidip o doktoru bulup sorsak o kendi acisindan bir aciklama yapacaktir haksiz olsada. ailesine ve cevresine bu olayi kendinde gordugu haklarla anlatacaktir.Her neyse fazlasiyla zaman ve enerji harcadik bu konuya.belli ki Ben kendimi ifade edemiyorum.belirtmek istedigim her noktayi birkac kere ayri mesajlarda yineledim.olmuyorsa olmuyordur.caninizi slktiysam uzgunum

OAy ben hiç askılı ya da kısa kollu zıbın almadım. Beyaz renk dışında alayım bari bende renkli renkli. Bir sürü de 5 li takım aldım😬 Burası da evin içi şuan 29 derece. Boşa mı aldım şimdi 😂

Canim senin klima vs varsa kullanirsin belki ama ben hiç kullanamadim . 5 lilerin altlari yine fena degilde üstler çok kalin birde katlaniyor giyerken 2 tane üst giymis gibi oluyor. Doktor dün hastaneden çıkarken havalar ekstradan sıcak oyüzden 1 zıbın altinada ince bir patikli pijama giydir dedi. Arada onunlada terlerse altida cikariyorum çünkü bezide var sıcakliyor çocuk. Bende fazla zibin almamistim .simdi zıbın ve alt pijama takımı olanlardan alıcam. Daha önümüz ağustos 😥

valla bende korkuyorum neden kilo almıyorum diye.
ama hamileligin bu haftasında 4 kilo aldım.
bebek 34+5 te 2614 tü.
kola falan başta dikkt ediyordum şimdi canım cekince içiyorum napayım bu sıcakta ya.
anam soguk soguk şerbetler yapsa onu içerim 😂😂
bu haftalarda kasıklarımın orda el darbeleri hissediyorum normal mi ? bu kadar kuvvetli vurmuyordu .
Ne güzel kilo iyi bi şey değil ben şimdiden nasıl vericem derdine düştüm 😅 bebek almış işte canım ne güzel 🧿 benim de sert hareketleri var baya canım yanıyor elini bilmiyorum da artık canım acıyor baya baya 🙈çünkü kilo aldılar🙈

Ne güzel kilo iyi bi şey değil ben şimdiden nasıl vericem derdine düştüm 😅 bebek almış işte canım ne güzel 🧿 benim de sert hareketleri var baya canım yanıyor elini bilmiyorum da artık canım acıyor baya baya 🙈çünkü kilo aldılar🙈
ben sana bişi sorucam . sen genel anestezi düşündün mü hiç? dogum yaklaştıkca spinalden uzaklaşıyorum.
genelde başta heycanlanmam uyurum gibi olacak ne güzel diyorum. ama sonra acı ile uyanıyormışsun.

spinalde de uyuşmama , tansiyon düşüklüğü olursa genele cevirirlerse o zaman daha cokmstres yaparım diyorum 🙈🙈

4 tane ameliyat olunca artık 5nciyi bimtaraflarım yemiyo vallah 😂😂😂

Ankara için bu hava çok ekstrem çoknadir yaşanır ve bize denk geldi 😅😅 inşallah yarından itibaren biraz serinleyecek 🙏🏻Ben de saklayım mı kıyafetleri bilmiyorum ki beşiktir bebek arabasıdır hep saklıcam büyük parçaları ne güzel ikinciye her şey hazır 🙈💃🏻
Valla saklamak lazımmış ben onu anladım. Ablam sağolsun çocuğunun kullanılabilecek olan şeylerini saklamış benim çok işime yaradı ki yiğenim kız benim bebek erkek olmasına rağmen. Bende güzelce saklamayı düşünüyorum .

Ben gayet sakinim canim, hadsizlige gercekten hic gerek Yok bu guzel bayram gunu.esinizden dolayi derken, her meslek grubu muhattabini elestirir ya da herkes kendinde hakli bir Yan bulur.mesela okudugum kadariyla 38. Haftada sebebsiz siyirma yapilan arkadasin durumuna ve doktorunun yaptigi isleme sizde tepki gostermissiniz.bence hakliyiz.yapilmamali.benim savundugum, anlatmakta calistigim konu bu.ama gidip o doktoru bulup sorsak o kendi acisindan bir aciklama yapacaktir haksiz olsada. ailesine ve cevresine bu olayi kendinde gordugu haklarla anlatacaktir.Her neyse fazlasiyla zaman ve enerji harcadik bu konuya.belli ki Ben kendimi ifade edemiyorum.belirtmek istedigim her noktayi birkac kere ayri mesajlarda yineledim.olmuyorsa olmuyordur.caninizi slktiysam uzgunum
Doktorun kendini vicdanen iyi mutlu hissetmesi önemli değil canım, önemli olan hangi tıbbi gereksinimin bu işlemi yapmaya onu ittiğini açıklayabilmesi. Eğer açıklayabiliyorsa mesela sallıyorum şu an o arkadaşın rahmindeki sertliğin yumuşaması gerektiğini düşünüyorsa doğum için bunu yapmıştır o sertliğin belki bebeğe bi zararı var belki kalp atışını etkiliyor bilmiyoruz ki bilmediğimiz bi alanda ahkam kesemeyiz tıpta her zaman doğru tek bitane değildir ama doktor size fare ilacı içirmiyorsa ( bunun zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz) kasten yaptığı her işlemi tıbbi düzeyde açıklaması gerekir. Tıp bilgilerimiz buna yetmeyebilir değerlendirilmesini istiyorsak gider suç duyurusunda bulunuruz bakanlık soruşturma izni verir ciddi düzeydeyse bilirkişi raporları alınır değerlendirilir hem hukuki açıdan hem cezai açıdan . Yani evine gidip kendini haklı görmesi vs gibi bi duruma gerek yok emin olun. O an durumun gereğini ya yapmıştır ya da yanlış yapmıştır ya da bilerek kasten yapmıştır bu kadar basit. Arkadaşımızın başvurusu sonuçlanırsa yazsın. Ben eşime okuyup açıklatırım bizim anlayacağımız düzeyde. Halk tarafından çoğu doktor hatası denen şey aslında değil tıp bunu gerektirdiği için böyle oluyor ama anlaşılamayabiliyor ama arkadaşımız için söylemiyorum bunu. ( ben sosyal medyada okuduklarımı bazen eşime okuyorum işte bana bunu yaptı doktor şu ilacı verdi şunu yaptı diye vs vs diye yazanlar oluyor twitterda açık açık , bana açıklıyor ve diyor doktoru olsam ben de şu şu yüzden yapardım doktor doğru yapmış diyo altında tıp okumamış insanlar rezalet resmen canınıza kast etmiş diyor mesela) Bu yüzden her türlü hukuki başvuruyı yapmalıyız bir avukat olarak söylüyorum kimse de vazgeçmesin 🙏🏻 Kırılmadım hiç umarım siz de kırılmamışsınızdır gerek yok böyle şeylere umarım sağlıkla alırız hepimiz 🙏🏻

Valla saklamak lazımmış ben onu anladım. Ablam sağolsun çocuğunun kullanılabilecek olan şeylerini saklamış benim çok işime yaradı ki yiğenim kız benim bebek erkek olmasına rağmen. Bende güzelce saklamayı düşünüyorum .
Bizim ailede kimseden bi şey gelmedi yok yakınlarda bebek her şeyi baştan aldık siz şanslı kesimdenmişsiniz 🌼 Her şey çok yükseliyor aldığım tırnak setini e bebekte iki katına gördüm mesela öyle bi şey🙏🏻Evde de sakla sakla yer kalmıyor eşim zaten istifçi her şeyi saklar kutuları bile atmaz 🙈 ben de saklamaya çalışayım elimden geldiğince özellikle büyük parçaları zaten saklıcam da 🙏🏻

1.cocukta 5 cocukluk kiyafet almisim resmen.ama 3.den sonra elden cikaracam ki dogurmamak icin bir sebebim daha olsun. 🤪

ben sana bişi sorucam . sen genel anestezi düşündün mü hiç? dogum yaklaştıkca spinalden uzaklaşıyorum.
genelde başta heycanlanmam uyurum gibi olacak ne güzel diyorum. ama sonra acı ile uyanıyormışsun.

spinalde de uyuşmama , tansiyon düşüklüğü olursa genele cevirirlerse o zaman daha cokmstres yaparım diyorum 🙈🙈

4 tane ameliyat olunca artık 5nciyi bimtaraflarım yemiyo vallah 😂😂😂
Sana bi şey diyim mi hiç düşünmedim genel anestezi ama görümcem yapmış 9 yıl önce panikleyeceksen doktorunla konuş nasıl istiyorsan öyle olsun 🙏🏻 Ben sırf bebeğimi görmek istediğim için genel istemedim ha zorunluluk olursa uyuturlar zaten bunun kararı bana ait değil 😅ama ben spinal mi epidural mi sormadım bile doktoruma doğumu da hiç düşünmüyorum hiç kafaya takmadım onlar yapacak doğumu ben olduğum yerde yatıcam niye düşüneyim kendini korkutma hiç herkes doğuruyor içimizde saklayacak halimiz yok 🙈🤣🤣🤣 ben doğum sonrası evde kalanlar evimi kirletir ve temizleyemezsem çıldırırım bunları düşünüp sinir oluyorum sadece 🙈 sen çok yaşamışsın ameliyat belki benim ilk diye bilmemeden kaynaklı rahatlığım var 🤭

X