2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Aminn Allah kolayliklar versin canim Rabbim bahtlarini guzel eylesin sana hayirli evlat olsunlar inshaAllah.. bende iyim sukur odem haric skntim yok az kaldi 3 haftaya dogum tarihim beklicez bakalim normal dogum dusunuyorum nasibse
Inşallah gönlündeki olur ben de normal çok istedim ama mümkün değildi

Ben kızımı evde bırakacağım hastanelerde sürünmesin ama kabul ederlerse annemle babamdan getirmelerini isterim daha ziyaretçi vs durumlarını bilmiyorum. Ütü olayı da iki gün sürdü benim minik minik minik bitmiyorlardı

Çok geçmiş olsun. Sonuna kadar ne gerekiyorsa nereye gitmeleri gerekiyorsa uğraşsınlar. Ben de aynı durumda kaldım kalp değil di bizde hastaydı bebeğim ama ben 17. Haftadaydım başka dr lara gittim. Nerde test uygulama duydum yaptırdım. Sonunda benim gibi aynı durumda olan yakın bir arkadaşımla konuştuk konuyu karar vermeme o yardımcı olmuştu. Bana oğlunu çok sevdiğini ama ikimizde mutlu değiliz demişti hem çocuğun üzülmesine akranlarıyla oynayamasına çok üzülüyordu. Çok ince bir nokta ne olacağı bilinmiyor inşallah en doğru kararı verir. Dua edecem biryerlerden bir umut ışığı doğsun kardeşine

Kv ve görümcem gelecek doğum zamanı hastane ziyaretçi yasak olduğu için evde dururlar oğlumla ben doğuma giderken doğum her türlü hal var hastaneye gelmesin ilk aşamada küçük çocuğun. Tabi kv evde durmayı ister mi bilmem de benim düşünce bu doğum olup ben ve bebiş kendine gelince babası gider alır gelir

Gözlerim dolu dolu okudum, başınız sağolsun.
Umarım sizin de bebeğinizin de hem doğumda hem sonrasında sağlıklı olduğu, huzurlu bir doğum yaparsınız.

Allah korusun ya ne kadar ciddi bir durummuş Peki bu durum doğum esnasında birden mi gelişiyomuş ?
Evet canım aniden gelişti. Basta spinal anestezi yaptılar bebekler doğdu yanıma koydular öptüm kokladım. Hemen alıp sardılar o sırada doktor karnımı yoğurmaya başladı midem bulanıyor dedim kustum. Sonrası yok bende bilincimi kaybettim. Birinin kulağıma seni yoğun bakıma alıyoruz dediğini hatırlıyorum. Gözümü açtığımda saat 7ye geliyordu zangır zangır titriyordum biri üstüme sürekli battaniye atıyor biri oksijen maskesi takıyor biri kasığımdan kan alıyor. Doktor geldi ilk bebekler nasıl diye sordum sonra ben neden burdayım dedim. Kanamayı durduramadık 4 ünite kadar kan kaybettin dedi sonrası zaten sabaha kadar kum torbaları tuşeler kabus gibiydi. Eşime her seye hazırlıklı olun en iyi ihtimalle rahmini almak zorunda kalabiliriz demiş. 2 doktor daha çağırmış rahmin içine de ayrı bi dikiş atmışlar. Kurtarmışlar ama hasar büyük ikinci bir gebeliği kaldırmaz muhtemelen.

Kızlar karnınızda kasılma oluyor mu karnım gün içinde taş gibi oluyor tam olarak ne olduğunu bilmiyorum sizde de oluyor mu?
Evet benim de 2-3 gundur olmaya başladı sanırım artık magnezyum başlama zamanım geldi

Oy neler yaşamışsim canım neyse ki geçti bitti bebislerin de sen de iyisiniz şükür Rabbim sizi birbirinize bağışlamış

Oy neler yaşamışsim canım neyse ki geçti bitti bebislerin de sen de iyisiniz şükür Rabbim sizi birbirinize bağışlamış
Çok şükür geçti gitti. Sağ olduğumuza şükrediyorum her gün. Bi de ben olayın farkında değildim servise çıkınca doktor detaylı anlattı bildiğin ölümden dönmüşüm

Çok üzüldüm yazınızı okuyunca.Kardeşinizin duygularını hislerini tahmin edebiliyorum.Forumda bende dahil bir çok kez erken-geç haftada bebeklerini kaybeden arkadaşlar var.
İnşallah bir mucize olur kardeşiniz Tuğba için.
Ama sonuç ne olursa olsun onu yanlız birakmayin çok önemli bir karar hem duygusal,hem mantıksal düşünmek gerekiyor.Dualarimiz kardeşinizle.

Kızlar karnınızda kasılma oluyor mu karnım gün içinde taş gibi oluyor tam olarak ne olduğunu bilmiyorum sizde de oluyor mu?
Kasılma denen olayı henüz anlayamadım yaşadım mı yaşamadım mı bilmiyorum ama karnımın çok sert olduğu zamanlar oluyor, genellikle akşama doğru ve gece oluyor gazdan mı acaba diye dusunuyorum. Bebek hareket etmiyor pek öyle oldugu zamanlar. Gün içinde de oluyor ama kasılmada anlatılan gibi öne doğru gerilme veya 10 saniyelik falan degil. Sürekli sertlik benimki. Yatinca ovalayinca biraz iyi geliyor.

Ben ilk başta annemlere de soyledim kimseye isim konusunda danışmayacağim ben tasiyorum ben esimle karar verecegim annem olsun kizim sen kv kp ile de otur bir konus saygidan dolayi bir sor dedi onlar ne diyecek diye oncenden kimse birsey soylemedi cocuk sizin siz karar verin diye ben sonra saygidan oturu oturdum ne dusunuyorsunuz aklimizda nasil isim var diye pisman oldum simdi kurtulamiyorum

Benim de bebegin suyu fazla...2.5hafta ilerde bebek demisti bana...siz dediginiz beri ayri korku kapladi icimi...saglikla gelsin insallah benim de bebegim

Neler atlatmışsınız, çok şükür hepiniz iyisiniz Dikkat edin kendinize, beslenmenize

Aa bana doktorum yine yazdı 34 ten sonra hiç öyle kasılma olmaz falan da demedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…