2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
tugce9192 tugce9192 kuruma sordum, yoğunluktan anca yazabiliyorum 😌 37. Haftadan sonrası için çalışamaz raporu istiyor bizim kurum da. İyi ki sormuşsun biliyor musun, benim raporumun süresi tam 26 temmuzda doluyordu, o gün için boş randevu zor buldum 😅

Rahmi aldılar mi? Sende de şeker vardı hatırlıyorum benim doğumum 5 saat sürmüş ardından yoğun bakima aldılar. Doktor eşime bu vakalar genelde ölümle sonuçlanıyor her seye hazırlıklı olun demiş. Ertesi gün de bana rahmini kurtardık ama tekrar hamile kalman hayatını tehlikeye atabilir bi daha doğum yaparsan sağ çıkamazsın dedi.

Yok rahmimi almadilar. Rahmimde önceden bir perde varmis onu almislar.yapışıklıği acmislar birazda bagirsaklarda problem olmus toparlamislar . Sadece bizi çok ugrastirdin dediler. Kontroldede rahim gayet iyi problem yok dediler. birde agir ilaclar vermisler

kv em begenmezse inadına o ismi koyarım hele ben.
bak ztn kimi kv anne gibi olursa böyle seyler hiç dert olmaz.
biziö tedaviyle oldu ve ben cok sıkıntımyasadom.
yüne olsa yine böyle olsun isterdim cünkü ne yasadımsa unuttum.
isim konusu acıldı ne düşünüyorsunuz isim diye.
eşim tugba koydu dedi. bende dedim ismini uraz koyacagız. tüm sıkıntıyı ben cektigim için bana bıraktı eşim isim hakkını dedim . tık yok
kv dem de eşimin ismini kayınpederinin ismini koymş. işte bana diyo eşimin adının anlamını arastırmış falan . bende dedim gerek yokmuş anne ztn senin koydugun isim belliymiş. kayınpederim diyo ki babam bana acık acık demedi ama ben onun ismini koymamı bekledigini anladım filan dedi.
bende dedim ben öyle seylere karsıyım ne babamın ne sizin isminizi koyarım. babamda istemiyor ztn mümkünse koymayın kızımmdiyor dedim.
ztn ipleri de kopardım artık . evlendigimzden beri güzel bir gün yasatmadılar bana artık cekemem ded"m.
artık diger ogullarının evlenip cocuk yapmasını beklesinler
😁😁 yani..
benim kayinvalidem de kızımın adını ben söyleyemiyorum koymayın diye tutturmuştu 5 yıl önce.. şahsen hiç oralı olmadım valla 😒😒😊

Yok rahmimi almadilar. Rahmimde önceden bir perde varmis onu almislar.yapışıklıği acmislar birazda bagirsaklarda problem olmus toparlamislar . Sadece bizi çok ugrastirdin dediler. Kontroldede rahim gayet iyi problem yok dediler. birde agir ilaclar vermisler
Bana kan verdiler 3 ünite. Ilk iki gün emzirmedim ilaçlardan kolostrumun hepsini sağıp döktüm icim acıdı.

Noskingcim nasilsin? nasil gidiyor annelik gozunuz aydin yavrulara kavustunuz umarim hersey diledigin gibidir sagligin sihhatinde iyidir.. darisi bekleyen arkadaslara ve bana insh🥰❤️ Rabbim kolay dogumlar versin herkeze
Çok şükür canım bebekli hayata alışmaya çalışıyoruz. Sen nasılsın az kamış. Rabbim hayırlı kolay doğumlar nasip etsin 🤲

Kızlar karnımın alt tarafında sanki bir ağırlık var. Oksurunce ya da kalkarken hafif ağrı yapıyor. Sizde de var mı bu durum

Sekeri olan gebelerde mi oluyor bu durum?ay simdi asiri korktum suan😬😔Rabbim hepimizj korusun🙏
Rahmi aldılar mi? Sende de şeker vardı hatırlıyorum benim doğumum 5 saat sürmüş ardından yoğun bakima aldılar. Doktor eşime bu vakalar genelde ölümle sonuçlanıyor her seye hazırlıklı olun demiş. Ertesi gün de bana rahmini kurtardık ama tekrar hamile kalman hayatını tehlikeye atabilir bi daha doğum yaparsan sağ çıkamazsın dedi.

Çok şükür canım bebekli hayata alışmaya çalışıyoruz. Sen nasılsın az kamış. Rabbim hayırlı kolay doğumlar nasip etsin 🤲
Aminn🤲🏻 Allah kolayliklar versin canim 🥰 Rabbim bahtlarini guzel eylesin sana hayirli evlat olsunlar inshaAllah.. bende iyim sukur odem haric skntim yok az kaldi 3 haftaya dogum tarihim beklicez bakalim normal dogum dusunuyorum nasibse

Kızlar öğleden beri bebek kıyafeti ütülemeye çalışıyorum bitmiyor 2 kere mola verdm hala da var ne kadar zorlandım hwva da çok sıcak. Bu arada evde başka çocuğu olanlar doğumq hastaneye götürecek misniz ben götürmeyeym diyordum ama ne yapmam daha doğru olur
Cocuklari bir ese dosta birakacam gunduz baslarsa dogum.gece olursa babam gelip baslarinda durur.hastaneye goturmek en UC nokta Benim icin normal doguracagim ve korona dolayisiyla

Allah korusun ya ne kadar ciddi bir durummuş🙏🏻 Peki bu durum doğum esnasında birden mi gelişiyomuş ?

kızlar bugün kontrolüm vardı.nst ağrım çıktı 36+2 yız daha az daha doğuma alçak diye korktum tekrar iki gün sonra yine nst var doğarsa diye çok korkuyorum daha küçük küvöze girer diye korkularım var. belim karnım ağrıyor hafif hafif artar mı acaba bu ağrılar sancılar daha bekler mı.

Cocuklari bir ese dosta birakacam gunduz baslarsa dogum.gece olursa babam gelip baslarinda durur.hastaneye goturmek en UC nokta Benim icin normal doguracagim ve korona dolayisiyla
Kv gelecekmiş doğuma hastaneye gelicem diye tutturmazsa onu evde bırakırım zaten pandemi sebebiyle sadece bir refakatçi kabul ediliyormuş şuan nasıl bilmiyorum

Kafayı yememek elde degıl herkesten bır ses e bu emıyo sunu ye sunu iç ay onu gıyme ay onu gıydırme sonra onca laftan sonra uzuluyorsun moralın bozlıyor aman moralın bozma her cocuk boyle dıyorlar 😅 hamılelık daha kolaymıs kızlar
O malum soruyu soran olmadı mı daha
"Sütün yetiyor mu"🤪🤪🤪
Herkes farklı birsey söyler he he de geç hiç takılıp da üzülme..her bebek farklı, o senin bebeğin ve onun için en iyisini sen bilirsin 👍💜

Kv gelecekmiş doğuma hastaneye gelicem diye tutturmazsa onu evde bırakırım zaten pandemi sebebiyle sadece bir refakatçi kabul ediliyormuş şuan nasıl bilmiyorum
Ben hastaneme sordum 1 refakatçi kabul ediyor ziyaretçi de kabul etmiyorlar kaynanam içeri bile giremeyecek çok üzüldüm :olamaz: refakatçi olma planı vardı hiç bana sormadan ben de eş dışında bir kişi kabul etselerdi annem kalacaktı rahat etmem için dedim içimde kalmasın :confused:

Sekeri olan gebelerde mi oluyor bu durum?ay simdi asiri korktum suan😬😔Rabbim hepimizj korusun🙏
Her şekeri olanda olacak diye bir sey yok aslında rahmin çok fazla büyümesi yüzünden oluyormuş. Benim hem ikiz hem de şekere bağlı su artışı vardı bebeklerin birinin suyu üst sınırdaydı. Daha 28 haftalikken rahim 34.haftada olması gereken boyda demişti bana kim bilir doğumda ne kadardı.

X