2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba kızlar, kız kardeşim 21 haftalik hamile iki gün önce ayrıntılı ultrasonda bebeğinin kalbinin delik olduğu sağ tarafta bulunması gereken damarların solda olduğu ve kalp kapakciklarinin tam çalışmadığını öğrendik dünde başka doktora gittiler yine aynı şeyleri söylemiş karar veron ya aldırmalısınız yada doğduktan sonra sürekli ameliyatlar olacak yaşıtları gibi yürüyemez koşamaz demiş bayramdan sonra kalp alanında iyi bir doktora daha gösterilecek kardeşim mahvoldu içimde hareketlerini hissederken nasil kıyacağım nasil diyor, içim yanıyor iki gündür ağlamaktan kahroldum ddoğumuma kaldı 3 hafta gözüm bebeğimi görmüyor öyle üzgünüm öyle mahvoldum ki allahım ne olur bir mucize olsun sağlığına kavuşsun yiğenim, ne olur güzel anneler hepiniz hamilesiniz kiminiz sanci çekiyor ne okir dualarınızı eksik etmeyin kardeşimin ismi tuğba litfen dua edin çok çok ihtiyacımız var

Sende de mi uterus atonisi oldu?

Yok ikiz değil ondan şaşırıyorum işte doktor en son başı aşağıda bedeni yukarı doğru çıkıyor ayakları da sağa almış diyordu. Ama son günlerde resmen iki ayrı bebek varmış gibi oluyor sağda bir tepe solda bir tepe. orta çökük. tahminim kafa yine biraz aşağıda olsa da bedenini sola yasladı sırtı orada sola da ayaklarını dizlerini topladı. Ağrı sızı olmayınca çok üzerinde durmadım ama gören şok oluyor o nasıl göbek diye hele akşam anneme geldim acile götürecekti beni çok şaşırdı

Allah Hayirlisini nasip etsin canim.anne her kahri ceker evladi icin omur boyu.sirtinda tasir, AC kalir doyurur ama cok ciddi saglik sorunu yasayan cocuk neler hisseder, neler yasar onu bilemeyiz.Allah kimseyiboyle Zor bir karar verecek durumda birakmasin.kardesine de en dogru Karari vermeyi nasip etsin insallah.

Kızlar öğleden beri bebek kıyafeti ütülemeye çalışıyorum bitmiyor 2 kere mola verdm hala da var ne kadar zorlandım hwva da çok sıcak. Bu arada evde başka çocuğu olanlar doğumq hastaneye götürecek misniz ben götürmeyeym diyordum ama ne yapmam daha doğru olur

Bende oğlumun ismini mustafa koyacam. ben hamile kalmadan oğlum olursa ismini mustafa koyacam diye dua ettim bir an içimden geldi ve bunu sadece eşime söyledim. Buarada Eşimin babasinin adıda mustafa. ismini mustafa koyacağımızı herkese söyledik bu sefer arkadaşlar akrabalar falan kayinvalidengilmi istedi eşin mi istedi diye sorup duruyorlar sıkıldım bu durumdan. Bana eşim ya da ailesi öyle şart koysa zaten ben ismi koymam ki onlar da öyle soru bile sormadi ne koyacaksiniz falan diye. Insanlari anlamak çok zor. Sen anlatınca bende benim başımdan geçeni anlatmak istedim

Çok zor bir durum canım, en iyi doktorlara gösterin tabi. Delik kalpte bildiğim kadarıyla zamanla kapanabilme ihtimali oluyo ya da ameliyat vs ile bazı hareketlerin kısıtlı olsa da hayatına devam edebiliyorsun. Diğer bahsettiğini ilk deda duydum ve çok üzüldüm İnşallah bir mucize olur da iyileşir, Allah yardimciniz olsun

Geçmiş olsun umarım iyi haberlerini alırlar.
Siz de çok stres olmayın her şey olacağına varıyor en nihayetinde.
Benim de bir önceki gebeliğimde çok benzer sorunlar vardı ama bunlara ilave farklı şeyler de vardı.
Kalpte aynı şekilde sağ aortik ark, bir tarafın damar beslenmesi kaynaklı küçüklüğü ve başka ufak sorunlar vardı. Bu arada sağ aortik ark ( sizinki de bu sanıyorum) aslında illa ki bir probleme sebep olacak değil ama bir anomali.
Ben de sonrasında fetüslere de bakan çocuk kalp doktoruna gitmiştim. Başka problemlerde vardı omurgasında safra kesesi karaciğerinde vs, doğduğunda muhtelemen bir kaç ameliyat ve bir de karaciğer nakli gerekir dediler (bunların başarı şansının da düşük olduğunu söylediler) genetik, kromozomal bir sorun çıkmadı. Hastalık olarak vacterl dendi. Biz göz göre göre bu kadar sıkıntı yaşayacak bir çocuğu dünyaya getiremedik. Haksızlık gibi geldi bana. Herkesin kendi kararı, hayata bakış açısı. Size ters gelecek şeyler söylenebilir o yüzden çok fikir danışmadan karar vermeleri onlar için daha iyi olur.

Fakat ben çok hazırlıksız yakalanmıştım, sonlandırma kararı kuruldan çıkıyor. Sonlandırma sadece 24. Haftaya kadar yapılabiliyordu ve benim 23 haftanın sonunda kurula girmişti. Kuruldan öğlen karar çıktı ve hemen yatışım yapılmıştı. Üniversite hastanesiydi ve başıma ne geleceğini anlatan pek bir kimse olmamıştı. Sadece suni sancı ile doğum olacağı, işte 1 gün ilaç ver 1 gün dinlen şeklinde denenecekti o yüzden 2 3 4 gece kalma ihtimali vardı. Suni sancı ilk gün etki göstermedi ikinci gün akşamı başladı doğum, açıkçası bu kısmının ne denli zor geçtiğini anlatmayayım. Sırf bu yüzden şu anda normal doğumdan hiç korkum yok (nasılsa daha fazla bir ağrı çekme ihtimalim yok gibi geliyor ) Bana ağrı kesici ne bileyim epidural vs hiç bişey verilmedi. Benim de sormak hiç aklıma gelmemişti. Eğer aksi bi durum yoksa ne kadar anestezi varsa kabul etsin derim, ne gerek var acı çekmeye bu durumda. Ben baya bir zorlandım ama bittiği an geçti. Burada tavsiyem çok net bir şekilde özel oda olması. Bu iş kesinlikle bir kaç kişiyle oda paylaşırken hele de onlara bebek gelecek size gelmeyecekken yapılmaz.

İşin duygusal boyutu çok başka. Öyle çok anaç ve üzüntüleri trajik hale getiren bir insan değilim ama kendimi her gördüğümde şok oluyordum. Bir anda göbeğim dümdüz oldu, bunu her fark ettiğimde ağlıyordum. Ben çok yalnız kalmak istedim ama ailem vs de beni hiç yalnız bırakmadı, az biraz yalnız kalaydım iyi olurdu gibi geliyor. Benim gibi söylemekte zorlanıyorsa böyle şeyleri, biraz anlamanız iyi olabilir. Fiziksel hiç bir rahatsızlığım olmadı ama şöyle 15 20 gün sonra uzun bi yürüyüşe çıkmıştım o beni çok yorup üşütmüştü. Sonra çok uzun süre hasta oldum ( ya da corona geçirdim çünkü 2020 şubatıydı bu ve yurtdışından gelenlerle görüşüyordum devamlı) muhtemelen lohusa gibi bağışıklık durumları değişiyor. Yani bunun bir doğum olduğunu kabul etmek lazım. Baya baya bir doğum oluyor ve sonu kötü bitiyor. O dönemlerde sonra gene olur gibi şeyler söyleyenlere aşırı sinir oluyordum. Ben sonra gene olmasını ya da başka bebek istemiyordum, onu istiyordum. Bunlara falan kızabilir çok şaapmayın hakkıdır.

Ama sonra geçiyor. Yani unutulmuyor da geçiyor işte. İnsanın hayatı böyle. Acı da var tatlı da.

Ben 3farkli gunde ara vererek bitirebildim
Gayet normal bence..kendnizi yormayin siz de ara verin

Bir tarafındaki poposu diğer tarafındakide ayakları olabilir mi? Benim öyle oluyo çünkü kafasıda aşağıda :)

aynı sey bende de oluyor. 2 kere falan fark ettim bende :)
artık insan şaşırıyo ne hallere giriyorlar kim bilir:):)
benim 23 üncü haftalarda falan sag kaburgamın altından poposunu ittiriyordu o agrı cok kötüydü . şuanki halime şükür ediyorum. yemek yedigimde falan nefes alamıyordum kabırga agrısından .
doktora söyledim sag kaburgamı cürüttü napıyor ordan dedim ayagıylamı ittiryor dedim. ordatam poposu var poposı ile ittiriyor demişti
napsın yavrucaklar kücücük yerdeler 48-49 cm oldular sıgmaları bile mucize diyorum ben . Allah nasıl yaratıyor yarabbim

Bir tarafındaki poposu diğer tarafındakide ayakları olabilir mi? Benim öyle oluyo çünkü kafasıda aşağıda :)
Hep diyorum umarım tek parça halinde doğar diye çok değişik hareketlerde
Şekilden şekile giriyorlar bide benimki ben acıkınca deli oluyor o da acıkıyor galiba deliyor karnımı yemek yiyorum sonra 2 saat falan yok gibi umarım aynı rutin doğunca da gider O 20. haftalardaki kaburga ağrısı hele beni ağlatıyordu geçsin diye neler yapmadım ama çürüttü kaburgamı galiba 30 larda genişledi içim iyice ağrılar azaldı da yazık minnoşlar kendileri sığamıyor :)

böyle seyler cok zor . ama siz de asla kendinizi üzmeyin . cok üzüntü erken doguma sebep oluyormuş.
ismen duamedecegim . benim adım da tugba ztn unutmam

Akışına bırakmak en güzeli canım sağlıcakla gelsin

Onu da Begüm koyduk isimleriyle yaşasinlar
İsimleriyle yaşasınlar mis kokulu kızçeler
Bence de isim konusunda senin içine ne sindiyse onu koy , bosver kayinvaliden beğenmiş beğenmemiş niye bu kadar kafana takıyorsun..eşinle ikiniz beğendiyseniz bitmiştir canım hiç dert etme kendine daha fazla

kv em begenmezse inadına o ismi koyarım hele ben.
bak ztn kimi kv anne gibi olursa böyle seyler hiç dert olmaz.
biziö tedaviyle oldu ve ben cok sıkıntımyasadom.
yüne olsa yine böyle olsun isterdim cünkü ne yasadımsa unuttum.
isim konusu acıldı ne düşünüyorsunuz isim diye.
eşim tugba koydu dedi. bende dedim ismini uraz koyacagız. tüm sıkıntıyı ben cektigim için bana bıraktı eşim isim hakkını dedim . tık yok
kv dem de eşimin ismini kayınpederinin ismini koymş. işte bana diyo eşimin adının anlamını arastırmış falan . bende dedim gerek yokmuş anne ztn senin koydugun isim belliymiş. kayınpederim diyo ki babam bana acık acık demedi ama ben onun ismini koymamı bekledigini anladım filan dedi.
bende dedim ben öyle seylere karsıyım ne babamın ne sizin isminizi koyarım. babamda istemiyor ztn mümkünse koymayın kızımmdiyor dedim.
ztn ipleri de kopardım artık . evlendigimzden beri güzel bir gün yasatmadılar bana artık cekemem ded"m.
artık diger ogullarının evlenip cocuk yapmasını beklesinler

Açikçasi adini bilmiyorum ama siddetli kanama olmuş rahim yapişmiş vs dediler.
Rahmi aldılar mi? Sende de şeker vardı hatırlıyorum benim doğumum 5 saat sürmüş ardından yoğun bakima aldılar. Doktor eşime bu vakalar genelde ölümle sonuçlanıyor her seye hazırlıklı olun demiş. Ertesi gün de bana rahmini kurtardık ama tekrar hamile kalman hayatını tehlikeye atabilir bi daha doğum yaparsan sağ çıkamazsın dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…