2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Anne olmaya gerek yok her zaman güçlü olmalıyız sakin kalabilmeliyiz dogum yapacak arkadaslara da soyluyorum bende doguma yalniz girdim acil oldu esimi aradim ulasamadim hastane ameliyattan ciktiktan sonra aramış dusunun artik hicde endiselenmedim sadece bebegim icin korktum saglam durun olur mu
kesinlikle . dün hassas bi içerik okumuştm.
dünden beri kendimde degilim.
kendi kendime dedim hiç bi sey umrumda degil şuan . spinalmiş uyuşmamakmış. kocamın ailesiymiş.
sabahtan beri tekrar ediyorum kendime saglıkla kucagıma alayım gerisi önemli degil. emmesi bile önemli degil.
kimi emmiyor diye kaoroluyor. cocugunu saglıkla kucagına alıp emmese de olurdu dicek o kadar anne var ki onu fark ettim.
küvözde olan bebekler de allahın izni ile güzel güzel büyüyüp cıkacak inşallah. hayatımızda problem olarak gördügümüz gereksiz seyleri çıkartmalıyız anne olarak .
ve birey olarak güclü olmalıyız

Canım bizim gibi evindede çocugu olanlar mecburen ayakta kalmak zorunda. Sende güclu bir annesin. Bende doguma girerken ne annemi ne esimi ne oglumu göremedim.eve gitmislerdi apar topar doguma aldılar . bugünlerde geçecek inşallah canım. Bugün bebisin durumu hakkinda bilgi verdilermi canim.
Bende tek girdim😊eşim kaynanamı, Görümcemi almaya gitmişti ben girdikten 5 dk sonra yetişebildi ama ne hikmetse gayet cesurca atlattım Şuanlık aynı cnm inş 2,3 güne güzel haberinş alırım

genel anesteziden o zaman bebegini 30 dk filan göremedin .
yok cnm sonuna kadar ayıktım en son omzuma agrı girince uyutun dedim o zamanda oğlum doğalı çok olmuştu. dikimini yapıyorlardı. Dr m bu kadar dayandın biraz daha dayan odana ayık git bebeğini daha çok gör deyince tmm dedim uyumayın dedim ve hiç uyutulmadım

Ben yaptırdım. Doktorun hafifliğine bağlı diye düşünüyorum. Acımıyor hiç. Sadece anüse doğru bi baskı hissediyorsunuz bi saniye filan o duygu çok farklı ama acı yok 😅
Bende yaptırdım canım aman hiç bsey yokmuş yahu millet neler neler diyordu korkmuştum ebe tamam canım kalk deyince bu kadarmi bitti mi diye sordum😆😆

Bana dün yapıldı :KK43: dr eldivenle iki parmak üzerine batikon döküp baktı kayganlaştırıcı jel vs sürmedi bir de enfeksiyonum olduğu için canımdan can gitti ama bazı doktorlar da hiç acıtmıyormuş rahat olun sıkmayın kendinizi
Yaptırdım canım hcbsey hissetmedim😊
Ebe kalkabilirsin deyince bukadarmydi yani diye sordum çok rahat geçti maşallah

Bende bayramdan sonra giricem canım korkma kendini kasma kasarsan canın yanabilir deneyimlerimi aktar bize 😀
Canım hcbsey yokk gerçekten.. neler demişlerdi gerçekten korkmuştum ama hcbsey yokmuş ister istemez braz kasılıyosun ama 2-3 parmak girip 10-15 saniye sağ sol yapıyor o kadar gerçekten hcbsey yokmuş.. ebe kalkablrsn dedende bukdarmydi yahu dedim😄😄

Kızlar aramızda doğum yapanlarda normal doğum yapan olmadi demi hepsi sezaryan oldu yoksa kaçırdığım yazismalar oldu da normal yapan oldumu? bizim doktorun instadan hızlandırılmış normal doğumunlarini izliyorum çekim yaptıran aileler oluyor ya onlari izliyorum da ne güzel doğuyorlar çok kolay gibi görünüyor 😂 video 2 dakka sürüyor. Doktor banada normal görünüyor diyor ama ben kendime güvenemiyorum nasıl ıkınacam hadi çıkmazsa ben iyice panik olurum

Bende tek girdim😊eşim kaynanamı, Görümcemi almaya gitmişti ben girdikten 5 dk sonra yetişebildi ama ne hikmetse gayet cesurca atlattım Şuanlık aynı cnm inş 2,3 güne güzel haberinş alırım

Alırsin canim hic merak etme. Ben zaten kendi sagligim, doğum şekli , sonrasinda ağri vs olurmu diye hic korkmadim. hatta dogumdan 3 saatte cikmişim uyaninca onu bile sorgulamadim. Sadece oğlum çok üzüldü anneme birsey olmasin diye onu arkada bırakma fikri üzdü. Bizde hep birlikte yatiyorduk ilk defa 1 gece ayri kaldik. Çok sükür rabbim beni evlatlarima bağışladi. Diger arkadaslarda sırayla evlatlarina kavuşacak insallah.

Alırsin canim hic merak etme. Ben zaten kendi sagligim, doğum şekli , sonrasinda ağri vs olurmu diye hic korkmadim. hatta dogumdan 3 saatte cikmişim uyaninca onu bile sorgulamadim. Sadece oğlum çok üzüldü anneme birsey olmasin diye onu arkada bırakma fikri üzdü. Bizde hep birlikte yatiyorduk ilk defa 1 gece ayri kaldik. Çok sükür rabbim beni evlatlarima bağışladi. Diger arkadaslarda sırayla evlatlarina kavuşacak insallah.
Amin insallah, sizlerin bu gücü olumlu yaklasimlari ,herseye ragmen saglikla evlatlariniza kavusmaniz bize de güç veriyor.

Alya cok güzel isim bence siz ne istiyorsanız onu koyun. sizin bebeğiniz etrafı çok takmayın bence. Biz eşimle karar verdik kimse de bişey diyemedi herkes benimsedi cinsiyeti belli olduktan sonra hep Ela olarak sevdik onu ❤️
Annemde bana kızıyor son aya kadar eyşan ,eyşan şimdi kv ler begenmiyor diye isim arayisina girdin cocuk senin istedigin ismi koy dedi kimseyi dinleme kv seni bir defa nasil sin diye aramadi her tel actiginda ism isim diye beyninizi yiyor dedi o yuzden senin goynunde hangi isim varsa onu koy dedi onun bunun lafinla ilerlemeyin dedi benim taraftan kimse icin sorun yok esimin ailesi hamile oldugumu ogrendikleri an 2/3 h sonra hemen almanyaya annemin yanina gonderdiler hamilelik agir geciyor diye annem sagolsun 8/9 aydir bakiyor bana hani isim bile soylese hakkidir derim de digerlerine ordan ne oluyor anlamiyorum 🤷‍♀️ O yuzden bende eyşan koyacagim kimse kusura bakmasin bu cocugu saga salim dunyaya getirebilmek icin bir allah bir annem ne cektigimi biliyor onlara oyle kenardan laf soylemek kolay geliyor ohh be icimide doktum 🤣

Annemde bana kızıyor son aya kadar eyşan ,eyşan şimdi kv ler begenmiyor diye isim arayisina girdin cocuk senin istedigin ismi koy dedi kimseyi dinleme kv seni bir defa nasil sin diye aramadi her tel actiginda ism isim diye beyninizi yiyor dedi o yuzden senin goynunde hangi isim varsa onu koy dedi onun bunun lafinla ilerlemeyin dedi benim taraftan kimse icin sorun yok esimin ailesi hamile oldugumu ogrendikleri an 2/3 h sonra hemen almanyaya annemin yanina gonderdiler hamilelik agir geciyor diye annem sagolsun 8/9 aydir bakiyor bana hani isim bile soylese hakkidir derim de digerlerine ordan ne oluyor anlamiyorum 🤷‍♀️ O yuzden bende eyşan koyacagim kimse kusura bakmasin bu cocugu saga salim dunyaya getirebilmek icin bir allah bir annem ne cektigimi biliyor onlara oyle kenardan laf soylemek kolay geliyor ohh be icimide doktum 🤣
Aynen öyle kv nin senin çocuğuna isim koyma, beğenip beğenmeme yetkisi mi var ya saygı duymak zorundalar ilk hangi isim geçtiyse içinden, hangisi sana yakın geliyorsa onu koy valla benim umrumda olmaz kimin ne düşündüğü 🤪

Anladım canım ne dedi peki uygun mu normal doğuma
Evet canım uygunmuş gusel bir sorun yok.. doğum esnasında da bir sknti ile karsilasmazsak normal.dogum yapablrsn dedi..
Bekliyoruz şuan eğer sezeryan isteseydim bayramın 3.4 günü alabiliriz dedi.. ama normal bekliyoruz artık şuan ne zaman gelirse 😆

X