2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bu arada herkese Günaydın
bugun nerdeyse hiç uyumadım. ogluma teyzeleri bakıyordu akşam 10 kadar fakat daha önce hiç ayrı yatmadığımız için onuda yanımıza aldık zaten bebiş küvozde oda yanımızda olmasaydı daha kötü olacaktım 2 ye kadar uyumadı ondan sonrada ben uyumadım doğru dürüst ögleye doğru taburcu olurum ve eve eli boş döneceğim :cry::KK42:
Olsun kuzucugun sağlığına hemencik kavusup gelecek sana abisine babasina kavusacak endişelenme 😍

Doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın 🙂Darısı başımıza. Biberon tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Hastane çantasına koyacağım bir arkadaşım tavsiye etti medela calma çok memnun kalmış ama ocak batıran cinstendi😃
Lansinohun plastik olanını sevmiştim ben gene ondan aldım. Phlips avent cam pek hoşuma gitmemişti. Cam ağır geldi bana

Kızlar Dr son kontrolde magnezyumu sabah akşam günde 2 tane vermiş efermag 365 mg. Günde 2 kez içen var mı bir sorun da yoktu ama olur diye mi verdi acaba bilemedim.
Benim doktorum 2 3 ay once baslatmisti kalsiyum magnezyuma, ilk 15gun 2tane sonrasinda da 1er tane ictim kasilmalara kramplara iyi geliyor. Ama benim doktor 36.haftaya girince birak, kasilmalari onledigi icin dogumu geciktiriyor dedi. Sizinki simdi mi baslatti, kafam karisti simdi😳

Fl değerini 7 ile çarpınca cm olarak çıkıyor sizin de 49cm, bir hafta geri bizim de fl 😕sağlıklı olsunlarda kiloda alırlar boylarıda uzar🤗 oğluşumuz olcak nasipse 🥳💙 benim ki okdr beklemez😂 sanmıyorum yani bekleyeceğini 🙊sizin cinsiyetiniz nedir
Aynıyız desenize 😅 benimde oğlan hayırla sağlıkla gelsinler inşallah. Var mı sancılarınız filan

Doğum yapan arkadaşlar gözünüz aydın 🙂Darısı başımıza. Biberon tavsiyesinde bulunabilir misiniz? Hastane çantasına koyacağım bir arkadaşım tavsiye etti medela calma çok memnun kalmış ama ocak batıran cinstendi😃
Ben biberon arayışını çok yaptım o marka gerçekten Ocak batıran cinsten 😅 medala ve como como aşırı güzel ama çok pahalı. Bunların aynısı muadil ürünler Dr Browns ve tommee tippee ben bunu aldım. Özellikleri aynı anne memesine en çok benzeyen. Yeni doğan bi bebeğin biberon ve memeyi ayırmaması lazım akım hızı da benzemeli memeye. Philips in meme redde yaptığını çok okudum araştırırken. Tommee tippee daha uyumlu hem de kolik olanı gaz önleyici.

Kızlar çatı muayenesi yaptıran var mi ben birazdan giricem çok korkuyorum 😅😅😅
Bana dün yapıldı :KK43: dr eldivenle iki parmak üzerine batikon döküp baktı kayganlaştırıcı jel vs sürmedi bir de enfeksiyonum olduğu için canımdan can gitti ama bazı doktorlar da hiç acıtmıyormuş rahat olun sıkmayın kendinizi

Ben uzun süre önce başladım günde 2 kere kullanmaya. Gece bacaklarıma kramp gidiyordu. İkiye çıkınca rahatladım. Hatta kramplar geçmeyecek olursa 3 kere alabilirsin dedi.
Benim de son bir kaç gündür bacaklarımda tuhaflık var gibi kramba benzer ama Dr a söylememiştim iyi ki vermiş o zaman
Bende iki kez içiyorum magnezyumu
Demekki normal bu zamanlarda
Bende yaklasık 1 aydır 2 kez içiyorum. Karın kasılmalarım vardı çok rahatlattı beni.
İyi bari bundan sonra kasılmalar artacak diye 2 ye çıkardı sanirim
Benim doktorum 2 3 ay once baslatmisti kalsiyum magnezyuma, ilk 15gun 2tane sonrasinda da 1er tane ictim kasilmalara kramplara iyi geliyor. Ama benim doktor 36.haftaya girince birak, kasilmalari onledigi icin dogumu geciktiriyor dedi. Sizinki simdi mi baslatti, kafam karisti simdi😳
Bende 1 aydır içiyordum ama günde 1 kezdi. Şimdi ilaç bitince yeniledi günde 2 kez yazmış. Doğumu geciktirse vermezdi heralde bilemiyorum daha var diye verdi heralde. yarın 35 haftalık olucam 38 i görelim demişti bakalım gorebilcez mi 😊

Bu arada herkese Günaydın
bugun nerdeyse hiç uyumadım. ogluma teyzeleri bakıyordu akşam 10 kadar fakat daha önce hiç ayrı yatmadığımız için onuda yanımıza aldık zaten bebiş küvozde oda yanımızda olmasaydı daha kötü olacaktım 2 ye kadar uyumadı ondan sonrada ben uyumadım doğru dürüst ögleye doğru taburcu olurum ve eve eli boş döneceğim :cry::KK42:

Canım bizim gibi evindede çocugu olanlar mecburen ayakta kalmak zorunda. Sende güclu bir annesin. Bende doguma girerken ne annemi ne esimi ne oglumu göremedim.eve gitmislerdi apar topar doguma aldılar . bugünlerde geçecek inşallah canım. Bugün bebisin durumu hakkinda bilgi verdilermi canim.

Kızlar doğum oldu ama bebiş küvozde solunum sıkıntısı yüzünden 2800 gr 48 cm doğdu.

Canım bizim gibi evindede çocugu olanlar mecburen ayakta kalmak zorunda. Sende güclu bir annesin. Bende doguma girerken ne annemi ne esimi ne oglumu göremedim.eve gitmislerdi apar topar doguma aldılar . bugünlerde geçecek inşallah canım. Bugün bebisin durumu hakkinda bilgi verdilermi canim.

Anne olmaya gerek yok her zaman güçlü olmalıyız sakin kalabilmeliyiz dogum yapacak arkadaslara da soyluyorum bende doguma yalniz girdim acil oldu esimi aradim ulasamadim hastane ameliyattan ciktiktan sonra aramış dusunun artik hicde endiselenmedim sadece bebegim icin korktum saglam durun olur mu

2-3 gündür bebeğin duruşunda değişiklik var sol yanımda bir toparlanma sağ yanımda başka toparlanma orta kısım boş sanarsın 2 bebek var. Ayakları sağ yanıma vuruyor göbeğim kare gibi oldu iki yana yaslanmış geriliyor gibi. Kafa en son aşağıdaydı yana almış olabilir mi acaba ?
ikiz mi sizin gebeliginiz?
benim de karnım sizin bahsettiginiz gibi kare gibi oldu bir kere bende anlamadım ne yapıyor acaba dye?

benim de baş asagı bebegim . ben sey diye düşündüm 2 ayagını ayırıp ittiriyor iki yanden diye.cnkü göbegimin sag ve sol kısmı dolu ortası boş kaldı.

X