2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba biz de 37+3 üz 🥳🙈🤍 2 gün önce 2834gr boy 49cmdi beklemedeyiz bakalım 🙊 sizin nasıl ?
Bizimde iki gün önce 2900 gr boy da fl ölçümünde 70.22 mm yazıyor. Fl ölçümü 1 hafta geri yazıyor ama doktor güzel dedi. Kendi gelmezse 6 Ağustos son gün dedi 😅 bakalım hayırlısı artık cinsiyeti ney sizin

İyi geceler. Doğum yapanlara Kocaman hayırlı olsun gözünüz Aydın sağ Salim sağlıcakla büyütün inşallah 🥰🥰☺️ Benim gibi 37+ 3 de olup doğumu bekleyenler var mı bebeklerinin kilo ve boy durumu nedir ??
İyi geceler 37+5 geçen hafta salı günü kilomuz 3008 di. Bende hamilelik şekeri var insilün kullanıyorum kiloyu ondan dolayı çok ciddiye almıyorum😊

sayın ik uzmanımız ekte gönderiyorum aldıgım raporu böyle bişi varsa yeterli olmaz mı ki . şimdi aklıma geldi sorayım dedim.32 de bunu aldım benn
Bu raporda sadece izin başlama tarihi yazıyor ve sizin 37 ye kadar kesin izne cikmayacaginiz belli olmadigindan bitiş tarihi de yazılmıyor bu sebeple açık bir rapor. Biz bu durumda sisteme rapor başlangıç tarihinizi girip ucu açık bir şekilde bırakırız ta ki hastaneden yeni bir rapor gelene kadar muhtemelen 37. Haftada ya da doğum olduğunda raporunuzun yenilenmesi gerekecek SGK ya düşen yeni raporda da işbaşı tarihiniz olacak onu da işveren SGK sisteminde görecek ve raporunuz kapanacaktır. Ama bu isgormezlik raporunu 37 de almanız gerekir mi diye alo 170 e bı danışın derim.

Bu raporda sadece izin başlama tarihi yazıyor ve sizin 37 ye kadar kesin izne cikmayacaginiz belli olmadigindan bitiş tarihi de yazılmıyor bu sebeple açık bir rapor. Biz bu durumda sisteme rapor başlangıç tarihinizi girip ucu açık bir şekilde bırakırız ta ki hastaneden yeni bir rapor gelene kadar muhtemelen 37. Haftada ya da doğum olduğunda raporunuzun yenilenmesi gerekecek SGK ya düşen yeni raporda da işbaşı tarihiniz olacak onu da işveren SGK sisteminde görecek ve raporunuz kapanacaktır. Ama bu isgormezlik raporunu 37 de almanız gerekir mi diye alo 170 e bı danışın derim.
2 agustos yazıyor ya , rapor başlama tarihi olarak . bizim iş yerimiz 37 den sonra 16 hafta ekliyormuş dogum tarihine göre degilmiş.

yine de ben danışayım bakayım 👍 karışık işler . ztn rapor bitmeden de ücretsiz izin içinndilekçe vercem .:KK66:

Bizimde iki gün önce 2900 gr boy da fl ölçümünde 70.22 mm yazıyor. Fl ölçümü 1 hafta geri yazıyor ama doktor güzel dedi. Kendi gelmezse 6 Ağustos son gün dedi 😅 bakalım hayırlısı artık cinsiyeti ney sizin
Fl değerini 7 ile çarpınca cm olarak çıkıyor sizin de 49cm, bir hafta geri bizim de fl 😕sağlıklı olsunlarda kiloda alırlar boylarıda uzar🤗 oğluşumuz olcak nasipse 🥳💙 benim ki okdr beklemez😂 sanmıyorum yani bekleyeceğini 🙊sizin cinsiyetiniz nedir

Karnım şişip şişip geriliyor sanki pompayla hava basmışlar gibi sert, yürümem adeta bir penguen epey baskı basınç var. Tosunum yol mu yapıyor nedir. Yolu açık oldun yiğidimin 😄
Bebeğimin karnımda olmasını çok özleyeceğim :KK43:
Daha yatağıyla dolabı yok biraz daha dursa iyi olacak
Aynı şikayetler bende de var. Fazla ayakta duramıyorun sanki çıkacak gibi, karnım taş gibi oluyor hareket edemiyorum. Birde akıntım arttı iki üç haftadır. Bence siz eksiklerinizi tamamlayın her şeyiniz hazır olsun nolur nolmaz.

Senin oğlunun ismi ne olacak karar verdiniz mi? Ben başından beri Can istiyordum eşimi ekarte edip Can’a ikna ettim 🙈
Karar verdik gibi inşallah 😄 eşim hala her gün bi isimle geliyo. O Aslan ı çok istemişti ama benim içim ısınmadı ve çok var gibi zamanlarda vazgeçirdim. Ben tek Mert, Alp tarzı isimleri seviyorum o zaman yanına Aslan ekleyelim diyor 🥴 onlardan da vazgeçtik. Atahan diye karar kıldık gibi bakalım , artık biraz isimli bişeyler yaptırcam yetişmeyecek diyorum sen Atahan yaptır vazgeçersek kimliğe başka yazdırırız nolcak diyo😆
Can ismi de çok güzel canım, ben böyle modası geçmeyecek isimleri çok seviyorum. Sağlıkla gelsin Can’ınız🥰

2 agustos yazıyor ya , rapor başlama tarihi olarak . bizim iş yerimiz 37 den sonra 16 hafta ekliyormuş dogum tarihine göre degilmiş.
Tamam sizin isyeri kabul ediyorsa sorun yoktur sanırım:) Kendi sisteminde girer ama SGK sisteminde çalışır raporunun bir etkisi yok. bize isgormezlik raporu da ayrıca düşüyordu SGK sisteminde onaylamamiz için hastane giriyordu ya da guncelliyordu ucu kapalı bir raporun olması gerekiyor cunku SGK da onaylama yapabilmek icin. Sen bişey yapmadan hastane onu yapıyor da olabilir. İşten ayrilmasaydim SGK sisteminden örnek gösterirdim :)
o zaman sizde e-devletteki isgormezlik kısmından ödemenizi takip edersiniz.

Tamam sizin isyeri kabul ediyorsa sorun yoktur sanırım:) Kendi sisteminde girer ama SGK sisteminde çalışır raporunun bir etkisi yok. bize isgormezlik raporu da ayrıca düşüyordu SGK sisteminde onaylamamiz için hastane giriyordu ya da guncelliyordu ucu kapalı bir raporun olması gerekiyor cunku SGK da onaylama yapabilmek icin. Sen bişey yapmadan hastane onu yapıyor da olabilir. İşten ayrilmasaydim SGK sisteminden örnek gösterirdim :)
evet ik öyle bişi dedi . dogum öncesi rapor parası ile dogum sonrası ayrı yatacak dedi. bir de her ay aylık yatacak dedi :)
siz her ayın 7 sinde kontrol edin gibi bişi dedi:)

Kızlar Dr son kontrolde magnezyumu sabah akşam günde 2 tane vermiş efermag 365 mg. Günde 2 kez içen var mı bir sorun da yoktu ama olur diye mi verdi acaba bilemedim.

Birsey sormak istiyorum bugün 34 h 3 günlük olduk bebeğim aşağıya aşırı baskı yapıyor yürüyemiyorum ve bir tarafa çok sık toplanma yapıyor halen de devam ediyor ağrı sancı yok bu nedir benim gibi yaşayan varmı?
Geçen hafta benim de öyleydi. Tuvalete gitmek oraya kadar yürümek bile işkence gibiydi. Kontrole gittiğimde doktor alttan muayene etti. Açıklık yok dedi. Ultrasondan bakınca bebek alnını dayamış oraya dedi. Yatarken ayaklarının altına yastık koy belki rahatsız olur pozisyon değiştirir dedi ama kıpırdamadı yerinden 😅 4 gün kadar öyle devam etti geçti sonradan. Sıkıldı herhalde 😅

Doğum sonrası doğum raporumuzu ibraz etmemiz gerekiyor mu iş yerine? Yoksa sistemden güncellenir mi?

2-3 gündür bebeğin duruşunda değişiklik var sol yanımda bir toparlanma sağ yanımda başka toparlanma orta kısım boş sanarsın 2 bebek var. Ayakları sağ yanıma vuruyor göbeğim kare gibi oldu iki yana yaslanmış geriliyor gibi. Kafa en son aşağıdaydı yana almış olabilir mi acaba ?

Doğum sonrası doğum raporumuzu ibraz etmemiz gerekiyor mu iş yerine? Yoksa sistemden güncellenir mi?
Şimdiye kadar çalışır ya da çalışmaz raporu verdiniz mi işyerinize? Bize doğum raporu ayrıca gelmiyordu calisanlardan. Hastanenin girdiği rapor SGK sistemine düşüyor ordan goruyoruz. Hastanenin raporla ilgilenen bölümü oluyor benim gittiğim hastanede tıbbi sekreterlik ilgileniyor mesela ona danisirsaniz sizi yonlendirir.

Geçen hafta benim de öyleydi. Tuvalete gitmek oraya kadar yürümek bile işkence gibiydi. Kontrole gittiğimde doktor alttan muayene etti. Açıklık yok dedi. Ultrasondan bakınca bebek alnını dayamış oraya dedi. Yatarken ayaklarının altına yastık koy belki rahatsız olur pozisyon değiştirir dedi ama kıpırdamadı yerinden 😅 4 gün kadar öyle devam etti geçti sonradan. Sıkıldı herhalde 😅
Cevap için çok teşekkürler inşaAllah benimde öyle birseydendir..doğum da yaklaşınca her belirti de acaba doğuracak mıyım diye düşünüyorum 🤦‍♀️

X