2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Canım bu arada kilosu gayet iyi bence, benim de bugün kontrolüm vardı. 2470 çıktı benim erkek bu arada. Bence hiç kafana takma. Benimkinin de boyu uzamamış mesela çok az uzamış :KK43:
Ben boyunu hiç sormadim 🙄 sağlıkli olsunlarda gerisi çok önemli değil normalde şekerim var benim insülin kulaniyorum bebeğe bi etkisi olmamiş demekki bukadar minnacik kaldi

Ben boyunu hiç sormadim 🙄 sağlıkli olsunlarda gerisi çok önemli değil normalde şekerim var benim insülin kulaniyorum bebeğe bi etkisi olmamiş demekki bukadar minnacik kaldi
Bence bebeğin minnacık değil canım haftasıyla uyumlu benım de 34. Haftada 2300 kilosu boyunu hiç bilmiyorum ben

Benimde kontrolüm vardı bugün 34+2 ve kilosu 2400 gr ,gayet iyi sağlıklı dedi doktorum. Her gün 1 muz ve yumurta mutlaka yemeye çalış dedi😬
Ben diyet yapıyorum cnm şeker var insülinde kulanıyorum o yuzden muz en son 🙄 2/3 ay önce yedim herhalde 😁 meyvelerden daha ekşili şeyler yiyorum tatlı olanlarini hiç tuketmiyorum diyetten dolayi herhalde az kilo almiş ama ben 2 kg almişim 2 hafta icinde bebek 100gr diger haftalara gore son 3 ayda ben hiç kilo almiyordum. Benek hep 200/300 aliyordu bu defa tam tersi olmus

Bende sezaryen korkusu yok da, her an sancim başlayacak suyum gelecek ve normal doğum yapmak zorunda kalacağım korkusu var, niyeyse normal doğum çok korkutuyor beni, sanki tek doğuracak benmişim gibi. Düşünüyorum oradan bebek çıkması imkansız gibi geliyor 🙈
🤣🤣🤣 valla tam benim düşüncelerimi yazmışsın bende öyleyim benden bu cocuk nasil cikacak derdindeyim korkuyorum 🤣

Kizlar sizlerin bir konuda fikirlerini almak istiyorum..benim
icin cok önemli..
Hamileligimin basinda pandemiden dolayi devlette ve ozel hastanede randevu alamadıgım ve hastaneler cok kalabalık olduğu icin özel bir kliniği tercih etmiştim.. simdiye kadar bir sorun yasamadim doktorumla.. doktorum bulunduğum sehirden başka bir şehirdeki hastane ile çalışıyor.. dogum icin 7 bin tl gibi bir rakam istediler..dogum oturdugumuz şehre 1.5 saat uzaklıkta bir hastanede . arabamız yok maalesef dolmuşlar var yada taksiyle gideceğim.. taksi git gel 1000 tl istiyor..
Simdi size sorum bu şartlarda 34. Haftada hastane ve doktor değiştirmek mantikli mi.. yeni gideceğim doktoru tanımıyorum.. özel hastane yine dogum ücreti 3500 tl.. bu haftada doktor değiştiren hastaya doktorların bakışı nasil olur onu da bilmiyorum.. siz olsanız ne yapardınız fikir verirseniz çok sevinirim
Ben olsam değiştirirdim. ve değiştirmek için çokta geç sayılmazsın Hem mesafeli hem pahalı nerdeyse 2 katı diğer hastane fiyatıyla eee bunun yetişirim, yetişmem acil durumda kalacak yer mesela bebeğin küvoze kalması gibi o zaman git geli nasıl yapacaksın böyle kötü ihtimalleri de göz önünde bulundur. Böyle Bi strese hiç girme imkanın varsa o hastanede ki en ii yi Dr ögren hemen git

Benim doktoruma 33 haftalık hamile olan bir Kadın gelmişti ama doktorum kabül etmedi. Tıp fakültesinde başka bir doktora yönlendirdi. Özel hastanelerdeki doktorlar genelde kendi takip etmedikleri hastaları pek almazlar. Ama sorunsuz geçen bir hamilelik sürecin varsa, her şey yolunda ise kabül edebilirler. Devlet ya da tıp falan düşünürsen olabilir. Hiç arada gidip muayene olduğunuz başka bir doktor olmadı mı?
Böyle durumlar yasanmaması için oğluma hamileyken ilçedeki Dr beğenmemiştim ve bunu saglık ocagından daki drmuzla konustuğumda şey demişti bana ne kadar beğenmezsen de git Bi girşisin olsun Allah korusun sıkıntılı Bi durum yasadığım da anında düşünmeden seni ile gönderebilir takip etmediği için o yüzden benim hem ilçedeki devlette, hem ildeki devlette girişim var ayrıyettem özelde gidiyorum Haa bu son ay devlete gitmiyecegim özelde devam edecegiz ama olurda Bi sıkıntı olur devlete giderseniz ikisinde de girişim var

Pediatristler damaksız olmasını öneriyorlar. Ben bibs aldım görseli güzel diye hem de kauçuk olduğu için. Ancak kauçukların şişme sıkıntısı var 4-6 haftadan fazla kullanılmaması gerekiyor aksi takdirde şişip şiştiği haliyle diş damak yapısına zarar verebilir. Damaklı kesinlikle önermiyorlar ben her çeşit aldım tutar belki diye, umarım birinden birini tutar 🙈🙏🏻
Bilmiyordum bunları hiç emzik bilgim yok çok teşekkür ederim dikkate alicam yazdıklarınızı

Arkadaslar.merhaba....dogum sonrasinkorse alan varmi?ne aldiniz?normal dogum veya sezeryan dogum belli degil daha tabi ama ne cesit almak lazim?bir de ne zaman kullanmaya baslanir?
Varsayalım sezeryan oldu ilk etapta nasıl korse takmak gerekir kaç gündür bende araştırıyorum bulamadım bşey dikiş olacağı için nasıl bişey olur acaba

icin cok önemli..
Hamileligimin basinda pandemiden dolayi devlette ve ozel hastanede randevu alamadıgım ve hastaneler cok kalabalık olduğu icin özel bir kliniği tercih etmiştim.. simdiye kadar bir sorun yasamadim doktorumla.. doktorum bulunduğum sehirden başka bir şehirdeki hastane ile çalışıyor.. dogum icin 7 bin tl gibi bir rakam istediler..dogum oturdugumuz şehre 1.5 saat uzaklıkta bir hastanede . arabamız yok maalesef dolmuşlar var yada taksiyle gideceğim.. taksi git gel 1000 tl istiyor..
Simdi size sorum bu şartlarda 34. Haftada hastane ve doktor değiştirmek mantikli mi.. yeni gideceğim doktoru tanımıyorum.. özel hastane yine dogum ücreti 3500 tl.. bu haftada doktor değiştiren hastaya doktorların bakışı nasil olur onu da bilmiyorum.. siz olsanız ne yapardınız fikir verirseniz çok sevinirim
Şartlar zor gerçekten, arkadaşların da dediği gibi değiştirmek daha mantıklı mesafe fazla planlı doğum olacağı kesin olsa belki ama acil durum için stres sebebi. Hayırlısı olsun inşallah hakkınızda

Tesekkur ederim cevabınız için.. aslinda doktorumu değiştirmek istemememdeki sebep zor bir gebelik geçirdim panik atak hastasıyım her ayrıntıya hakim doktorum.. yeni doktorum nasil olacak bilmiyorum. Birde 5 yasinda oglum var onuda çok yalnız bırakmak istemiyorum..
Acil bir durumda doktoruma ulaşamadım devlete gitmistim.. yani anı bir doğum olsa 1.5 saat uzağa nasil gideceğim diye dusunuyorum.. stresten elim ayagima dolaştı..
Tecrubeliymissiniz ne guzel.yasadiginiz sehirde mutlaka vardir sizi anlayacak bir doktor.ayriyeten psikolojik destek alin Bence daha rahat bir dogum gecirmek icin.
Benim de 6 ve 3 yasinda 2 cocugum var.dogum zamani okul kapali olacak.esim GEC saate kadar calisiyor.isyeri cok uzak ve dogum baslasa gelmesi zor.ailem calisiyor...vs.yani Benim Tek korkum dogum Ben cocuklarla Tekken baslarsa nasil hemen onlara bakacak Birini bulacam.bir komsuyla Samimi gibiyiz ama oglu buyuk ogluma kotu davraniyor surekli.yaramaz bir cocuk.hic muhtac olmayi istemiyorum.ama Allah buyuk bir sekilde hallolacaktir Hersey.

icin cok önemli..
Mesela almanyada kendı doktorum doguma gırmıyor yanı kım gırıcek bellı degıl o gun hastanedr kım varsa😅 hatta doktor dogurtmuyor bile ebe dogurtuyor hangısının mesaısı baslıosa o gırıyor,, yanı degıstırmek bana hıc zor gelmezdı sana nasıl uyuyorsa öyle yap..

keyifçiler, yerim ben onlari ☺️ canlari sagolsun ama doktorum kendi gebeliginde nasilsa dogunca da ayni oldugunu soyledi. Bakalim dogduklarinda gorucez 😍
Benim üçüncü hamileliğim... Büyükler çok hareketliydi karnımda sürekli bir hareket olurdu. Onlarla oynardım. Doğduklarında da çok hareketli ve uykusuz bebektiler... Bu minik vatandaş hep sakin, işine gelirse hareket ediyor... Umutluyum o yüzden...

Arkadaslar.merhaba....dogum sonrasinkorse alan varmi?ne aldiniz?normal dogum veya sezeryan dogum belli degil daha tabi ama ne cesit almak lazim?bir de ne zaman kullanmaya baslanir?
Ben almadım dogumdan 40 gün sonra kulanmayı dusunuyorum cunku rahmin kendini toplamasi icin rp gun lazimmis eski haline donmesi icin dogumdan sonra takilan korse rahime zarar veriyormus o yuzden kulanmayi pek dusunmuyorum ama kulanirasam dogumdan 40 gun sonra baslayacsgim

Ben diyet yapıyorum cnm şeker var insülinde kulanıyorum o yuzden muz en son 🙄 2/3 ay önce yedim herhalde 😁 meyvelerden daha ekşili şeyler yiyorum tatlı olanlarini hiç tuketmiyorum diyetten dolayi herhalde az kilo almiş ama ben 2 kg almişim 2 hafta icinde bebek 100gr diger haftalara gore son 3 ayda ben hiç kilo almiyordum. Benek hep 200/300 aliyordu bu defa tam tersi olmus
Pardon canım ya unutmuştum durumunu :/ Bebek kilo artışı artık değişiyor sanırım ,hepimizinki aşağı yukarı aynı baksana hiç kafana takma bile bence sağlıklı olsunlarda.

X