2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim 19. Hafta ikiz gebelikte rahim agzi uzunlugu 3.2 cm cikti normalmi?
Doktorum normal dedi ama benm yazilari okuyunca kafam karisti bilgi sahibi olan yazablrmi
3cme kadar normal diye biliyorum. 2.5 altı izlemeye alınıyor, 1.5 altı çok riskli.
Bana doktorun dediği böyleydi yanlış hatırlamıyorsam

Kızlar merhaba şeker yükleme testinde şekeri çıkmayıp sonrasında şekeri çıkıp diyet uygulayan ya da insülin kullanan var mı?

Dün, yarın cevap vericem demiştim.
Tokluk değerlerimi iki doktor da normal buldu, açlıklar hafif yüksek ( 100 civarı ama öğlenleri 90larda) ama daha yüksek olmadığı için idare edebiliriz dedi. Hatta endokrin doktorum bir daha gelmene gerek yok doğumdan 4 6 hafta sonra görüşelim dedi.

İki doktor da insüline gerek yok bu şekilde devam ettiği sürece dediler. Ekstra bi gelişim tuhaflığı da olmadığı için aynen devam dediler. Kadın doğum doktorum hareketlerde biraz esneklik verdiği için yemek üstü 10 dk ev içi yürüyeceğim bundan sonra. O biraz düşürebilir. Sağlık sorunum olmasa her yemek sonrası yarım saat egzersiz yapsam düşer eminim ama imkanlar böyle :)

Ebru hocaya muayene olmadım canim ben, bana yoğun zamanı denk geldi demeki, o yüzden Alptekin alagoz hocayı tercih ettim, kendisini Konya medicana dan da duymuştum, ben de Konya da yaşıyordum bu sene Ankaraya geldim,ama hastanenin en popüler kadın doğum doktoru Ebru hoca, demekki hastaları memnun.

Canım ben de tetenos aşısının ilkini 25. Haftada ikincisini 29 haftada oldum. Doktorum böyle uygun gördü. Kullandığın vitaminin içerisindeki omega 3 ün mg ı düşükse eğer bence omaga 3 e devam et ama vitaminini değiştir, içerisinde omega 3 olmayan bir vitamin kullan. Son 3 ay omega 3 çok önemliymiş çünkü, öyle diyorlar.

La ilahe illallah ya. Bunlar nasıl konuşacaklarını da bilmiyor

Benimde ayaklarım şişmiş ama ben fark etmiyorum geçen anneme bana terlik al dedim 36 aldirdim ayağim girmedi cevirdik 37 aldık

Valla canim normalds ben 37 giyiyordum. Doguma kadar şişer diye 39 aldim. Ayagim zor giriyor . Doguma kadar 40 41 olmaz umarim

Maşallah cnm inş hemencecik kiloda alır. Kendin emzirebiliyor musun görmene izin veriyorlar mı? Ahh bu küvöz var ya en büyük korkum Allah yardımcın olsun bir an önce eve geçmeniz dilegıyle
Hayır ben daha dokunamadim bile bir kereligine odasina girip kuvozden bakmamiza izin var onun disinda carsambalari goruntulu gorusme oluyo emme refleksi 34. Haftasindan sonra gelisiyormus simdi midesinden sondayla gonderiyorlar birazinida enjektorle agzina yutmayıogrensin diye cok tatli ama bu gittigimde uyyordu burnunu sıkıp uyandirdilar esneyip durdu

Bende cevaplarını veremiyorum içime attım hep şimdi patlama zamanı gibi geliyor en güzeli cadılık ozaman canını çok yakamıyorlar

çevremdekilere sen kilo almıyorsun bebekte almıyordur diyorlar birazdan ondan sanırım çok etkilendim yoksa bu kadar takmıyordum .insallah normaldir
Sen doktorun dediklerine bak çevrede herkes kendince bildiğini söylüyor. Şükür benim bebeğim kilo alarak ilerliyoruz. Sende onu takip et sağlıkla gelsinler yeter

Sen doktorun dediklerine bak çevrede herkes kendince bildiğini söylüyor. Şükür benim bebeğim kilo alarak ilerliyoruz. Sende onu takip et sağlıkla gelsinler yeter
inşallah canım doktorumda herşey normal dedi bugün çok şükür rahatladım biraz.
sağlıkla zamanında gelsin tüm minikler

Kizlar cocugunun ismine hala karar veremeyen var mi..
Oglumada son haftalar koymustum bu da oyle olacak gibi..
Kizima isim bulamadim resmen..
Karar vermek cok zor
Bugün bi arkadaşımın kızına Meyra ismini koyacağını öğrendik çok hoşumuza gitti anlamına baktık eşimle parıldayan ışık demekmiş ben kızım olsaydı Mabel çok isterdim “ ma bella (güzelim)” demek diye oğlum olacak ama

Benim minik kizimda Meyra oldu ablasi tek isim koyduk anlami guzel yeterli diye kimligi 3 cu gun geldi eve kendi yok ama kimligi geldi hemen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…