2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ben de sigarayı bıraktım resmen damak tadım yerine geldi her şeyin tadına varmaya başladım çok tehlikeli 😄ilginç bi şekilde canım hiç sigara istemiyor ama kahveyi sınırlandırmak yıktı beni kurukahveci mehmet efendinin kafeinsiz türk kahveleri varmış ondan alacağım ben 😅
Sigaradan acayip t8ksindim bende birde ac olunca midem çok bulanıyor.birseyler yiyince bastırıyorum.

Yaa canimm cok mutlu oldun cok tesskkur ederim allah sninde kucagini bos birakmasin isallah oncelikle sunu soylemek istiyorum adet belirtileriyle hamilelikk belirtisi aynidirrr dun gttim 6 hafta 4 gunluk bebegimin klp atislarini duydum 😍
Amiiin canımm Maşallah sağlıkla kucağını aldığın günlerde gelsin hemencecik❤️

Kızlar günaydın dün gece kahve lekem renk degstrdı kırmızı degıldı ama kahvede degıldı turuncu gıbıydı hemen acıle gıttım dusuk tehlıkem varmıs 😞kese ve bebek ıyı ama aktıf kanaman var dedı ıgne yaptılar ıkı gun sonra tekrar gıdıcem ama cok sukue bebegımin kalbı atıyordu 🤲🏼
Progesteran seviyesine de baktilarmi bazen aktif kanamalar dusukten kaynaklanmiyo Yinede bol bol dinlen🙏 Insalalh birsey olmaz

Bebeğin görünmesiyle kalp atışının duyulması aynı zamanda mı oluyor kızlar? Bebek tahminen ne zaman görünüyor kaç + kaç ta bilenler yazabilir mi ona göre gideyim ben de
Merhabalarr ben 4+1 ken iki keseyi gordum ikiz benimki hafta 6 haftalik olucak doktor kalp atislarini duymaya cagirdi

Ben soldaki yumurtadan yumurtlayıp o döllenınce kız oluyo dıye duymuştum sanki soldaki yumurta spermın x olanını secıyormuş. Rahımdede solda yerleşirse embrıyo mu erkek oluyomuş?
Erkek dedi burda bi arkadaş. Hele bizim hamgi taraftaki yumurta döllenmiş nerden bilcez birini koydular işte rastgele🤣

Daha çok yeni olduğu için görünmeyebilir içini ferah tut genelde dış gebelik için çok sancı ağrıdan bahsediyorlar.. kanaman ve dayanılmayacak ağrın olursa evet hastaneye gidebilirsin onun dışında sorun yok diyolar.. ben ne zaman yorulsam sol kasık ağrısı oluyor mesela 3. Haftamdan beri böyle ve başka hiç belirtim yok şimdi de korkum boş gebelik 😅evde kalmasam işe gitseydim böyle olmazdı işte karantina halleri 😂
Aynen bendede hiç belirti yok bazen ağrım oluyor sadece 😇😇Allahım korusun ya

vajinal muayene şart değil, yapırmak istemeyebilirsin. 1 hafta önden görüyor sadece vajinalde. Sana sorar istersen alttan yapalım istersen 1 hafta sonra gel diye (kese ya da bebek görünmezse) sen hangisini istiyorsan yaparsın. Bende de vardı vajinismus alttan bi 3-5 defa kontrole gittim acıtmıyor yani ince bir şey zaten

Benim de geçmişimde vajinismus öyküsü var ben yeneli baya oldu bi kere kadın doğuma muayeneye gitmiştim çocuk istiyoruz bi baktırayım diye inan bana o kadar kolay ki vajinal ultrason yani penis daha kalın mesela ona göre. Ultrason aleti çok ince ve jel de sürüyolar girdiğini anlamıyorsun bile
Ben de 1 kez alttan muayene oldum çok çok kolaydı çok ince bir şeydi zaten ama tedavi olduğum doktorda sakin olabiliyorum da başka doktora gidecek olunca endişe yaptım umarım ultrosan da görünür daha 5. haftanın içindeyim.

X