2020 Şubat Anneleri

Geçen ay 56 cm 4850 grdı. Ama kızların erkeklerin ortalaması farklı oluyor. İnternetten persentil değerlerine bakabilirsin
Kullandigim programdada var ortalama degerde gidiyoruz.
55 cm ben 56 gordum ama 55 dedi hemsire 5800 gr cikti benim pasada 63. Gundeyiz bugun.
Senin minik kolik degildi sanirim 3. Ayi bitirmissiniz gazda bir duzelme oldumu diye soracaktim olsaydi.
2. Ayla 3. Ay arasinda ne gibi bir degisiklik oldu birde Kaan Alpte artik her gun yapmiyo kakasini 4 5 gunde bir falan yapiyo yapincada toplu yapiyo alt acma bezine arada da gaziyla birlikte geliyo bir miktar gun icerisinde

Ben de rapor alırım diye düşünüyordum ama dediğin gibi yalan oldu. Hakkımozda hayırlısı. Peki il içi il dışı atama açarlar mı acaba? Bir de olur da okul haziran gbi açılırsa ücretsiz izne ayrılacak mısın başlaycak mısın. Ben ayrılmayı düşünüyorum ama yazın maaş almakta iyi olacaktı
Allah yardımcın olsun inşallah eşinde karantinaya girmez, bı dönemde insan çok arıyor çünkü
Muhtemelen almazlar çünkü bizim insanımız maalesef sorumsuzca davranmaya devam ediyor tam anlamıyla bitmeyecek virüs.
Bana da öyle geliyor her geçen gün sayı daha da artıyor çünkü resmen yakınlarımıza hasret kaldık sorumsuz insanlar yüzünden
51 günlük olduk artık:). 5ten beri ayaktaydı.. uyudu gibi.. kakayı da yapmasına rağmen çok huzursuzdu bugün. Düzgünce emmedi de ağlak mızmız. Ne kadar uyanık kalırlar bu dönem acaba?
Toplam 16 saate yakın uyurkar diye okumuştum ama her çocuk farklı oluyor tabi
2 aylik olan bebislerinizin boyu ve kilosu ne kizlar ?
Bizimki 7 Nisan’da 2 aylık olacak ama dün evde Hassas tartıyla kilosunu ölçtük 4400 çıktı ama boyunu bilmiyorum. 1. Ayda 3560 gr - 52 cm.di. Seninki ne durumda?

Hangi programı takip ediyorsun? Bizimki de 4-5 günde bi yapıyor ama yapmadan önceki gece zor geçiyo, gaz rahatsız ediyor sürekli. Tuvaletini Yapınca da saçlardan ayaklsra kadar
Acaba sütüm yetiyor da boşuna mı mama veriyorm diye düşünüyordum ama sanırım anca oluyır, ayda 1 kg almalılar sanırım değil mi

Kaka yaparsa tabiki. Pişik olur korkuyorum. Şimdiye kadar olmadı bikere olayazdı ozaman bile içim gitti. Uykuda yapmış kakalı uyumuş..
Zaten bikaç günde bi kaka yapıyor artık.
E peki kaka yapmadığı zaman huzursuz olmuyo mu? Bizimki de olmadı hafif pembeleşti sadece.

Ayda en az 800 900 gr arasi almasi gerekiyo cisli bezi gunde dolu dolu 5 6 kez oluyorsa doyuyordur. Mamayi dr ya da hemsire takviye yap demedigi surece verme bence bende o hataya dustum gunde 1 kez 60 cc veriyordum fazla mama icmesin diye ama bosuna veriyomusum kilo alimi cok iyi doyuyomusta ac gozlulukten araniyomus sipam.
Sen gunde ne kadar ve kac cc veriyorsun mama ?
Bebek bakimi adli programi takip ediyorum.

Günde 4 defa her öğün 80 cc veriyorm. 6 gün sonra 2 aylık olacak mamaya rağmen 900 gr almış 1 ayda, dediğin kilo artışına göre mama ölçüsü normal sanki o zaman

Kizlar evde cok bunaldim dogumdan beri toplasan araba olmadan 3 4 kere disari cikmisimdir o da markete yani.
İctigim cay bitti esime aldiracaktim ama acaba bende onunla gitsem mi diye dusunuyorum birazdan kv gelecek bebegi ona birakip biraz nefes alirim cok bunaldim bi yandan da gitme disarisi riskli diyorum ama sonucta evde eksik olunca esimde gidip geliyo cikmaza girdim sizce gidiyim mi gitmiyim mi ?

Maşallah. Bizim kız şimdi bu kiloda erkek çocukları daha yapılı oluyor oğlum hep tombik bir bebekti .
Erkekler daha ac gozlu bence ondan
Senin kiz ne kadarlik oldu ?
Günde 4 defa her öğün 80 cc veriyorm. 6 gün sonra 2 aylık olacak mamaya rağmen 900 gr almış 1 ayda, dediğin kilo artışına göre mama ölçüsü normal sanki o zaman
Kilo alimi normal peki sadece anne sutuyle ayda ne kadar aliyo hic denedin mi ?

Arkadaşlar merhaba,ben hala tam olarak kendime gelemedimO yüzden buraya yazma fırsatım olmadı hiç.Anneliğe alışmak biraz zorladı beni,şuan herşey yolunda ama gaz sıkıntımız var biogaia ve nurse harvey kullanıyorum,pek birşey farketmedi,kiraz çekirdeği de işe yarıyor mu yaramıyor mu anlamadım açıkçası,siz neler yapıyorsunuz?Benim miniğim kucakta uyumaya alıştı yatağına bırakır bırakmaz uyanıp ağlıyor,resmen ayakta uyuyorum onunla birlikte

Aynen senin gibiyim,evde kendimi eğlendirmeye çalışıyorum,korkudan dışarı çıkamıyorum ne yazık ki..

Bende senin kafadayım geçen gün bende geliyim mi hiç olmazsa arabada otururum dedim normalde gel diyordu otur oturduğun yerde bu iş çok ciddi demez mi bozuldum ama hak verdim. Çıkınca kendimi kirlenmiş toz içinde sanıyorum sanki her yanıma virüs bulaşmış gibi geliyor. Gelinceki o dezenfekte etme süreci yoruyor beni. Birde Allah korusun çocuklara bulaşırsa ne yaparım onun korkusu beni vazgeçiriyor. Tabi sen ölçüp biçip karar vereceksin.

Kizlar aranizds bebegi sut ve sut urunlerine alerjisi olan var mi? Emziriyorum. Süt urunleri yemesem yeterli olur mu? Yoksa kalsiyum ilaci almam gerekir mi? Yada bebege kalsiyum icin ayri bisey vermem gerekir mi?

Evet bizde gaz problemi pek olmadı.
Bizi uzun süre takip ediyor, göz kontağı kuruyor,yanına gittiğimde beni görünce gülüyor, ona güler seversem sevinç çığlıkları atıyor. Agu benzeri sesler çıkarıyor. Gece uykuları düzene girdi gündüz pek uyumuyor. 2-3 gibi öğle uykusu var onun dışında uyanık. Gece 9 gibi gece uykusuna yatıyor. Yatmadan meme istiyor-ki biliyosun meme emmez ama uyumadan keyif için emiyor-
Daha tutmaya başlamadı. Dönenceyle çok eğleniyor dakikalarca takip edip gülüyor ama uzanıp tutma denemesinde bulunmadı. Şimdilik aklıma gelenler bunlar :)

E peki kaka yapmadığı zaman huzursuz olmuyo mu? Bizimki de olmadı hafif pembeleşti sadece.
İki kere huzursuz olduğunu hissettim. İlkinde 3.gün olmuştu ayak masajı yaptım işe yaradı. İkinci daha uzun sürdü masajlar da işe yaramadı belden aşağısını ılıktan hafif sıcak suya soktum yarım saat sonra yaptı :)

9 da asiya gidecegiz umarim bizede yan etkisi sadece uyku olur cok tirsiyorum zaten bu aralar cok zorluyo cok mizmiz bir de asi yuzunden huysuz olursa vay halimize
Bizde aşı olduk. Direk uyudu eve gelince De biraz uyudu şimdi sadece kucağımda uyuyor şurup verdim ağrısı var galiba mızmızlanıyor biraz.
Sizde durumlar ne ?
2 aylik olan bebislerinizin boyu ve kilosu ne kizlar ?
Bizim kilo 5.260 geldi boy bakmadı evde kendim bakmıştım geçenlerde 56 cm
bende bende
Ne yapacağımı şaşırdım. Dün ağladım hatta makineye çamaşır atarken eşim de noldu dedi bunaldım sıkıldım dedim anlıyorum seni çok zor balkona filan çık bari dedi
Anneme de gidemiyorum çok özlüyorum onu.
Sizde de oluyor mu bu Özlem

Peki gunduz uyanik kaldigi zamanlar is yapabiliyor musun aglamadan duruyor mu benim en buyuk korkum bu da

Eve geldigimizde baya bi keyifliydi oynuyodu guluyodu sonraya dogru mizmizlanmaya basladi birazda vucudu isinmisti 1 cay kasigi calpol verdim uyuyo 2 kere emmeye kalkti emzirdim altini degistirdim tekrar uyuttum.
Ahh ahh o ozlem bende hep var hic gecmiyo cunku ben gurbetteyim

Peki gunduz uyanik kaldigi zamanlar is yapabiliyor musun aglamadan duruyor mu benim en buyuk korkum bu da
Bu bebekten bebeğe değişir sanırım ama uyanık olduğu anlarda oyuncakla -ki şu dönem pek oyuncak seçeneği yok- kısa süre kendi kendine oyalanıyor onun dışında sürkli ilgi istiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…