2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bütün gün beni emzik gibi kullanan bir bebe , bugün yorgunluktan iki kızıma da sesimi yükselttim sonra hüngür hüngür ağladım .. sinirlerim çok bozuldu , eşim çalışıyor kv üst katımda oturuyor ama inipte bakmaz!!! Sütün bugün asaldı artık , süt sağma makinesi ile artırmalı mı yoksa azar azar mamaya mı başlanmalı ? Bana akıl verin benim ki gitti .. sanırım en çok kv sinir oluyorum onun hıncını kendimden ve çocuklardan çıkarıyorum .. biliyorum en güzeli yok gibi davranmak ama üst katımda olunca olmuyor işte !!! Sabah zar zor yaptığım kahvaltıyla duruyorum.. kendimi geçtim de 8 yaşında kızım var ona üzülüyorum..
Moral sütü cok etkiliyor süt azalır tıkanıklık bile yapıyor. Ben de seninle aynı durumdayım kv üst katımda şimdi neyse de hamilelik boyunca kustum 7 yaşında ogluma sadece makarna pişirebildim o kokmuyordu. Aşagıya yemek getirmezdi beni geçtim torununu cagır yukarıya da ona yedir bi corba demi yok umursamaz 😒

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz bu sözü kendime öncü eyledim bi durum oldugunda hep bunu hatırlıyorum ve bu cocuklar da büyüyecek kv Allah seni bana muhtaç etmesin diyorum hep

Cocuklar a makarna yap hazır çorba yap gerekirse. evi hergün düzenli olması şart degil zaten corna zmanı kimseyle görüşülmüyor.sadece cocuklara odaklan onlar uyuyunca uyumaya çalış hep. hiç üzülme çalışmaya da başlayınca tamamen aklından çıkar başka dünyaya geçersin aklın dagılır yeterki sütümüze sahip cıkalım

İnşallah kafanı rahatlatıp en kısa zamanda kv umursamaz hale gelirsin

Maşallah prensese 🧿 Bende geceleri sağıyorum canım göğsü boşaltıp uyarmak gerek süt öylece artıyor hemde mastiti önler. Gündüzleri benim kız az uyuyor çok emmek istiyor Sağdıgım sütü gündüz veriyorum.
Bizim sürekli takip eden doktoru hem muayenede hemde kusuyor diye 4 kere mesaj attığımda normal fazlasını kusuyır zamanla azalır dedi. Diğer gittiğim doktor da hiç bir tahlil yapmadan çocuğa doğru düzgün bakmadan reflüsü vardır dedi bende hiç söylenenden tatmin olmuyorum. Acaba besin alerjisi mi var diye deneme amaçlı inek sütlü herşeyi kestim şimdilik.
haber ederim canım gittimiz tüm doktorlar aynı şeyi söylerse kabulleneceğiz artık
Bi coronadir tutturmus gidiyorlar yahu bebek dogdugundan bu yana hicmi tahlil yapilmaz yok adam hic tahlil yaptirmadi dersin devlet hastanedinin doktoru agzindan cimbizla laf alirsin birinde eşim ylfnla aradi kizimin kakasinin rengi farkli dedi adamdaki cvp hep ayni renk olacak degil ya dedi allahim sinirden gulme krizine girdim o an😂doktora gittigimde soru sormaya korkuyorum deli mi ne 😂her gittigimde cocuk saglikli tahlile gerek yok diyor e ama kusuyor 🙁neyse birde farkli doktor gorsun bakalim senin kuzuyada bin masallah 🧿

Canım yüzünde sivilce döküntü pullanma varsa kakasi Da ishal ve mukuslu ise gürültülü kaka yapıyorsa bi alerji dr una görünün isterseniz alerjisi vardır diye değil ama bu yıl çok fazla imiş alerjik bebek nedense 2020 de doğan bebeklerde çok muş besin alerjisi
Bende meme reddi yaşamaktan korkuyorum. Aynı durumları yaşıyoruz kilo alımı iyi diyor doktoru ama ben cok rahatsız oluyorum bebiş memeyi tam boşaltamıyo. Süt kanalı tıkandı boşaltmadıgı için cok agrı cektim. Süt azalmasın diye ara ara sagım yapıyorum.
Dört aylık olunca tekrar gidecegim. Dil bagı kontrolu için.

Birsey sormak istiyorum bebeginizin dil ucunda çatallanma var mı. Bizim ki cok net belli oluyo dil ucunda kıvrım var. Aglarken cok net görünüyor.
Her bebekte oluyor mu ki yoksa dil bagından mı oluyor
Bana geri dönüş yaparsanız cok sevinirim 🙏
ÇATallanma derken ağlarken sanki dili kıvrılıyor onumu kastediyorsunuz aceba?
Bende iki defa mastit oldum Dediğiniz gibi sütümün azalmasından da korkuyorum ama sağım da yapamıyorum psikolojim bozuluyor çünkü Benin göğüslerimde sağdığımda en fazla ikisinden 30cc filan çıkıyor bu sefer sütüm yok diye üzülüyorum acayip bir kısır döngü🥴siz istanbuldamısınız aslında çok basit bir yöntemmiş çoğu doktor hemen muayehanede kesiyormuş biz o doktorlara denk gelemedik sanırım ben cerraha da götürdüm oda özellikle kulak burun Boğaz’a götürmemi tavsiye etti

Bugun 71 gunluk olduk asi icin saglik ocagina gittik. Hic aglamadi ne igne olurken ne de sonrasinda sok oldm bana benzedi galiba bende pek korkmam igneden😁😁

5200 olms kilosu 58 boy. 2700 doguma gore iyi mi sizce ki yogun bakimdn geldiginde 2600du
İLK oğlum prematüre doğmuştu 2590gr ile çıktı yopunbakımdan 2. Ay 4800grdı de gelişimi iyi demişti sizin bebeğinizde gayet iyi naşallah

CAnim benim kiz bazen gunduz epey uyuyor bazen uyusa da en fazla yarim saate uyaniyor ama geceleri standart 11 gibi uyur 4te sut veririm onu bile uyuyarak icer sonra 8gibi tekrar sut veririm 10a kadar uyur sonra zaten sabah oluyo

Canim benim bebegim 1.ayindan itibaren cok fazla kusuyor 2.ayinda kilo alimi iyiydi doktor olabilir mide kaslari henuz gelismedigi icin kolaylikla kusarlar dedi kilo aldigi surece sorun yok dedi bu ara yine fazla kusmaya basladi ne mamalik ne kiyafet dayaniyor bize
Bakalim cuma 3.ay kontrolu var kilosu nasil anliycaz artik

Benimkinin gazi varsa memede debelenip durur birakir tekrar alir kafasini oynatmaya baslar ben ordan anliyorum gazi oldugunu Gazi cikardigi gibi hemen veriyorum memeyi cnm bazen daha fazla gazi oldugu icin memeye aldigimda kusabiliyor ama herzaman degil genelde art arta cikariyor gazini araniyorsa emzirmeyi birakma bence gaz cok kusturuyor bebeleri benimki hickirik oncesi de illa kusar sonra hickirmaya baslar sebebi belli derim
Bİzim ev hep gürültülü diğer oğlumu uyutmayan çalışırken filanda sanırım uykusu dağılıyor. Büyük oğlum ab bazen gidip başında ce diye bağrınıyoe🤣valla tam tımarhane gibi

Kizlar e bebekin termosuna anne sutu isitilip konabilirmi sizce ben mama kullanmiyorum ya o sekilde olurmu memnunmusun
Anne sütünü direk ısıtma canım benmari usulu ısıtıp koyabilirsin 3 saat durur . BEnde kullanıyorum tombul termosunu dışarıdayken mama için su koyuyorum ek gıda zamanı da çorba koyuyorsun diğer oğlumda bence kesinlikle alınmalı

Iyi mi ya bide biz evde 5800 tartmstk 5200 az geldi. Gunde bi kere mama veriyorum bazen sut durumuna gore 2 kez oluyor
Bence gayet güzel alt sınırın epeyce üstünde ☺️ Peki bir şey sorayım sana mamayı nasıl veriyorsun mama verdiğinde memede isteksizlik yapıyor mu ben de vermeyi düşünüyorum doktora sorup

Buda işe yaramazsa onu deneyelim bari canım

Canım açlıktan ağladığını düşünüyorsan ver bence hem kaşıkla verirsen ne olacak ki
Açlıktan ağlıyor devamlı meme arıyor veriyorum emiyor bir kaç dk sonra çekiştirip tekrar ağlıyor bakıyorum süt yok sağıp baktım çıkmıyor 😕

Biz cumartesi baska hastaneye gidecegiz doktor tahlil yapmadan kafasina gore reflu dedi kesin bisey yok birde 1 yasindan once ilac tavsiye etmiyoruz dedi canim
Bize de doktorumuz reflü dedi tahlil yapmadan ama ilaç verdi kilosuna göre veriliyor . İlaç önermiyor da şimdi yazık çocuğun bir sıkıntısı varsa ilaç verilmeli bence böyle bi motto olmamalı. Bi hocsmın kızı evlerden uzak ilaç kullanmadı diye ateşlenip yüz felci geçirmişti lütfen ilaçlara gerekli olduğu taktirde düşman gözü ile bakmayın

600 gr ilk ay 600 gr ikinci ay olarak mi aldı.Yoksq mesela ilk ay 400 ikinci ay 800 gr gibimi. Ilk ay bebekler kilo verip az alabiliyor bildiğim kadarıyla .Doktora sor bakalım olumsuz bi durum olsa zaten takviyeye başka derler insanlar çok biliyor siz doktordan iyi mi biliyorsunuz de öylelerine. Ki anne sütü alıyor maşallah anne sütü yaramaz mi hiç 1 damlası bile şifa.
Oh ne güzel söyledin öyle . Bakalım bugün doktora gidicez sorucam üstüne basa basa 😩 allam inşallah hepimizin sütü fışkırır çok olsun amin 🙏🏼😕

ağlıyorsa tabiki vereceksin. ama kaşıkla sorun gece gece. kaşık biberon vs dene derim yoksa işkence olur kaşıkla yedirmen
Öyle mi , onu da alalım o halde yediğinin çoğu dökülecekse yazık olur. Ağlıyor canım bazı geceler olmayınca saatlerce dayanamıyorum

Canim etrafındakilere bakma, kilolu çocuk sağlıklı, zayıf çocuk sağlıksız anlamına gelmez yani.
Canim şahsi fikrim, sütün yoksa ve bebeğinin aç olduğunu düşünüyorsan vermelisin elbette, mama zararlı birşey değil sonuçta. Çocuk açsa direnmenin bi anlamı yok bence.
Evet zaten süt olmadığında sadece vermeyi düşünüyorum o da kaşıkla , tek korkum meme reddi olur mu diye
Canim etrafındakilere bakma, kilolu çocuk sağlıklı, zayıf çocuk sağlıksız anlamına gelmez yani.
Ya evladım doysun da kilosu bir kenara kalsın kulakları tıkamak zorunda insan bir yerden sonra

eger mamaya baslamamıssan başlama. doktor kontrolune gittiğinde doktor gerekli görürse başlarsın. mamayı ilk kestiğim zamanlarda ben de diyordum sütüm yetmıyor mu az mı acaba diye. ama eğer gün iç, kaka ve çiş yapıyorsa yeteri kadar, o zaman yetiyor demekmiş. çocuğa yettiği kadar geliyor. yetmediğinde doktor mutlaka söyler
Canım yetiyor gün içinde çiş kaka çok güzel yapıyor sadece gece sütüm kalmıyor 10-11 den sonra bu defa saatlerce ağlıyor meme arıyor çekiştirip duruyor süt olmayınca tekrar ağıda başlıyor işte öyle zamanlarda sadece vermeyi düşünüyorum doktoruna sorcam yarın da. Memeden soğur mu acaba diye korkuyorum sadece ama aç kalıp ağlamasına da dayanamıyorum

Mamayı sağdıgım sütü hep biberonla verdim. Biberonla hızlı çekip göğüsten yavaş gelince kızmaya başladı almak istemdi silikon uçla tutturup sonra çekip emzirdim. Bizim hanımın ağzına illa plastik bişi değecek ☺️
Allam güldürdün beni ya 🙈 minnoş pek bi nazlı maşallah diyip devam etsin memeye inş

Kızlar aranızda Nurse harveys gaz damlası kullanan var mı? Memnun musunuz ve nasıl kullanıyorsunuz
Biz biogaia ile nurse harveys beraber kullandık ama hiç bi etkisini göremedik. Her çocuk için farklı etki görülebiliyormuş. Baya bi övmüşlerdi bu ikisini aslında ama bize yaramadı.Relaktaz verdi en son doktorumuz bu biraz rahatlattı

Kızlar aranızda Nurse harveys gaz damlası kullanan var mı? Memnun musunuz ve nasıl kullanıyorsunuz
Canım ben değil ama arkadaşım ve onun arkadaşı kullanıyor aşırı memnunlar kolik bebeklere özellikle çok iyi geliyormuş ama her bebekte Farklı olabilir denemen lazım .

X