2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bugun 71 gunluk olduk asi icin saglik ocagina gittik. Hic aglamadi ne igne olurken ne de sonrasinda sok oldm bana benzedi galiba bende pek korkmam igneden😁😁

5200 olms kilosu 58 boy. 2700 doguma gore iyi mi sizce ki yogun bakimdn geldiginde 2600du
Maşallah canım ne güzel kilo almış. Anne sütü mü mama mı

Bende seni merak ediyordum memecreddi garic ayni seyleri yasiyoruz canim bude sutumde azalna olmustu cok uzuldum takviye edici seylere basladim faydasini gormeye basladim ama zayıfladığını gorunce bu kusmalarin oedine dustum doktor normal her bebekte reflu oluyor falan dedi tanam oluyorda eee kusuyor bu cocuk ne olacak boyle derken bubhafts baska doktora gidecegiz cunartesi de kilosuna bakacagiz evdeki baskulde bozuldu o kadar merak ediyirumki miral sifir insallah toparlamistir mama yazmisti aldim ama sadece bi kac kere verdim sonra baktim evet sutum azalmis ama bebegime yetiyor benimki gunduzleri oldu bitti hrp sık emerdi yine ayni o yuzden gece yetmediğini dusunuyordum o sekilde sagdim az cikti onu verdim ustund 30 cc mama verdim derken sutum sukur biraz artmaya basladi bakalim cumartesini bekliyorum sende hi doktora goster istersen bizim doktordan hic nemnun degilim burda fazla bi alternatifte yok 🙁
Canım reflü için ilaç kullanıyor musun bebeğine ?

Bence gayet iyi maşallah kuzuya 😘🤗Sizin de asi geç olmuş özel aşıları yaptiricakmisin canim
15 gunde bir geliyormus saglik ocagina verem asisi o yuzdn toplu yapiyolrmis. Rotayi yaptrmiycm sanirim 2 yasindn once krese vermiycksen gerek yok dedi ebe ama menenjiti yaptrcm

Benim bugün bitti raporum yıllık iznimin hepsini başlattım. Müdürüm haftada 3 gün gel 2 gelme dedi hemde 10-16 arası çalışılıyor bana çok iyi olacaktı ama kızım çok huysuz bu ara meme reddimizde olunca korktum evim işe yakında değil yıllık izinden sonra artık ücretsiz izne ayrılacam ben.
Canım neden meme reddi yaşadınız

Bize reflu yatagi aldirdi Dr..almazsanız biraz yükseltin dedi.
Bizde de var reflü yatağı canım doğduğundan beri kullanıyoruz. İyi gibi aslında ama gazını ve kusmasını engellemiyor hiçbişekilde .
benimki eğimli ana kucağında yatıyor imkanı yok düz yerde yatmiyor, son 3 haftadır Bence rahat ediyor hafif eğimli yattigi için gaz sorunu olmuyor geceleri. Böylece yattigı zaman 4 saat uyuyor. önceleri üzüldüm eğimli yatıyor diye ama şimdi demek ki en iyi o şekilde rahat ediyor diye düşünüyorum
Evet o eğim çok hoşuna gidiyor bebeklerin ben pusete koyuyorum bazen bebeğimi. Ne zaman koysam ya kakasını yapıyor ya da pırtlıyor😊 otomatik ana kucağı alıcaz biz de. Sizinki de bizimki gibi kucakta gezinmeyi hoplamayı seviyor dimi gazı olduğu zamanlar? Ana kucağının sallanması ağrısını unutturuyor mu acaba kucaktaki gibi
yoo biz öyleyiz hep. gece de o şekilde uyuyor. kaya kaya iniyor aşağıya kendi🤣🤣
Maşallah size😆 ben de yatırıyorum artık yastıkta ara sıra
Ben yastıgı sırtındwn itibaren kullanıyorum.reflü yatagını sevmedi benmki. Yükseltmek gaz için cok iyi geliyor emzirirkende kafa midesinden yukarıda olucakms ozaman gaz kolay cıkıyormş
Ah canım kafa yüksek emziriyorum reflü yatağında yatırıyorum ama hala gaz bombası bizim kız. Nerde hata yaptığımı bir anlasam. Doğru düzgün bişey de yemiyorum zaten gaz yapacak diye🤷

Nurse harveys çok fazla öneren var denesen mi
Buda işe yaramazsa onu deneyelim bari canım
Kızlar size bir şey danışmak istiyorum. Şimdi bebeğim 2 ayda 1.200 gr aldı ve bu aralar akşamları sütüm olmuyor suyumu içiyorum besleniyorum da ama gece kalmıyor süt o yüzden kaşıkla mama vermeyi düşünüyorum çünkü sabaha kadar açlıktan ağlıyor sizce vermeli miyim vermemeli miyim ??? 😕🥺
Canım açlıktan ağladığını düşünüyorsan ver bence hem kaşıkla verirsen ne olacak ki

Aslında çok güzelmiş şartlar... tabi her zaman öncelik bebecikler , maddiyata da ihtiyacın yoksa ücretsiz en mantıklısı👍
Bi kaç aylık borçları toparlamak için çalışmayı düşünüyordum birde bu şartlar cazip geldi ama benim kız benden başka kimse de sakinleşmiyor o yüzden bırakıp gidemeyecem

CAnim benim kiz bazen gunduz epey uyuyor bazen uyusa da en fazla yarim saate uyaniyor ama geceleri standart 11 gibi uyur 4te sut veririm onu bile uyuyarak icer sonra 8gibi tekrar sut veririm 10a kadar uyur sonra zaten sabah oluyo

Canim benim bebegim 1.ayindan itibaren cok fazla kusuyor 2.ayinda kilo alimi iyiydi doktor olabilir mide kaslari henuz gelismedigi icin kolaylikla kusarlar dedi kilo aldigi surece sorun yok dedi bu ara yine fazla kusmaya basladi ne mamalik ne kiyafet dayaniyor bize
Bakalim cuma 3.ay kontrolu var kilosu nasil anliycaz artik

Benimkinin gazi varsa memede debelenip durur birakir tekrar alir kafasini oynatmaya baslar ben ordan anliyorum gazi oldugunu Gazi cikardigi gibi hemen veriyorum memeyi cnm bazen daha fazla gazi oldugu icin memeye aldigimda kusabiliyor ama herzaman degil genelde art arta cikariyor gazini araniyorsa emzirmeyi birakma bence gaz cok kusturuyor bebeleri benimki hickirik oncesi de illa kusar sonra hickirmaya baslar sebebi belli derim
Evet gaz kusmanın en büyük sebebi. Yediklerime çok dikkat ediyorum ama yine de gazlı.
Benim kızda hıçkırıktan önce kusıyor. Annem kesikli kustu mu yedikleri yarıyordur diyo ama bazen emdiği gibi sütü kusuyor her zaman kesikli olmuyor. çok aranıyor kusuyor diye sürekli emzirmeye korkar oldum

Normal diyor ama kim görse ay çok zayıf diyip duruyor 😕 sütüm yaramıyormuş hissi de geliyor öyle olunca . Doktoruna yarın sorucam ama Fikirlerinizi de merak ediyorum
600 gr ilk ay 600 gr ikinci ay olarak mi aldı.Yoksq mesela ilk ay 400 ikinci ay 800 gr gibimi. Ilk ay bebekler kilo verip az alabiliyor bildiğim kadarıyla .Doktora sor bakalım olumsuz bi durum olsa zaten takviyeye başka derler insanlar çok biliyor siz doktordan iyi mi biliyorsunuz de öylelerine. Ki anne sütü alıyor maşallah anne sütü yaramaz mi hiç 1 damlası bile şifa.

Kızlar bebeği gazlı olanlar uyuduktan sonra hemen uyananlar benim kızım gündüz hiç uyumaz doğru düzgün. Zorla uyutsam bile hemen uyanır yirmi dakika bile demeden. Sonra yine aynı kısır döngü emme gaz çıkarma uyutmaya çalışma vs. Bugün de yine uyuttum hiç ümidim yoktu. Uyudu ama 10 dk geçmeden sancıyla ağlayarak uyandı. Aklıma geldi hemen yüzüstü yatırdım ve beline poposuna doğru masaj yaptım dairesel hareketlerle ve ben şok kızım uyumaya devam etti ve baya da uyudu ilk defa 😄 ( Tabi uyuduğu müddetçe hep başında bekledim yüzüstü tehlikeli olduğu için) Mucize gibi bişeydi benim için çünkü sancıyla uyandığında bir daha asla uyumazdı. Anlatmak istedim belki birinin işine yarar 😊

Kızlar size bir şey danışmak istiyorum. Şimdi bebeğim 2 ayda 1.200 gr aldı ve bu aralar akşamları sütüm olmuyor suyumu içiyorum besleniyorum da ama gece kalmıyor süt o yüzden kaşıkla mama vermeyi düşünüyorum çünkü sabaha kadar açlıktan ağlıyor sizce vermeli miyim vermemeli miyim ??? 😕🥺
ağlıyorsa tabiki vereceksin. ama kaşıkla sorun gece gece. kaşık biberon vs dene derim yoksa işkence olur kaşıkla yedirmen

15 gunde bir geliyormus saglik ocagina verem asisi o yuzdn toplu yapiyolrmis. Rotayi yaptrmiycm sanirim 2 yasindn once krese vermiycksen gerek yok dedi ebe ama menenjiti yaptrcm
cnm rota sadece insandan insana geçen birşey değil. ben senin yerinde olsam menenjitten önce rotayı yaptırırım. istersen araştır. rota daha sık görülen bir rahatsızlık

Kızlar bebeği gazlı olanlar uyuduktan sonra hemen uyananlar benim kızım gündüz hiç uyumaz doğru düzgün. Zorla uyutsam bile hemen uyanır yirmi dakika bile demeden. Sonra yine aynı kısır döngü emme gaz çıkarma uyutmaya çalışma vs. Bugün de yine uyuttum hiç ümidim yoktu. Uyudu ama 10 dk geçmeden sancıyla ağlayarak uyandı. Aklıma geldi hemen yüzüstü yatırdım ve beline poposuna doğru masaj yaptım dairesel hareketlerle ve ben şok kızım uyumaya devam etti ve baya da uyudu ilk defa 😄 ( Tabi uyuduğu müddetçe hep başında bekledim yüzüstü tehlikeli olduğu için) Mucize gibi bişeydi benim için çünkü sancıyla uyandığında bir daha asla uyumazdı. Anlatmak istedim belki birinin işine yarar 😊
Bu yazdiklarin ayni biziz hic uyumuyoruz😣

Leveme Leveme özelde misin devlette mi? Bende başlayacağım sanırım ama yarım gün olunca idare ederiz gibime geliyor. Bakacağım duruma.
Özeldeyim birde iş kur yarım gün çalışan annelere destek adına ödeme yapıyor haberin olsun benim sıkıntım iş yerimin evine 1 saat uzakta olması ama yapacak birşey yok çalışmam gerekiyor —bu arada herseye herkese kulak kapatmam gerekecek

X