2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Bence gayet güzel alt sınırın epeyce üstünde ☺️ Peki bir şey sorayım sana mamayı nasıl veriyorsun mama verdiğinde memede isteksizlik yapıyor mu ben de vermeyi düşünüyorum doktora sorup
Valla bulsa 5 meme daha içer benm ki biraz istekli o yuzdn sikinti olmadi ztn hastaneden eve biberona alismis geldi memeye sonradan alisti su an hem emzik hem biberon hemde memeyi gayet iyi alıyor

Kızlar bebeği babada susan varmı benim gibi deli olcagim kız emiyor zart zurt siciyor altını alan benim gazı çıkaran benim ama baba delisi . Eşimin kucağında susuyor eşim konuşuyor u mu diye ses çıkarıyor gülüyor 😒 beni beslenmek için kullanıyor resmen baba olmayincada evde kıyamet kopuyor çoğu zaman 😑😤

Benimki tam tersi keşke babada sussa azıcık dinlenirdim 😂

Bize de doktorumuz reflü dedi tahlil yapmadan ama ilaç verdi kilosuna göre veriliyor . İlaç önermiyor da şimdi yazık çocuğun bir sıkıntısı varsa ilaç verilmeli bence böyle bi motto olmamalı. Bi hocsmın kızı evlerden uzak ilaç kullanmadı diye ateşlenip yüz felci geçirmişti lütfen ilaçlara gerekli olduğu taktirde düşman gözü ile bakmayın
Yok canim ilaclara dusman gozuyle bakmiyorum doktor o gozle bakiyor hocam agzini karbonatli suyla temizleyimmi gerek yok suyla temizle hocam burnunu serumla temizleyeyimmi gerek yok burun mukosyonu bozulur suyla temizle ama ben tam tersini yine bildigimi yapiyorum😂keske tahlil yaptirip verseydin biz bi cumartesi baska hastane doktora gidecegiz oda tahlile gerekli gormezse yaptirmam bizde kilo sıkıntısı basladi bakalim cumartesi normal kiloya ulasmismi ama ben birazda mamadan suphelenmeye basladim daha oncede emzirirdim yine kusardi ama bugun az once ilk defa 2 gun sonra 30 cc mama verdim yine baya kustu vermedigim zamanlarda kusma cok cok az oldu hipp mama almistim arastirip sanirim begenmedi birde bebegold deneyecem tabi insallah gerek kalmaz mecburi durumda mecbur verecem cocuk acmi kalsin 🙁sen mama verdinmi hic ?

Biogai olmazsa olmuyor mu tek başına
Biogai bize bi kereliğine çocugu göstermek için gittiğim doktor verdi eşim nette araştırınca nurse harveys le birlikte kullanılıyormuş dedi bizde denedik hiç iyi gelmedi. Takip eden doktorumuz nurse harveys kesti relamax verdi çok iyi geliyor günde bi kez de biogai vermemi söyledi. Relamax her iki saatte bir emzirme öncesi verebiliyorum rahatlatıyor bayağı

Allam güldürdün beni ya 🙈 minnoş pek bi nazlı maşallah diyip devam etsin memeye inş
İnş canım🙏 Çok nazlı meme isteyip ağladıysa hemen vermezsem öyle bir ağlıyor ki küsüp almıyor güzel sözler söyleyip seversem tekrar tutuyor☺️ Sabahları uyandımı yüzüne bakıp sevmezsem ağıdı basıyor yine

15 gunde bir geliyormus saglik ocagina verem asisi o yuzdn toplu yapiyolrmis. Rotayi yaptrmiycm sanirim 2 yasindn once krese vermiycksen gerek yok dedi ebe ama menenjiti yaptrcm
Canim bence rotayi yaptirmalisin kreslik bir durum degil benim abim gecirmisti annem evden çıkarmazdı ama oldu ve agir gecirdi cok sukur sagligina kavustu ama annem hep anlatir canimdan can gitti ne cektik der bizim doktorda rota yaptırılmalı çevremde cok cok karsilasiyorum hastalarimda cok demisti bence sen yine baska doktorada sor

İnş canım🙏 Çok nazlı meme isteyip ağladıysa hemen vermezsem öyle bir ağlıyor ki küsüp almıyor güzel sözler söyleyip seversem tekrar tutuyor☺️ Sabahları uyandımı yüzüne bakıp sevmezsem ağıdı basıyor yine
Kiz ikimizin kizida ayni mutfaktaydim babasinin kucaginda resmen oyle bir içli agladiki kucagima alip kulagina fisildayip konusup yarim saat surdu susturmam yoksa memeyi kesinlikle almiyor

Kızlar bebeği babada susan varmı benim gibi deli olcagim kız emiyor zart zurt siciyor altını alan benim gazı çıkaran benim ama baba delisi . Eşimin kucağında susuyor eşim konuşuyor u mu diye ses çıkarıyor gülüyor 😒 beni beslenmek için kullanıyor resmen baba olmayincada evde kıyamet kopuyor çoğu zaman 😑😤
Keske bizimkide babaci olsa 😂

Benimki tam tersi keşke babada sussa azıcık dinlenirdim 😂
Ah ah baba akşam sekizde evde yoksa hiç sıkıntı yok.hep babada olsun ama bütün gün ben bakıyorum hanım efendi babaya gülüyor bana ağlıyor 😑😒 baba yoksada vay halimize
Keske bizimkide babaci olsa 😂
Valla kıskanıyorum ben ilerde ikisi bir olur beni dışlar 😤🤦🏼‍♀️ hayır bütün herşeyi ben çekiyorum sefası babaya kalıyor . 😒 baba uyudu gece 3-4kadar ağladı ya içli içli en son babasının omuzuna koydum sustu geri aldım 😂😂

Moral sütü cok etkiliyor süt azalır tıkanıklık bile yapıyor. Ben de seninle aynı durumdayım kv üst katımda şimdi neyse de hamilelik boyunca kustum 7 yaşında ogluma sadece makarna pişirebildim o kokmuyordu. Aşagıya yemek getirmezdi beni geçtim torununu cagır yukarıya da ona yedir bi corba demi yok umursamaz 😒

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz bu sözü kendime öncü eyledim bi durum oldugunda hep bunu hatırlıyorum ve bu cocuklar da büyüyecek kv Allah seni bana muhtaç etmesin diyorum hep

Cocuklar a makarna yap hazır çorba yap gerekirse. evi hergün düzenli olması şart degil zaten corna zmanı kimseyle görüşülmüyor.sadece cocuklara odaklan onlar uyuyunca uyumaya çalış hep. hiç üzülme çalışmaya da başlayınca tamamen aklından çıkar başka dünyaya geçersin aklın dagılır yeterki sütümüze sahip cıkalım

İnşallah kafanı rahatlatıp en kısa zamanda kv umursamaz hale gelirsin
İnşallah canım 🙏 lafa söze gelince babaanneyim ben demeyi biliyor ...Allah kimseye muhtaç etmesin bizi , en büyük duam 🙏

Inatcikisilik Inatcikisilik Canım kesinlikle yaptırmalısın görünce dayanamadım yazayım dedim Evdeyken de geçirebiliyorlar Çok ağır oluyor genelde arkadaşım günde 25 bez değiştiriyorum demişti Dört gün hastanede yatıp serum aldılar. Allah korusun hiç risk alma

Jaylah Jaylah açlıktan ağlıyorsa kıyamam yaa, yatmadan 1 öğün versen hem o uyur 4 saat hem o araya süt birikir, 1 öğünden de memeden soğumuyorlar hemen öyle. Neyse ki bugün gidecekmişsin doktora. Ben hiç ağlamasına kıyamıyorum sütüm de yoksa zorlamanın manası yok diye veriyorum mamayı bi sonraki öğüne düzeliyoruz.

Biz biogaia ile nurse harveys beraber kullandık ama hiç bi etkisini göremedik. Her çocuk için farklı etki görülebiliyormuş. Baya bi övmüşlerdi bu ikisini aslında ama bize yaramadı.Relaktaz verdi en son doktorumuz bu biraz rahatlattı
Canım ben değil ama arkadaşım ve onun arkadaşı kullanıyor aşırı memnunlar kolik bebeklere özellikle çok iyi geliyormuş ama her bebekte Farklı olabilir denemen lazım .
Bugün deneyecem bakalım umarım faydası olur çok övmüşlerdi ondan aldım 😑

Özeldeyim birde iş kur yarım gün çalışan annelere destek adına ödeme yapıyor haberin olsun benim sıkıntım iş yerimin evine 1 saat uzakta olması ama yapacak birşey yok çalışmam gerekiyor —bu arada herseye herkese kulak kapatmam gerekecek
Aynen canım, her işte hayır vardır ne yapalım.
Bizimkinde de dikiş vardı ama bandaj vs hiçbir şey yoktu pipisi hep açıktı günde iki kez krem kullandık 6 gün boyunca bugün bıraktık bundan sonra 5-6 ay boyunca bezini açtığında pi

evet dikiş vardı ama ben sonradan fark ettim csnım maşallah diyeyim benim oğlum ne ameliyata giderken ağladı ne de çıktığında ağlamıştı ilk iki üç çişini yaparken ağladı iç çeke çeke öğlene kadar hastanede durduk doktor gelip masajı ve kremi nasıl süreceğimizi gösterdi eve geldik calpol verdim bir çay kaşığı o gün ve ertesi gün aşırı sakindi hep uyudu ama ertesi güne hiç acısı kalmamıştı ki alt değiştirirken hep bacaklarını oynatıyor pipisine çarpıyordu yüz ifadesi hiç değişmiyordu. Canım olana kadar insan üzülüyor daha çok küçük diye ama şimdi iyi ki yaptım diyorum biz bile anlamadan geçti gitti çok şükür darısı başına stres olma onu daha çok hisseder oğluşun 😘
Ben sünnet sırasında yanındaydım, sadece iğne yapılırken ağladı kıyamam kuzum, sonrasında hiç ağlamadı zaten. Sadece arkadaşım bandaj sorması içini de temizle yoksa yapışıklık olabiliyor canları o zaman daha çok yanıyor demişti, ona dikkat edeceğim sizin de aklınızda olsun. Furacin pomad ilk hafta 2. Hafta da bepantol kullanacağız, bi De kantaron yağımız var kullandığımız, bugün muhtemelen çıkar bandaj.
Maşallah canım darısı benimde oğluma ama kıyamıyorum asla çok küçük daha yaaaaa belki 2 ay sonra o zaman da 4 aylık olur
Kuzum büyüyünce de aynı ağrı var kaçış yok 🙈🙈 eşimi zor durdurdum ben aklı ermeden olsun diye doğduğu gün götürecekti neredeyse 🤣🤣

Oğlumda sanki babacı olacak onun omzunda çok huzurlu kendinden geçiyor ayyy aman olsun kollarım dinleniyor azcik 😁

bebelac gold nutri ya da nutri conford
sizde
Ben golden goat kullanıyordum sonra sma optipro denedim ve memnunum

Kızlar bebeğim sonzamanlarda kusmaya başladı
Önce humana kullandim doktor onu bırak dedi
Aptamil conformil verdi buda ağır geldi ve pek yok piyasada bulunmuyor
Sonra hipp önerdi organik diye ama asiri kusuyor onuda
Simdi ne alacağım kararsız kaldim
sizde kusma varsa reflü başlangıçı olabilir siz kıvam arttırıcı bir ürün deneyin bebelac gold thickener var eczane veya internette normal mamanın içine katıp biraz kıvamlı hale getiriyorsunuz yani normal bir bebelac gold mama alabilirsiniz hem sindirimide kolaydır sonra bu üründen içine katarak biraz kıvamını koyulaştırıp öyle verirseniz bence bebeğiniz kusmaz

Canım.nasilsin bebegin nasıl oldu biraz rahatladı mi
Iyi şükür canım daha iyi bende sana resim atacaktım salı günü yıkadım yine elimde olan kremle kremledim yine kızardı dün bioderma geldi bu sabah onu sürdüm bakalım iyi gelecek mi .
Bizim o gün mama bozuk çıktı ishal oldu kusma vardı gaz sancısından zaten acillik olduk. Eğer bu kremer iyi gelmezse artık bi cildoyeye gidicez mecbur. Yani ben krem sürdükten sonra oluyor anladigim kadarıyla.
Alerji olsa sürekli kabarmaz mi .Resim ekledim flaslida çektim daha net gözüküyor .Sondaki resim keremden önce kürü hali

Eklentiler

• 20210105_104759.jpg
    20210105_104759.jpg
    74,8 KB · Görüntüleme: 46
  • 20210105_095645.jpg
    20210105_095645.jpg
    63,6 KB · Görüntüleme: 41
  • 20210106_111254.jpg
    20210106_111254.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 44
  • 20210105_105240.jpg
    20210105_105240.jpg
    75,5 KB · Görüntüleme: 50
Canım yetiyor gün içinde çiş kaka çok güzel yapıyor sadece gece sütüm kalmıyor 10-11 den sonra bu defa saatlerce ağlıyor meme arıyor çekiştirip duruyor süt olmayınca tekrar ağıda başlıyor işte öyle zamanlarda sadece vermeyi düşünüyorum doktoruna sorcam yarın da. Memeden soğur mu acaba diye korkuyorum sadece ama aç kalıp ağlamasına da dayanamıyorum
Bebekten bebeğe değişiyor o galiba ya benimki şuan bebe başı karmaşası yaşıyordur kesin garibim 😁😅Meme sondali meme biberon bazen beni delirtiyor 2 nolu biberon ucunu takıyorum ağzına şimdilik hepsini kabulleniyor. Anladığın an başka çözüm bulursun sende

X