2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Çok geçmiş olsun canım ya başka doktora da danış istersen

Bizimde alni konak vucudu kızarıktı kıyafetlerini incelttim, mustela yuz için olan nemlendiricisinden sürdüm gecti. Simdi tam bi babyface.
Cildi kuru muydu peki benim oğlanın resimdeki gibi miydi .Kıyafetini havalar iyi diye bu hafta incelttim onun dışında kalın giydiriyorum ben kendim üşüyen bi tip old için Onu da lahana gibi sarıyorum

Benimkide uyumuyor cnm ama nerdeyse 3 aylik oldu 1saat uyusa bayram yapiyorum resmen

Acile gittik ☹Bu saat oldu yeni oturuyorum kızlar. Hepinize iyi seneler
Gecmis olsun cnm onemli birsey yoktur ins

Belki bu kızarıklıklar rahatsız eserdir bebisi. Ağzi dili yokki anlatsın. Kabarmış sanki. Ama doktorun tam bi cozum onermiyor sanırım. Eğer tek sebep kuruluksa nemlendirmek için ne öneriyorlar? Sana yoğun bir nemlendirici lazım o zaman bebeğin cildine zarar vermeyen, bir de hassas ciltli bebeğin sanırım. Acaba cildiyeye gotursen daha net birşey söyler mi.
Bizimkide çok ağlıyordu son zamanlarda, ben infacol veriyorum gaz için memnun kaldım. Onun dışında kucakta sallanmak çalkalamak rahatlatıyorsu, herhalde gazları hareket mi ettiriyor içerde nedir bilmiyorum. Dün itibariyle elektronik ana kucağı aldık sustu bebek. Ritmik olarak sallıyor onu, hiz ayari var en düşüğe alıyorum uyutuyor.
Çok zor canım, konuşmayan bebeğin derdini anlayıp çözmeye çalışmak çok zor. İnsanı yıpratıyor. Ah diyorum bir konuşacağı zamanlar gelse de suram ağrıyor şu derdim var dese de ben cozsem keşke diyorum. Bizimkiler sadece ağlıyor

Cildi kuru muydu peki benim oğlanın resimdeki gibi miydi .Kıyafetini havalar iyi diye bu hafta incelttim onun dışında kalın giydiriyorum ben kendim üşüyen bi tip old için Onu da lahana gibi sarıyorum
Ya doktorun burda bana ilk sorduğu şey çok kalın giydiriyormusun sorusu. Burası soğuk bir ulke ona rağmen sakin kalın giydirme dedi doktor. oda sicakligi 19 derecenin altına düşmesin, mümkünse 22 derecelerde olsun dedi. Siz evde ne giyiyorsaniz bebek de aynısı, en fazla bir tık üstü olabilir dedi.
Biz ilk zamanlar üzerine yun yelek de giydiriyorduk kayınvalidem üşüyor bu çocuk diyordu kamerada konuşurken eşimde yelek geçiriyordu sırtına çocuğun. Yun battaniueye sarıyordu. Hafif alnında kızarıklıklar çıkmıştı çocuğun. Doktor iki şey dedi birincisi asla çok fazla giydirmeyeceksin ikinci olarak bebeğin cildine kendi sutun, su ve ya hindistan cevizi yağından başka birşey sürme. Öyle yaptık geçti bizimkisi. Şapka takma evde, eldiven takma ısıyı vücudundan el ve başından atar bebekler dedi.
Sen bir doktoruna sor istersen nasıl giydireyim diye. İnşallah geçer kısa surede

Canım benım bebektede cktı ısılık gibi kızarık kızarık. Doktorum kalın giydırme dedi. Hava alsın vücudu. Bende yelek giydirmedim falan ıncelttım geöt gerçekten . Bir de banyo yap banyodan sonra yağla. Havalandır falan bır de oyle dene cnm

Ya kızlar gece kalkıyorsunuz bebeği beslemek ne kadar sürüyor? Ben iki meme verdim sonra baktım aranıyor sağdığım sütü verdim ki süt de biberonda hazır bekliyordu bir sıcak suya koydum. Altını değiştirr vs derken 1.5’saattir ayaktayım. Hayır öyle sevme işine de girmiyorum uykusu bölünmesin diye

Bir uyanınca uyuması çok güç oluyor benim kinin

Ben bebeğime bırakıyorum ne kadar kalmak isterse. Doyduğu zaman bırakıyor zaten bazen 15 dk bazen yarım saat bazen 1 saat .

Şanslıysam emzirince gazını çıkarıp uyuyo hemen yarım saatte ama uykusu açılınca bizimde 1.5 saati buluyo

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…