2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canim gaz damlası kullaniyor musun.. kullaniyorsan ve ise yaramadığını düşünüyorsan bilindik birkaç gaz damlasını dene.. cunku her bebekte farklı damla ise yarıyormuş. Ben san simplex momys bliss ve nurse harveys kullandım sanki en çok nurse harveys ise yarıyor.. aksam gal başlamadan önce mutlaka kullanki gaz başlamadan hafifletir başladıktan sonra zaten beynimiz donuyor.. bir de yediklerine cok dikkat et.. baklagiller turunçgiller gaz yapiyor onlari zaten yemiyorsa 3 gun sut ürünlerini kesip bi dene .sut yoğurt peynir tereyağı.. bunla da gecmediyse bi de yumurtayı dene.. bunlari doktora mutlaka ilk görüştüğümde danis.. ben de cok.cekiyorum gazdan.. bunlardan sonra benim.birazcjm hafifledi hangisi ise yarıyor bilmiyorum bi de ayaklarını ve bebisin ayaklarını hep sıcak tut.. son olarak bir arkadaş infacol önermişti onu da deneyeceğim alıp..
Kullaniyorum nurse harveys ile basladm. Basta ise yariyordu artk oda ise yaramuyor ek olarak relactaz a gectim. Bu dedigin gidalarn hicbirini yemiyorum. Nerdeyse tum gun ac geziyorum. Rezene ve kimyon tohumundan cay yapip onu iciyorm ama yok yok olmuyor yani baska derdi varda benmi anlamiyorm

Valla 4.. Emzigi almis bulunmaktayim aventi emiyo ama zorla 2 kere cekip firlatiyo geceleri emme istegi var surekli ellerini emmeye calisiyo uykuya gecemiyo bende simdi trendyoldan bibs aldim.nuk ta almistim tutmustu birakti wee aldim yuvarlak onu hic almadi arada avent emiyo ama cok deil az once bibs aldim insallah verdigim paraya degerde emer yazik gunah 58 tl 😥😥 yeterki tutsun artik simdi uyudu dalsinda bende yatiyim uyku saatleri kisalcagina uzuyo artik niyeyse
Bende ilk bibs almıştım onu ilk doğduğunda emdi sonra ogurur gibi yaptı almadı ağzına bıraktı sonra nuk aldım damaklı onu hiç almadı beğenmedi. Avent aldım onu ağzına aldı ama pek emmek istemiyor süt gelmediği için boş boş emmek hoşuna gitmiyor ama alışacak mecbur

Csnim napalim saberedecegiz.. ben de gazli olmasından bazen sabaha kadar 1 saat bile uyumamasindan o kadar yıldım ki.. buradan bi sabret telkini geldi de biraz rahatladım bi kac gune kadar da en azından uyku biraz düzeldi.. benim de sezeryandan sutum gelmedi basta sut gelince de bebek soğumuş artik memeden.. sagip kasik biberonla döke saca yediriyorduk o esnada annem babam surekli sut gelmiyor cocuk emmiyor diye basimda moralimi sıfırlamaya meşguldü tüm akrabalar arıyor.. vay sut mu yok vay sakin mama verme .. bu arada sarılık da var hepimizin basindan gecti biliyorsun. Bir gün çok bunaldım babam emdi mi dedi evet dedim emdi.. yalan.. yengem aradı t, yengecim her şey düzene girdi dedim emiyor süt bol ortalık güllük gülistanlık.. bi herkes gitti basımdan o gece bebek memeyi tuttu,, Artuk söylediklerim dua yerine mi geçti, millet basımdan gitti diye ben mi rahatladım da memeyi tuttu bilmiyorum ama sabırla denemek lazım.. ben yanlış tutunca ağzından ilk bıraktıgında memeyi çekip tekrar kocaman ittirmeye çalışıyorum.. sürekli kızdırmadan deniyorum.. şu an her şeye alışacak haftalardalar.. inan sen sabırla denersen doğru tutmayı da öğrenir.. netten emzirme pozisyonlarına da bak..
bir de ben kendimde bir hata farkettim, emzirmeye doğru başlıyorum bi süre sonra pozisyon bozuluyor yanlış pozisyon da hem memeyi yanlış tutturuyor hem hava yutmasına sonra da gaza sebep oluyor..
Su yorum yapan insanlara uyuz oluyorum sizene yani logusalik kabusu bunlar resmen insanin sutu gelecegine kacar boyleleri yuzunden ben bundan sonra yeni doguranlara boyle sorular hayatta sormam basima gelince daha iyi anladim

Kullaniyorum nurse harveys ile basladm. Basta ise yariyordu artk oda ise yaramuyor ek olarak relactaz a gectim. Bu dedigin gidalarn hicbirini yemiyorum. Nerdeyse tum gun ac geziyorum. Rezene ve kimyon tohumundan cay yapip onu iciyorm ama yok yok olmuyor yani baska derdi varda benmi anlamiyorm
Büyük ihtimalle başka bir derdi yok canım Doktora da sorsan 3 ayın sonuna kadar Bekle sabret diyecek ama yine Tabii konuş süt ve yumurtayı denediysen onları diyetini tekrar dahil edip ceviz fındık gibi kuruyemişleri çıkarsan bir de bir arkadaşının bebeğinin de ceviz alerjisi vardı Hiçbir bir şeyi yiyememenin zorluğunu biliyorum Allah yardımcımız olsun

Su yorum yapan insanlara uyuz oluyorum sizene yani logusalik kabusu bunlar resmen insanin sutu gelecegine kacar boyleleri yuzunden ben bundan sonra yeni doguranlara boyle sorular hayatta sormam basima gelince daha iyi anladim
Evet birçok iyi niyetli soruyor kendince güya ama cidden insanın çok morali bozuluyor Babam her kafamı gördüğünde soruyordu telefon açanlar anlatıyorlar Neyse geldi geçti ama ben de sormam dediğin gibi kimseye insan başına gelince anlıyor

Csnim napalim saberedecegiz.. ben de gazli olmasından bazen sabaha kadar 1 saat bile uyumamasindan o kadar yıldım ki.. buradan bi sabret telkini geldi de biraz rahatladım bi kac gune kadar da en azından uyku biraz düzeldi.. benim de sezeryandan sutum gelmedi basta sut gelince de bebek soğumuş artik memeden.. sagip kasik biberonla döke saca yediriyorduk o esnada annem babam surekli sut gelmiyor cocuk emmiyor diye basimda moralimi sıfırlamaya meşguldü tüm akrabalar arıyor.. vay sut mu yok vay sakin mama verme .. bu arada sarılık da var hepimizin basindan gecti biliyorsun. Bir gün çok bunaldım babam emdi mi dedi evet dedim emdi.. yalan.. yengem aradı t, yengecim her şey düzene girdi dedim emiyor süt bol ortalık güllük gülistanlık.. bi herkes gitti basımdan o gece bebek memeyi tuttu,, Artuk söylediklerim dua yerine mi geçti, millet basımdan gitti diye ben mi rahatladım da memeyi tuttu bilmiyorum ama sabırla denemek lazım.. ben yanlış tutunca ağzından ilk bıraktıgında memeyi çekip tekrar kocaman ittirmeye çalışıyorum.. sürekli kızdırmadan deniyorum.. şu an her şeye alışacak haftalardalar.. inan sen sabırla denersen doğru tutmayı da öğrenir.. netten emzirme pozisyonlarına da bak..
bir de ben kendimde bir hata farkettim, emzirmeye doğru başlıyorum bi süre sonra pozisyon bozuluyor yanlış pozisyon da hem memeyi yanlış tutturuyor hem hava yutmasına sonra da gaza sebep oluyor..
Allah razı olsun canım ne güzel yazmışsın. ♥️ İnşallah bende de sonuç verir. çabalıcam bakalım. Şu an bir göğsümü emzirsem anında yara yapıyor, hep birini dinlendirip diğerini emziriyorum ama dinlendirdiğimi de sağdığım için biberon döngüsünden kurtulamıyoruz kaşık biberonu deniyim dicem ama pek umudum yok sabırlı bir bebek değil

Biz de bugün kontrolden geldik kızlar kalça çıkığımız yok çok şükür . Cadı geceleri uyumuyor doktor kolik dedi artık memede de ağlıyor gece dışında bu yüzden karın ultrason baktı o da temiz çıktı bir de idrar istedi verdik bakalım inşallah bir şey çıkmaz reflüden şüphe ediyor . Bir de bebeğim 53 günlük 3065 doğdu 2760 düştü şu an 3900 anne sütü alıyor sadece doktoru normal dedi ultrason doktoru zayıf dedi moralim bozuldu 😕

teşekkür ederim tüp bebek için sorununuz neydi kim yaptı tedavinizi memnun kaldınız mı acaba labaratuvarları nasıl
Tedavimi Eray Çalışkan yaptı. Yarım rahimli ve yuöurta rezervim düşük olduğundan yüp bebek tedavi çsi gördüm. Laboratuvarları iyi ama ben doktor tercihiö nedeniyle oraya gittim. Evet memnunum aldığım hixmetten

Kızlar sabah 2.ay aşımızı yaptırdık şimdilik bir problem yok ama ateşi yükselecek diye de tedirginim
Aşı yaptıranlar ilk 3 gün nasıl geçti ateş yükseldi mi
Ateşimiz olmadı bizim bugün 3.gün ama ilk gün çok halsizdi ve sürekli uyku halindeydi. 2.gün de memeyi çok az emdi.Mama kullanmıyoruz. Bugün de normale döndü meme konusunda keyfide yerinde.

Bende ilk bibs almıştım onu ilk doğduğunda emdi sonra ogurur gibi yaptı almadı ağzına bıraktı sonra nuk aldım damaklı onu hiç almadı beğenmedi. Avent aldım onu ağzına aldı ama pek emmek istemiyor süt gelmediği için boş boş emmek hoşuna gitmiyor ama alışacak mecbur
Şimdiki nesil ne kadar akıllı gerçekten ya ben folik asit bebeleri diyorum 😁Ben pes ettim emzik konusunda aşırı sinirleniyor bisey gelmeyince tokken de veriyoruz yine aynı diliyle itiyor .dün akşam eşim biraz denedi önce oyuncağa daldı bi iki emdi sonra fırlattı. Bibs kaldı bi tek almadigim

Tomme tippee nin gaz yapmayan biberon ve emziğini aldım çok iyi gaz sorununu ve kusmayı epey azalttı vr emzikte 6btane emzik arasından sadece onu aldı tek seferde e bebekde 29 liraya anne gögsü gibi

Allah razı olsun canım ne güzel yazmışsın. ♥️ İnşallah bende de sonuç verir. çabalıcam bakalım. Şu an bir göğsümü emzirsem anında yara yapıyor, hep birini dinlendirip diğerini emziriyorum ama dinlendirdiğimi de sağdığım için biberon döngüsünden kurtulamıyoruz kaşık biberonu deniyim dicem ama pek umudum yok sabırlı bir bebek değil
Bana surekli.doktor bugünlerin keyfini cikar diyor.. bir de tup bebek bizimki kac seneden sonra gelmis.. onca zorluk düşük kürtaj.. cani yanmasın da her şeye katlanırım diyorum ama sabaha kadar uyumasa hemen sizlaniyorum.. sonra doktorun söyledikleri geliyor aklıma endişeden telqstan sevemedin yüzüne iyice bakmadan geçecek vakit bi daha da asla böyle göğsümüzde yatmak istemeyecek.. iste surekli boyle telkin ediyorum kendimi.. canım gumus kapak da al yoksa baya ise yarıyor mastiti engeller. Vumus antibakteriyeldir .. mikrop kalmaz yara olsa bile bir de yarayı da iyileştirir. Ben ikinci haftadan beri hiç cikarmadim

Naptiniz kızlar . Gece uykuları galiba düzene girdi cogumuzda . Atak haftası bitti bizim gelsin ikinci modundaym🤭 gece uyudu şükür 🙏 3 30 gibi uyandı mız mız memede iki saat oyalanip uyudu . Bide bu meme tutma olayı bizde mi ters tek 😂😂 kızim azını açınca depiyorum hepsini kaşını catip atıyor kafayı arkaya . Sonra arana arana buluyor ucunu tutup bana ters ters bakıyor 😅😅 hanfendi çok nazik asla tam almıyor zarif zarif ucunu tutuyor 😆 bide sinirlenmesi yokmu görseniz kahkaha atarsınız kaşı çatıyor birini yukarı kaldırıp bide

Canım bende baby Plus var

Canım bizdeki bundan , otomatik , müzikli , hem kablolu hem pilsiz çalışıyor, çok güzel ama henüz benim kız daha tam sevemedi gibi , 47 günlük , yani gündüz meme emdikten sonra hafif bayılıyorken ana kucağına koyduğumda uyuyor ama uyanıkken koyduğumda pek oturmak istemiyor ben de hemen alıyorum , daha tam kullanmaya başlamadık açıkçası ... ama genel anlamda güzel 👍
Ben bundan aldım çok rahat ettim bebeğim çok sevdi ama ebebekte daha uygun 500 civarı

X