2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Ya kiyamam okuyunca benim de gözlerim doldu. Atlattınız cok şükür, hayırlı olsun. Darısı bize bakalim 😭
Sağol canım ya valla yaptık kurtulduk şu an maşallah mışıl mışıl uyuyor az evvel altını değiştirirken bacaklarını salladı kıyafeti pipisine çarpıp durdu ama hiç umursamadı acısı geçti demek ki ben de rahatladım yaptır kurtul valla 🥰

Kızlar eşim covid oldu yarında bana test yapmaya gelecekler. Çok endişeliyim maske takıyorum ama küçücük bebek sürekli temas halindeyiz. Eşim herşeye yardım ediyordu şimdi bize yaklaşamıyor. Ne yapacagım bilemiyorum çok korkuyorum
Çok geçmiş olsun moralini yüksek tut bebeğin için canım gerçekten hemen anlayıp huysuzlaşıyorlar inşallah eşin hafif atlatır size de bulaşmamıştır emzirirken ellerini yıka maskeni tak Allah’ın izniyle bir şey olmaz

Denemedim canım ama bugün şırınga denedim çıldırdı çıldırdı bastı çığlığı hep boğazına kaçırdı sinirden sağdığjm süttü döktü hep ağlıcaktım neredeyse ter içinde kaldım 50 cc süt vercem diye🤦🏻‍♀️
Onu da alamaz buyuk ihtimalle kasik biberonu da emmeye calisiyor bizimki.. şekilden şekile giriyor gözler kocaman acik ben de dayanamadım normal biberon aldim. Qma biberonla sonra beni yanlış emmeye başladığını farkettim. Doktor hakli yani o sekilde emmeye devam etse yara yapabilir.. dün başladığım mama macerasına bugün devam etmedim o yüzden..

Canim bizde de durum ayni biraktim artik kendine 6 gunde bir yapiyo biogaia kullaniyoruz ama bir faydasini gormedim duzelir zamanla ins
İnşallah ya ama 2 ayrı çocuk doktoruna götürdüm 2 başka doktora da danıştım kimse önemsemiyor yenidoğanda kakayı. Sıvı yaptığı sürece sorun yok diyor. Artık akışına bıraktım ben de

Canım bizimkinin de göbek deliği baya dışarıya fırladı ben çok korktum doktorumuza foto attık göbek fıtığı olmuş dedi ama bişey yapmayın zamanla kendiliğinden geçer dedi. Seninki ne boyutta bilmiyorum ama genellikle müdahale gerekmiyormuş kendisi geçiyormuş. Ben yine de korkuyorum çünkü çok ıkınıyor çok ağlıyor benim bebeğim zaten ıkınmaktan oldu ilerleyecek diye endişeliyim .

Bizimki bu şekilde. Son birkaç gündür iyice belirgin olunca endişelenmeye başladım bende. Kontrol gününü mü beklesem bir an önce gitsem mi bilemedim. Benim bebeğim de çok ıkınıyor gaz çıkarırken kaka yaparken. Nasıl engel oluruz bilmiyorum
Seninki cok degisik cikmis cnm kapanir buyuk ihtimalle
Bizimkisi de böyle canım. Sen bilirsin için rahat etmicekse bir git ya da telefondan ulaşabilme ihitmalin varsa sor istersen. Ama genelde geçmesini bekliyorlarmış geçmezse müdahale ediyorlarmış.Çok üzülüyorum ben de bebeğim gazdan acı çektikçe ben mahvoluyorum
Canim seninkide benim diger kiziminki gibi canini sikmak istemem bunun icin ozur dilerim ama 3 yasina kadar gecmeyince ameliyat oldu benim kizim bizimkide bu sekildeydi ama insallah seninki gecer😔

Onu da alamaz buyuk ihtimalle kasik biberonu da emmeye calisiyor bizimki.. şekilden şekile giriyor gözler kocaman acik ben de dayanamadım normal biberon aldim. Qma biberonla sonra beni yanlış emmeye başladığını farkettim. Doktor hakli yani o sekilde emmeye devam etse yara yapabilir.. dün başladığım mama macerasına bugün devam etmedim o yüzden..
Benimki baştan beri beni yanlış emiyor çünkü yoğun bakımda bir biberon olayı oldu yani. Vallahi çocuk yoğun bakımdan çıktığındsn beri bir savaştayım yoruldum artık bugün de zaten olan sütüm de gelmedi mecbur mama verdim doymadı bir türlü düşün düşün uğraş devamlı çok sıkıldım bunaldım

Kızlar eşim covid oldu yarında bana test yapmaya gelecekler. Çok endişeliyim maske takıyorum ama küçücük bebek sürekli temas halindeyiz. Eşim herşeye yardım ediyordu şimdi bize yaklaşamıyor. Ne yapacagım bilemiyorum çok korkuyorum
Canim cok gecmis olsun korkma insallah size gecmemistir.

Valla 4.. Emzigi almis bulunmaktayim aventi emiyo ama zorla 2 kere cekip firlatiyo geceleri emme istegi var surekli ellerini emmeye calisiyo uykuya gecemiyo bende simdi trendyoldan bibs aldim.nuk ta almistim tutmustu birakti wee aldim yuvarlak onu hic almadi arada avent emiyo ama cok deil az once bibs aldim insallah verdigim paraya degerde emer yazik gunah 58 tl 😥😥 yeterki tutsun artik simdi uyudu dalsinda bende yatiyim uyku saatleri kisalcagina uzuyo artik niyeyse

Canim göğüs yaran ne kadar sürdü? Bir de ne kullandin ? O sirada nasil emzirdin ?

2gun falan suruyor cnm genelde once gogsumu sagiyorum madecasol surup 3-4saat bekletiyorum sonra gumus kapak takiyorum arada ayva jeli yapip ondanda suruyorum en az 1gun emzirmeyip sagim yapiyorum emerse gecmesi uzuyor tam gun olmasada 6 saat faln en az dinlendir demisti dojtor gogsunu

Elektronik ana kucagi kullanıp memnun kalan var mı? Bizimki kucak delisi oldu ya, kucağına alacak ve sabit durmayacaksin. Sallamani istiyor kucakta ya da yürüyeceksin. O arada müzik de açık olursa sakinlesiyo uyuyor. Kollarım çöktü kucağıma alıp dans ettirmekten. Babası da kanguruyla alıyor adamcagiz ayakta çalışıyor bilgisayar başında hafif sallanarak. Son çare elektronik ana kucağı alicaz kendi kendi sallayıp dursun. Elektronik olmayan var ama onda da başında bekleyip sallayıp duracaksın. Seni kilitliyor gün boyu. Ben yere çok da yakın olmayan en azından koltuk hizasinda yukselebilen müzik calan ve ileri geri ve yana sallayan birşey arıyorum. Deliricez yoksa yakında 😩🤦🏻‍♀️
Canım bende baby Plus var
Elektronik ana kucagi kullanıp memnun kalan var mı? Bizimki kucak delisi oldu ya, kucağına alacak ve sabit durmayacaksin. Sallamani istiyor kucakta ya da yürüyeceksin. O arada müzik de açık olursa sakinlesiyo uyuyor. Kollarım çöktü kucağıma alıp dans ettirmekten. Babası da kanguruyla alıyor adamcagiz ayakta çalışıyor bilgisayar başında hafif sallanarak. Son çare elektronik ana kucağı alicaz kendi kendi sallayıp dursun. Elektronik olmayan var ama onda da başında bekleyip sallayıp duracaksın. Seni kilitliyor gün boyu. Ben yere çok da yakın olmayan en azından koltuk hizasinda yukselebilen müzik calan ve ileri geri ve yana sallayan birşey arıyorum. Deliricez yoksa yakında 😩🤦🏻‍♀️
Canım bizdeki bundan , otomatik , müzikli , hem kablolu hem pilsiz çalışıyor, çok güzel ama henüz benim kız daha tam sevemedi gibi , 47 günlük , yani gündüz meme emdikten sonra hafif bayılıyorken ana kucağına koyduğumda uyuyor ama uyanıkken koyduğumda pek oturmak istemiyor ben de hemen alıyorum , daha tam kullanmaya başlamadık açıkçası ... ama genel anlamda güzel 👍

Eklentiler

• BCA91C64-058C-42D3-9678-BD71E94C31A8.png
    BCA91C64-058C-42D3-9678-BD71E94C31A8.png
    450 KB · Görüntüleme: 37
Arkadaslar nolur yardm edin. 44 gunlk oldj bebegim her aksam aglamaktan morariyor. Gaz sancisinin boylesi olurmu. Bugyn artk acile gitmek icin ciktik yola arabada sustu geri donduk. Denemedgm hicbisey kalmadi napicam
Canim gaz damlası kullaniyor musun.. kullaniyorsan ve ise yaramadığını düşünüyorsan bilindik birkaç gaz damlasını dene.. cunku her bebekte farklı damla ise yarıyormuş. Ben san simplex momys bliss ve nurse harveys kullandım sanki en çok nurse harveys ise yarıyor.. aksam gal başlamadan önce mutlaka kullanki gaz başlamadan hafifletir başladıktan sonra zaten beynimiz donuyor.. bir de yediklerine cok dikkat et.. baklagiller turunçgiller gaz yapiyor onlari zaten yemiyorsa 3 gun sut ürünlerini kesip bi dene .sut yoğurt peynir tereyağı.. bunla da gecmediyse bi de yumurtayı dene.. bunlari doktora mutlaka ilk görüştüğümde danis.. ben de cok.cekiyorum gazdan.. bunlardan sonra benim.birazcjm hafifledi hangisi ise yarıyor bilmiyorum bi de ayaklarını ve bebisin ayaklarını hep sıcak tut.. son olarak bir arkadaş infacol önermişti onu da deneyeceğim alıp..

Benimki baştan beri beni yanlış emiyor çünkü yoğun bakımda bir biberon olayı oldu yani. Vallahi çocuk yoğun bakımdan çıktığındsn beri bir savaştayım yoruldum artık bugün de zaten olan sütüm de gelmedi mecbur mama verdim doymadı bir türlü düşün düşün uğraş devamlı çok sıkıldım bunaldım
Csnim napalim saberedecegiz.. ben de gazli olmasından bazen sabaha kadar 1 saat bile uyumamasindan o kadar yıldım ki.. buradan bi sabret telkini geldi de biraz rahatladım bi kac gune kadar da en azından uyku biraz düzeldi.. benim de sezeryandan sutum gelmedi basta sut gelince de bebek soğumuş artik memeden.. sagip kasik biberonla döke saca yediriyorduk o esnada annem babam surekli sut gelmiyor cocuk emmiyor diye basimda moralimi sıfırlamaya meşguldü tüm akrabalar arıyor.. vay sut mu yok vay sakin mama verme .. bu arada sarılık da var hepimizin basindan gecti biliyorsun. Bir gün çok bunaldım babam emdi mi dedi evet dedim emdi.. yalan.. yengem aradı t, yengecim her şey düzene girdi dedim emiyor süt bol ortalık güllük gülistanlık.. bi herkes gitti basımdan o gece bebek memeyi tuttu,, Artuk söylediklerim dua yerine mi geçti, millet basımdan gitti diye ben mi rahatladım da memeyi tuttu bilmiyorum ama sabırla denemek lazım.. ben yanlış tutunca ağzından ilk bıraktıgında memeyi çekip tekrar kocaman ittirmeye çalışıyorum.. sürekli kızdırmadan deniyorum.. şu an her şeye alışacak haftalardalar.. inan sen sabırla denersen doğru tutmayı da öğrenir.. netten emzirme pozisyonlarına da bak..
bir de ben kendimde bir hata farkettim, emzirmeye doğru başlıyorum bi süre sonra pozisyon bozuluyor yanlış pozisyon da hem memeyi yanlış tutturuyor hem hava yutmasına sonra da gaza sebep oluyor..

Ayaklarını falan yerleştirmeyi beceremedim ben bir türlü canım sanki zarar verceekmişim gibi geldi çok ağlayınca da attım bir kenara. Ama çok kullanmak istiyorum kucaktan inmiyor çünkü bizimki. Bacakları ayrık m şeklinde mi koydun bebeği fotoğraftaki gibi
Aynen canım bu sekilde koydum bide ağlamadığı daha esref saati birana denk getir 😁 ağlarken koyunca durmuyo sıpalar hırslarından 😁😁

Sağol canım ya valla yaptık kurtulduk şu an maşallah mışıl mışıl uyuyor az evvel altını değiştirirken bacaklarını salladı kıyafeti pipisine çarpıp durdu ama hiç umursamadı acısı geçti demek ki ben de rahatladım yaptır kurtul valla 🥰
Masallah kuzuya, bitti gitti kurtuldu. Aynen biz de hemen yaptiricaz haftaya 🤗

X