2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Evet var geçen haftalarda aynen anlattığın gibiydi. Haftaya pazartesi tam iki ayımız dolmuş olacak. Buraya çok kez yazdım benim bebeğimin uykusu neredeyse hiç yok diye. Gunduz hiç uyumuyordu neredeyse, 24 saat içinde toplasan 6-7 saat maksimum o da. Şimdi düzeldi ama gündüz kanguruda uyuyor daha çok ya da kakasını fazlaca yapıp rahatlayinca ana kucağında uyuyor
Ya umarım düzene gireriz bir de insan endise ediyor acaba bir şey mi var diye
Ama büyüme atakları diye bir şeyler okudum belki ondan oluyor dur diyorum
Neyse insallah bizim de düzelir bu durum

Elektronik ana kucagi kullanıp memnun kalan var mı? Bizimki kucak delisi oldu ya, kucağına alacak ve sabit durmayacaksin. Sallamani istiyor kucakta ya da yürüyeceksin. O arada müzik de açık olursa sakinlesiyo uyuyor. Kollarım çöktü kucağıma alıp dans ettirmekten. Babası da kanguruyla alıyor adamcagiz ayakta çalışıyor bilgisayar başında hafif sallanarak. Son çare elektronik ana kucağı alicaz kendi kendi sallayıp dursun. Elektronik olmayan var ama onda da başında bekleyip sallayıp duracaksın. Seni kilitliyor gün boyu. Ben yere çok da yakın olmayan en azından koltuk hizasinda yukselebilen müzik calan ve ileri geri ve yana sallayan birşey arıyorum. Deliricez yoksa yakında 😩🤦🏻‍♀️

Ya umarım düzene gireriz bir de insan endise ediyor acaba bir şey mi var diye
Ama büyüme atakları diye bir şeyler okudum belki ondan oluyor dur diyorum
Neyse insallah bizim de düzelir bu durum
Canım şimdi o düzeldi başka sorunlar başladı. 8.haftada atak donemiymis ondan mı bilmiyorum. Mızmız sürekli sallanmak istiyor kucakta

Bizimki kucaktan inmiyor işte çünkü çok gazı var sürekli ıkınıyor ağlıyor 😔 ana kucağım yok ama puset var ana kucağı olarak kullanılır diyordu. Ona koyuyorum bazen ama hiç durmuyor ağlıyor. Peki seninki otomatik sallanan ana kucaklarından mı yoksa sallanmadan öyle kendi kendine duruyor mu bebeğin?
kendisi duruyor uyuyacakken bazen sallıyoruz. otomatik de sallanıo da biz pek kullanmadık

Bizim kız gündüzleri hiç uyumuyor. Var mı böyle olan arkadaşlar? Tüm günüm emzirip uyutmaya çalışmakla geçiyor annem gidince evin işlerini ne ara yapacağım😩 Bir an olsun ayrılmıyorum ki yanından durmuyor. Depresyondayım ağlamak istiyorum. Nasıl hallediyorsunuz siz ev işlerini
Ev işleri dediğin bizde günlük kahvaltı yemek ve yemek hazırlamak. Temizliği haftada bir eşim yapıyor süpürüp siliyor. Günlük yemek duruma göre ya ben ya o hazırlıyor birimiz çocuğu oyaliyoruz digerimiz is yapiyor. Ya da kanguruyla alıp iki kişi birden girisiyoruz işlere. Benim eşim pandemiden dolayı evden çalışıyor, bir de şu an projesi rahat o yüzden böyle. Yakında proje değiştirecek o zaman ben napicam bakalim. Gün içi bu kadar ilgilenemedigi zaman ben yandım valla. İnşallah elektronik ana kucağı alicaz , sallana sallana biraz uyur da ben de işleri hallederim.

Kızlar siz emzike nasıl alıştırdınız benim oğlan bi türlü emmiyo atıyor kaç emzik denerdim ama emmedi ne yapacagım
Cnm ben chicco,nukk.kaucuk.ve mamajoo aldım. Mamajoo ve nukk tuttu.kaucuk büyük geldi ,ağır geldi.bizde hafif e gectik.ben tam acikma saatinde alıştırdım.emmeden 10 dakika önce verdim.sonra uyurken.zor alisti .en ucuz emzige alisti😄 digerlerini tutmadı bile

Nasıl bir ağırlık olması lazım ne sarabilirim acaba? 2 hafta sonra kontrolümüz var ama beklesem mi yoksa gitsem mi hemen, mühim bişey midir
damacanin kapagina bez sarip gobegine sarmistik biz ayni sekilde kartonda kesebilirsin canim.sen bilirdin canim ya icin rahat etmezse git ama geciyor korkma ama fazla aglatmamayA bak bebisi

Cok zor ya meme agrisi bende cok cektim 3ay oldu bazen uyku sersemi tutamiyor duzgun hemen yara oluyor

Valla canim 3 aya jadar surebiliyor kanama gayet normal
Canim göğüs yaran ne kadar sürdü? Bir de ne kullandin ? O sirada nasil emzirdin ?

Çok pişman oldum kanguru almadığıma. Sling aldım onu da bağlamayı çocuğu koymayı beceremedim bir türlü çok ağladı bebeğim. Doktorum da daha küçük değil mi sling için diyince bir daha ellemedim attım bir kenara. Sizinki hangi kangurudan bebeği koyduğunuzda ayağı kurbağa gibi mi duruyor m şeklinde?
Cankm aslında sling çok rahat birşey. Sen bi kaç kez dene. Alışınca rahat edersin

Selamlar bebeğim 49 günlük fakat son üç gündür uyku düzenimiz bozuldu. Gündüz sıfır uyku yetişkinler gibi bizle uyuyor bizle uyanıyor. Gece uyuyor ama gündüz hiç. Bu durum beni endise ettiriyor. Çünkü bi bebek gündüz 2 3 saat bile uyumaz mı? Böyle bi şey yaşayan var mı bu arada cok aglayan bir bebek değil. Fakat gaz sorunumuz var.
Gece uykusu nasıl ve kaç saat canim ? Günde toplam kaç saat uyuyor?

İyiyiz canım sabah gittik uyuşturucu krem sürdüler yarım saat sonra ameliyathaneye götürdüler operasyon yarım saat sürdü geldiğinde hiç ağlamamıştı hemşirelerin kucağında keyfi de baya yerindeydi😂 ilk odaya geldiğinde direkt emzirdim emince çişini yaptı sanırım o zaman çok içli ağladı ben de ağladım ilk çişte bayağı acırmış sonra sonra daha azaldı içli ağlamaları. Calpol ve bir merhem verdi bir çay kaşığı verdim eve gelince kremi de iki kez süreceğiz günde dikişi pansumanı yok hastane çok süper değil tabi Medical park kadar ilgili değiller ama yine de memnun kaldım ben doktordan da hastaneden de☺️ İnşallah bir iki günü rahat geçiririz sonrası kolay Allah’ın izniyle
Ya kiyamam okuyunca benim de gözlerim doldu. Atlattınız cok şükür, hayırlı olsun. Darısı bize bakalim 😭

ya canım çeken bilir çok zor

Bzde hala yüzde var 10 birim çıktı 40 günlüğüz idrar testi aldı doktor temiz çıktı idrar enfeksiyonuda yaparmş neden bukdr uzadı blmiyorm

Neleri kestin. Kakada mukus varmıydı

Bizimde 35 günlükken 10 birimdi yüzde vucut iyi yizde kaldı. Ne zmaan geçecek ya
Bütün süt ürünleri süt tozu içeren herşey paketli gıdaların hepsi biskuviler vs
Kakada mukus ve lökosit görüldü ishali de var ve inanılmaz gaz sancısı vardı yüzünde döküntü 1 haftada hepsi hafifledi tam geçmesi 4 hafta sürer dedi dr 4 haftada geçmezse diyet genişletilecek

Arkadaslar nolur yardm edin. 44 gunlk oldj bebegim her aksam aglamaktan morariyor. Gaz sancisinin boylesi olurmu. Bugyn artk acile gitmek icin ciktik yola arabada sustu geri donduk. Denemedgm hicbisey kalmadi napicam

X