2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
fıtık olmuş. çok ağlıyormu ya da ıkınıyor mu? o sebeple oluyor.para koyulup sarıldığını falan duydum ama doktora sorsan iyi olur.
Çok ağlamıyor ama çok ıkınıyor. 2 hafta sonra doktor kontrolümüz ama beklesem mi yoksa bunun için hemen gitmeli miyim ona karar veremiyorum

rota 3.ayda doktorumux yapacak.

diğerleri verem, zatürre ve karma aşı toplam 3

Kızlar bu rota asisi ne surekli yazıyorsunuz
özel aşı rota virüse karşı. ileri derecede ishal ateş gibi sonu ölümcül olabilecek bir hastalığa karşı yapılıyor isteğe bağlı alıp yaptırıyorsun. zaten damla şeklinde iğne değil. 3.ve 5.ayda yaptıracağız biz doktorumuz öyle planladı.

Doktorlar söylüyor yani

Ah sen anlattıkça ben bayılacak gibi oldum benim de öyle olacak zaten annem gidince Allah yardımcımız olsun

Bizimki kucaktan inmiyor işte çünkü çok gazı var sürekli ıkınıyor ağlıyor ana kucağım yok ama puset var ana kucağı olarak kullanılır diyordu. Ona koyuyorum bazen ama hiç durmuyor ağlıyor. Peki seninki otomatik sallanan ana kucaklarından mı yoksa sallanmadan öyle kendi kendine duruyor mu bebeğin?

Çok ağlamıyor ama çok ıkınıyor. 2 hafta sonra doktor kontrolümüz ama beklesem mi yoksa bunun için hemen gitmeli miyim ona karar veremiyorum
Canım bizimkinin de göbek deliği baya dışarıya fırladı ben çok korktum doktorumuza foto attık göbek fıtığı olmuş dedi ama bişey yapmayın zamanla kendiliğinden geçer dedi. Seninki ne boyutta bilmiyorum ama genellikle müdahale gerekmiyormuş kendisi geçiyormuş. Ben yine de korkuyorum çünkü çok ıkınıyor çok ağlıyor benim bebeğim zaten ıkınmaktan oldu ilerleyecek diye endişeliyim .

Ah sen anlattıkça ben bayılacak gibi oldum benim de öyle olacak zaten annem gidince Allah yardımcımız olsun
Kırkınız çıktıysa yine şükür bu zamana kadar yardımcı olmuş annen. İnsan rahata alışınca hep öyle kalsın istiyor ama illa ki bir zamandan sonra yalnız kalıyoruz mecbur bebeler bizim biz bakıcaz o yüzden

Ne tam olark cnm bende araştırıyorum ama kimi iyi diyir kimi başka birsey napacaz
Birde adeti beklemedenmi kullancaz
Evet adet gordugun ilk gün başlaniyor. Baş dönmesi mide bulantısı cinsel isteksizlik falan gibi yan etkileri olur yaziyor, başka ufak tefek şeyler daha vardı hatırlamıyorum tam ama durduk yere mide bulantısı falan çekmek istemedim

Bizimki bu şekilde. Son birkaç gündür iyice belirgin olunca endişelenmeye başladım bende. Kontrol gününü mü beklesem bir an önce gitsem mi bilemedim. Benim bebeğim de çok ıkınıyor gaz çıkarırken kaka yaparken. Nasıl engel oluruz bilmiyorum

Eklentiler

• 20201230_210627.jpg
    45,4 KB · Görüntüleme: 25
Annem hergün geliyor bebegimi gündüzleri oyalaması çok güç sürekli kucak istiyor ağliyor annem yemek vs yapiyor bende oğlumla ilgileniyorum birde 10yasinda oglum var sagolsun oda yardimci oluyor annem gelmemeye başlarsa napıcam bilmiyorum üstelik calisan bir anneyim bir kac ay sonra isede baslayacagim nasil düzen kuracagim ne zaman her isimi yapar hale gelecegim merak icindeyim

Tek başıma değilim ben ama kanguruda durunca ev işi biraz yapılabiliyor. Babası ya da ben kanguruda onumuze takıp yemek hazırlayabiliyoruz gün ici

Bizimkisi de böyle canım. Sen bilirsin için rahat etmicekse bir git ya da telefondan ulaşabilme ihitmalin varsa sor istersen. Ama genelde geçmesini bekliyorlarmış geçmezse müdahale ediyorlarmış.Çok üzülüyorum ben de bebeğim gazdan acı çektikçe ben mahvoluyorum

Eklentiler

• IMG_20201230_211229.jpg
    42 KB · Görüntüleme: 30
Bence de yaaa vallahi çok zor aha uyandı yine aç, bir göğsüm yara diğerini tüm sabah emzirdim onu da yara yaptı aynen işe dönünce kimse uğraşmaz bizim yerimize
Cok zor ya meme agrisi bende cok cektim 3ay oldu bazen uyku sersemi tutamiyor duzgun hemen yara oluyor

Kızlar bugün 47. Günüm yine hafif kanamam olmış devam edecek mi bilmiyorum ama öyle olan var mı?
Valla canim 3 aya jadar surebiliyor kanama gayet normal

Tek başıma değilim ben ama kanguruda durunca ev işi biraz yapılabiliyor. Babası ya da ben kanguruda onumuze takıp yemek hazırlayabiliyoruz gün ici
Çok pişman oldum kanguru almadığıma. Sling aldım onu da bağlamayı çocuğu koymayı beceremedim bir türlü çok ağladı bebeğim. Doktorum da daha küçük değil mi sling için diyince bir daha ellemedim attım bir kenara. Sizinki hangi kangurudan bebeği koyduğunuzda ayağı kurbağa gibi mi duruyor m şeklinde?

Doktorun şuan yapacağı bişey yoksa kontrol gününü bekliyim madem, kalça çıkığı için de randevumuz var çünkü sürekli hastanelere gir çık yapmakta riskli geliyor

Bende öyle mahvoluyorum annelik sırf endişeymiş meğer. Büyüse de bitse dertleri diyoruz ama büyüdükçe dertleri de büyüyecek biz de hep böyle endişeli yaşayacağız galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…