2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Canim iyiki bunu attin doktorum bana bunu soyledi ama ben adini unuttum adet olmam lazim dimi kullanmak icin resmide hemen kaydediyim yazin spiral taktirmayi dusunuyorum yada emzirme bitene kadar ilaca daha once kullanmistim hap rahattim

No panik aciksaydı uyanırdı merak etme.gece uykusu yavaş yavaş düzene giriyor.bizde boyleyiz.ilk 2 haftadan sonra dr.geceleri 4 saat uyuyabilir kaldirma panikte yapma nezaman uyanirsa ozaman emzir dedi.bende dokunmuyorum.bazen 5 saat uyuorbazen 3 saat sonra uyaniyor.aç olsa uyanir.

Pcanim yurtdisinda aşılarını nasil ayarliyorsun oranin asilari ile buraninkiler tutuyor mu.. yoksa asi vakitleri Türkiye ye mi geliyorsunuz..

Canim iyiki bunu attin doktorum bana bunu soyledi ama ben adini unuttum adet olmam lazim dimi kullanmak icin resmide hemen kaydediyim yazin spiral taktirmayi dusunuyorum yada emzirme bitene kadar ilaca daha once kullanmistim hap rahattim
Hangi hapı kullanmistin daha önce? Yan etkisi olmusmuydu? Ben daha önce hiç kullanmadım, simdi dusunuyorum. İlk hamilelikten sonra kullanirim diye düşünmüştüm doğum kontrol hapıni. evet, bunu kullanman için regli olmaya başlaman lazım, ilk gününden itibaren alacakmissin.her gun bir tane. Bana üç kutu yazdı onumuzdeki ay başlayacağım tekrar regli olunca

Pcanim yurtdisinda aşılarını nasil ayarliyorsun oranin asilari ile buraninkiler tutuyor mu.. yoksa asi vakitleri Türkiye ye mi geliyorsunuz..
Yok cAnim aşıları burada olacak. Aşı takvimi verdiler ona göre ücretsiz yaptiriyoruz burada. İlk aşısı 2 aylıkken sonrakiler 4, 6, 12 ve 13 aylıkken olacak. Türkiye'den farklı olarak burada verem aşısi yapılmıyor. Belki onu turkiyede yaptırırım tatile geldiğimde emin değilim. İstanbul'da aile hekimi orda aşıları not al eksikler varsa burda yaparız demişti. Türkiye'den farklı olarak burada Rota aşısı da yapiyorlarbl ücretsiz o da. 2 aylık aşıları zature, hapatit b, tetanoz, menenjit ve rota aşısı anladığım kadarıyla. 6si bir arada dedikleri bir aşı var onun içinde herhalde bir kısmı. Rota aşısı da oral yoldan veriliyor. Siz ne aşıları yaptırdınız ilk ay?

anne sütü canım. nadiren mama veriyorum 2ölçek o da

Ben 9 sene onceki sezeryan dogumumla birlikte 12 cm buyuklugunde basit kist aldirdim doktorda spiral taktirmistim ama asiri kanama yapti yaramadi doktor cikartti sonra gineraya gectik ginera tekrar kist olusumunu engelleyen kontrol hapi cok memnundum 5 yil kullandim artik bas agrisi yapmaya basladi siddetli biraktim ilac bittikten 3 gun sonra adet oluyosun korunmada cok iyiydi rahattim yani saatini kaciriyodum bazen 1 2 saat ama sorun olmadi canim peki bu ilaci devlet karsiliyomu yazdigina gire 3 kutu ginera yi karsilamiyoru mesela

Mochi kullanan vardı burda ondaki amaç nedir. Bebek bi memeyi emerken diğerini sağıyor sanırım e bebek doymayıp onuda emmek isterse by sefer süt bitmiyormu
valla ben sağsamda boşaltmıyor hepsini tek memeyle doyuyor benim oğlan. 10dk falan alıyor sütü. o da bence boşaltmıyor hepsini.
benim amacım süt üretimini arttırmak ve işe başlayacağım için stok yapmak

Yok burda devlet karşılamadı ben ödedim ama reçeteyle aldım.

Emziren anneler göğüsleriniz hep sert sert dolu dolu mu yoksa yumusakmı yumusak olmasının sütle bi baglantısı varmı
Benim memeler bu ara yumuşak yumusak acaba dolu deglmi diyorm bebek emiyor ama. Akşamları cok huysuz akşama süt bitermi veya kolik mi bu oglan hep aynı saatte akşam başlıyor gece 1 de bayılıyor

Yok burda devlet karşılamadı ben ödedim ama reçeteyle aldım.
Anladim canim ozaman ben ilk once eczaneye sorarim duruma gore doktoruma giderim
Bazen benimde yumusak ama cektikce geliyo agzinin yanindan sutler akiyo cikarincada bakiyorum gogus ucundan fiskiriyo

Valla olmayınca olmuyor gerçekten ben de kafayı yemek üzereyim. Ne bebeklerimiz aynı ne bünyemiz. Gerçekten yoruldum. Benim başından beri sütüm var. İlk çocuğumu da 6 aya kadar anne sütüyle tosun gibi büyüttüm. Hatta ek gıdada kilo verdi. Sütü daha çok seviyordu. Ama sorun şu ki benim bebeğim emmiyor düzgün. İlk ay devamlı emzir tart sağ yaptım kilo alsın diye. Normal seyirde aldı şükür ama benim pilim bitti gündüzüm gecem karıştı. doktorlar sağma kendi emsin dedi, emiyor artık sandım ama baktım hem kilo alamıyor hem benim sütüm azalıyor hem de saatlerce memede kalmaktan uçlarım mahvoldu artık ağlıyorum. Mecbur gene 60 cc mamaya geçtim. 3 gündür deli gibi full memeye geçsin diye uğraşıyorum sonuç yıpranan sinirlerim. Bugün öğlen kv geldi halasına gidicektik hiç dışarı çıkmadık bu zamana kdr doktor dışında. Arabasını hazırladm filan, acıktı emzirip çıkarayım dedim. Yarım saat emiyor ama aktif değil memeyi çıkarıyorum çığlığı basıyor. Veriyorum uyuyor. 1.5 saat sürdü kv fenalık geçirecekti. Ben napim dedim her gün böyle çocuk susmadı meme de emmiyor, mecbur mama yaptık cok cok bitirdi. 60 cc doymadı dolapta 30 cc süt vardı onu da ısıttık biberondan mis gibi içiyor. Ama memeye gelince uyuyor. Artık savaşacak halim kalmadı yani olan sütüm de gidiyor böyle. Kafayı yicem

Emecegi zaman siliyor musun canim?
Yok silmiyorum canım zaten kalmıyor emiyor göğüs ucu yumusak oluyor sadece dene ama sık sık sür asla kuru kalmasn
Valla benimki 5 hafta yi da 8 haftayida gerceklesen dogum tarihinde yasadi nette 7 ile 9 hafta arasinda yasayabiliyor dedi
ne biçim iş bu atak haftası
Allah kolaylık versin ben de delirmek üzereyim.

Biberondan hızlı geliyor diyemi seviyor acaba yaa onamı alıştı memede yoruluyor. Bana emzirme danışmanı 30-40 dk memede kalması normal demişti yoruluyor anca bitirir dedi

Ben de öyle düşündüm ama artık 45 günlük küçük değil. Sabah uyandığında emiyor mesela ama bir sabah düzgün emiyor sonrası delilik Şimdi 40 dkdır memede kaç kere uyandırdım yok uyuyor 3 gündür uğraşıyorum full buna odaklandım yemek bile yapmıyorum güya aç kalırsa emer deniyor ama hiç de emmiyor

Canım ne zaman işe başlayacaksın ? Ben Mart ta başlayacağım şimdiden düşünüyorum ne yapacagım diye ... nasıl olcak sadece anne sütü alıyor .. tam zamanlı mı çalışacaksın yoksa yarı zamanlı mı ?

Çok zor ya mama da yesin ugrasilmsz cidden. Şu an ben mama vermiyorum ama bitkinim ben de atak döneminde mi memeden mi bilmiyorum.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…