2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Emziren anneler göğüsleriniz hep sert sert dolu dolu mu yoksa yumusakmı yumusak olmasının sütle bi baglantısı varmı
Benim memeler bu ara yumuşak yumusak acaba dolu deglmi diyorm bebek emiyor ama. Akşamları cok huysuz akşama süt bitermi veya kolik mi bu oglan hep aynı saatte akşam başlıyor gece 1 de bayılıyor
Bazen sert bazen yumuşak. Sertken çok dolu. Yumusakken de sıkınca süt geliyor kontrol ediyorum. Akşam benimkide huysuz o yüzden sagdigim sütü biberonla veriyorum her akşam. Bazen ise yarıyor bazen yine huysuz. Kolik bence.

Bende çok ağrı çekiyorum ama doğum dan değil bebeğe eğil doğrul taşı bezino al hiç dikkat etmiyorum belim 2 kat resmen .Gece sağımdan soluma yatağın süngerini tutarak dönüyorum. Yanlış emzirme pozisyonundan ziyade emzirirken ben yine iki büklüm duruyorum ondan da oldu .Şimdi zayıflar 10 kg old nasıl tasiycaz
Evet ya çok haklısın bugün yakı yapıştırdım biraz daha iyiyim inşallah gece biraz olsun rahat uyurum çocupu düşürmekten falan korkuyorum

Çok geçmiş olsun ya.. Siz doğum yapalı baya olmuş o zaman.. Yine de bi doktora gitmelisiniz bence boşuna o acıyı çekmenize gerek yok ilaçtır kremdir bişey kullanırsınız geçer inşallah.. Küçük de bebek var çok zor olur 😓 ben olsam beklemeden giderdim
Canım giderim gitmek bişey değil 1 aylık bebek hastanelerin durumu malum randevu olmadan gidemiyorsun randevu zaten yok üstelik emziriyorum ilaç krem çok sıkıntı bende bilmiyorum 🤷‍♂️

Bugün dr gittik kızlar,kalca ultrasonu,göz muayenesi,rutin kontrolu vardi kızımın.dogdugunda 3560 idi 5760 gr olmuş 51 cm di 57 cm boyu olmus.geceleri 4 saatte kaldırıyorum. İyi yapmışsın yoksa rejim yaptircaktim dedi.😂😂😂 oyun halisi onerdi artık.karnimda hep kitap okumuştum.hikaye anlat dedi.esim de dedi ki neler anlatıyor neler.kac tane kitap bitirdi dio.😅😅 rota ve menenjit i onumuzde ki ay yaptıracağım.4 litre suya ve et ağırlıklı beslenmeye devam dedi.saclarin dökülecek korkma dedi.vitamin verdi bir de bana.

Bazen sert bazen yumuşak. Sertken çok dolu. Yumusakken de sıkınca süt geliyor kontrol ediyorum. Akşam benimkide huysuz o yüzden sagdigim sütü biberonla veriyorum her akşam. Bazen ise yarıyor bazen yine huysuz. Kolik bence.
Bencede bizimkide kolik hep aynı saatte deliriyor asla sakinleştiremiyorm. Eşimle battaniyede sallıyoruz elimizde anca susuyor

Bugün dr gittik kızlar,kalca ultrasonu,göz muayenesi,rutin kontrolu vardi kızımın.dogdugunda 3560 idi 5760 gr olmuş 51 cm di 57 cm boyu olmus.geceleri 4 saatte kaldırıyorum. İyi yapmışsın yoksa rejim yaptircaktim dedi.😂😂😂 oyun halisi onerdi artık.karnimda hep kitap okumuştum.hikaye anlat dedi.esim de dedi ki neler anlatıyor neler.kac tane kitap bitirdi dio.😅😅 rota ve menenjit i onumuzde ki ay yaptıracağım.4 litre suya ve et ağırlıklı beslenmeye devam dedi.saclarin dökülecek korkma dedi.vitamin verdi bir de bana.
Maşallahh😍 şuan 2 aylıkmısınız

Ne güzel doktormuş canım maşallah çok sevindim🥰 benim ilk bebede saçım kalmamıştı kimse demedi bana😂

Canım ne zaman işe başlayacaksın ? Ben Mart ta başlayacağım şimdiden düşünüyorum ne yapacagım diye ... nasıl olcak sadece anne sütü alıyor .. tam zamanlı mı çalışacaksın yoksa yarı zamanlı mı ?
Benim de nisan başı başlangıç ama evden yapacak iş arıyorum, bulursa ofise dönmicem bir süre ücretsiz kullanacağım. Bu arada mesut bey medipol pendik e baş hekim olmuş, remzi bey varmış onu önerdiler canım çocuk doktoru, bir gidicem bu hafta

Çok zor ya mama da yesin ugrasilmsz cidden. Şu an ben mama vermiyorum ama bitkinim ben de atak döneminde mi memeden mi bilmiyorum.
İşte doktora da danışamıyorum zınk diye gitti. Bu hafta yeni doktora gidicem ona bir danışacağım varsa randevusu. Ya da kafama göre başlarım mamaya yoksa kafayı sıyırcam. Bebeklerin huyu çok ilginç cidden yaa, senin de ataklar geçer umarım. Ben uyuyor emmiyor diye ağlıyorum başkası uyumuyor doymuyor diye 😂 temiz delirececeğiz

Dilini ısır canim, masallah 🧿
Hemen nazar mı değdi ne bugün daha uyanık kaldı ama ben halimden memnunum😊
Bende uykucu şirine diye seviyorum😂😂

bizim yasadigimiz sehirdeki cocuk doktorumuz gunduz sık emiyorsa gece kendisi uyansin siz uyandirmayin yoksa uyku duzenini bozarsiniz demisti dogumdaki cocuk doktoruda ebede aynisini soylemisti bizde uyandirmadik kendisi aciktiginda kalkardi ana ilk zamanlar yinede 3 saati gecirmiyordum sonradan akişina biraktim simdi 2 aylik olduk bende kontrolde soracam alacagim cvbi biliyorum ama olsun yinede soracam😂

o zaman dedigin gibi normal peki sutunu neden sagip veriyorsun bende gece sagip verecektim fakat rahat uyudugunu görünce vazgectim ac olsa sanirim huzursuz olur uyuyamaz bence bide bizimki kiyameti koparir acliga gelemez hic😂

Yooo bende hic dokunmam fogdugundan bu yana kendisi ayarladi emme saatlerini hic karismam sadece gece alışkanlık ondan once kalkarim uzandigim yerde beklerim onun uyanmasini gunduzleride ayni zorla emzirmem kendisini beklerim rutin ayni olunca ilk defa zaman dilimi acilinca acaba dedim 2 aylik olduk o yuzdenmi ara acildi merak ettim kontroldede soracam ama once sizlere sormak istedim sen peki mama veriyormusun yoksa sadece anne sutuylemi besleniyor benimki gibi

aynen bizimkide acikinca oyle olur kiyameti koparir birde eger uykusu varsa senmisin altini acan duyan bunlar bebege napiyor der o derece kiyameti koparir rahatina cok duskun 😂
Bugün mesaj atıp sordum bizim doktor 3,5 saate kadar uyusun ellemeyin dedi 3,5 saatten sonra kendisi uyanmazsa uyandırın dedi.

Bende anenmde kalıyorum çıldırttı beni
Çok yardımcı sagolsun
Sutun gelmiyor deyip deyip duruyor
Mama verme seni emmeyecek diyor
Sutum az napayim
Gerçekten bu zamanda insana moral lazım bizimkiler olanı da kurutmaya çalışıyor babam çok değişik çocuğu benim bile almamı istemiyor sürekli müdahale ediyor bugün altını değiştirecektim gidip annemi çağırıyor sen gel dilan yapamaz diye gözüm döndü söylendim artık bu sefer de geldi beni izliyor aksi gibi oğlum da tepiniyor bezini bağlayana kadar canım çıktı çiş yapıyor mu diye sordu evet dedim süt yetmiyor çiş yok diyor lafıma da inanmıyor😂 sürekli elleri soğuk kafası soğuk diye çocuğu örtüyor da örtüyor diyorum ki doktor elleri soğuk olur terini oradan atacak diyor babamın cevap şu doktor ne bilir? 😂 gel de ölme şu çocuğun haline bak gelmiş gitmiş üstüne bir şey atmış😂

Eklentiler

• 3A93B29D-9DB6-4A85-9F06-14583C09FF16.jpeg
    3A93B29D-9DB6-4A85-9F06-14583C09FF16.jpeg
    101,7 KB · Görüntüleme: 87
Aynen sigortamız da karşılamıyor o yüzden medicalde yaptırmayacağız yarın gidip görüşelim yine yazarım ☺️
Canım biz bugün gittik Konak’ta Aykut beye muayene etti sünnet için bi engel görmedi çarşamba 9:30da sünnet olacak oğlum inşallah, doktor da iyi ve ilgiliydi inşallah sünnet de sorunsuz olur

Canım biz bugün gittik Konak’ta Aykut beye muayene etti sünnet için bi engel görmedi çarşamba 9:30da sünnet olacak oğlum inşallah, doktor da iyi ve ilgiliydi inşallah sünnet de
Hadi hayırlısı olsun canim, biz de haftaya gidip görüşelim bakalim. Ağrısız sorunsuz atlatsın minik kuzu ınsallah.

kızlar mamayı açalı 33 gun oldu bozulmusmudur ki ya

Emziren anneler göğüsleriniz hep sert sert dolu dolu mu yoksa yumusakmı yumusak olmasının sütle bi baglantısı varmı
Benim memeler bu ara yumuşak yumusak acaba dolu deglmi diyorm bebek emiyor ama. Akşamları cok huysuz akşama süt bitermi veya kolik mi bu oglan hep aynı saatte akşam başlıyor gece 1 de bayılıyor
bende bunu merak ediyorum vallabenimde yumusak aksamlari huysuz uyumuyo kizim

Masallah canim topalak olmus minik

X