2020 Kasım Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    278
Kızlar doğum kontrol yöntemi ne kullanıyorsunuz . Biri progesteron verdi demişti sanki doktoru . Bildiğimiz ilacmi bu kanama felan olunca gebelikte verilen . Eşim asla spiral e yanaşmıyor . Ben korkumdan düşünmekten bir hal oldum . İkinci bir gebeliği istemiyorum .😒bana kalsa tüpleri bile baglata bilirim. Sezeryan korkum şuan bana herşeyi yaptira bilir . Eşten izin isteniyor mu spiral de . 🤔
CAnim beninkini biraksam 8saat bile uyur ben 6 saate yaklasinca dayiyorum biberonu uyuyarak iciyor zaten sonra direk yataga buyuduler artik uyku daha tatli geliyor sanirim ama bana doktorum artik sekeri dusmez 5 6 saat uyuyabilir uyandirma dedi

Sadece anne sutuyle mi besleniyor cnm oyleyse 10 gune kadar normalmis benimki cogunluk anne sutu ama mamada aliyor beninkisi de en az 3gunde 1 bazen 5 gunu buluyor kaka yapmasi civik sekilde oldugu icin doktor sorun yok biriktirip yapmayi tercih ediyor dedi ben takmiyorum artik ilac vs kullanip kalpazanlastirmayin bagirsaklari derim ben 1hafta kadar bekleyin en azindan sonra hep ilacla yaptirmak zorunda kalirsiniz
Gaz damlası veriyoruz biz her gün kaka yapmasına rağmen yapana kadar ikiniyor ağlıyor huzursuzlaniyor çünkü. Sadece kaka yapmasa neyse de kıpkırmızı olana kadsr ağlıyor. Mama vermiyorum ben, sadece anne sütüyle boyle

Kızlar doğum kontrol yöntemi ne kullanıyorsunuz . Biri progesteron verdi demişti sanki doktoru . Bildiğimiz ilacmi bu kanama felan olunca gebelikte verilen . Eşim asla spiral e yanaşmıyor . Ben korkumdan düşünmekten bir hal oldum . İkinci bir gebeliği istemiyorum .😒bana kalsa tüpleri bile baglata bilirim. Sezeryan korkum şuan bana herşeyi yaptira bilir . Eşten izin isteniyor mu spiral de . 🤔
Bana progesteron verdi. Ama progesteron içerikli doğum kontrol hapimi yoksa hamilelikte kullanılan progesteron mu bilmiyorum. Hamilelikte kullanmadım ben progesteron bilmiyorum. Resmini çekip aşağıya ekledim. Reglinin ilk günü başla dedi bana. Emziren annelere başka bişey önermiyormus. Spiralde ben istemedim, hiç taktormadim korktum biraz acir falan diye. Eşin neden spiral istemiyor?

Eklentiler

• IMG_20201228_090426_1.jpg
    IMG_20201228_090426_1.jpg
    177,1 KB · Görüntüleme: 22
Kızlar doğumdan sonra bel ağrısı yaşayan varmı yatakta sağdan sola dönemiyorum tuvalet e bile tutunarak gidiyorum çocuğumu kaldırıp indirirken resmen ağlamak istiyorum ya sağ bacağımı çekiyor yanlış emzirme pozisyonu yüzünden dedim kendi kendime ama bu kadar fazla olması normal mı acı çekiyorum gerçekten çok acı çekiyorum. Eşim işe gitti az önce keşke bir bardak su isteysedim odaya diyorum kendime su almaya gitmeye cesaret edemiyorum mutfağa
Bende çok ağrı çekiyorum ama doğum dan değil bebeğe eğil doğrul taşı bezino al hiç dikkat etmiyorum belim 2 kat resmen .Gece sağımdan soluma yatağın süngerini tutarak dönüyorum. Yanlış emzirme pozisyonundan ziyade emzirirken ben yine iki büklüm duruyorum ondan da oldu .Şimdi zayıflar 10 kg old nasıl tasiycaz

Bende uykucu şirine diye seviyorum😂😂

bizim yasadigimiz sehirdeki cocuk doktorumuz gunduz sık emiyorsa gece kendisi uyansin siz uyandirmayin yoksa uyku duzenini bozarsiniz demisti dogumdaki cocuk doktoruda ebede aynisini soylemisti bizde uyandirmadik kendisi aciktiginda kalkardi ana ilk zamanlar yinede 3 saati gecirmiyordum sonradan akişina biraktim simdi 2 aylik olduk bende kontrolde soracam alacagim cvbi biliyorum ama olsun yinede soracam😂

o zaman dedigin gibi normal peki sutunu neden sagip veriyorsun bende gece sagip verecektim fakat rahat uyudugunu görünce vazgectim ac olsa sanirim huzursuz olur uyuyamaz bence bide bizimki kiyameti koparir acliga gelemez hic😂

Yooo bende hic dokunmam fogdugundan bu yana kendisi ayarladi emme saatlerini hic karismam sadece gece alışkanlık ondan once kalkarim uzandigim yerde beklerim onun uyanmasini gunduzleride ayni zorla emzirmem kendisini beklerim rutin ayni olunca ilk defa zaman dilimi acilinca acaba dedim 2 aylik olduk o yuzdenmi ara acildi merak ettim kontroldede soracam ama once sizlere sormak istedim sen peki mama veriyormusun yoksa sadece anne sutuylemi besleniyor benimki gibi

aynen bizimkide acikinca oyle olur kiyameti koparir birde eger uykusu varsa senmisin altini acan duyan bunlar bebege napiyor der o derece kiyameti koparir rahatina cok duskun 😂
Sutu sagıyorum çünkü akşam bir seferde biberonla fazla verince kolay uyuyor. Bir de gün içi kalan sutleri sagıyorum zaten göğsüm çok dolu olunca, akşama kadar birikiyor akşam ya çok ağladığında huzursa veriyorum ya da ben yorgunsam babası veriyor biberonla. Günde sadece bir sefer yapıyoruz biberona alismasin diye, onu da akşam saatlerini seciyorum

İyi geceler kizlar

bi soruyla geldim sadece anne sutuyle besleyen arkadaslar 2 aylik bebekleri olanlar gece kac defa kac saat arayla emziriyorsunuz ?ben 3 saat arayla emdiriyordum kendi kalkiyordu dun ilk defa bu 3 saat ara acildi bende ilk defa uyuyakalmisim her zaman kizim uyanmadan uyanirdim saatide kursamda çalmadan uyanirim dun ilk defa saat kurmamisim kizim 5 saat uyumus moralim bozuldu acmi kaldi diye ama uyandiginda oyle huzursuzda degildi yinede bana zaman farki cok geldi bu arada gunduzleri aktif emiyor doğduğundan bu yana rutini ayni gunduzleri 2 saate yada 1.5 saatte bir emiyor
Canım bırak uyusun acıkınca uyanır zaten.
Ilk kızımda her şeyini utuluyordum, bunda ütülemiyorum, daha doğrusu vakitte kalmıyor. Inş da ayrıca vakit ayırmak istemiyorum.
Ben de öyle yapıcam artık canım
Kızlar doğumdan sonra bel ağrısı yaşayan varmı yatakta sağdan sola dönemiyorum tuvalet e bile tutunarak gidiyorum çocuğumu kaldırıp indirirken resmen ağlamak istiyorum ya sağ bacağımı çekiyor yanlış emzirme pozisyonu yüzünden dedim kendi kendime ama bu kadar fazla olması normal mı acı çekiyorum gerçekten çok acı çekiyorum. Eşim işe gitti az önce keşke bir bardak su isteysedim odaya diyorum kendime su almaya gitmeye cesaret edemiyorum mutfağa
Benimde belim çok ağrıyor bende zaten bel fıtığı var hamilelikte hiç rahatsız etmemişti ama lohusalıkta fena zorluyor. Gece terli terli yataktan kalkıp çocuğu emzirdiğim için oldu sanırım

Biz dayanamadık bebeği doktora götürdük randevu bulamamıştık sağ olsun arada aldı.
Sesi kısilmisti geçen hafta ağlamaktan ses telleri şişmiş 🙄Geçmezse kulak burun boğaza gideceğiz. Mama miktarı azalmıştı sütün artmıştır dedi hayır sağıyorum aynı dedim kalitesi değişmiştir o zaman dedi ac olsa ağlar durduramazsiniz tartısı da hayet sağlıklı dedi.
64 günlük 5600 kg 60 cm olmuş 2 Ay da 2700 kg almış endişe etmeme gerek yokmuş.
Cildi aşırı kuru aynı şeyi söyledi zeytinyağı ve sürekli nemlendireceksiniz dedi ilerlerse atopik egzamaya çevirebilir ben krem istedim kortizonlu o kremler bu aşamada boşuna kullanmış olurmuş.
Dilinde pamukcuk var sanıyorduk ki 2 günde bir karbonatlı suyla siliyordum yine 3 4 günde bir de biberonlarini kaynatıyordum ağzına mamadan sonra temizlensin diye suda veriyorum beyazlık görünce şaşırdım hatta neyseki değilmiş pamukcuk ilerlerse de ses kısıklığı yapabilirmiş ama bizim ki yırtınmaktan 🙄
Herşey yolundaymış uykusuzlugu düzeldi bu arada kızlar o atak mıdır nedir gerçi bizim doğduğu tarihe göre atak haftasında diyordu neyseki geçti. Daha sakin huzurlu .
Boşuna bu Virüs de gittik hastanelere ama içim rahatladı hiç aglatmiycakmisim yoksa daha kötü olabilirmiş. Sanki ben aglatıyordum huysuzlugundan.
3.Ay kontrolünde özel asi ve kontrol için tekrar gideceğiz.

Ay kızlar bugün oğlum 40 günlük oldu bi haller var kucağa mı alıştı nedir emzirirken veya kucakteyken uyuyor yerine koyunca 5 dk sonra uyanıyor tüm günü memede geçirdik annem babam sütün yetmiyor diye tepemde ikisini birbirine bağlayıp çukura atma isteği var içimde aşırı gerginim çocuk yoruldu ben yoruldum niye böyle oldu gün içinde uyurdu bir günde bu kadar keskin bi değişim mi olur bi derdi de yok yanında uyuduğumda veya kucaktayken güzel uyuyor sorun bırakmak
Bende anenmde kalıyorum çıldırttı beni
Çok yardımcı sagolsun
Sutun gelmiyor deyip deyip duruyor
Mama verme seni emmeyecek diyor
Sutum az napayim

Uyumuyooorrrr😭😭😭😭memede uyuyor koyuyunca kalkıyorrrr 5.hafta atak haftası kaç güm sürüyor ya 3. Gündür böyleyiz
Sadece anne sütü veriyorm karnı aç desem çiş yapıyor çokca

Bana progesteron verdi. Ama progesteron içerikli doğum kontrol hapimi yoksa hamilelikte kullanılan progesteron mu bilmiyorum. Hamilelikte kullanmadım ben progesteron bilmiyorum. Resmini çekip aşağıya ekledim. Reglinin ilk günü başla dedi bana. Emziren annelere başka bişey önermiyormus. Spiralde ben istemedim, hiç taktormadim korktum biraz acir falan diye. Eşin neden spiral istemiyor?
Cnm bende gitcm buhafta
Bunu nasıl kacgun kullanacaksin
Birde adet olana kadar hamile olma riskimiz yok mu

Cnm bende gitcm buhafta
Bunu nasıl kacgun kullanacaksin
Birde adet olana kadar hamile olma riskimiz yok mu
regli olduğum günden başlayarak günde bir kez alacakmışım ama internetten okuyorum yan etkileri de var hiç sevmiyorum hap kullanmayı.
Spiralden de korkuyorum birşey taktırma fikri bile tuhaf geliyor. tabi hamile kalmaktan daha çok korkuyorum o da ayrı :))

regli olduğum günden başlayarak günde bir kez alacakmışım ama internetten okuyorum yan etkileri de var hiç sevmiyorum hap kullanmayı.
Spiralden de korkuyorum birşey taktırma fikri bile tuhaf geliyor. tabi hamile kalmaktan daha çok korkuyorum o da ayrı :))
Bende ayni durumdayim
Aynisaate al dedimi
Bende aynisate almayi unutursm nolck diyorum
Spiral banada korkunç geliyor

Bende ayni durumdayim
Aynisaate al dedimi
Bende aynisate almayi unutursm nolck diyorum
Spiral banada korkunç geliyor
aynı saatte demedi doktor. ama ben henüz kullanmaya başlamadım. içeriğini okuyacağım bir dahaki ay regli olunca. bu ay kaçırdım gününü doktora son günü gitmiştim

Bende anenmde kalıyorum çıldırttı beni
Çok yardımcı sagolsun
Sutun gelmiyor deyip deyip duruyor
Mama verme seni emmeyecek diyor
Sutum az napayim
canım aynısını bana cocuk hemsiresi ve doktoru dedi geçen haftalarda yüzüme yüzüme çarptılar, eve gelince çok üzülmüştüm. süt artıyor aslında ama sabır istiyor. bol su, dinlenme ve bol bol pompa ile sağman gerekiyor bir kaç gün. çok acıyor meme ucların. sonra sonra artıyor, bebeğin midesi de memeden az az emmeye alışıyor mamaya göre. ben hala aksamları biberon veriyorum bir kez, kendi sütüm ama doktora sorsan biberon hiç verme, ordan hızlı ve cok geldiği için hem midesi büyür hem alışır dedi. bir daha anne sütünü hevesle içmez gitgide senden de süt kesilir demişti. Bak beni annem 3 ay, kardeşimi 1 ay emzirmiş. mamayla büyümüşüz. ikimizinde bağşıklığı çok iyi, hele kardeşimin benden daha iyi. gayet de büyümüşüz. annem normal doğum yapmış gerçi o zamanda bebek antikorları alırmış falan güya. ya bilmiyorum aşırı bir baskı var anne sütü ve normal doğuma karşı su an benim yaşadığım ülkede. Irlandadayım ben. aa sen normal doğurmadın mı neden sorusu ilk soru, ikinci soru emziriyor musun bak mama verme cocuk alışır da ikinci soru. her hastaneye doktora gittiğimde bu böyle ama bize kalmış sonucunda. üzme kendini. eğer bir kaç gün denemek istersen dene pompa ile sağım yap en azından, biberonla onu içirirsin bebeğine. belki böyle böyle artar. bir de bol su iç

Uyumuyooorrrr😭😭😭😭memede uyuyor koyuyunca kalkıyorrrr 5.hafta atak haftası kaç güm sürüyor ya 3. Gündür böyleyiz
Sadece anne sütü veriyorm karnı aç desem çiş yapıyor çokca
aman hep öyle ya. neredeyse 2 aylık olacak şu 4 ocakta, hala memede uyumak istiyor. gerçi 8. hafta yine atak haftası. hatta daha uzun emiyor ben çekiyorum memeyi ağzından, ona kalsa bırakmaz. ağlamaya başlıyor hemen eşime veriyorum kanguruya koysun önüne taksın diye. ben de nefes alıyorum biraz. emzik de alıyor bizimkisi ama suratını buruştırarak yani

canım aynısını bana cocuk hemsiresi ve doktoru dedi geçen haftalarda yüzüme yüzüme çarptılar, eve gelince çok üzülmüştüm. süt artıyor aslında ama sabır istiyor. bol su, dinlenme ve bol bol pompa ile sağman gerekiyor bir kaç gün. çok acıyor meme ucların. sonra sonra artıyor, bebeğin midesi de memeden az az emmeye alışıyor mamaya göre. ben hala aksamları biberon veriyorum bir kez, kendi sütüm ama doktora sorsan biberon hiç verme, ordan hızlı ve cok geldiği için hem midesi büyür hem alışır dedi. bir daha anne sütünü hevesle içmez gitgide senden de süt kesilir demişti. Bak beni annem 3 ay, kardeşimi 1 ay emzirmiş. mamayla büyümüşüz. ikimizinde bağşıklığı çok iyi, hele kardeşimin benden daha iyi. gayet de büyümüşüz. annem normal doğum yapmış gerçi o zamanda bebek antikorları alırmış falan güya. ya bilmiyorum aşırı bir baskı var anne sütü ve normal doğuma karşı su an benim yaşadığım ülkede. Irlandadayım ben. aa sen normal doğurmadın mı neden sorusu ilk soru, ikinci soru emziriyor musun bak mama verme cocuk alışır da ikinci soru. her hastaneye doktora gittiğimde bu böyle ama bize kalmış sonucunda. üzme kendini. eğer bir kaç gün denemek istersen dene pompa ile sağım yap en azından, biberonla onu içirirsin bebeğine. belki böyle böyle artar. bir de bol su iç
Nebilim ya bende anensutu ile nerdeyse dört yasina kadar emmisim ama bağışıklık bende düşük hemde mama hiç almamisim
Benimki obur bebek doktorda dedi
Doymuyor ben mama vermeden de doymuyordu

Ben biberonla mama verdim bıraksa birakirdi hala aynı iştahla emiyor
Hatta bugun doktor emdirdedi oan sutum yokmuş bunaragmen ev geldim yine emdi
Benim yegenimde hem mama hem sutle büyümüş
Birakmayan birakmyor bence
Mama mecbur vercm artik midesi genisledi bebegimin
Ama pompayla başaramadım canim çok yandi gelmedi fazla zaten
Pompa icin bayagi süt lazım
Suda içiyorum damlalar verdiler ama artmadi
Bence annesutu bence şans isi
Annemde seseyan yapmis hep gelmis benim artmıyor
Kabullendim ben.ama doktorlar hemşireler ve anemm canimi sıkıyor

Eşim ikinci çocuğu şuan yapabilsem şuan yapalım modunda çünkü 🤦🏼‍♀️ iki yıl beklemez ikinci için kızıma bakıp bakıp hanım gel ikinciyi beklemeyelim çok tatlı bu bir tane daha tatlılık olsun evde diyor 🤷🏼‍♀️ tranva geçiriyorum adam görmüyor . O çocuk dedikçe ben kaskatı kesiliyorum . Adam çocuk diye ölüyor ya . Tabi evde kalıp bakmadı çok baksa tövbe der

CAnim beninkini biraksam 8saat bile uyur ben 6 saate yaklasinca dayiyorum biberonu uyuyarak iciyor zaten sonra direk yataga buyuduler artik uyku daha tatli geliyor sanirim ama bana doktorum artik sekeri dusmez 5 6 saat uyuyabilir uyandirma dedi

Sadece anne sutuyle mi besleniyor cnm oyleyse 10 gune kadar normalmis benimki cogunluk anne sutu ama mamada aliyor beninkisi de en az 3gunde 1 bazen 5 gunu buluyor kaka yapmasi civik sekilde oldugu icin doktor sorun yok biriktirip yapmayi tercih ediyor dedi ben takmiyorum artik ilac vs kullanip kalpazanlastirmayin bagirsaklari derim ben 1hafta kadar bekleyin en azindan sonra hep ilacla yaptirmak zorunda kalirsiniz
Evet canim sadece anne sutu aliyo ama rahatsiz oluyo farkindayim bide az once zeytinyagi verdim acayip bi sekilde kustu kabul etmedi

X