2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Beterin beteri var aynı saatte yatıp sabah 7 dedin mi kalkan benimki mesela. Birde ben memeden kestim de! Çok merak ediyorum sallanarak 4 yaşına falan girecek mi!

Gerçekten ne oluyor.
eskiler bizi görünce abartıyorsunuz uyumaz olur mu diyorlar.
birşeyi mi yanlış yapıyoruz
Yoksa eskiler beşiğe bırakıp ağlamalarına müsaade edip bilmeden uyku eğitimi mi vermişler
Bebeği görmezden gelmişler, bebek de razı gelmiş, nasıl olsa ağladığım zaman kimse bakmıyor, o zaman kendi kendime uykuya devam... Ama bu arada devreye giren stres hormonları var. İşte şimdi de bu ihtiyaç duyup destek alamayan bebeğin beyin gelişimine etki eden stres hormonundan bahsediliyor

Gerçekten ne oluyor.
eskiler bizi görünce abartıyorsunuz uyumaz olur mu diyorlar.
birşeyi mi yanlış yapıyoruz
Yoksa eskiler beşiğe bırakıp ağlamalarına müsaade edip bilmeden uyku eğitimi mi vermişler
eskiler bizi bol bol ağlatmış, kayınvalideme anneme detaylıca anlattırdım, konuştuğum her yaşlı kadına sordum, hepsi de ağlatmışlar,
genel olarak "ciğerleri açılır dediler, ondan ağlattık, birkaç gün ağlar sonra ağlamazdınız" diyorlar, ben yapamam, doğru olsa bile yapamam (içgüdüsel olarak bebeği yalnız bırakmanın yanlış olduğunu düşünüyorum)

Bende mümkün değil.
13 aylıkken uyku eğitimi aldık yani alamadık ilk gece deli gibi ağladı üstüne kustu. Daha bir saatte bizim eğitim rafa kalktı. Mümkün değil yapabilmem benim. Birde şimdi 10 günlük kızım var. Onda aynı hataları sallamak gibi mesela yapmak istemiyorum ama tabi zaman ne gösterir bilinmez

Allah analı babalı büyütsün, sana bol sabırlar versin, bir tanesi bizim eşimle beraber canımızı çıkartıyor, ikinci bebeği hayal bile edemiyorum, ama Allah verir sabrını, bir kuzucuğun daha var, inşallah bu evladın ilki gibi olmaz, geceleri deliksiz uyur. Benim en büyük pişmanlıklarımdan biri baştan beşik almak yerine park atak almamaktı (beşikte tek başına uyumaya alıştırmıştık ama 5. ay bitiminde beşiğe sığmadı, sonra ipler koptu), bir başka pişmanlığım da sabaha kadar emmesindense hamak alıp uyku-meme ilişkisini kesebilirdim. Bir çocuğum daha olursa bunlara dikkat ederim (ikinci çocuk hayal gerçi, sen şu anda bu hayalin gerçeğini yaşıyorsun, biz istesek de olmaz artık bu saatten sonra). Bir de her ağladığında aç dendi bana, aç değilmiş çocuğun burnu tıkalıymış vs burnunu kontrol ederdim hemen. İlk 20 gün çiş hızına bakardım. O kadar çok hatalar yaptık o kadar çok gereksiz yere acil servislere gittik ki. Yani şunu demek istiyorum, şu anda inanılmaz tecrübelisin, en zoruyla tecrübe ettin, ikinci çocuğunda hem daha bilgili hem daha becerikli hem de daha sabırlı olacaksın. Ben ilk 2 ayında üstünü değiştirirken bile geriliyordum bir yerine yanlış baskı yapacağım diye, şu anda ayakta koşarken çıtçıtlarını kapatıyorum. Kolaylıklar dilerim.

Çok teşekkür ederim
Ama lohusa psikolojisinin dibindeyim resmen.
Bebekle yalnız kalmaya bile korkuyorum sanki.

Kızlar arka azı dişler zor mu çıkıyor ya 3 gunden beri cok fena yuz gündüz uykusu gıttı gece sureklı aglayarak kalkıyor bugun dişini gösterdi diş oldugunu anladık hayır daha once dıs cıkarırken böyle bır sey yasamadık atak sandık ama diş sanırım bu diş agrısını azaltmak ıcın ne yapabılırım kıyamıyorum hıc resmen huy degıstırdı

Canım pedifen vermiştim ben. En son azılar bizde çıkmadı daha ama azılar için pedifen az iyi gelmişti.

biz daimi dişleri çıkarmaya başladık, çok acı çektiği belli, benzer durumlar yaşıyoruz, ağlasa da dişlerini fırçalıyoruz, günde 1 kez gece yatmadan önce 1 damla kadar karanfil yağı sürüyoruz, önce ağlıyor ama bölge 30 saniyede uyuşuyor, gece 2-3 saat uyanmadan uyuyor, sürmediğimizde sabaha kadar uyanıyor. diş hekimine aylık gittiğimizden ona da sorduk, çok az kullanın dedi, eşim ellerini yıkayıp 1 damla kadar parmağına damlatıyor, onu sürüyoruz, acı biraz, zeytinyağı ile de seyreltilebilir. tabii siz bilirsiniz, bizim dişlerimiz ağır vaka biliyorsunuz, genel anestezi dendi, pandemi bitene kadar çürüklerdeki enfeksiyonların kana karışmasını engelleme gayretindeyiz. şu anda genel anestezi PCR testi istiyorlar, bebeğime kıyamadım, anestezi ayrı stres, pcr testi ayrı stres. hazirana kadar bu tip tedbirlerle devam edeceğiz. Bir de hassasiyet alıcı çilekli bir diş kremi verdi ama oğlum ondan nefret etti, gece yatınca sürülüyor, bizde işe yaramadı, tavsiye de etmem, 420 lira verdik, çöp

Kızlar merhaba, tuvalet eğitimi veren var mı?
Daha vermedim. 24.ayı bekleyeceğim sanırım. Kakasını söylüyor. Onda sıkıntı yok yavaş yavaş çiş olayına da başlıyor gibi. Klozete oturmaya çalışıyor. Ama eve yeni bebek geldi düzeni tamamen bozuldu. Birde onu ekleyip strese sokmak istemiyorum.

Tuvalet eğitimi için sabaha bezi kuru olarak kalkmalı diyorlar. Hepinizin bebeler kuru mu uyanıyor kızlar? Özellikle hala geceleri sık emzirmeye devam edenler sizinkiler de kuru mu kalkıyor? Çünkü biz hala çoğu sabah taşmaya hazır bir bezle uyanıyoruz şu emzirme defterini kapatabilirsek yaza kadar anca ondan sonra tuvalet eğitimi

Off yıldım yeminle 2 bebek altı değiştirmekten sırayla önce küçüğü sonra büyüğü derken akşamdan sabaha 1 poşet bez oluyo evde

Bezi kuru kalkmıyor ama tutmayı öğrendi sanırım gün içi kontrol ettiğimde bezi boş oluyor sonra hop Bi anda doluyor gibi. Gece de süt içiyor onu nasıl halledeceğiz bilmiyorum.

Selam arkadaşlar yine tıkandığım bi noktada aklıma sizler geldiniz. Bi kaç kişi benimle aynı durumdan muzdarip. Gündüzleri işe gidiyorum. Akşam gelince daha kapıdan girmeden meme meme meme diye oğlum çıldırıyor. Sonra ah o kabus geceler. Abartmıyorum 10 kere rahat kalkıyordur. Ve ben artık havlu atma noktasındayım. Bugün memeye yara bandı yağıştırıcam bakalım işe yarayacak mı

Canım bir arkadaş denedi o yöntemi işe yaramadı
O seni özlediği için yapıyor ya. Ama çok zor 10 defa kalkmak.
benim hamilelikte tadı değişti herhalde sütün Fırat direkt bıraktı. En azından onun zorluğunu çekmedim. Onun yerine kıskançlık krizleri ile boğuluyorum!!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…