2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Selam arkadaşlar yine tıkandığım bi noktada aklıma sizler geldiniz. Bi kaç kişi benimle aynı durumdan muzdarip. Gündüzleri işe gidiyorum. Akşam gelince daha kapıdan girmeden meme meme meme diye oğlum çıldırıyor. Sonra ah o kabus geceler. Abartmıyorum 10 kere rahat kalkıyordur. Ve ben artık havlu atma noktasındayım. Bugün memeye yara bandı yağıştırıcam bakalım işe yarayacak mı
Bizimki gündğz sadece öğle uykusuna yatarken emiyor güç içinde asla aklına gelmiyor bunun haricinde. Ama geceleri 10 15 gerçekten kaç kere kalktığımı bilmiyorum. Geçen akşam uyumadan önce süt artık bitmiş olabilir artık süt içmeden uyucaksın diye bş deneyeyim dedim uyumayı reddetti resmen çıldırdı

Bizimki gündğz sadece öğle uykusuna yatarken emiyor güç içinde asla aklına gelmiyor bunun haricinde. Ama geceleri 10 15 gerçekten kaç kere kalktığımı bilmiyorum. Geçen akşam uyumadan önce süt artık bitmiş olabilir artık süt içmeden uyucaksın diye bş deneyeyim dedim uyumayı reddetti resmen çıldırdı
İnsan emzirmekten nefret ediyor değil mi belli bir süre sonra?

Kizlar aksam yemegini iyi yediginde 4 ya da 5 saat hic kalkmiyo bizimkisi. Etsiz yerse sadece sebze falan kesinlikle kalkiyo bi de uzun emiyo o zamanlar. Tuvalet egitimine basladiniz mi. Ben bi ara baslamistim ama hosuna gitmedi oglumun erkendi zaten o zamanlar. Simdi tekrar baslayim diyorum. Ne onerirsiniz

Arkadaşlar meme emerek uyuyan bebekler gece kalkar bu aç oldukları için degıl memeyi uyku aracı olarak gördükleri için memesiz uyku düşünemedikleri İcin, sallanarak uyuyan bebekler arada mırıldanır sallanmak ister. Kendı uyuyan bebekler deliksiz uyur ac olmazlarsa. Ama tabi kendı kendıne uyuyan cocuk da cok ender bulunur 2 yasta. Bir arkadasım memeden kesınce kendı kendıne uyudu demıstı o günlerin hayali ile yasıyoruz.

Kizlar aksam yemegini iyi yediginde 4 ya da 5 saat hic kalkmiyo bizimkisi. Etsiz yerse sadece sebze falan kesinlikle kalkiyo bi de uzun emiyo o zamanlar. Tuvalet egitimine basladiniz mi. Ben bi ara baslamistim ama hosuna gitmedi oglumun erkendi zaten o zamanlar. Simdi tekrar baslayim diyorum. Ne onerirsiniz
Ben yaza dusunuyorum tuvalet egıtımını çünkü 2 yas sendromu biraz yatıssın istiyorum birde sürekli deneyip tekrar denemek iyi degil kararlı ve net oldugum zaman başlayacagım. Çocugun hazır oluşu kadar bence annenın de hazır bulunusluğu önemli sabır katsayısının yüksek oldugu bır dönem olmalı 😂

Arkadaşlar meme emerek uyuyan bebekler gece kalkar bu aç oldukları için degıl memeyi uyku aracı olarak gördükleri için memesiz uyku düşünemedikleri İcin, sallanarak uyuyan bebekler arada mırıldanır sallanmak ister. Kendı uyuyan bebekler deliksiz uyur ac olmazlarsa. Ama tabi kendı kendıne uyuyan cocuk da cok ender bulunur 2 yasta. Bir arkadasım memeden kesınce kendı kendıne uyudu demıstı o günlerin hayali ile yasıyoruz.
Bizimki de sallanarak uyuyor. Gece kalkıyor muhakkak salla diye

2 yaşa 3 hafta kala işler hepten kontrolden çıktı. Zaten çok zorlayan uykular hepten felaket. Kendi kendine sinir harbi geçiriyor. Durduk yere bağırmalar tepinmeler. Alakalı alakasız her olaya ağlamalar. En son akşam aynaya kendi kendine kızıp bağırıp tepinip kendisini izledi izledi sonra geldi bana sarıldı😣 hoşgeldin 2 yaş sendromu mu demeliyim?

2 yaşa 3 hafta kala işler hepten kontrolden çıktı. Zaten çok zorlayan uykular hepten felaket. Kendi kendine sinir harbi geçiriyor. Durduk yere bağırmalar tepinmeler. Alakalı alakasız her olaya ağlamalar. En son akşam aynaya kendi kendine kızıp bağırıp tepinip kendisini izledi izledi sonra geldi bana sarıldı😣 hoşgeldin 2 yaş sendromu mu demeliyim?
Canım benim bu gece 2den tam 5 e kadar bildiğin dayak yedim! Başımın sol tarafı yok ağrıdan ölüyorum. Uyandı ağladı ama ne ağlamak! Karşı komşu geldi. Birşey mi oldu Fırat’a diye Gecenin saat 2sinde!!!! Sonra sürekli vurdu bana babası alıyor durmuyor babam bende o alıyor durmuyor yine beni istiyor bana da vuruyor. Sanki biz onu dövüyoruz gibi allahım nasıl çığlıklar. Sonra kardeşi uyandı altını değiştireyim diye babası getirdi mecbur onu gördü durdu biraz. Sonra da ben yeniden dayak yiye yiye uyuttum! Bu sinir krizleri yüzünden kızı emziremedim bile babası mama verip uyuttu. Çıldırıyorum şu an!

Memeden keseli çok oldu ama hala aynı 😂😂😂 ben hangi levelı yaşıyorum 😂😂😂

Kızlar bu 2 yaş sendromu ne zaman biter valla çok garip davranıyor benımkı de. Ya her seyi kendi yapmaya calısıyor her seye bagırıyor resmen içinden başka bir çocuk çıktı 🙈

Kızlar bu 2 yaş sendromu ne zaman biter valla çok garip davranıyor benımkı de. Ya her seyi kendi yapmaya calısıyor her seye bagırıyor resmen içinden başka bir çocuk çıktı 🙈
36 aya kadar devam ediyormuş doktor dedi. Tabi azalarak devam ediyormuş. Ama bizde top noktada şu an

Merhaba kızlar. 2 yaş sendromu bizde de top seviyede. Her şeye itiraz sürekli ağlamalar bağırmalar benden bir dk ayrılmak istememe. Benim dışımda kimseyle uyumaz. 19. Ayda emmeyi bırakmıştı zaten 20. Ayda da sallamayı bıraktırdım. Çok zor oldu bıraktırmak ama şimdi sallanmıyor. Desteksiz bir uyku sayılmaz zaten görüştüğüm psikologlarda desteksiz odada yalnız bırakıp uyumasını beklemek bu yaş grubu için hiç sağlıklı değil diyorlar. Ben uyuyana kadar yanında duruyorum konuşuyorum masal anlatıyorum şarkı söylüyorum masaj yapıyorum. Tabi ilk yatırırken zor gelmiyo ama gece 2-3’de kalkarsa bu yöntem o uyku haliyle biraz zor oluyor ama pes etmeden yine aynı yöntemi deniyorum.
ama gün içi ağlama krizleri baştan çıkılamaz halde. Çok zorlanıyorum.
allah hepimize kolaylık ve sabır versin. Çok zor gerçekten .

Merhaba kızlar. 2 yaş sendromu bizde de top seviyede. Her şeye itiraz sürekli ağlamalar bağırmalar benden bir dk ayrılmak istememe. Benim dışımda kimseyle uyumaz. 19. Ayda emmeyi bırakmıştı zaten 20. Ayda da sallamayı bıraktırdım. Çok zor oldu bıraktırmak ama şimdi sallanmıyor. Desteksiz bir uyku sayılmaz zaten görüştüğüm psikologlarda desteksiz odada yalnız bırakıp uyumasını beklemek bu yaş grubu için hiç sağlıklı değil diyorlar. Ben uyuyana kadar yanında duruyorum konuşuyorum masal anlatıyorum şarkı söylüyorum masaj yapıyorum. Tabi ilk yatırırken zor gelmiyo ama gece 2-3’de kalkarsa bu yöntem o uyku haliyle biraz zor oluyor ama pes etmeden yine aynı yöntemi deniyorum.
ama gün içi ağlama krizleri baştan çıkılamaz halde. Çok zorlanıyorum.
allah hepimize kolaylık ve sabır versin. Çok zor gerçekten .
Maşallah nasıl sallamadan uyutmayı başardın bende o surecteyım ama uykusu olmasına ragmen direniyor uyutmak cok zorlastı. Bu süreç yaza denk gelseydi arabasına koyar uyuturdum sokakta 😪

Dün gece 1 buçuk gibi bi kalktı baba baba diye söylenmeye başladı kapıyı gösteriyor babasına gitmek istiyor üç buçuğa kadar üçümüz yatağın içinde uzandık konuştuk evin içinde dolaştık. Televizyon izlemek istedi😒 İlk kez başımıza geliyor bunlar. Tamam gece de milyon kez uyanırdı ama emzirirdim sallardım bi şekilde geri uyurdu. Tekrar uyuduğumuzda beş buçuk falandı herhalde. Bütün gün huysuz,çığlıklar bağırmalar herseyde cevabı hayır 😳 Şunu yapalım hayır bunu ister misin hayır doğumundan itibaren en çok zorlandığım dönemdeyim net☹️

X