2019 Şubat Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    252
Kızlar merhaba ; Bizim sıpaya laringomalazi teşhisi konuldu.Ciddi nefes alırken ses çıkartıyordu son1haftadır.Yenidoğan normaldir dedim artarak devam edince acile gittim.Ordan kbbye yönlendirdiler.Burnundan attıkları kemarayla koydular teşhisi.Yapılacak bişey yokmuş sadece zaman gerekiyormuş ilaç be cerrahi müdahelesi yok.Zamanla azalacakmış sesleri.Emerken çok tıkanıyodu genzine kaçıodu.Doktor dura dura emzirmemi söyledi.Yani uyurken uyanıkken emerken dururken sürekli kumru gibi ses çıkartıyor.Arada azalsa da sesi devam edyor.Çok ilginç ilk defa duydum..Neyse şuanda iyi görünüyor zaten kendiliğindem geçen birşeymiş bizde evdeki kuşa alışacagız :) Bu arada laringomozi soluk borusunun üst kısmının yumuşak olması.Doğuştan gelen bişey.
Bebeginizin rahatsızlığı düzeldi mi acaba

Kızlar şekilli kartlar arayan varsa neo bebeğin kartları çok kalın boyutları da büyük. Oğlumun en sevdikleri bu kartlar ve renkler şekiller taşıtlar diye bi kaç çeşidi olan mini kitaplar. Bunlarla bayadır çok oyalanıyor. Önceden bize soruyordu şimdi kendisi açıp kendi kendine isimlerini söylüyor. Artık bunlarla anlamlı şekilde oynayabildikleri için daha eğlenceli oluyor. Kartları tek tek diziyorum sonra karışık şekilde sorup bana göstermesini istiyorum ikimiz içinde çok keyifli oluyor.

Bu arada sağlık ocağındaki aşımız dışında marttan beri doktor kontrolüne gitmedik. Sağlık ocağında da boyunu kilosunu net ölçemedik. Evde ölçtüğümüzde boyu 87 cm kilosu 15 civarı çıkıyor. Boyu sanki bayadır çok uzamıyor. Eğer doğru ölçtüysek kaç aydır toplamda 1 cm uzamış denektir. Artık normal gerçi değil mi🧐

kıyafetlrle tarttınız sanırım çünkü üst sınır 14.5kg
Kızlar şekilli kartlar arayan varsa neo bebeğin kartları çok kalın boyutları da büyük. Oğlumun en sevdikleri bu kartlar ve renkler şekiller taşıtlar diye bi kaç çeşidi olan mini kitaplar. Bunlarla bayadır çok oyalanıyor. Önceden bize soruyordu şimdi kendisi açıp kendi kendine isimlerini söylüyor. Artık bunlarla anlamlı şekilde oynayabildikleri için daha eğlenceli oluyor. Kartları tek tek diziyorum sonra karışık şekilde sorup bana göstermesini istiyorum ikimiz içinde çok keyifli oluyor.

Bu arada sağlık ocağındaki aşımız dışında marttan beri doktor kontrolüne gitmedik. Sağlık ocağında da boyunu kilosunu net ölçemedik. Evde ölçtüğümüzde boyu 87 cm kilosu 15 civarı çıkıyor. Boyu sanki bayadır çok uzamıyor. Eğer doğru ölçtüysek kaç aydır toplamda 1 cm uzamış denektir. Artık normal gerçi değil mi🧐

normalde persentil eğrisi hangi dilimdeydi geçmiş aylarda seyrettiği dilim yani

Canım bizimdr tam tersi aylardır kilo almıyor. 12.5 kg boyu 89-90 cm boya gitti. Demek ki arada boya arada kiloya gidiyorlar

kıyafetlrle tarttınız sanırım çünkü üst sınır 14.5kg
Kilosu hep üst sınırda ya da üzerindeydi zaten ama kıyafetle tarttık evet ve evdeki tartıya çokta güvenmiyorum mutlaka bir eksik fazla fark olacaktır. Marttaki son kontrolde 13 kiloydu.
normalde persentil eğrisi hangi dilimdeydi geçmiş aylarda seyrettiği dilim yani
boyu da genel olarak üst sınıra yakın seyrediyordu. Şimdi kaç aydır 1 cm görünüyor. Artık doktorumuzu ziyaret etme zamanı geldi sanırım.
Canım bizimdr tam tersi aylardır kilo almıyor. 12.5 kg boyu 89-90 cm boya gitti. Demek ki arada boya arada kiloya gidiyorlar
Aynen olabilir canım. Ama boy konusu kafama takıldı hastaneye gitme konusunda cesaretimi toplayabilirler yakın zamanda bi görünelim bakalım

Ah kızlar bir tatile gidip geldik geceleri memeye aşırı bağımlı olmasından şikayet ettiğim oğlum şimdi gündüzleri de her saniye meme demeye başladı. Tatilde yeme düzeni çok bozulmuştu,sevdiği şeyleri bile yemiyordu. Aç kalıyor meme arıyor diye düşünmüştüm. Ama döndük yemeklerini yiyor yine aynı. Emiyor 20 dakika sonra yine meme😖
Geçen bu kitapta okudum memeyi bırakmaya yakın daha bu isterlermiş 2 yaşa yakin

Kilosu hep üst sınırda ya da üzerindeydi zaten ama kıyafetle tarttık evet ve evdeki tartıya çokta güvenmiyorum mutlaka bir eksik fazla fark olacaktır. Marttaki son kontrolde 13 kiloydu.

boyu da genel olarak üst sınıra yakın seyrediyordu. Şimdi kaç aydır 1 cm görünüyor. Artık doktorumuzu ziyaret etme zamanı geldi sanırım.

Aynen olabilir canım. Ama boy konusu kafama takıldı hastaneye gitme konusunda cesaretimi toplayabilirler yakın zamanda bi görünelim bakalım
maşallah bebeklerinizin boyu baya uzun. sizin de boylarınız uzun mu. biizm ki daha 83 cm:) ortalama da gidiyor.

bebeğin 18 ay da yine üst sınırda förünüyor yani gelişimi normal. bir dilim alta kayınca sorunnoluyor.

kızlar bebeğiniz harfleri rakamları renkleri biliyor mu. biizmki harfleri ve rakamları biliyor ama renkleri bilmiyor. normalde ilk renkleri öğreniyorlar değil mi

Maşallah harfleri biliyor bizimki harfleri bilmiyor sayılarında 6’ya kadar kendi sayıyor ama 10’a kadar puzzle yapıyor. Renklerden de sadece kırmızı ve mavi biliyor

maşallah bebeklerinizin boyu baya uzun. sizin de boylarınız uzun mu. biizm ki daha 83 cm:) ortalama da gidiyor.
Benim 1.70 eşimin de 1.76 gibi. Ama dayısına çekti sanırım. Tabi eşimin abilerinin ablalarını çocukları 20Li yaşlar hep 1.80-1.85 arası onlarada çekmiş olabilir .

X