2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Evet tam adamına denk geldin çünkü benim kadar pozitif bir doğum hikayesi olan yoktur herhalde. Ameliyathaneye 8.30 da indim 8.50 de odaya çıktık :) ameliyathane iner inmez hemen belden uyuşturdular aynı koldan kan alırken iğne batması hissi iğneyi yaparken bacaklarıma doğru sıcaklık vurdu. Sonra uzandm doktorum geldi karnıma dokunuyolardı ama ben bacaklarımı hissediyorum kıpırdatabiliyorum dedim meğersem orada kesmiş bile karnımı. Başıma bi çocuk koymuşlardı sürekli nasılsın iyimisin kendini kötü hissedersen söyle diye konuşuyordu.O arada derinden bi bebek sesi geldi boğuk boğuk yan tarafta saat vardı kafamı cevirip baktım 8.40. Karnımda eller var hissediyorum ama kötü bi his değildi. Bebeği giydirip yanıma getirdiler kalan 10 dk nasıl geçti anlamadım. Odaya geldikten 2 saat sonra bacaklarımın uyuşuklugu geçer gibi oldu kalkıp yürüdüm ama tam normal yürüyemedim hem uyuşukluktan hemde dikişler kasılıyodu.. Sonra ara ara tekrar kalkıp yürüdüm akşama baya normal yürüyordum. Dikişler anlattıkları gibi korkunç ağrımıyor bana adet agrısı gibi geldi açıkcası.. eve geldikten 1 hafta sonra tamamen herşeyimle normaldim. Hiç doğum yapmamış gibi hissettim karnımı. Öyle bebeğe uzanırken falan da zorluk yaşamadım gerçekten tedirgin girmeyin ameliyata pozitif düşünün herşey çok rahat geçiyor. İnşallah bu doğumumda aynı olur çünkü sorumluluğum ikiye katlanıyor
ayy aynı benim sezaryen doğumumu anlatmışsın birebir inşallah ikinci de ilki gibi olur diye dua ediyorum şimdiden çünkü çevremde anlatılanların aksine benim sezaryen doğumum ve sonrası gayet iyiydi bi ilk kez hastanede yataktan kalkıp yürüyeceğim zaman acıdı ameliyat yerim başka yok çok şükür İnşallah herkesinki rahat geçer Allah a sığınmak panik yapmamaya çalışmak lazım ben kendimi telkin ediyodum bebeğime kavuşacam diyodum onu hayal etmeye çalıştım bi de baktım ki anestezi doktoruna kesmediler mi daha diye sorarken kızımı uzatmıştı bile doktor bana gösteriyordu :))

Şükür canım benim ben düşük yapalı 12 gün oldu ama doktor baktı için temiz dedi kürtaj a gerek yok dedi doktor sana ne kadar korun demişti canım
6 ay dedi canm. Ben zaten bilmeyerek hamile kalmıştım o dönemde. Bebek planımız yoktu. Doktor 6 ay korunun dedi ama biz 1 yıl bekledik bu kez isteyerek hamile kaldım. Şükür devam ediyor gebeligim. Ben pko hastasiyim ama allaha şükür gebe kalma konusunda sıkıntı çekmedim. Ama 2. Gebeligim de dusukle sonuçlanacak diye çok korktum. Sen de pko var mı cnm. Ilk düşük dimi.

ayy aynı benim sezaryen doğumumu anlatmışsın birebir inşallah ikinci de ilki gibi olur diye dua ediyorum şimdiden çünkü çevremde anlatılanların aksine benim sezaryen doğumum ve sonrası gayet iyiydi bi ilk kez hastanede yataktan kalkıp yürüyeceğim zaman acıdı ameliyat yerim başka yok çok şükür İnşallah herkesinki rahat geçer Allah a sığınmak panik yapmamaya çalışmak lazım ben kendimi telkin ediyodum bebeğime kavuşacam diyodum onu hayal etmeye çalıştım bi de baktım ki anestezi doktoruna kesmediler mi daha diye sorarken kızımı uzatmıştı bile doktor bana gösteriyordu :))
Beni komple uyuttular zaten o an istediğim de oydu. 6 saat sancıdan sonra kızım kakasını yapınca acil aldılar. O kadar sancıdan sonra istediğim uyumak ve uyandığımda sancının yok olmasını istiyordum :))) kızımıda 5 dk içinde babasına götürmüşler bende yarım saatte kendime gelmiştim. Çok rahattı sezaryen kısmı ve iyileşme sürecim.

off ben de çok merak ediyorum cinsiyetini benim doktorun 16 haftadan önce tahmin yürütmeye bile niyeti yok 1 ay sonra belli olur dedi çıktı işin içinden :işsiz: ama tıp merkezi var burda bi tane ona gitmeyi düşünüyorum ben de 2 hafta sonra falan belki görürüz

off ben de çok merak ediyorum cinsiyetini benim doktorun 16 haftadan önce tahmin yürütmeye bile niyeti yok 1 ay sonra belli olur dedi çıktı işin içinden :işsiz: ama tıp merkezi var burda bi tane ona gitmeyi düşünüyorum ben de 2 hafta sonra falan belki görürüz
Benimki de öyle valla. Bende belki özele giderim diye düşünüyorum ikiliden sonra:)

Aynı benim doktor:KK66: benimki de öyle malesef. Söylemiyor yanilmayalim diyor

İnşallah canım ilki gibi geçsin yeter bize :) bende senin gibi hep güçlü olmam gerek bebeğime kavuşcam onun bana ihtiyacı var diye telkin ettim gerçekten pozitif düşünmek işe yarıyor diye düşünüyorum :)

2 gün ne ki canım ,:KK68:2013 haziran annelerinde en kucugumuz hepinizden önce 34 haftalık gayet de sağlıklı doğmuştu.Hic belli olmuyor bu çocukların sağı solu valla.

Canım fitikta ikinmak yani normal doğum yasak.Bende de 3 fıtık ve disk kayması olduğu için yasak.Zaten fıtık olmasa bile asfiktik doğum öyküsü var, kimse normal yaptırmazdı.

Hayırlısı olsun maşallah canım:nazar: kan da güzel çıkar insallah.simdi değilse bile en geç 2-3 haftaya herkesin cinsiyeti netleşti artık burda bence.

Sen alttan aldığın için düzeldi canım benim:KK68:Nasil olgun ve alçak gonulluymussun, çok sevdim seni:KK200::KK50:

Evet canım kapattım orayi, ilgilenemedim.Birileri de erkek almıştı gruba.Ego sorunu olan biri çıktı saydirdi saydirdi engelledi gitti.Ugrasamicam diyip kapattım.insallah canım amin:KK200:

Aaa 20 dk da dogum:KK57:gercekten bu kadar güzel bir sezeryan hikayesini ilk kez duydum.Ay maşallah diyim nazar etmiyim, bu da öyle kolay geçsin hiç anlama inşallah, tabi bizim de böyle güzel geçsin amin:KK200: içimi rahatlattı hikayen canım çok teşekkur ederim.Cok korkuyordum ben bide ustune efsane korkunç hikayeler okudum...sonrası çok dusunduruyordu beni.cunku yardımcı olacak kimsem yok, oğlum da bana muhtaç hep yatıyor,kucaklamak zorundayım.Cok iyi geldi bu yazın bana:KK68:
Nedemek canımm ,İnşallah benim ilk doğumun gibi geçer seninkide :KK200: :) bende öyle yalnızım kayınvalide yakın ama yararı olmaz pek bana köstek olurlar daha çok. Allah yardımcımız olsun :dua:

Ben çin takvimide bakmadım :-)
Şubatta yumurtalar toplandı donduruldu,temmuzda transfer edildi transferin 5.günü 30 temmuz beta 0.49du 12.gün ağustos 6da 270 çıktı.
Şimdi ben neye göre bakcam yanii :confused:

Öyle diyoken hepimizden önce doğuruyomuşun :deli:

benımdebeta 270 çıkmıştı :KK200:herşeyimiz aynı oldu senınle cinsiyet tahminleri bile :halay:

Konuyu anlayarak mi yazdın acaba sen yorumunu? Büyük ebeveynler tarafından simartilan, anne-babanin hayır dediğine evet denen bir yetiştirme tarzından bahsediyoruz biz orada.ikimiz de ne demek istediğimizi anladık zaten.Bu çocuk doktorunun konusu da değil.Kac pedagog kaç psikiyatrist takip ettin, kaç tane çocuk gozlemledin bilmiyorum ama benim 5 yılım çocuk psikiatristleriyle konsültasyon yaparak, iletisim halinde gecti.Benim yazdığım konuyla senin anladığın çok farklı.Ozellikle ilk 5 yıl kişiliğin karakterin oturduğu donemde,çocuğun bakımıyla sorumlu olan kişilerin kimler olması yada nasil bor tutumda olmasi gerekir, birisinin hayır dediğine diğerinin evet dediği ebeveynlerin arasinda kalan çocuklar için ne söylüyor pedagoglar mesela?fikrin var mıydı bu yorumu yazarken?Sen kimsin ki gibi birşey olmuş yorumun.Kusura bakma ama buda hoş degil.Cok şükür emek verdiğim ve çok sevdiğim bir mesleği aşkla yaptım.Yapacagim da tekrar insallah, bu ülkenin mesleğini seven insanlara ihtiyacı var.Kimseye de bu konuda böyle acımasızca konuşma hakkı vermiyorum.
Size sen die hitap şeklinde bulunulmadı.
Siz nasıl görüşlerinizi belirtiyor iseniz.
Biz de görüşlerimizi belirtebiliriz.

Benim de 6 ağustosta beta 260:KK66: muhtemel doğum 12 nisan gösteriyor. Ben de sizlerle aynıyım. Pko hastasiyim ama doğal yolla gebe kaldım. Siz de mi pko lusunuz?
Allah sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin.yok canım pkolu değilim bizim sorunumuz erkek infertilitesiydi tüp yaptırdık mecbur.bu arada doğal yolla kalmana çok sevindim tüp çok yıpratıcı oluyor ama onada şükür napalım

Kusura bakmayın ama kimse yazının Öncesinde ne yazıldı bilemez ama alıntıladığımız yazıda büyükanne ve dedelerden bahsedilmiyordu genelleme olarak sadece anne baba dışındaki ikinci şahıslardan bahsediliyordu. Kaldıki bu devirde artık çoğu Kadın çalıştığı için çocuklarına büyükanneler bakıyorken. O şekilde bir genelleme yapmanızda yanlıştı.
Kaldı ki kimse size kırıcı bir şey yazmadı sadece size katılmadığımızı belirttik. Ama siz sanırım eleştiriye gelemiyorsunuz ki gayet kırıcı cevaplar yazıp insaları kırmışınız. Çok şükür burda okuduğunu anlamayan yada okumadan yorum yapan arkadasın olduğunuda sanmıyorum. Burda acımasızca yorum yapan biri varsa oda sizsiniz.
+1

Kızlar anlayamıyorum mutlu mutlu yaşarken niye durduk yere geriliyorsunuz, geriyorsunuz konuyu!!!
Katılmadığınız size mantıksız gelen konuşmaları şahsi algılayıp cevap yazmayın lütfen, çünkü tatlıya bağlayamayı beceremiyorsunuz!!!!
Şu başlıkta gerginlik çıkması birbirinizi kırmanız isteyeceğim en son şey lütfen hassas davranın sizi mutlu edecek insanlarla muhatap olun sizi kendi karanlığına mutsuzluğuna çekecek insanlarla değil!!!!

Hayırlı Cumalar nasılsınız arkadaşlar? Bugün ikili teste giden var mıydı? Ben de gün sayıyorum. İnşallah güzel haberler alırız hepimiz.
melike222 melike222 gidecekti ama daha yazmadı sanırım çokta takip edemiyorum dünden beri canım. Senin randevu saati gelmedi mi daha doğru mu anladım?
Kızlar anlayamıyorum mutlu mutlu yaşarken niye durduk yere geriliyorsunuz, geriyorsunuz konuyu!!!
Katılmadığınız size mantıksız gelen konuşmaları şahsi algılayıp cevap yazmayın lütfen, çünkü tatlıya bağlayamayı beceremiyorsunuz!!!!
Şu başlıkta gerginlik çıkması birbirinizi kırmanız isteyeceğim en son şey lütfen hassas davranın sizi mutlu edecek insanlarla muhatap olun sizi kendi karanlığına mutsuzluğuna çekecek insanlarla değil!!!!
Katılıyorum sana canım. Ben burada kimsenin birini kırmak için birşeyler söylediğini de zannetmiyorum ama yanlış anlaşılmalar olabiliyor. Valla iyi mi yapıyorum bilmiyorum ama karışmamaya çalışıyorum kendim de yanlış anlaşılmamak için. Çünkü burada mimiklerimiz yok ne yazarsak o şekilde anlaşılıyor ve iletişimi kısıtlıyor bence.

X