2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Seninki yine şimdiden başlamış canım sormaya,kese muayenesinden beri her kontrole gidişte cinsiyeti belli olmuş mu diye soruyo kayınlarım eşime 4.ayda belli olur diye söylemiştim o sormuyodu
Canım çok tez
Benimde aile tarafı sormaya başladı cinsiyet ne diye :) teyzemin kaynanası soruyor geçen hahah şok oldum Ailede bilse böyle böyle yayılıyormuş demek ki :) Seninde kayınlar bi hoşmuş ehehe herkes aceleci

Ay canım ayıptır söylemesi sabah wc çıkmıştım bide göbek akşam çıkıyordu normalde benim ama öğlen öyle görünce şok oldum hala daha da inmedi 5 aylık resmen :)) Ama dediğin gibi gaz göbeği olma ihtimali daha Yüksek bebiş 3 cm zaten :)

Elevit, decavit gibi vitaminlere devam ediliyor cnm.ama bazı takviyelerde atıyorum b12 daha fazla, bazısında magnezyum daha fazla.o yüzden hastaya, kan değerlerine göre verilen daha başka birsuru vitamin takviyeleri var
Canım bu vitaminler kan hapıyla D vitamini için demi yanlış bilmiyorsam.
Folik asit gibi zorunlu olan var mı bunların içinde kaç senedir ilaç kullandığımdam ilaç göresi yanım yok o yüzden soruyorum canım :)

Teyzemde aynı dediğiniz gibi ebe hatasından dolayı engelli.
Gayet sağlıklı bir bebek hata yüzünden engelli olabiliyor.
Teyzemin beynine oksijen gitmiyor debil zeka seviyesine sahip, ve spastik durumu var aşırı değildi ama yaş ilerledikçe elleri yamuldu, yürürken kendisi bir bacağını sürüklüyor, konuşması bozuldu. Anlaşılmayacak gibi değil ama biz anında ne dediğini anlıyoruz dışardan insanlar anlamak için ya dikkatli dinliyorlar yada tekrar ettiriyorlar.
Rabbim herkese evladını sağlıklı sıhhatle kucaklarına aldırsın inşallah.

Ben pek emin değilim araya girmiş gibi oldum ama Demir ilacını hep veriyorlar diye biliyorum birde Multivitamin

Benimde aile tarafı sormaya başladı cinsiyet ne diye :) teyzemin kaynanası soruyor geçen hahah şok oldum Ailede bilse böyle böyle yayılıyormuş demek ki :) Seninde kayınlar bi hoşmuş ehehe herkes aceleci
Ufak bi kıvılcıma bakıyo canım tek bi kişiye söylemek yeterli oluyo
Merak hepimizin başına bela

Enem yüzünü kapatsaydın bari kız :) beni de eşim çekiyo Benim göbüşte böyle işte
Maşşallahhh

Ayyy ne güzel ya baya çıkmış göbüş maşallah maşallah

Burdayım kuzum, sıkıntım var 4 gündür tık yok çatlıycam artık karnım şişti iyice baskı yapıyor çok kayısı armut yemekten içim bayıldı ama etki sıfır
Ayy çok Zordur bilirim. Hamilelikten öncede böyle miydi? Doktora danış istersen kuzum

Hey maşallah maşallah
Bende hiç bişi yok daha
Gerçi ablamında bulantı kusma çok oldu 6.ayda çıktı göbüş bende öyle olcam heralde
Kilo vermeye devam

Ayy çok Zordur bilirim. Hamilelikten öncede böyle miydi? Doktora danış istersen kuzum
Yok canım öncesinde sorun yoktu. Vitamin kullanıyorum ben başından beri o yapabilirmiş, hamilelikte de olur dedi ekstra bir şey vermedi doğal yollarla çıkmayı dene dedi

Maaşallah canım benimki de o kadar çıktı mı acaba :) hiç before after yapamadım mide bulantılarından halim yok hiç

Yok canım öncesinde sorun yoktu. Vitamin kullanıyorum ben başından beri o yapabilirmiş, hamilelikte de olur dedi ekstra bir şey vermedi doğal yollarla çıkmayı dene dedi
İnsan patlar kız 5 güne
Aç karna Türk kahvesi içsen bide? Benim arkadaşım öyle çıkabiliyordu. Bildiğim kadarıyla nescafe yasaklı ama arada bir Türk kahvesine birşey denmiyor ebeye sormuştum bende

Burdayım kuzum, sıkıntım var 4 gündür tık yok çatlıycam artık karnım şişti iyice baskı yapıyor çok kayısı armut yemekten içim bayıldı ama etki sıfır
Canım 3 gün falan bende senin gibi oldum :) üzüm yedim kabızlık için yememiştim aslında yerkende yarım litre su içtim yarım saat içinde ishal etti beni
Belki sendede faydası olur

İnsan patlar kız 5 güne
Aç karna Türk kahvesi içsen bide? Benim arkadaşım öyle çıkabiliyordu. Bildiğim kadarıyla nescafe yasaklı ama arada bir Türk kahvesine birşey denmiyor ebeye sormuştum bende
Bana yasak kuzum türk kahvesi, romatizmal bi rahatsızlığım var normalde de çok sık tüketemiyorum gebelikle birlikte tamamen yasaklandı. Valla zeytinyağı falan ne bulduysam denedim ama yok yani

Canım 3 gün falan bende senin gibi oldum :) üzüm yedim kabızlık için yememiştim aslında yerkende yarım litre su içtim yarım saat içinde ishal etti beni
Belki sendede faydası olur
Kuru üzüm mü normal üzüm mü kuzum ? Evde normal üzüm var dün akşam yedim ama su içmedim bugün sulu deneyim bir de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…