2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Yanlarımızdaki etli kısımdanda dene cnm bunu perinatoloji doktoru söyledi kadın doğumcular bilmiyor. Oralarda hiç acimiyor.
Her gün farklı yerlerden yapmaya çalışıyorum cnm.
Bende öyle yapayım canım devamlı aynı yer oldumu morarma daha çok oluyo

Ben 3 kutu enox kullandim.Bugün clexane aldim bence ikiside aynı derecede yakıyor...Fakat ben şunu fark ettim her bölge aynı şekilde acımıyor....Mesela iğneyi sağ tarafıma vurunca çok yakıyor...Sol tarafım çok rahat oluyor...
Demekki herkesin bünye bir olmuyo enoxda bana çok acı verdi :)

Aramızda ikili teste giren var mı?
Ya benim zamanina daha var ama ben acikcasi girmeyi de cok dusunmuyorum. Detayli ultroson cok onemli ama ikili testlerin cok br esprisinin oldugunu dusunmuyorum. Ikili testlerde nicelerine down sendromu var diyorlar ama dogdugunda bir bakiyorlar cocukta yok vs. Bir de bu tarz bir test de evet bilmek onemli belki ama ekstra yapilacak bir islem yok ki? Detayli da da asa yukari bakiyorlar bu ense kalinligidir, burun yassiligidir. Dudak yapisidir ellerdir..

Yanlis biliyorsam aydinlatin ama ne kadar gerekli ben cok emin olamadim?

Ya benim zamanina daha var ama ben acikcasi girmeyi de cok dusunmuyorum. Detayli ultroson cok onemli ama ikili testlerin cok br esprisinin oldugunu dusunmuyorum. Ikili testlerde nicelerine down sendromu var diyorlar ama dogdugunda bir bakiyorlar cocukta yok vs. Bir de bu tarz bir test de evet bilmek onemli belki ama ekstra yapilacak bir islem yok ki? Detayli da da asa yukari bakiyorlar bu ense kalinligidir, burun yassiligidir. Dudak yapisidir ellerdir..

Yanlis biliyorsam aydinlatin ama ne kadar gerekli ben cok emin olamadim?
Ben şuna şahidim bir gelinimiz var.
İlk çocuğu down sendorumlu doğdu.
Neyse yıllar geçti üzerinden bir akrabamız ailesinde çok fazla down sendromlu olduğunu söyledi.
Diğer iki çocuğu gelinimizin sağlıklı.
Birde şu aklıma takılıyor burun da önemli ya testlerde benim eşimin burnu güzel dermişim :) şaka bir yana ufak bir burnu var ve hatta kemer kısmı da ufak eşimin. E çocuğun burnu babasına çekerse burnu şöyle risk var derlerse inanmam eşimin burnunu gösteririm doktora.
Neye göre risk diyorlar, risk dedikleri zaten kesin kanaat değil, insanları telaşa sokuyorlar.
Amniyon sıvısı anneden alıp test yapıyorlar. Bu sıvının alınması da çok riskli bende arafta kaldım.
Ense kalınlığı dedikleri ölçüm bebeğin ensesinin kalınlığı değil o bölümdeki sıvı ne kadar o ölçülüyor o sıvı haftalara göre mm si olması gerekenden fazla ise risk diyorlar.

İşten dolayı mı kuzum allah kolaylık versin kendimi çalışırken düşünemiyorum :KK43: Bel ağrısı falanda var bende oturamıyorum ayakta duramıyorum uzun süre..

Çok sağol canım. Gün içinde çok hissettirmiyor, işin akışıyla zaman geçiyor ama akşam 8 den sonra özellikle bel ve sırt ağrısından çok sıkıntı çekiyorum. Allah yardımcımız olsun hepimizin :KK200:

bende seninle aynı fikirdeyim canım doktorum 2'li teste çağırdı ama galiba yaptırmayacağım. İlk gebeliğimde bu yüzden çok stresli günler geçirdim. Zaten sadece oran verebiliyor oran yüksekse amnio sentez öneriyorlar onda da bebeğin düşük riski var. Farklı bir sonuçta gebeliği sonlandırmayı teklif ediyorlar...........@muttervonmarienkaefer

Bugün Dr dan geldik 12+2 çıktık ultrasonda ense kalınlığını zorla ölçtü çok hareketli burun kemiği de bakamadı sabit durmadık. Haftaya tekrar bakmak istedi Dr umuz belki cinsiyet o zaman görebilir rahat durursa tabi yaramaz
Maşallah şimdiden bu kadar hareketli.erkek geliyo sanırım

Detayli icin medipolde hakan bey var. Benim cogu tanidigim ona gitti ve masallahi var ne dediyse cikti. Allah razi olsun belki de onun sayesinde benim yegenim yasiyor cunku biz ona gore tedbirlerimizi almis olduk. Aklinizda olsun.

teşekkür ederim öneri için :KK16: zaman yaklaştıkça tekrardan bakarım olmazsa. bu işlerle genelde eşim ilgileniyor

Merhaba kızlar :) Allah herkese sağlıklı hayırlı doğumlar bebekler nasip etsin.
Bugünkü hamilelik takviminde hareket hissedebilirsiniz yazıyor. Benim göbegim daha dümdüz :) ne hareketi anlamadım. Aranızda hareket hisseden var mi

Merhaba kızlar :) Allah herkese sağlıklı hayırlı doğumlar bebekler nasip etsin.
Bugünkü hamilelik takviminde hareket hissedebilirsiniz yazıyor. Benim göbegim daha dümdüz :) ne hareketi anlamadım. Aranızda hareket hisseden var mi
Canım hoşgeldin :)

X