2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canim Duru da yuzunu burusturuyordu. Once tek tek verdim. 3 gun havuc, 3 gun patates, 3 gun bal kabagi, 3 gun de yesil kabak verdim. Bunlari tek tek verince yuzunu burusturarak yedi dun ilk kez corba yaptim kabak, patates ve havuctan onu cok sevdi cok guzel yedi. Tek verince yemiyorlar karisim olunca hoslarina gidiyor. Birde ben tat versin diye icine bir iki damla zeytinyagi koydum. Aksamda iki uc kasik elma suyu verdim onda da yuzunu burusturdu ama ins zamanla alisacak. Bugunde yogurdu deneyecegim
Farklı tat olunca önce anlamaya çalışıyorlar sanırım canım. Ben 3 gün kuralını uygulamayı düşünmüyorum, ara ara tadım yaptırdım zaten. Direkt karışım olarak bile verebilirim :) henüz tam olarak geçmedik ek gıdaya. Yarın kontrolümüz var liste verir artık 6. Ayımızı dolduruyoruz.
İnşallah hepsi iştahlı olur da her şeyi yerler :anne:

Farklı tat olunca önce anlamaya çalışıyorlar sanırım canım. Ben 3 gün kuralını uygulamayı düşünmüyorum, ara ara tadım yaptırdım zaten. Direkt karışım olarak bile verebilirim :) henüz tam olarak geçmedik ek gıdaya. Yarın kontrolümüz var liste verir artık 6. Ayımızı dolduruyoruz.
İnşallah hepsi iştahlı olur da her şeyi yerler :anne:

Bu ay doldurma hesabini ben bir turlu yapamadim. 1 nisan dogumluyuz 1 kasimda mi doldurmus olacagiz bilemedim :KK64:
Biz tip fk kontrolumuzu yaptiriyorduk orda direk ek gidaya gecebilirsin dediler birsey vermediler. Carsamba gunu 6 ay asimizi olmaya gittik saglik ocagi iki uc sayfalik kucuk bir cep brosuru verdi onda da pek birsey yok :) Ozele goturecegim haftaya belki onlar verir. Bu arada kizlar ek gida icin " bu cocuk ac " diye diye bir yemek kitabi varmis cok guzelmis bir arastirin isterseniz. Ben siparis vermeyi dusunuyorum. Ara ara tadim yaptirdiysan alerji olmadiysa uygulamana gerek yok zaten cnm insallah hepsini severek yer minik :)

Bu ay doldurma hesabini ben bir turlu yapamadim. 1 nisan dogumluyuz 1 kasimda mi doldurmus olacagiz bilemedim :KK64:
Biz tip fk kontrolumuzu yaptiriyorduk orda direk ek gidaya gecebilirsin dediler birsey vermediler. Carsamba gunu 6 ay asimizi olmaya gittik saglik ocagi iki uc sayfalik kucuk bir cep brosuru verdi onda da pek birsey yok :) Ozele goturecegim haftaya belki onlar verir. Bu arada kizlar ek gida icin " bu cocuk ac " diye diye bir yemek kitabi varmis cok guzelmis bir arastirin isterseniz. Ben siparis vermeyi dusunuyorum. Ara ara tadim yaptirdiysan alerji olmadiysa uygulamana gerek yok zaten cnm insallah hepsini severek yer minik :)
6,5 aylık olmuşsunuz siz canım, 7 aylık olmanıza 2 hafta kalmış :) beste 22 nisan doğumlu, 6 ayı dolduracağız biz de 22sinde.
Özelde verirler liste muhtemelen.
O kitabın yorumlarına baktım ama aynı şeyler internette de var pek işime yaramadı diyenler çoğunluktaydı. Almayı düşünüyordum vazgeçtim o yüzden 🙄
İnşallah canım 🙏

6,5 aylık olmuşsunuz siz canım, 7 aylık olmanıza 2 hafta kalmış :) beste 22 nisan doğumlu, 6 ayı dolduracağız biz de 22sinde.
Özelde verirler liste muhtemelen.
O kitabın yorumlarına baktım ama aynı şeyler internette de var pek işime yaramadı diyenler çoğunluktaydı. Almayı düşünüyordum vazgeçtim o yüzden 🙄
İnşallah canım 🙏

Ben hic yorumlari okumamistim cnm dogrudur eger oyleyse almana gerek kalmaz. Ben yakinda ise baslayacagim icin tum gun duru annemde olucak o yuzden elinin altinda olsun diye alacagim. Bende netten ne yer ne yiyemez diye bakiyorum hep yada neyi nasil yaparim diye tariflere bakiyorum :) İns verirler cnm bakalim

Burası aktifmiş ama bildirim gelmedi bana

Lusi Lusi geçmiş olsun canım ameliyat kim olacak?
Benim bir numaralı bebe canım sabah oldu geniz eti ameliyatı, asansörle bağıra çağıra getirdiler feryat figan yıktı ortalığı allahım sakinleştirmedik ne zormuş yav her şey

Benim nisantoş sürünüyor 1 ayı aşkındır Komando misali, turluyor her yeri ama büyüktür sizin bebelerden 1 nisan doğumlu.
Destekli oturuyor desteksiz devriliyor devrik lider :KK53:

Masallah nisantosa :) Bizimde 1 nisan dogumlu ama surunmeyi birak yuz ustu dondugunde bile geri kalkamiyor oylece kaliyor. Gerci biz bir ay geriden geldigimizden erken dogduk onun etkisi varmidir bilmiyorum

Bu arada kizlar biz ikeadan aldik mama sandalyesini. A101 e sanirim gelmis onu gorunce cok pisman oldum keske biraz daha bekleseydim diye. Sizler aldiniz mi ?

Benim bir numaralı bebe canım sabah oldu geniz eti ameliyatı, asansörle bağıra çağıra getirdiler feryat figan yıktı ortalığı allahım sakinleştirmedik ne zormuş yav her şey
Canim cok geçmis olsun ya biz muayeneyi zor yaptiriyoruz anlayabiliyorum seni... Allahim yasatmasin bi daha:dua:

Bu arada kizlar biz ikeadan aldik mama sandalyesini. A101 e sanirim gelmis onu gorunce cok pisman oldum keske biraz daha bekleseydim diye. Sizler aldiniz mi ?
Canim biz alamadik a101 e gelecegi soylenen sandalyeyi. Cunki ilcedeki hicbir magazaya gelmemis. Netten bakicaz biz de artik. Henuz oturamaz 1 2 ayi bulur o yuzden cok acele etmiyorum. 1 aya kadar alirim sanirim

Biz 26 nisan dogumluyuz yan donebiliyor sadece yuzustu durmayi sevmiyor. 5 10 dk anca. Kendini cok kaldiramiyor zaten... desteksiz de oturamiyor henuz

Canim biz alamadik a101 e gelecegi soylenen sandalyeyi. Cunki ilcedeki hicbir magazaya gelmemis. Netten bakicaz biz de artik. Henuz oturamaz 1 2 ayi bulur o yuzden cok acele etmiyorum. 1 aya kadar alirim sanirim

Bizimde daha elimize ulasmadi cnm ulasana kadar on gunu bulur sanirim. Benimde esim siparis vermis. Sanirim gelen magazalara da bir iki tane getiriyorlar ki onu da onceden ayirtiyorlar.

Anladim canim. Kismet artik. Esimin kuzeni almaya gitmisti. Ona da oyle demisler 1 2 tane geliyor zaten demisler. 50 tl lik olandan o da. Digeri hic gelmemis. Yani gostermelik 1 tane gonder bari... ama dedigin gibi o da ya ayirtilir ya da magza acilmadan kapisina dayananlardan biri alir...

Anladim canim. Kismet artik. Esimin kuzeni almaya gitmisti. Ona da oyle demisler 1 2 tane geliyor zaten demisler. 50 tl lik olandan o da. Digeri hic gelmemis. Yani gostermelik 1 tane gonder bari... ama dedigin gibi o da ya ayirtilir ya da magza acilmadan kapisina dayananlardan biri alir...

Aynen oyle cnm. Bim' de bire bir sahit oldugum icin ayirtildigini dusunuyorum.

Çok çok geçmiş olsun inşallah sonrasında rahat ederseniz. Şimdi nasıl oğluş?

Ben hic yorumlari okumamistim cnm dogrudur eger oyleyse almana gerek kalmaz. Ben yakinda ise baslayacagim icin tum gun duru annemde olucak o yuzden elinin altinda olsun diye alacagim. Bende netten ne yer ne yiyemez diye bakiyorum hep yada neyi nasil yaparim diye tariflere bakiyorum :) İns verirler cnm bakalim
Annen için iyi olur tabi canım açar kitabı bakar, sizin işinize yarar öyleyse 😊

Cnö A101 online sitesine baktın mı ,ordan da sipariş edebiliyosun,mağazada kalmıyo ama onlinede oluyo ürün.

Biz 15 gündür mama sandalyesinde oturuyoruz sunnybaby almıştım çok memnunum, sırtı 3 kademeli,önünde ki tablası 3 kademeli ileri geri ,5 kademe masanın yükseklğini ayarlıyabiliyosun,önündeki tabla 2 kat çıkart yıka tak şeklinde,tavsiye ederim,benim kızımda destekli güzel oturuyo,yüz üstü durmayı seviyo,bazenw olduğu yerde emeklemeye çalışarak yön değiştiriyo ,ek gıdayada başlamıltık ama 4 gündür burnu akıyo ateşi çıktı o yüzden huysuz ara verdik

X