2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Niye unutsun Canım. Sen kv yi boşver. Değişik biri zaten.

Aklıma bir şey takıldı size sorayım
Şimdi bu ön süt son süt olayı varya son süt daha yağlı oluyormuş. Beste önden gelen tazyikli sütü çekiyor sonlara doğru yavaşlayınca başını geri atıp duruyor. Çok açsa 2. Memeye geçiyoruz nadir olarak. Acaba diyorum yağlı sütü almıyor mu ? Çünkü Beste diğer memeye geçtiğinde bıraktığı tarafı sıkıyorum hala süt geliyor oradan tam bitirmiyor yani

Kıyamam sana içine ferah tut..hiç unutur mu Kuzum seni. Kokunu hissedince gör bak nasıl emecek. Olumlu düşün iyi olsun. Senin o kv var ya; yani hadi sen el kızısın düşünmez etmez. ya o masum Yavrucak o torunu ya rızkı için nasıl konuşur öyle.
Kızlar bu rota aşısı nasıl oluyor tam olarak ? Ağızdan olduğunu öğrenince aklıma takıldı benim kız fazla kusmuklu çıkarmasın aşıyı
İlk 20 dk çıkarmamalı dedi bize hemşire. Zaten bizim ki hemen uyudu sorun olmadı.
Bella ben de 2 gündür diyet ve spora başladım...günlerdir diz kapaklarım ağrıyor dayanamıyorum. Gece bir anda karar verdim yani nereye kadar erteleyeceğim...kilom anormal çünkü hayatımda bu rakamda olmadım.... Yürüyüşe başladım ve sağlıkşk beslenme. 2 gündür başım ağrıyor keyfim yok
Sanırım şeker beni mutlu ediyordu enerji veriyordu bi anda böyle enerjiö sömürüldü. Ama alışma süresi böyle vücut bi anda kaloriyi azalttı savaşıyor...sabeedersem inş iyi olacak. Karatay yapmıyorum ama 3 ana 2 ara yapıyorum. Bakalım 1 ay sonra belli olur.
Kızlar çınar beyaz tenli. Kucağımda tutarken bacakları hemen morarıyor. Aslında mantıken normal. Ama yine de tedirgin oluyorum. Biliyorsunuz yeğenim kalp hastası. Sizde de oluyor mu
Oluyor tatlım eli altta kalınca ya da emzirirken sıkışıyor bazen.
tabii canım %100 koruyucu değil diyorlar yine olma durumu var ama hafif atlayabilir dediler
Gunaydin kizlar.benimki dun uc aylık oldu henuz basini tutamiyor.sizinkiler nasil
Tutuyor canım 1 haftadır baya sabit duruyor
Aynı metoş....ilk gelene lık lık içiyor sonra çekiyor. Sıkıyorum hala var ve kıvamlı hani tövbe ağzına almıyor bekliyorum 5-10 dk sonra tekrar veriyorum az daha emip bırakıyor. Bi dahaki emzirme de oradan yine veriyorum tabii isterse paşa hazretleri :)
Nazarım değmesin de bizim uyku geri geldi 1 hafta bezdirdi ama hani uyumamakta direndi

Aynı sorular bende de var. Acemilik sanırım. Bugün bağırıyor emmiyor. Baktım süt yok şaşırdım diğer memeyi verdim emmeye başladı direk. Demek yetiyordu tek meme ama bugün yetmedi.

Tek biz yaşamıyormuşuz demekki o sorunu :)
Maşallah diyelim canım geçici bi durummuş demekki
Aynı sorular bende de var. Acemilik sanırım. Bugün bağırıyor emmiyor. Baktım süt yok şaşırdım diğer memeyi verdim emmeye başladı direk. Demek yetiyordu tek meme ama bugün yetmedi.
Atak döneminde daha obur oluyormuş bebekler ondandır belki

Sağım yaptığım zamandan biliyorum.
İlk 1-2 dk göğsümden damla damla akıyordu
3-5dk arasında maşallah fışkırarak akmaya başlıyordu
Daha sonra biraz boşta akıp tekrar damla damla akıp tekraradan fışkırarak akmaya başlıyordu. Bu döngü 15 dk boyunca iki göğsümdende bu şekilde devam ediyordu canım
Hangisi ön süt hangisi yağlı süt anlamadım
Herkesin yağlı süt arkadan gelicek diye bir kural yok kuzum
Kimininki 1dk sonra iner kimininki 10dk

Bu sağım olayıda değişik. Uzunca bir aradan sonra bugün sağdım sütümü. Soldan 18 dk da 60 cc çıktı sağdan 30 cc anca. Zaten sağarken sağdan hep az çıkıyor yarı yarıya farkediyor ama Umay’da en çok sağı emmeyi seviyor. Sağdım 30 cc den sonra bir damla daha gelmedi ama sıkıyorum var süt. Umay’ı emzirdim gayet iyi emdi. Eğer süt olmasa bağırır emmezdi zaten. Şakırdatarak emdi hatta. Solda da daha süt vardı ama çekmiyor makine.

Anladım kuzum fazla takılmamak gerekiyor demek Sağarken bende de öyle oluyordu
Ayy çok sevindim canım demek ki eskilerin yöntem başarılıymış.
Sadece karbonat mı döküp beklettiniz nasıl yaptınız ☺
İlk başta onu söylediler pişman oldum yapmadığıma
Karbonatı suyla karıştırıp krem kıvamına getirdik bütün saçına sürdük. Normalde 10 dk falan bekletiliyormuş ama cildi reaksiyon gösterir belki diye 4-5 dk beklettik biz kuzum. 10 dk bekletsek 2 günde geçerdi bizimki de 4 günde geçmiş oldu
Bende mastit olduğumda sağım yaptım. Denemek için mastit olmayan göğsümü de sağdım o kadar az geldi ki moralim bozulmuştu

Ben bir haftadır hastane makinasıyla sağıyorum ama yine de emzirdiğim zamanki gibi tam boşalmıyor canım
Kardeşim bazı memeler makinaya süt vermez derdi

Benim de sağ memeden dolu dolu geliyor, sol meme hep daha az
Emzirirken de solu bir kere verdiysem sağı üç kere verirdim
Sağ meme iki beden fark atıyor sola

Benim bedenler aynı ama sütler yarı yarıya farklı haftaya Umay’ı iki gün 3 saatliğine bakıcımıza bırakıcamda sağıyım depo yapayım dedim çıkmadı bişi. En olmadı mama veririz artık.

Gunaydin kizlar.benimki dun uc aylık oldu henuz basini tutamiyor.sizinkiler nasil
Canım Rüzgar ilk aydan beri başını tutabiliyor. Şuan full tutuyor. ama her bebek aynı olmayabilir. Günde 5-10 dk yüzüstü yatır, gözlemle.

Aynı tereddütü bende yaşıyorum, ön sütü foşur foşur güzelce emiyor. Sonra azalınca kızıyor diğer memeye geçiyoruz ya da uyuyakalıyor.
Yağlı süt kalıyor sanki

Biberonla ilgili sıkıntınız yoksa mama da alabilir canım sen memelerini çok yıpratma sağım yapıcam diye

Ben bu süreçte mama yemesine hiç takılmadım
Sadece biberona alışıp memeyi tutmayacak diye endişeleniyorum
Karnı bir şekilde mutlaka doyacak
Aramızdaki o bağın bu kadar erken bitmesine üzülürüm sadece

Sen iyi düşün iyi olsun lütfen. Biberondan yana sıkıntı yok. Günde bir yada iki kez mama veriyorum bem duruma göre. Bazen hiç vermiyorum.
Yakında işe başlıcam aslında o yüzden sağmaya depolamaya başlamak istiyorum. Yarım gün de olsa en azından iki kez beslenmesi gerek. bi mama bir anne sütü alsın istiyorum yarım günde. Gerçi ek gıdaya geçersek daha rahat oluruz

Bizim de öyle oluyor işte melike222 herkeste aynı olmaz dedi de biraz rahatladım belki bizim ön süt yağlıdır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…