2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Evet canim sosyal pediatri yapti ama her gittigimizde farkli bir doktor oluyor. Hangisinin ekranina gitti bilmiyorum :)
TC den bulurlar tatlım merak etme.
Yok canim muayene etmedi.aziz beyle battal bey iyiymis.biz azize randevu almistik ama battal beye sira verdiler.doktor tam çıkıyordu sadece 12 gun ver dedi birde kan tahlili verdik.urolojiye randevu al battal beye git canim.eger dusunuyorsaniz hemen gidin yaz oldugu icin yogunmus
Tatil dönemi olunca hastaneler hep dolu ya :KK43: aklımda bulunsun canım bizim nerede yaptıracağımız ve ne zaman belli değil. Bi doktor var aklımızda o da 6. Aydan sonra öneriyor. Bakalım artık duruma göre hareket edeceğiz.
Şimdi eşim aradı
Nazlı Hilal kaka yapmış 😀
Tabi dört günün acısını çıkartmış sırtına kadar yapmış 😀
Eşim de yıkamış hemen sağolsun

O kadar kakadan sonra acıkmış, bir mama emişi vardı tam odaklanmış şekilde 😍
Kurban olurum ya, görüntülü konuşurken telefonu yiyesim geliyor

oo sizin evde bayram havası var..tey teyy :halay: gözünüz aydın canım
Bak ben emziğe alıştıramıyorum bir türlü 😟 alışsa çok rahat edicez 3 tane emzik aldım yok kusacak gibi yapıyor kendini ama bazı bebeklerde hemen alır emer, ben teorinin pratikte her zaman tutacağını düşünmüyorum her bebeğin mizacı farklıdır
Tatlım gece uyurken böyle tam dalmaya yakın çenesini hafifçe açıp emziği vermeyi bi dener misin bakalım çıkaracak mı?
Bize nurse harveys verdi 2. Şişe bitmek üzere bi işe yaramadı kuzum :/ kontrolde bi soruym olmazsa onu sağol ❤
Bizde de işe yaramadı bıraktık hatta şişeyi bitirmeden attık

Çıkart canım haklısın ne olur ne olmaz bulunması iyi bir şey aslında. Pull pahalı oluyor maalesef pasaport için fotoğraflarda fotoğrafçı fazladan para alıyor bebek vesikalığı için. Hep masraf 😖😖
Bizim bi tanıdık bebeğin resmini kendi çekmişti 😅
ben pasaport içim çektirdiğim resmî Gökçe’nin nüfus cüzdanınada verdim. 5 Yaşında çoçuğun nüfus cüzdanı resimli 😅

Bizim bi tanıdık bebeğin resmini kendi çekmişti 😅
ben pasaport içim çektirdiğim resmî Gökçe’nin nüfus cüzdanınada verdim. 5 Yaşında çoçuğun nüfus cüzdanı resimli 😅
Bennde erenin türk ve fransız kimliğine fotoğraf koydum 😂😂😂😂 aşırı komik bebek kafasıyla

kanadali35 kanadali35 bizde geçen hafta çektirmiştik pasaport için resim.
Bugün verdim hepsini 3-4 haftaya hazır olurmuş Erenin pasaportu 😂
bizde bugun gittik resmi kabul etmediler .neyse alt katta resimci vardi denizi elimizle havada tuttuk 🥴 ,kabul ettiler resmi temmuzun 16 sina hazir olur dediler.cok inceliyolar burda .sizinkide hayirli olsun 🥰

bizde bugun gittik resmi kabul etmediler .neyse alt katta resimci vardi denizi elimizle havada tuttuk 🥴 ,kabul ettiler resmi temmuzun 16 sina hazir olur dediler.cok inceliyolar burda .sizinkide hayirli olsun 🥰
Biz direkt fotoğrafcıya gittik zaten herkes orda çektiriyormuş bebek için vesikalık 😂. Evet aşırı inceliyorlar ya.
Teşekkür ederim ❤️🙏🏼 Türkiye ye gitme planı mı var ?

Tatil dönemi olunca hastaneler hep dolu ya :KK43: aklımda bulunsun canım bizim nerede yaptıracağımız ve ne zaman belli değil. Bi doktor var aklımızda o da 6. Aydan sonra öneriyor. Bakalım artık duruma göre hareket edeceğiz.

Tatlım gece uyurken böyle tam dalmaya yakın çenesini hafifçe açıp emziği vermeyi bi dener misin bakalım çıkaracak mı?

Bende kullanmayacaktım da az kaldı, zaten şişenin sonuna doğru bi garip oluyor damla donuyor gibi. Yakında bırakırım :)
O Ocimum basilicum canım ev işini naptınız,toparlanabiliyor musun

LoveAndMarriage LoveAndMarriage canım şampuan fayda etti mi konaklarınıza

havadansudan havadansudan denk gelmiyoruz canım kaç zamandır nasılsın iyimisin

atanamayanogretmen atanamayanogretmen kuzum nasıl oldun taburcu olma durumun vardı oldun mu?
Belli oldu mu
Yok kuzum maalesef şampuan fayda etmedi. Başka yollar deniyoruz şimdi

Hadi ya tüh üzüldüm bak şimdi
Şuan ne gibi başka yollar deniyorsunuz
Denemiş olduk kuzum aklımda kalırdı kullanmasam :)
Karbonatı krem kıvamına getirip sürüyoruz birkaç dakika bekletip yıkıyoruz kuzum kabartırmış konakları. Başka bişey kalmadı zaten son çare herhalde bu 🤷🏻‍♀️

Canım bugün onu denedim mememi çektiğim anda emziği verdim bi 5 sn emdi sonra anladı yüzünü buruşturup midesini bulandırdı 😟

Denemiş olduk kuzum aklımda kalırdı kullanmasam :)
Karbonatı krem kıvamına getirip sürüyoruz birkaç dakika bekletip yıkıyoruz kuzum kabartırmış konakları. Başka bişey kalmadı zaten son çare herhalde bu 🤷🏻‍♀️
Faydası oluyor mu canım
Bunuda ilk defa duyuyoruz,aklımızda bulunsun
Canım birde yağlı gıda çok mu tüketiyorsun ?
Benim kızda alerji olduğunu bilmeden tereyağı yiyordum hergün.
Zaten o ara alerjisi çok dehşet artmıştı kaşı,burnu,kulakları hep konak olmuştu

Faydası oluyor mu canım
Bunuda ilk defa duyuyoruz,aklımızda bulunsun
Canım birde yağlı gıda çok mu tüketiyorsun ?
Benim kızda alerji olduğunu bilmeden tereyağı yiyordum hergün.
Zaten o ara alerjisi çok dehşet artmıştı kaşı,burnu,kulakları hep konak olmuştu
İnşallah işe yarar kuzum bakalım daha yeni başladık.
Yok canım hiç tüketmiyorum neredeyse. Normalde de çok ağır şeyler yemediğim için yediklerimden kaynaklandığını düşünmüyorum. Yine de aklımda bulunsun gün içinde dikkat edeyim belki farkında olmadan etki edecek bişey yiyor olabilirim

Hepsini deneyelim derken kendiliğinden geçecek herhalde kuzum :KK48:
Kesinlikle kuzum. Hatta ben iki gün önce dedim ki bence artık gaz sorunu yok ilaçla alakalı değil bi vermeyeyim. Akşam bir coştu 😂 bir süre daha vermeyi planlıyorum.

Ah kuzum o emziği gece uykusunun en derin yerinde veriyorum. Sonra iki emiyor. Zafer kazanmış gibi seviniyorum. Bir dk geçmeden bir bakıyorum itttirmiş :) emziği bir türlü aldıramadım. Ki ilk başlarda gayet güzel emiyor gibiydi kısa süreliğine de olsa. Hangi ara alıştı hangi ara bıraktı çözemedm :KK48:

Çok şükür gerçekten. Belden aşağısı alçıya alınabiliyormuş bazı durumlarda :KK43:
Oy allah korusun :KK43: çok zor kıyamam.

Canım bugün onu denedim mememi çektiğim anda emziği verdim bi 5 sn emdi sonra anladı yüzünü buruşturup midesini bulandırdı 😟
Kuzum bizim ki boş biberonu emiyor. Ama asla emziği almıyor. Bir keresinde yılmadım abartmıyorum 20 dk boyunca o öğürdü attı ben verdim o attı ben verdim ama yine kazanan o oldu :) almıyor yani. Mememden süt gelmeyince de çekmiyor. Ama biberonu bi iki sefer denedim boşken çekmeye devam ediyor. Bıraksam sabaha kdr çeker o iştahla çekiyor. Tabii gaz olacak diye uzun denemedim ama gidişat oydu yani.

Kizlar ben de ozel hastanede kalca ultrasonu çektirdim. Dr yeniymis cihaza yabanciymis benim kizda cok hareketliydi dr zorlandi. Sol bacagi iki kez olctu hatta iyice. Ilk degerleri hemsreye sildirtti. Ama terddutlu gibiydi ben bebisin altni düzeltirken bi sorun yok degil mi dedim. Duraksayarak yoook dedi. birileri geldi onlarla konusurken cihaza yabanci oldugunu soyluyordu ben tam kapidan cikarken de neredeyse kalca cikikligi yazacaktm dedi. Simdi esim de ben de guvenemedik. Devlette sira beklememek icin gitmistik bi de ozele hem de dr lar daha iyidir die. Sizce bir de devlete gidip cektirsek mi? Kafam karisti

Kizlar ben de ozel hastanede kalca ultrasonu çektirdim. Dr yeniymis cihaza yabanciymis benim kizda cok hareketliydi dr zorlandi. Sol bacagi iki kez olctu hatta iyice. Ilk degerleri hemsreye sildirtti. Ama terddutlu gibiydi ben bebisin altni düzeltirken bi sorun yok degil mi dedim. Duraksayarak yoook dedi. birileri geldi onlarla konusurken cihaza yabanci oldugunu soyluyordu ben tam kapidan cikarken de neredeyse kalca cikikligi yazacaktm dedi. Simdi esim de ben de guvenemedik. Devlette sira beklememek icin gitmistik bi de ozele hem de dr lar daha iyidir die. Sizce bir de devlete gidip cektirsek mi? Kafam karisti
Teredütte bırakacak bi durum aslında,çocuk druyla tekrar bi görüşsen ve durumu anlatsan 10 gün içinde kontrol ücretsiz ya,belki bu sefer başka bi dr çeker usgyi,ya da devlete git cnm kafanda tereddüt kalmasın,

Teredütte bırakacak bi durum aslında,çocuk druyla tekrar bi görüşsen ve durumu anlatsan 10 gün içinde kontrol ücretsiz ya,belki bu sefer başka bi dr çeker usgyi,ya da devlete git cnm kafanda tereddüt kalmasın,
Olmazsa devlete gidim ben ya haklisin aklimda kalacagina. Dra sorsam simdi yanlis olmaz der dr u korur die dusunuyorum. Ama ultrson dru cok acemiydi ya.

X