2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kuzum Henüz ateş yapmadı. Huzursuzlukta ekstra yapmadı ztn genel itibariyle huzursuz bir sıpa bizimki.
Rahatlama da yok kuzum pek. Akşam 8.30 dan 10.30 a kdr her an ağlama krizine girebiliyor. Hiç bir sebep yokken. Sabah da 4-6 arasında tutuyor genelde. Ama geçecek inanıyorum 🙏🏻
Siz nasılsınız kuzum iyisiniz değil mi? İpek kuzum basıl?

100 kişi mi 🙄 ay ben hiç o modda değilim. Bizim max 50 kişi olacak. O bile gözümde büyüyor. Ztn benim sadece ailem gelecek. Kayınvalidemlerin evinde yapıyoruz onun çevresi geliyor. Ben çok kalabalık olsun istemedim. Bir de ztn benm çevrem parça parça hep geldiler. Gelmeye de devam ediyorlar. O yüzden mevlide çağırmaya gerek görmedim.
Sana allah kolaylık versin kuzum 🤗
Ama geçer o da korkma.

Uyku düzeni mi 🙄 o da ne ola ki :kk77:
Kuzum yok bizim de. Genel itibariyle uyumayı çok seven ama uyandığında sürekli ağlayan bir bebem var. Çıt sesine uyanıyor.. ki müzikle ve sesli ortamda uyutuyorum ama arada sivrilen seslere aşırı duyarlı- parke, korna, kuş sesi gibi- onun haricinde afedersiniz osuruyor uyanıyor hıçkırık tutuyor uyanıyor, elini kımıldatıp uyanıyor ve uyandığı için ağlıyor :) gözlerni açanadığını ve ağladığını düşünün öyle yani. Sabah 4 e kdr iki kere uyanıyor genelde en az.4 ile 12 arası uyumuyor ya da belkii kucakta uyuyor. 12 den sonra 40 defa uyanarak uyuyor. 8 den sonra yine huysuzlanma saati. Bizde düzenli olan tek şey çınarın huysuzlanma saatleri aşa yukarı aynı 😂 ekstraları var sadeec. Ama uyku saatinde bir düzen yok 🙄
Çok şükür iyiyiz bizde canım 🙏🏻 Bir şekilde düzene gireceğiz inşallah gündüzleri ipek bana yapışık yaşıyor çünkü uyumuyor kendi kendine de durmuyor bazen su gibi oluyorum terden😐 memede uyuyor yatağına koyuyorum pat gözlerini açıyor ama absürt yerlerde uyumaya bayılıyor nerede rahatsız ergonomik olmayan bir yer var uyuyor😂 anladığım kadarıyla çınar uyuyor en azından sende o uyuduğunda dinlenirsin canım ağlarken çıngırak sallasan dikkatini çekebilir ipeğin baya dikkatini çekti

Sen yazdıkça benim kızı anlatıyorsun 😊
Gündüz memede uyuyor ama yatağa koyduğum anda gözlerini açıyor veya kucağımızda uyuyor ama yatakta uyanıyor

Gündüz uykusu hiç yok
Gece de en geç 10da uyuyor en fazla beş saat uyuyor ama ara ara sallıyoruz sürekli ıh ıh sesler çıkarıyor
Sonra yine saat başı uyanmaya başlıyor ve sabah 9dan sonra da uyku yok
Ayni ipek :olamaz:

melekci melekci canım 100 kişi eve gelmeyecek değil mi?

Kızlar dün yeşil biber kızartmıştım ondan yedim ama hep yiyordum, salatalık turşusu yedim yine hep yiyordum, bugün 2 defa yeşil yaptı, sabah sarı yağmıştı ,yarında yine bi gözlemleyim,devam ederse acile veya pztsi polikliniğe gıderız, inşallah etmez
Kaka renginin yediğin içtiğinle alakası yok canım. Doktorumuz söyledi,
Yeşil kaka hafif üşütme belirtisiymiş, haftada 1-2 gün olabilirmiş normalmiş. Tekrar sarıya dönüyorsa sıkıntı yokmuş.
Aynı doktorun anlattığı gibi bizim arada oluyor. Sonra rengi tekrar dönüyor.

Çok şükür iyiyiz bizde canım 🙏🏻 Bir şekilde düzene gireceğiz inşallah gündüzleri ipek bana yapışık yaşıyor çünkü uyumuyor kendi kendine de durmuyor bazen su gibi oluyorum terden😐 memede uyuyor yatağına koyuyorum pat gözlerini açıyor ama absürt yerlerde uyumaya bayılıyor nerede rahatsız ergonomik olmayan bir yer var uyuyor😂 anladığım kadarıyla çınar uyuyor en azından sende o uyuduğunda dinlenirsin canım ağlarken çıngırak sallasan dikkatini çekebilir ipeğin baya dikkatini çekti

Bu bebelerin hepsi aynı galiba 😀
Rahat yerde uyumuyor, en rahatsız yerlerde mışıl mışıl uyuyor
Annem çocuklar perişan uykuyu sever der haklıymış 😊

Epidural yaptıran arkadaşlar sizin de belinizde iğne yeri ağrıyor muydu

Benim şu an çok ağrıyor, belimi yaslayamıyorum bir yere
Bir de üzerini bandaj yapmışlar
Dün taburcu olurken “bugün açmayın duş almayın” dediler

Kızlar merhaba , benim oğlum bi kaç gündür salya akıtmaya başladı. sanki geçmiş yorumlarda başka bebeklerde vardı salya akıtan . Doktora soranınız oldu mu? diş olacağını zannetmiyorum . en erken 3. ayda çıkabiliyormuş diş . Biz daha 66 günlüğüz.
Benimkide akıtıyor acaba neden?

Dedim interneti bitti galiba. İyiyiz cok sukur kosustırmaca suan pazar gunu tevhidim var.. Sesim kısıldı birdenbire... oglısum iyi cok sukur gece uyumuyor gundız uyuyor siz nasılsınız
Allah kabul etsin canım şimdiden. Terli terli soğuk su falan mı içtinde kısıldı acaba 🤔
Bizde şükür iyiyiz canım,sizdekinin tam tersiyiz bizde :)
Hiç sorma ne umutlarla kırkı beklemiştim annemde şimdi 3 aydan sonra düzelir biraz daha diyor bekliyoruz bakalım :işsiz: 1 saat olsada Uyuduğunda dalgın yatsa razıyım sürekli ses çıkarıyor çok kustuğu için bizde kusar diye en ufak sesine kalkıyoruz.
3 aydan sonrada diş var sırada :KK53: sen beklemeye devam et 😂 bizdede durum aynı seninki gibi hiç merak etme 😋
atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım geçmiş olsun şimdi nasılsın

Maşallah annemin sütçüsünün bile bir fikri var. 15 senedir gelir ama. Belki daha fazla.
Ne alaka derseniz kadın 60-65 yaşlarında evet biraz bilinçsiz olduğu belli ama yinede sinir oldum. Bugün süt getirdiğinde iyi değil gibiydi annem içeri davet etti otur dinlen su da vereyim dedi. Geldi oturdu. Bakış attı sonra
Başın sağolsun dedi. Sonra ne kadar oldu dedi? 2 ay dedim. Adet görünce olur yenisi dedi. (Ne alaka benim adetimden çocuğumdan)
Sezeryan oldum dedim. Konuyu kapatsın çocuk sormasın onu ilgilendirmiyor diye. Allah başladı anlatmaya. Gelini sezeryan olmuşta ondan sonra hamile kalmışta ama sadece birkaç ay geçmişte..... Neymiş sezeryan oldu diye 2. Çocuğu küçük olmuş sadece. 🙄
Dinlemek zorunda kaldım birşeyde diyemedim.
En sonunda yine bomba geldi. Gençsin yine olur(ben kendimi yaşlı sanıyordum tşk) Allah verdi allah aldı(oradan göründüğü kadar basit olsa keşke) üzülme(peki sen dedin diye unuttum gitti) 🙄
Sinirle yazdım uzun uzun aklıma geldikçe herkesin herşeyi o kadar batıyor ki. Bak yine aklıma geldi sanane benim tekrar Ne zaman çocuk düşeneceğimden veya düşünebileceğim zamandan. Sabırlar diyorum kendime. Tek kişi olsa neyse herkes maşallh benim cinsel hayatıma ve aile içi meseleme karışır olmuş iyi niyetli olanlara bile tahammül edemiyorum resmen. İçimi döktüm az rahatladım

Maşallah annemin sütçüsünün bile bir fikri var. 15 senedir gelir ama. Belki daha fazla.
Ne alaka derseniz kadın 60-65 yaşlarında evet biraz bilinçsiz olduğu belli ama yinede sinir oldum. Bugün süt getirdiğinde iyi değil gibiydi annem içeri davet etti otur dinlen su da vereyim dedi. Geldi oturdu. Bakış attı sonra
Başın sağolsun dedi. Sonra ne kadar oldu dedi? 2 ay dedim. Adet görünce olur yenisi dedi. (Ne alaka benim adetimden çocuğumdan)
Sezeryan oldum dedim. Konuyu kapatsın çocuk sormasın onu ilgilendirmiyor diye. Allah başladı anlatmaya. Gelini sezeryan olmuşta ondan sonra hamile kalmışta ama sadece birkaç ay geçmişte..... Neymiş sezeryan oldu diye 2. Çocuğu küçük olmuş sadece. 🙄
En sonunda yine bomba geldi. Gençsin yine olur(ben kendimi yaşlı sanıyordum tşk) Allah verdi allah aldı(oradan göründüğü kadar basit olsa keşke) üzülme(peki sen dedin diye unuttum gitti) 🙄
Sinirle yazdım uzun uzun aklıma geldikçe herkesin herşeyi o kadar batıyor ki. Bak yine aklıma geldi sanane benim tekrar Ne zaman çocuk düşeneceğimden veya düşünebileceğim zamandan. Sabırlar diyorum kendime. Tek kişi olsa neyse herkes maşallh benim cinsel hayatıma ve aile içi meseleme karışır olmuş iyi niyetli olanlara bile tahammül edemiyorum resmen. İçimi döktüm az rahatladım
kuzum millete laf lazım, ne acı paylaşmayı bilirler ne de susup oturmayı, o kadar şeyi bilen susup gözünun içine baksa nekadar üzüldüğünü anlar susar ama yok herşeyi bilirler ama insan halinden anlamaya gelince cahil kesilirler😤

Kuzum kullanıyoruz çıngırak bizde ama çıbar ağlayınca gerçekten mümkünatı yok hiç bir şey fayda etmiyor. Sadece mama verdiğimizde biraz sakinliyor gibi oluyor.
Çınar evet uyuyor ama o da göğüste uyuyor genelde canım ya da omuzda gündüz biz de çoğunlukla öyleyiz. Ve de gezerek uyumak istiyor omzumda evi turluyoruz saatlerce. Ama en azından uyuyor dediğin gibi. Bir süre sonra rahata ereceğime inanıyorum 🙏🏻
Onların şuan kucak istemesini o kdar iyi anlıyorum ki. Çok küçükler daha... bugün mevlütte de herkes ayy bu kucağa alışmış diyor. 1 yaşında sanki kucak istiyor. Daha iki ayşık bebe için bunu söylemelerine ayar oluyorum :duduk:

Epidural yaptıran arkadaşlar sizin de belinizde iğne yeri ağrıyor muydu

Benim şu an çok ağrıyor, belimi yaslayamıyorum bir yere
Bir de üzerini bandaj yapmışlar
Dün taburcu olurken “bugün açmayın duş almayın” dediler
Kuzum spinal oldum benzer şeylermiş evet oram acıyordu. Bir de bana bant yapıştırdılar ama ben akşama duş aldım. Sezeryanliyken.
İyisin dimi tatlım biraz daha?

Bi kere yazmıştın keşke hiç teselli etmeseler bazıları diye. Haklısın canım. Acın çok başka.. seni anca sen anlarsın. Dök içini rahatla 😘

Kızlar mevlüt yapacaklara rabbim kolaylık versin. Çınar bugün çıldırdı.. ben de ayrı çıldırdım. Adetlermizi, örflermizi keşke layığıyla yerine getirsek. Çınar olduktan sonra hayatımın en zor 5 saatini yaşadım diyebilirim. Çınar uyumak istiyor. Çocuklar vırak cırak koşturuyor. Ağlayarak sıçrayarak uyanıyor bir yandan elden ele çocuk gezdirelim diyorlar. Bir yandan saçma sapan yorumlar.. berbat bir şeydi.. allahım kabul etsin ama gerçekten bizler her şeyi ne kdr zorlaştırıyoruz. :/

ayrıca sezeryandan sonra küçük flan da olmaz, arkdaşım 5 kilo doğurdu ard arda doğum yaptıgi halde, saçma sapan yorumlar yapıyorlar ya
Sorma burnumdan duman çıkartarak dinledim baktım iyice saçmalıyor aldım telefonu elime artık susması gerektiğini anlasın diye ama işte konuyu kapatayım derken son golleri sıraladı sağolsun.

Kuzum kullanıyoruz çıngırak bizde ama çıbar ağlayınca gerçekten mümkünatı yok hiç bir şey fayda etmiyor. Sadece mama verdiğimizde biraz sakinliyor gibi oluyor.
Çınar evet uyuyor ama o da göğüste uyuyor genelde canım ya da omuzda gündüz biz de çoğunlukla öyleyiz. Ve de gezerek uyumak istiyor omzumda evi turluyoruz saatlerce. Ama en azından uyuyor dediğin gibi. Bir süre sonra rahata ereceğime inanıyorum 🙏🏻
Onların şuan kucak istemesini o kdar iyi anlıyorum ki. Çok küçükler daha... bugün mevlütte de herkes ayy bu kucağa alışmış diyor. 1 yaşında sanki kucak istiyor. Daha iki ayşık bebe için bunu söylemelerine ayar oluyorum :duduk:

Kuzum spinal oldum benzer şeylermiş evet oram acıyordu. Bir de bana bant yapıştırdılar ama ben akşama duş aldım. Sezeryanliyken.

Bi kere yazmıştın keşke hiç teselli etmeseler bazıları diye. Haklısın canım. Acın çok başka.. seni anca sen anlarsın. Dök içini rahatla 😘
Sağol kuzum İnan sadece başın sağolsun deseler kafi. Daha yeni Doğumdan çıkmışım yok yenisini yaparsınlar, bir daha olurlar havada uçuşuyor resmen. Kimsenin ne kadar korkuyla hamilelik yaşadığımdan, Ankara yollarında harap olduğumdan, burada doğuracağım diye sürekli hesap yapıp korkudan ağladığımdan, yaşadığım berbat doğumdan, yalnızlığımdan hiçbir şeyden haberleri yok. Sezeryanımın ikinci gününde hacettepenin merdivenlerini eşimle koşa koşa çıktım indim, çıktım indim 6. Kata. Kablolar içinde nakil oldu ambulanslarla geldi 2 adımda bir kalp atışı var mı diye kontrol edildi. Onlara göre doğdu ve öldü ömrü bu kadarmış Ne basit. Takmayacağım diyorum olmuyor aksine birikip dağ oluyor

Gıcıklar her şeye yorumları var 😡 okula gidersin yorum yaparlar okul biter sevgilin var mı? Yaşın biraz ilerler evde kaldı imaları, evlenirsin çocuk var mı? 2 sene istemezsin aaa çocuğu mu olmuyor? O kdar tanıdık ki canım benim kulaklarını tıka bunların her şeye yorumları var keşke annen sustursaydı ama olan olmuş sıkma canını bunlar her koşulda can sıkacak bir mesele bulurlar çünkü :bicak:

Kızlar mevlüt yapacaklara rabbim kolaylık versin. Çınar bugün çıldırdı.. ben de ayrı çıldırdım. Adetlermizi, örflermizi keşke layığıyla yerine getirsek. Çınar olduktan sonra hayatımın en zor 5 saatini yaşadım diyebilirim. Çınar uyumak istiyor. Çocuklar vırak cırak koşturuyor. Ağlayarak sıçrayarak uyanıyor bir yandan elden ele çocuk gezdirelim diyorlar. Bir yandan saçma sapan yorumlar.. berbat bir şeydi.. allahım kabul etsin ama gerçekten bizler her şeyi ne kdr zorlaştırıyoruz. :/

Anladım canım işin çok zor allah kolaylık versin gezerek uyuması da insanı çok yorar şuan ter içinde kaldım akşam yemeğimi bile yiyemedim 😐 kaç kere memede uyudu yerine koyuyorum uyanıyor ve 3 saatlik uykuylayım uyusa bende uyucam düzelecek elbet canım 🙏🏻

Mevlitin de allah kabul etsin canım çok haklısın bazen amacından sapabiliyor konuklar da anlayışsız olunca yapabilecek hiçbir şey yok:110:

Gıcıklar her şeye yorumları var 😡 okula gidersin yorum yaparlar okul biter sevgilin var mı? Yaşın biraz ilerler evde kaldı imaları, evlenirsin çocuk var mı? 2 sene istemezsin aaa çocuğu mu olmuyor? O kdar tanıdık ki canım benim kulaklarını tıka bunların her şeye yorumları var keşke annen sustursaydı ama olan olmuş sıkma canını bunlar her koşulda can sıkacak bir mesele bulurlar çünkü :bicak:

Anladım canım işin çok zor allah kolaylık versin gezerek uyuması da insanı çok yorar şuan ter içinde kaldım akşam yemeğimi bile yiyemedim 😐 kaç kere memede uyudu yerine koyuyorum uyanıyor ve 3 saatlik uykuylayım uyusa bende uyucam düzelecek elbet canım 🙏🏻

Mevlitin de allah kabul etsin canım çok haklısın bazen amacından sapabiliyor konuklar da anlayışsız olunca yapabilecek hiçbir şey yok:110:
Aynen öylee aynen gerçekten. Takmıyorum aslında ama bugün üst üste denk gelince üstüne dış kapının dış mandalı olup doğuracağım çocuğa bile karışma haklarını kendisinde gören sütçü teyzemiz şalterlerimi attırdı. Bundan sonra cidden saygı sevgi kenarda dursun ben kırılacağıma insanlar kırılsın.

Aynen öylee aynen gerçekten. Takmıyorum aslında ama bugün üst üste denk gelince üstüne dış kapının dış mandalı olup doğuracağım çocuğa bile karışma haklarını kendisinde gören sütçü teyzemiz şalterlerimi attırdı. Bundan sonra cidden saygı sevgi kenarda dursun ben kırılacağıma insanlar kırılsın.

Ben çok sinirleniyorum insanların sürekli Bebek yok mu Bebek yapın daha ne zaman yapacaksınız gibi hadsiz soru ve yorumlarına.

Böylelerine kesinlikle saygıyı gözetmeden direkt cevabını vermek gerekiyor

Biz yeni evliyken eşimin halası çocuk yapın artık dedi bana, ben de “biz daha birbirimize doymadık, önce birbirimize doyalım da çocuğu da düşünürüz” demiştim
Bu bana göre gayet normal bir cevaptı, ama diğerlerine göre saygısızlıktı

Çok sevdiğim bir söz var “istediği her sözü söyleyen, istemediği sözleri işitir”

Ben çok sinirleniyorum insanların sürekli Bebek yok mu Bebek yapın daha ne zaman yapacaksınız gibi hadsiz soru ve yorumlarına.

Böylelerine kesinlikle saygıyı gözetmeden direkt cevabını vermek gerekiyor

Biz yeni evliyken eşimin halası çocuk yapın artık dedi bana, ben de “biz daha birbirimize doymadık, önce birbirimize doyalım da çocuğu da düşünürüz” demiştim
Bu bana göre gayet normal bir cevaptı, ama diğerlerine göre saygısızlıktı

Çok sevdiğim bir söz var “istediği her sözü söyleyen, istemediği sözleri işitir”
Kuzu sorma ben hamile kalmadan 2 ay önce teyzemin nişanı vardı. Annemin kuzeni (adam 45 yaşında) herkesin içinde “çocuk yok mu ehehe, yapmayacaksanız niye evlendiniz” dedi. Ben stres yapıyorum hemen hamile kalamıyorum keşke kalabilsem, bana bu cümleyi kurduğunda gittim nişanı bıraktım sessiz yere geçtim hüngür hüngür ağladım 1 sene olacaktı denediğimiz zaten. Gerçekten millete herşey hoş millet boş Boğaz biz ezilip büzülüyoruz. İnan içimden geçenler aklımdan geçenler kurduğum planlar yazsam sayfalar sürer. En ince detaya kadar herşeyi düşünüyorum geleceğe dair ve insanların anlamsız soruları yoruyor.

Sağol kuzum İnan sadece başın sağolsun deseler kafi. Daha yeni Doğumdan çıkmışım yok yenisini yaparsınlar, bir daha olurlar havada uçuşuyor resmen. Kimsenin ne kadar korkuyla hamilelik yaşadığımdan, Ankara yollarında harap olduğumdan, burada doğuracağım diye sürekli hesap yapıp korkudan ağladığımdan, yaşadığım berbat doğumdan, yalnızlığımdan hiçbir şeyden haberleri yok. Sezeryanımın ikinci gününde hacettepenin merdivenlerini eşimle koşa koşa çıktım indim, çıktım indim 6. Kata. Kablolar içinde nakil oldu ambulanslarla geldi 2 adımda bir kalp atışı var mı diye kontrol edildi. Onlara göre doğdu ve öldü ömrü bu kadarmış Ne basit. Takmayacağım diyorum olmuyor aksine birikip dağ oluyor
Ah kuzum ah :KK43: nakiller ambulanslar o cihazlar.. o kadar zor ki ben ambulans görmeye bile dayanamıyorum. Sırf bu yüzden araba kullanamam bile diyordum. Ama işte yaşayan bilir sadece.. herkes e her şey o kadar kolay ki.. rabbim yine de böyle densizlere yaşatmasın bu kötü şeyleri ama empati gücü versin ne diyelim. Dediğin gibi takmayacağım desende bir takmıyorsun iki takmıyorsun üçüncüye tak ediyor.. ama sen kendini üzme kuzum. Dediğin gibi konuşana yeter de dök içini. Sen incineceğine onlar incinsin 💕 kıyma güzel yüreğine 🥰

Evet kuzum kolik tanımını çok çağırmamak için inkar ediyordum ama artık ikna oldum. Yani hiç bir şekilde susmuyor diyebilirim. Bu akşam çığrından çıktı durum.
İpek kuzumda diğer bebekler de mışıl mışıl uyusunda büyüsünler. Bugün çokça hepimize dua edecektim güya. Tüm Mevlüt boyunc tek duam allahım nolur çabuk bitsin oldu resmen :KK43:

Kuzu sorma ben hamile kalmadan 2 ay önce teyzemin nişanı vardı. Annemin kuzeni (adam 45 yaşında) herkesin içinde “çocuk yok mu ehehe, yapmayacaksanız niye evlendiniz” dedi. Ben stres yapıyorum hemen hamile kalamıyorum keşke kalabilsem, bana bu cümleyi kurduğunda gittim nişanı bıraktım sessiz yere geçtim hüngür hüngür ağladım 1 sene olacaktı denediğimiz zaten. Gerçekten millete herşey hoş millet boş Boğaz biz ezilip büzülüyoruz. İnan içimden geçenler aklımdan geçenler kurduğum planlar yazsam sayfalar sürer. En ince detaya kadar herşeyi düşünüyorum geleceğe dair ve insanların anlamsız soruları yoruyor.
Ay hele de o adamlarrr 🤬 insan utanir kizi yasinda birine bu tarz seyler sormaya ayip edep de kalmadi. Benim de basima gelmisti. Onlara ayri uyuz oluyorum.
Bgn de bna kac yillik evlisiniz dedi guya bi hocaymis.. dedim 4 bitti. Allah gelinin de tembel olmayanini versin dedi. Ya sabir dedim sustum. Yani olmus cocuga bile lflari var tovbe yarabbi. Hani milletin agzi torba degil ki buzesin.. ay ben de gece gece kurulup uyuyamicam:) sen yazdikca cevremde bu tarz muhabbet yapan tum gerzekler aklima geldi 🤭

Ne dengesiz insanlar varya 🤬🤬.
Ağzının payını vereceksin öylelerin !
Ne alaka küçük doğar eltim peşpeşe 3 sezaryen oldu hepsi tosun gibi. Üstelik doğurdu sezaryenle 3-4 ay sonra tekrar hamile kaldı herkes laf etti olmaz doğuramazsın en az 2 yıl olması lazımdı vs vs paşa paşa doğurdu yani kendide iyi çocuklarıda.
İnsanlar boş konuşuyor hep

X