2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben çok sinirleniyorum insanların sürekli Bebek yok mu Bebek yapın daha ne zaman yapacaksınız gibi hadsiz soru ve yorumlarına.

Böylelerine kesinlikle saygıyı gözetmeden direkt cevabını vermek gerekiyor

Biz yeni evliyken eşimin halası çocuk yapın artık dedi bana, ben de “biz daha birbirimize doymadık, önce birbirimize doyalım da çocuğu da düşünürüz” demiştim
Bu bana göre gayet normal bir cevaptı, ama diğerlerine göre saygısızlıktı

Çok sevdiğim bir söz var “istediği her sözü söyleyen, istemediği sözleri işitir”
Bende nefret ediyorum herşeye burnunu sokanlardan. Bizimde ailede var bir dedikoducu teyze. Anneannemin eltiisi 😅 sürekli soru sorar. Bi ara cvp vermemeye başladım. Anneme “ahraz mı bu” dedi 🤣
Son gördüğümde ablamı sordu çocuğu varmı diye. Ona neyse. Annemde yok istemiyor onlar dedi. İstiyorlardır da kesin birinde sorun vardır dedi 😱 manyak mı ne. Kızıda kızdı kadına. Ablama dedim güldü. Evet ablamın kafada problem deseydin diyor 🤣🤣🤣 bi gün terslicem ama kızını çok severim ona ayıp olmasın die susuyorum.

Ah kuzum ah :KK43: nakiller ambulanslar o cihazlar.. o kadar zor ki ben ambulans görmeye bile dayanamıyorum. Sırf bu yüzden araba kullanamam bile diyordum. Ama işte yaşayan bilir sadece.. herkes e her şey o kadar kolay ki.. rabbim yine de böyle densizlere yaşatmasın bu kötü şeyleri ama empati gücü versin ne diyelim. Dediğin gibi takmayacağım desende bir takmıyorsun iki takmıyorsun üçüncüye tak ediyor.. ama sen kendini üzme kuzum. Dediğin gibi konuşana yeter de dök içini. Sen incineceğine onlar incinsin 💕 kıyma güzel yüreğine 🥰

Evet kuzum kolik tanımını çok çağırmamak için inkar ediyordum ama artık ikna oldum. Yani hiç bir şekilde susmuyor diyebilirim. Bu akşam çığrından çıktı durum.
İpek kuzumda diğer bebekler de mışıl mışıl uyusunda büyüsünler. Bugün çokça hepimize dua edecektim güya. Tüm Mevlüt boyunc tek duam allahım nolur çabuk bitsin oldu resmen :KK43:

Ay hele de o adamlarrr 🤬 insan utanir kizi yasinda birine bu tarz seyler sormaya ayip edep de kalmadi. Benim de basima gelmisti. Onlara ayri uyuz oluyorum.
Bgn de bna kac yillik evlisiniz dedi guya bi hocaymis.. dedim 4 bitti. Allah gelinin de tembel olmayanini versin dedi. Ya sabir dedim sustum. Yani olmus cocuga bile lflari var tovbe yarabbi. Hani milletin agzi torba degil ki buzesin.. ay ben de gece gece kurulup uyuyamicam:) sen yazdikca cevremde bu tarz muhabbet yapan tum gerzekler aklima geldi 🤭
Canımsın😘
Ne dengesiz insanlar varya 🤬🤬.
Ağzının payını vereceksin öylelerin !
Ne alaka küçük doğar eltim peşpeşe 3 sezaryen oldu hepsi tosun gibi. Üstelik doğurdu sezaryenle 3-4 ay sonra tekrar hamile kaldı herkes laf etti olmaz doğuramazsın en az 2 yıl olması lazımdı vs vs paşa paşa doğurdu yani kendide iyi çocuklarıda.
İnsanlar boş konuşuyor hep
Benimde teyzem 3 çocuk doğurdu hepsi sezeryan hepsi tosun gibi doğdu.
Saçma şeyler Ya aslında o bebeği aldıracakmış aldırmamış. Doktor demiş küçük olur diye ne alakaysa :) Sonradan da dış gebelik geçirmiş tüpleri alınmış artık çocuğu olmuyormuş diyor ki iyi ki aldırmamış o çocuğu. Bana anlatıyor. Artık kendince ne demek istedi bilmiyorum.

Canımsın😘

Benimde teyzem 3 çocuk doğurdu hepsi sezeryan hepsi tosun gibi doğdu.
Saçma şeyler Ya aslında o bebeği aldıracakmış aldırmamış. Doktor demiş küçük olur diye ne alakaysa :) Sonradan da dış gebelik geçirmiş tüpleri alınmış artık çocuğu olmuyormuş diyor ki iyi ki aldırmamış o çocuğu. Bana anlatıyor. Artık kendince ne demek istedi bilmiyorum.

Boş konuşuyor bal kabağı 😂😂
Hiç dinlenme öyle insanları kuzum❤️

Kizlar Cinarin burnu cok tikandi ilk defa :KK43: onceden serum damlatiyordum sadece. Ama suan tikaniyor resmen sanirim aspire etmem gerekecek. Otribebe fln kullanan var mi? Uyanikken yapmam mumkun ddgil uyurken de huysuzlanir diye korkuyorum .

Bir de ins mevlutte hastalanmamistir :KK43:

Kizlar Cinarin burnu cok tikandi ilk defa :KK43: onceden serum damlatiyordum sadece. Ama suan tikaniyor resmen sanirim aspire etmem gerekecek. Otribebe fln kullanan var mi? Uyanikken yapmam mumkun ddgil uyurken de huysuzlanir diye korkuyorum .

Kuzum bence uyanıkken yap. Uykuda ürkebilir burunları minicik olduğu için tüm deliği kapatıyor otribebenin başlığı.

Yine mastit oluyorum galiba 😢 allahım neden tekrarlıyor bilemiyorum sabahtan beri ilerlemesin diye uğraşıyorum inşallah geçer 😟
Kuzum kiyamam.. ipek kuzumuz tam emip bosaltamiyor demekki annesi. Sutum olmasa da ablamdan oturu mastitle ilgili cok tecrubeliyim kuzum. Sen emzirebildigin icin en guzel cozumu farkli pozisyonlarda emzir canim. Hatta sol gogsunu emzirirken ipek i sol koltugunun altina tut ayaklarini sirtina dogru ver. Genelde o taraftaki kanallar tikanirmis. Sag tarafi emzirirken de sag koltuk altina alip ayaklarini arkana dogru uzattir. O zaman oralar cok rahat geliyor.
Anlatabildim mi bilmiyorum ama 🙈
En olmadi sagacaksin kuzum 🤷‍♀️

Kuzum kiyamam.. ipek kuzumuz tam emip bosaltamiyor demekki annesi. Sutum olmasa da ablamdan oturu mastitle ilgili cok tecrubeliyim kuzum. Sen emzirebildigin icin en guzel cozumu farkli pozisyonlarda emzir canim. Hatta sol gogsunu emzirirken ipek i sol koltugunun altina tut ayaklarini sirtina dogru ver. Genelde o taraftaki kanallar tikanirmis. Sag tarafi emzirirken de sag koltuk altina alip ayaklarini arkana dogru uzattir. O zaman oralar cok rahat geliyor.
Anlatabildim mi bilmiyorum ama 🙈
En olmadi sagacaksin kuzum 🤷‍♀️
Anladım canım hatta bugün o şekilde de emzirdim bağıra bağıra😢 çok teşekkür ederim 🙏🏻 Bugünden beri duş emme sağma sırayla yapıyorum inşallah geçen seferki gibi olmaz hatta geçen içtğim antibiyotikten vardı evde ondan da içtim öğlen onun acısı çok başka allahım kimseye yaşatmasın 😐 aslında ipek emiyor ama çoğu zaman uyuyakalıyor aynı tempoda emmediği için sanırım boşaltamıyor

Anladım canım hatta bugün o şekilde de emzirdim bağıra bağıra😢 çok teşekkür ederim 🙏🏻 Bugünden beri duş emme sağma sırayla yapıyorum inşallah geçen seferki gibi olmaz hatta geçen içtğim antibiyotikten vardı evde ondan da içtim öğlen onun acısı çok başka allahım kimseye yaşatmasın 😐 aslında ipek emiyor ama çoğu zaman uyuyakalıyor aynı tempoda emmediği için sanırım boşaltamıyor
Evet kuzum ablam da bebegi hastanede uzun kaldigi icin cokca defa mastit oluyordu. Cok kotu :KK43: surekli degistirip emzir kuzum. Ustune de sag olmadi

Geçmiş olsun canım. Gökçe’de durmazdı ama eşim sıkıca tutardı. Ağlaya ağlaya yapardık mecbur. Uyurken korkar bence daha kötü olur. Birde bize doktor bir burun damlası verdi %100 doğalmış. Önce bende önce serum sıkıp sonra otri bebeyle çekşyordum ama bu damla sanki daha iyi gibi.

Eklentiler

• 0747F816-A1E3-497E-86A5-CD36C7618C6B.jpeg
    0747F816-A1E3-497E-86A5-CD36C7618C6B.jpeg
    168,5 KB · Görüntüleme: 25
Kızlar günaydın; 2. Ay aşısı sonrasi bebeklerinizde iştahsızlık oldu mu;(cuma günü asi olduk ve zorla süt iciriyrm. Zor içiyor valla çok uzuyor beni zayiflicak herlde. Zorluyrm ağlıyor ağzını kapatıyor memeyi eskisi gibi emmiyor biberonu bile zor içiyor var mı yasayan ne zaman geçer acaba off:KK43:(

Kızlar günaydın; 2. Ay aşısı sonrasi bebeklerinizde iştahsızlık oldu mu;(cuma günü asi olduk ve zorla süt iciriyrm. Zor içiyor valla çok uzuyor beni zayiflicak herlde. Zorluyrm ağlıyor ağzını kapatıyor memeyi eskisi gibi emmiyor biberonu bile zor içiyor var mı yasayan ne zaman geçer acaba off:KK43:(
Bizde öyle bir etkisi olmadı Canım. Umarım geçici bir durumdur. Kaşıkla içirmeye çalış. Biraz zor ama ben öyle yapıyordum büyük kızıma. Zaten emmiyordu bazen biberonda almayınca mecbur öyle içirirdim.

Geçmiş olsun canım. Gökçe’de durmazdı ama eşim sıkıca tutardı. Ağlaya ağlaya yapardık mecbur. Uyurken korkar bence daha kötü olur. Birde bize doktor bir burun damlası verdi %100 doğalmış. Önce bende önce serum sıkıp sonra otri bebeyle çekşyordum ama bu damla sanki daha iyi gibi.
Bi deniyeyim bunu da cnm sagol😘 uyanikken yaptik ama cok agladi ya.

Geldi bile Cnm saka saka 130 kisi davet ettim 100 u gelir dedim 80 kısıydı.. Ama 15 tanede coxuk vardır.. Yine 100 e denk geldi.. Her oda doldu valla

Oy kuzum bizim ki heralde iki gun atlatamazdi oyle olsa demek ki 🙄
O gun biyunca burnumuzdan geldi bizim.

Canim ne zmn oldu? Bizim ki cuna oldu asiyi oyle bir durum yok. Ama verem asisi kabuk baglar dediler hic bisi yok. Ne zmn baglayacak ki acaba?

X