2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar benim sezeryan dıkısım duzelmedı bir turlu artık kafayı yiyecem. Simdi yesıl akmıs esim orda sivilce cıkmıs o patlamıs diyor sag tarafımda sorun vardı sımdı soldafa cıktı lıtfen bilgisi olan yardım etsin resmini ozeldende atabilirim

M muttervonmarienkaefer kuzum kimyonu sen içiyorsun değil mi ? Bebişlere de veriyorlar da ondan sordum Eğer öyleyse bende içiym
Canım ben rezene içiyorum. Kimyonu her şeyr katıyorum. Bizim ki zaten sütten çok mamayla besleniyor. Benden ziyade kendi gzı gibi. O yüzeen doktor direkt çınara ver dedi. İki çay kaşoğı veriyorum.
Bende prima kullanıyordum sleep iyi cok iyi dendi esıme aldirttim sızdırdı bitsin tekrar prımaya donecem.. Bu arada herkesin gecmıs bayrami kutlu olsın
Senin de canım.

Bizde de sleepy sızdırdı. Birde beli bol gelip bacakları sıkıştırıyor. Çok saçma bir biçimi var. Geçen en son kızarık kızarık olunca bıraktık.
Ki evde var hala.

Canım geçmiş olsun. Doktor ne diyor bir gitseydin

Anladım kuzum rezene bize ters etki etti arttırdı gazımızı. Yediklerime çok dikkat ediyorum Beste’nin de vücudu kendi gaz yapıyor sanırım. Neyse az kaldı herhalde gazlı günlerin bitmesine :)

20 gunlıkken gittim asistan bakmıstı krem verdi iltihap yok demıstı 40 im cıkınca normal kontrole gittim göz ucuyla baktı gecmıs dedi ondan sonra tekrar akmaya basladı egılemıyorum daha dısunın cocugu kalca usg ye goturdugumde orda rastgele bir Dr gittim oda sen sureklı acık bırak gecer dedi nasıl acıkbırakacam tam yatıyorum coxuk aglıyor sureklı emzirıyorum.. Kafayı yiyecem ne zaman gececek asistanlar dıkmıs dugum dugum yapostırmıslar. Hamılelkte yattım bir dogurım gezecem dedim gezmeyı bırak evimin isini yapamıyprım

M muttervonmarienkaefer kuzum kimyonu sen içiyorsun değil mi ? Bebişlere de veriyorlar da ondan sordum Eğer öyleyse bende içiym
Canım ben kimyonu çok içtim hatta özel bir tarifim var. 2 tane yüzellik tohumu, bir çay kaşığı kimyon, bir tutam rezene, 4-5 tane çörek otu;
4ünü karıştırıp kaynatıp ılık içiyorum.
İlk ay 20 gün filan içtim. Birer çay kaşığı bebişe de verdim hatta. Normalde çok etkili ve eski bilinen bir karışım. Ama bende işe yaramadı. Denemek istersen.
Biz 3 aylık olucaz, gaz bitmedi ama azaldı. Eskisi kadar sıkıntılı değil. Birde kuzum bebek alışsın, gaz olacak diye yediklerini kısıtlama. Gaz yapacak yiyeceklerden yemeklerden de az az ye.
Yoksa öyle gider ve daha da hassaslaşır

Ç
Allah Allah şimdiye düzelmesi lazımdı canım. Benim normal mor kırmızı bir çizgi kaldı, arada kaşınıyor, yalnız neden bilmiyorum üzerinde tüylenme oldu, ağda da yapamıyorum. öyle başka birşeyde yok.
Belki seninki de normaldir canım, evham yapma sivilcedir o akan

O da doğru aslında canım ama çok kıvranıyor daha fazla zorlanmasını istemiyorum dikkat etmeye çalışıyorum o yüzden
Denemekten zarar gelmez onu da yapıym sağol

Tüylenme bende de oldu baya hemde bugün kontrolüm var alamadım o kısmı utana sıkıla geldim bakalım önce açıklama yapıcam doktora annem dokunma dikişin olduğu yere dedi ben alacaktım yoksa

Günaydın annişler ,yarın 2.ay aşımız var ateş yapıyo mu? 3 gün banyo yaptırmıycaksın demişti aşı sonrası,
Biz de bugün aşı sormak için gittik. Çarşamba günü alı günleri imiş o zaman yapılacak dediler. Salı günü banyosunu yaptırın öğleden önce de gelin dediler...ben gitmeden yarım çay kaşığı calpol vereceğim.
Selam kızlar biz 3 gündür rutine bağladık sabah 6 da kakamızı yapıyoruz sonra temizle et derken açılıyor gözler 10 A kadar uyumuyor sonra uyuyor
bizimde yarin ilk ay asimiz var ates yapar mi acaba ? henuz bic ilac almadim ama calpol falan slio evde bulundurmak gerekir mi? bu tecrübesizlik cik kötü birsiy
1.ayda olmadı biz de ateş... Ama calpol mutlaka bulundur evde... Ben bi poşet ilaç kremle geldim burada ola ki bulunamam diye

Metoşu kalça usg si için götürdük doktora taaaa 26 haziran a gün verdiler inş geç kalmış olmayız.26 haziran da 78 günlük oluyor...ereğli de aynı Gün çekiyorlardı burası çok geç verdi ya..
Gitmişken de muayene ettirdik. Testislerde biraz sıvı toplanması var dedi. Neyden kaynaklanır bu dedim. Olabilir yenidoğan da dedi. Sonradan düzelebiliyormuş.Önceki doktorlar böyle bir şey dememişti.
Annee sütü mü alıyor sadece dedi?_ mama takviye ediyorum diyince kilosu iyi niye varıyorsunuz dedi. Doymuyor emzirkten sonra ihtiyaca göre veriyorum diyince tamam dedi. Aslında 1 hafta denemem lazım sadece anne sütü ile yetebilecek mi diye?

Cnm atsana bi resim, sivilce hariç diğer şeyler normaldir belki,bende sezeryanım,hafif kırmızımsı morumsu renk şuan,uçlarda da ip var tamda bakamıyorum göbeğim kat olmuş benim

Tüylenme bende de oldu baya hemde bugün kontrolüm var alamadım o kısmı utana sıkıla geldim bakalım önce açıklama yapıcam doktora annem dokunma dikişin olduğu yere dedi ben alacaktım yoksa
Bnmkide siyah siyah çok kötü duruyor. Bende dokunmadım canım
Ne olur ne olmaz bekleyelim biraz daha.

Usg için niye o kadar attılar ki; yoğun herhalde. Önemli değil canım, rutin çekilmesi lazım sadece. Allah korusun bir sıkıntı olsa sen anlarsın zaten. Bir sıkıntı varsa; ayaklarını karnına topladığında bezini değiştirirken filan çok bağırır, birde bacak boğumları eşit durmaz.
Testis konusunda bir bilgim yok ama söylemişler zaten düzelir diye.
Bence de canım, mamasız sadece anne sütüyle bir dene. İlk başta biraz mızmızlanır ama bir dene bak bakalım. Belki gercektende gerek yoktur. Mesela akşama doğru bnmde sütüm azalıyor mızmızlanıyor bağırıyor. Ama hiç mama vermedim. doktor o doymadığından ya da süt bittiğinden değil, az geldiğinden bağırır. Hep foşur foşur emmek isterler, mamaya gerek yok dedi. Hakikaten de öyle.

Vicdansıza bak ya öyle bir dünya yok açacak tabii ki allah iyilerle karşılaştırsın bizi insanlık hali işte kadın da düşünememiştir

Canım atsana bi bende sezeryanlıyım
Bugün tartılmıştır canım dene istersen kilo alırsa vermezsin ya da çok az takviye yaparsın

Evet aşının açıldıktan sonra kısa süre içinde yapılması gerekiyor. Saat 9 da gelin dedi hemşiremiz bizede. Çarşamba günü gideceğiz.

Cuttingcorners evet deneyeceğim. Bakalım yetecek mi? Paylaşırım buradan da
O Ocimum basilicum bacak boğumları aynı hiç bağırmıyor canım alt değiştirrken falan...peki sen rüzgarı kaç saate bir emziriyorsun. Bizim sürelerimiz uzadı 3;5-4 saati buluyor artık daha geç acıkıyor. Aslında bu bana avantaj süt dolması için yeterli bi süre

Kizlar napiyosunuz ?
Benim moralim bozuldu doktordan geldik kontrol vardi. Bas cevresi olcumu kucuk dedi dr takip edilecek eger duzenli buyumezse norolojiye gondericez dedi Birde bunun ustune kalbinde ufurme cikti ekg cektiler kardiyolojiye yonlendirdiler onlarda bakti ufurme var eko cekilmesi lazim Allah korusun kalbinde delik vs olabilir dediler eylule eko icin gun verdiler. İnsallah kalbinde delik fln yoktur cok korkuyorum birde ustune bas cevresi kucuklugu cikti

Canim bize de 15 temmuza gun verdiler bizde o zamana 106 gunluk olcaz bizimki daha da gec olacak

Canim bize de 15 temmuza gun verdiler bizde o zamana 106 gunluk olcaz bizimki daha da gec olacak
Canım çok çok geçmiş olsun... sen tıp fak ne gidiyordun bak onlar geç tarih verir...senin bebişin durumu özel...bence iyi bir doktordan özel muayene ye götürmelisin. Bazı şeyler için geç kalma. Hatırlıyorum bu randevuyu kaç hafta önce almıştın sen.
Eylül ayı çok geç değil mi eko için madem olasılık var. BBilmiyorum yani ben beklemezdim.
Üfürmeyi aslında ilk muayenede görüyorlardı fark edilmedi mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…