2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Birde asıl önemli sorunum bir iki haftadır mama yedirirken sorun yaşamaya başladık:KK43:
Önceleri gayet güzel yiyordu. Simdi 30 cc hızlı hızlı çekiyor gerisine ağlıyor ayakta sallayarak kucakta gezdirerek binbir uğraşla vermeye çalışıyorum. Mama bebelac nutriconfor du değiştirelim belki ondandır dedik aptamil conformil aldık ama yine aynısını yapıyor.
Acaba biberonu mu değiştirsem birde aklıma başka birşey gelmedi
Mama reddi olabilir canım konuyla ilgili bilgim yok ama mama markasını değiştiriyorlar diye biliyorum.

Çok doğru😃😃😃
Gündüz sağolsun hem evle hem çocukla ilgileniyor yemek yapıyor diye gece kıyamadım
Ama beyfendi dinlenmek için daha ne istiyorsa anlayamadım 😬
Kuzum gündüz evle ilgileniyorsa gece uyandırma bari hepten yapmaz sonra 😂

Günaydın annişler ,yarın 2.ay aşımız var ateş yapıyo mu? 3 gün banyo yaptırmıycaksın demişti aşı sonrası,
Bizimde 2. Ayımız doldu hemşire arıcam sizi öyle gelin demişti ondan haber bekliyorum. Banyo 3 gün yaptırılmıyormuş canım her zaman da ateş görülmüyormuş

Bizde aynı durumdayız sürekli uyudu çok nadir uyanık kaldı bu gece nöbet var anlaşılan bize :KK53:

Oy kuzum öyle oluyor. Yine başa sardık gündüz uyuyor gece nöbet🙄
Bu arada gazı için kimyon demliyorum kyzum. Daha rahat atıyor. Doktor kullan dedi. Kullanıyorum.

Acilde sadece idrar tahliline göre ilaç verdiler canım
Haftaiçi ürolojiye gideceğim
İnşallah güzel ilgilenirler
Çok yoruldum artık bu sancılardan ateşten 😔
Ah kuzum benim ya :KK43: bgn gidecekmişsin ihmal etme kuzum aynen..
inş bi çözüm olur

Yazın bizde daha çok tarihli şehirleri şato vs gezmeyi seviyoruz 🙈 insan sıkılıyor denizden bir süre sonra 🤣
Kızz denizden sıkılınır mıı :sinirli:
Ben olsam kışın gezerdim oraları 😂

Kuzum biz bıraktığın gibiyiz koalalığa devam 😁 gündüz halen uyumuyor evdeyse ve memede değilse ama dışarıda arabada seyir halindeyken uyumayı seviyor emzik de almadığı için dudak tiryakisi diyorum ben ona ☺ Memede olmak istiyor sürekli. Bugün emirgan korusuna gittik orman boğaz havası iyi geldi uyudu şimdi de banyo yaptırdım uyur inşallah🙏🏻

Çınar kuzusu nasıl? Atak dönemi bitti mi canım biraz daha rahatladı mı?

Canım biz geçen yıl hamileliği öğrenince 1 hafta sonrası tatilimiz vardı sonucu yorumlayan doktor çok panikti aman gitmeyin aman kanama olursa diye üzdü bizi annem teyzemler falan git dediler bana olacağı varsa yatsanda olur sonra tatili iptal etmek için kağıt gerekiyormuş başka bir uzmana gittik o doktor da birkaç gün sonra test yapın değer kademeli artmışsa gidin dedi 😍 sağolsun ya bizde gittik iyi ki gitmişiz hatta keseyi tatilde gördük. Bu yıl eşim yakın bi yerlere birkaç gün gideriz diyor ama naparız bilmiyorum🤔

Oy kuzuma. Bizim ki de emzik verince midesi bulanıyor. Ya biberon alıcak mama. Ya emecek. 2. Atakdayız biz kuzum. Biraz daha rutine biniyor gibi kuzum ama ağlayınca yine çok fena. Akşam 8.30 gelince bizim stres başlıyor :KK43: artık banyodan sonra da ağlama krizine giriyor neden olduğunu anlamıyoruz.

Selam kızlar ipeğin ağzı çok akıyor normal mi? Genelde diş çıkaran bebeklerde olur diye biliyorum ama şuan çok erken
Canım bizimkinden de geliyor. Baloncuklar yapıyor. Elini fln sokmaya başladı ağzına. Ama dedikleri gibi 2 yi doldurmak üzereler. Ağızlarını daha aktif kullanacakkar artık. Salya olsun emme olsun

İyi kuzu tişikkirler sen nasılsın?
Ben inzivaya çekildim zira bazı kişiler hiç çekilmiyor. 🤣
😂 yine birinden antipatikim olmuş bizim ki

Günaydın kızlar. 💛🍀
Güzel bir hafta sonu diliyorum herkese.

Bizim oğlan uyurken sancısı oluyor, çıkartıyorum bezini masaj yapıyorum o esnada kaka yapıyor rahatlıyor. Tabi bunları yaparken uyuyor asla uyanmıyor 😅 ama benim uykum kaçıyor 😩.
Kuzum valla bırak uyanmasın. Bizimki uyanınca çıldırıyor. Şuan mesela gaz çıkartırken uyandı. Çığlık atıyor :KK43:
Sleepy bez kullanan var mı kızlar? Başka memnunum ama 2 numara kullanıyorduk küçük geldi 3 numara aldık bu da aşırı büyükmüş. 2 ve 3 arasına niye bu kadar fark koyarlar anlam veremedik
Ben kullanıyordum memnun kalmadım. Minies kullanıyorum şuan.

Bizimde 2. Ayımız doldu hemşire arıcam sizi öyle gelin demişti ondan haber bekliyorum. Banyo 3 gün yaptırılmıyormuş canım her zaman da ateş görülmüyormuş
Bu aşı haftanın veya ayın belirli günü geliyormuş o yüzden bize yarın için gelin demişti bide sabah erken saatte gelin demişti açılınca hemen vurulması gerekiyo gibi bişey dedi yarın sabah 9 da gidicez,ben gitmeden yarım çay kaşığı calpol veriyim dıorum,

Bu aşı haftanın veya ayın belirli günü geliyormuş o yüzden bize yarın için gelin demişti bide sabah erken saatte gelin demişti açılınca hemen vurulması gerekiyo gibi bişey dedi yarın sabah 9 da gidicez,ben gitmeden yarım çay kaşığı calpol veriyim dıorum,
bizimde yarin ilk ay asimiz var ates yapar mi acaba ? henuz bic ilac almadim ama calpol falan slio evde bulundurmak gerekir mi? bu tecrübesizlik cik kötü birsiy🙄🙄🙄

Kuzum bugün bizim doktorların ziyaret günü o yüzden yarın arar büyük ihtimalle bana da aynısını demişti ben çağırınca geleceksiniz süresi var demişti bu hafta hallederiz heralde calpol benimde almam lazım canım evde bulunsun

bizimde yarin ilk ay asimiz var ates yapar mi acaba ? henuz bic ilac almadim ama calpol falan slio evde bulundurmak gerekir mi? bu tecrübesizlik cik kötü birsiy🙄🙄🙄
1.ay aşısı ateş yapmaz demişti hemşire yapmadıda ateş, ama ben o gün yinede aile hekimine yazdırdım calpol evde bulunsun diye, memlekete giderken filanda götürdüm calpolu ,bebişlerin ne olacağı belli olmuyo cnm, gaz damlamız, burun aspiratörümüz,serum fızyolojiğimiz,kremlerimiz ne var ne yok attım çantaya yarın yazdır bi calpol bulunsun evde,
Kuzum bugün bizim doktorların ziyaret günü o yüzden yarın arar büyük ihtimalle bana da aynısını demişti ben çağırınca geleceksiniz süresi var demişti bu hafta hallederiz heralde calpol benimde almam lazım canım evde bulunsun
Evet cnm bebişli olunca temkinli olmakta fayda var,hiç unutmam bundan 10 yıl önce otobüsle istanbuldan memlekete gidiyoruz,bi tane bebek ateşlenmiş ,anneside şurubu valize koymuş valiz tabi alt bagajda,muavine söylüyo kadın çocuk ateşlendi şurup almam lazım dio muavin olmaz açamayız bagajı dio ayyy şuan yazarken bile sinirleniyorum hala bebek nasıl ağlıyo ama ateşinden,açmadı bagajı,Allah razı olsun önde oturan bi kadında varmış calpol içirdiler bebeğe,bebek sustu yavrum uyudu,o kadının yerinde olmak istemezdim ama şimdi düşünüyorumda o muavini şöförü parçalasan yeri,bebek ateşten yanıyo ne demek açamayız, ya havale geçirseydi 12 saatlik yol,ayy Allahım esirgesib bütün yavruları

İlk ay aşısı ateş yapmıyor diyorlar canım
Calpol bizde de yoktu
Ben aşıyı yaptırdıktan sonra doktorun yanına geçtim yazdırdım pişik kremiyle birlikte
Hatta doktor istediğiniz başka bir şey var mı yazayım dedi 😊

Sen de doktorun yanına geç, aşı olduk tedbir amaçlı evde bulunmasını istiyorum yazabilir misiniz de
Ben öyle söyledim

X