2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
:110:Size bisey danismak istiyorum gun gectikce daraliyorum cunki. Kizlar ben 40 imda iliskiye girdim. Biraz kacti. Hemen yikadim filan ama canim sikilmaya basladi. Halen adet olmadim 48. Gunumdeyim.
Ilk gebeligimde 41. Gun adet olmustum. Sizce hamile kalma ihtimalim nedir:bicak:o_O:silah:
Bir de kurtaj disinda dusuk haplari filan oluyor. Onlar sute gecer mi ki. Ya da boyle bi durumda dusurebilor miyiz kurtaj da urkutucu.ben sezaryen oldm hep :KK12::olamaz:
kuzum ertesi gün hapını ilk 72 saat içinde kullanmalısın, düşük hapı diye birşey duymadım açıkçası, insallah değilsindir bence düşük bi ihtimal, ben adet gibi bişey oldum 55. gün-de ama azdi

:110:Size bisey danismak istiyorum gun gectikce daraliyorum cunki. Kizlar ben 40 imda iliskiye girdim. Biraz kacti. Hemen yikadim filan ama canim sikilmaya basladi. Halen adet olmadim 48. Gunumdeyim.
Ilk gebeligimde 41. Gun adet olmustum. Sizce hamile kalma ihtimalim nedir:bicak:o_O:silah:
Bir de kurtaj disinda dusuk haplari filan oluyor. Onlar sute gecer mi ki. Ya da boyle bi durumda dusurebilor miyiz kurtaj da urkutucu.ben sezaryen oldm hep :KK12::olamaz:
Canım keşke eşin korunsaydı ama olan olmuş ertesi gün hapı içsen de süresi geçmiş gerçi bizim içmemiz doğru mu onu da bilmiyorum inşallah değilsindir 😐 hemen yumurtluyor muyuz? O kadar fonksiyonlar yerine gelir mi hemen sanmıyorum canım

Anladım kuzum rezene bize ters etki etti arttırdı gazımızı. Yediklerime çok dikkat ediyorum Beste’nin de vücudu kendi gaz yapıyor sanırım. Neyse az kaldı herhalde gazlı günlerin bitmesine :)
Insallah kuzum. Ben de 3. ayi bekliyordum ama daha cok 6. ayda cozuluyormus bu sorun. 🙄
20 gunlıkken gittim asistan bakmıstı krem verdi iltihap yok demıstı 40 im cıkınca normal kontrole gittim göz ucuyla baktı gecmıs dedi ondan sonra tekrar akmaya basladı egılemıyorum daha dısunın cocugu kalca usg ye goturdugumde orda rastgele bir Dr gittim oda sen sureklı acık bırak gecer dedi nasıl acıkbırakacam tam yatıyorum coxuk aglıyor sureklı emzirıyorum.. Kafayı yiyecem ne zaman gececek asistanlar dıkmıs dugum dugum yapostırmıslar. Hamılelkte yattım bir dogurım gezecem dedim gezmeyı bırak evimin isini yapamıyprım:KK42:

Oy cnm ya kiyamam. Baska bir doktora git o zmn.

Metoşu kalça usg si için götürdük doktora taaaa 26 haziran a gün verdiler inş geç kalmış olmayız.26 haziran da 78 günlük oluyor...ereğli de aynı Gün çekiyorlardı burası çok geç verdi ya..
Gitmişken de muayene ettirdik. Testislerde biraz sıvı toplanması var dedi. Neyden kaynaklanır bu dedim. Olabilir yenidoğan da dedi. Sonradan düzelebiliyormuş.Önceki doktorlar böyle bir şey dememişti.
Annee sütü mü alıyor sadece dedi?_ mama takviye ediyorum diyince kilosu iyi niye varıyorsunuz dedi. Doymuyor emzirkten sonra ihtiyaca göre veriyorum diyince tamam dedi. Aslında 1 hafta denemem lazım sadece anne sütü ile yetebilecek mi diye?
Canim benim doktor da bna sutun varsa bi hafta kes mamayi tamamen kilo takibi yap bklm dedi ama ne mumkun.. 60 verince bile agliyor devamini bekliyor sipa. Demekki doymuyor diye dusunuyorum. Aglayinca da cok agliyor yoksa deneyecektim ama yok yanii.. cesaret edemiyirum.
Kizlar napiyosunuz ?
Benim moralim bozuldu doktordan geldik kontrol vardi. Bas cevresi olcumu kucuk dedi dr takip edilecek eger duzenli buyumezse norolojiye gondericez dedi :KK43: Birde bunun ustune kalbinde ufurme cikti ekg cektiler kardiyolojiye yonlendirdiler onlarda bakti ufurme var eko cekilmesi lazim Allah korusun kalbinde delik vs olabilir dediler eylule eko icin gun verdiler. İnsallah kalbinde delik fln yoktur cok korkuyorum birde ustune bas cevresi kucuklugu cikti :KK43:

Cnm bas cevresini bilemiuorum ama ufurum ya da deligi dert etme. Cogu bebektw oluyir sonra kapaniyor. Arkdasimin kizinda vardi 6 aya gelmeden kapandi. Rabbim sifasini versin.

Beste kolik bebekmiş kızlar. Gece huzursuzluğu ondanmış meğer 🙄
Hayirli olsun cnm. Kolik oldugunu nasi anladi cnm. Bna da koliktir dedi ama hani ozel bir sey yaptimi merak ettim.
Başka bi damla verdi kuzum günde 3 kere vericem onu bakalım inşallah iyi gelir biraz 😞
Hangi damlayi verdi cnm. Bize aguline surup verdi. O da baya rahatlatti sanki bizi.

Bizimki de kolik ikinci haftasından beri. Biogaia kullaniyorum ve özel katı mama canım
Biogaia fayda etti mi size kuzum?

Kizlar bez deneyimimi paylasayim dedim. 2.5 yasinda da kizim var. Her ikisine de Molfix ve sleepy kullaniyorum. Gecenlerde buyugun bezi bitti. Babasi birkac yere bakmis beden bulamamis. Migrostan minies aldik hem demeriz dedik. Ilk basta ince geldi bana sik degistirdim tasar die. Ama gece boyu altnda kaldi sabah da babasi degismemis uzerine bi de kaksini yapmis yine sizdirmamis. Pisik filan da yapmadi. Memnun kaldm.
Kesinlikle ben de cok memnunum..

Ben de hala adet olmadim. Hemen olucak diye bir kaide yok diye biliyorum

Canım keşke eşin korunsaydı ama olan olmuş ertesi gün hapı içsen de süresi geçmiş gerçi bizim içmemiz doğru mu onu da bilmiyorum inşallah değilsindir 😐 hemen yumurtluyor muyuz? O kadar fonksiyonlar yerine gelir mi hemen sanmıyorum canım
Ins olmaz canim ya ahh adam 10 ay ayri kalinca hzini alamadi. Kizdm bisuru ama iste ins degilimdir. Peki ne zaman test yapayim acaba birkac gun sonra yapsam sonuc verir mi?

M muttervonmarienkaefer kuzum Beste her gün sabaha karşı 4 gibi başlıyor gaz sancısı çekiyor gibi ıkınmaya. Gaz çıkarmasa bile 8 buçuk gibi bitiyor ıkınması rahatlıyor. Huzursuzluğunun şeklini falan anlattım bir de aynı saatlerde olunca kolik olduğunu söyledi. Bio gaia kullanıyorum dedim o bağırsak düzenleyici gaza etkisi olmaz 1 aydan fazla da kullanılmasını önermiyoruz dedi. Nurse harvey’s verdi bize günde 30 damla 10ar damla şeklinde veriyorum.

İki doğumda da aynı olması şart değil. Annem bende 41. Gün adet olmuş abimde 11 ay sonra olmuş.
Hamilelik durumunu bilemeyiz tabi. Ama doktoruna sormadan ilaç kullanma canım. Hem emziriyorsun hemde hormonlar dengesini yeni yeni kurmaya başladı doğum sonrası. Mutlaka danış yanlış bir şey yapma.
Yani evet ondan da korkuyorum sutume gecer diye. Kan tahlili icin s.ocagna erken gitmem lazim onda da cocukla gidemiyorum esim calisiyor. Annem oglene geliyor. Ecz den test alsam erken sanirim

M muttervonmarienkaefer kuzum Beste her gün sabaha karşı 4 gibi başlıyor gaz sancısı çekiyor gibi ıkınmaya. Gaz çıkarmasa bile 8 buçuk gibi bitiyor ıkınması rahatlıyor. Huzursuzluğunun şeklini falan anlattım bir de aynı saatlerde olunca kolik olduğunu söyledi. Bio gaia kullanıyorum dedim o bağırsak düzenleyici gaza etkisi olmaz 1 aydan fazla da kullanılmasını önermiyoruz dedi. Nurse harvey’s verdi bize günde 30 damla 10ar damla şeklinde veriyorum.
Ben nurse harvey‘s almistim ilk ama dondu damlamiyir birak on damlayi uc damla gelmiyor. O durum bizde de var ama sabit bi saati yok :/

Ya kizlar biz 49 gunluk olduk. Benim kiz. Tepkisiz halen. Yani anlik bakiyor surekli yanlara bakiyor. Oyle gulup etme filan yok. Normal mi?

Insallah kuzum. Ben de 3. ayi bekliyordum ama daha cok 6. ayda cozuluyormus bu sorun. 🙄

Oy cnm ya kiyamam. Baska bir doktora git o zmn.

Canim benim doktor da bna sutun varsa bi hafta kes mamayi tamamen kilo takibi yap bklm dedi ama ne mumkun.. 60 verince bile agliyor devamini bekliyor sipa. Demekki doymuyor diye dusunuyorum. Aglayinca da cok agliyor yoksa deneyecektim ama yok yanii.. cesaret edemiyirum.

Cnm bas cevresini bilemiuorum ama ufurum ya da deligi dert etme. Cogu bebektw oluyir sonra kapaniyor. Arkdasimin kizinda vardi 6 aya gelmeden kapandi. Rabbim sifasini versin.

Hayirli olsun cnm. Kolik oldugunu nasi anladi cnm. Bna da koliktir dedi ama hani ozel bir sey yaptimi merak ettim.

Hangi damlayi verdi cnm. Bize aguline surup verdi. O da baya rahatlatti sanki bizi.

Biogaia fayda etti mi size kuzum?

Kesinlikle ben de cok memnunum..

Ben de hala adet olmadim. Hemen olucak diye bir kaide yok diye biliyorum

Yok fayda etmedi canım

Yani evet ondan da korkuyorum sutume gecer diye. Kan tahlili icin s.ocagna erken gitmem lazim onda da cocukla gidemiyorum esim calisiyor. Annem oglene geliyor. Ecz den test alsam erken sanirim
Erken sanki daha canım
Ben nurse harvey‘s almistim ilk ama dondu damlamiyir birak on damlayi uc damla gelmiyor. O durum bizde de var ama sabit bi saati yok :/
İnşallah iyi gelir bakalım.
Kolik sabit saatte oluyor sanırım, yanlış mı biliyorum acaba 🤔

Ins olmaz canim ya ahh adam 10 ay ayri kalinca hzini alamadi. Kizdm bisuru ama iste ins degilimdir. Peki ne zaman test yapayim acaba birkac gun sonra yapsam sonuc verir mi?
Canım 15 gün bekle hiç idrar testi de alma sonra kan testi yaparsın en kesin sonuç o çünkü şimdi silik çıkar bir şey olur boşuna adrenalin olmasın :rolleyes:

Beste 50 günlük, bu zamanlarda günde kaç kakalı beze kadar normal 🤔 1,5 haftadır falan günde tek kakalı bez alıyordum bugün 3.yü aldım. Acaba gaz damlası mı dokundu diyorum 🙄

Kizlar napiyosunuz ?
Benim moralim bozuldu doktordan geldik kontrol vardi. Bas cevresi olcumu kucuk dedi dr takip edilecek eger duzenli buyumezse norolojiye gondericez dedi :KK43: Birde bunun ustune kalbinde ufurme cikti ekg cektiler kardiyolojiye yonlendirdiler onlarda bakti ufurme var eko cekilmesi lazim Allah korusun kalbinde delik vs olabilir dediler eylule eko icin gun verdiler. İnsallah kalbinde delik fln yoktur cok korkuyorum birde ustune bas cevresi kucuklugu cikti :KK43:
Canım sizinki nasıldır bilmiyorum ama Umay’ında kalp kapakçığında küçük bir delik var. Doktor çok önemli değil dedi altı ay sonraya kontrole çağırdı. Umarım sizinde. Öyledir. Bence her çocuğa eko çekilmeli.

O ilacı ilişkiden sonra 72 saat içinde içmen lazım ve yüksek hormon içeriyor. Onu içersen bir hafta sağıp dökmem gerekiyor.

Hadi inşallah canım sağol çok mu yapıyor acaba dedim damlayı azaltacaktım birkaç gün bu şekilde devam ediym o zaman 🙏
Bizimde bazen günde bir bazende 4_ defa oluyo,hatta iki gündür yeşil yaptı,bende dra sordum kaç kere yapıyo dedi 4_5 dedim,rengi içinde senin yediklerinden olabilir dedi, bende bu aralar yeşil şeyler çok yedim, bugün hiç yemedim sarıya dönmeye başladı,hayırla atlatırsınıx inşallah bu kolik şeysini 😉

X