2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar benim kızım dehşet ötesi gazlıydı,öyleki tüm gün ıkınıyordu çok huzursuzdu.Hepsi alerjiden kaynaklıymış. Çok kısa bir süre şurup ve damla kullandım onlar bile fayda etmiyordu,tüm gün elim karnında masaj yapıyordum.
Dedim bu böyle olmucak çocuk şurup ve damlaya alışıp tembellik yapmaya başlıcak gazı için çaba göstermicek diye bıraktım.
İlk başlar zorlandı baya ama sonra sonra alışmaya başladı şimdi kendi çabalıyor yapmak için maşallahı var yapabiliyorda.
Tuvaletini yapmak için çok zorlandımı direk emzirmeye alıyorum emerken onuda yapıyor :)
Denemenizi tavsiye ederim ☺

Hangi mamayı kullanıyorsun canım.
Hipp combiotic en iyisi canım onu tavsiye ederim
Onu kullanıyorum bende kuzum hastanedeki doktorumuz çıkarken önerdi bize de
Kuzum ilk 15 gün çok güzel kilo aldı sonraki 15 gün onun yarısına düştü son 15 günde onun yarısı kadar. Bende etkilendim sanırım sütüm azaldı gibi geliyor psikolojik olabilir tabi takmamak lazım ama elde değil.
Bizimki gazını kakayla çıkarıyor o yüzden yapsın diyorum da haklısın kilo alır belki
Mamayı ilk verdiğim gün onun üzerine iki tane bol kakalı bez aldım sabaha karşı gaz sancısı tuttu ama bilmiyorum ki ahh ne zormuş bebeklerin dilinden anlamamak

Gaz için Biogaia al canım ben ondan kullanıyorum hergün veriyorum aynı anda huzursuzluğunuda alıyor

Mama verenler kaç kutu kullanıyorsunuz ayda ?
Bana 900gramlık bir kutu 6 gün gidiyor 1 hafta bile değil neredeyse 5 kutu alıyorum 1 ay için 900gramlık.

Maflor canım bizim doktorumuzun verdiği 5 damla kullanıyoruz günde. Ek ne verir durumu anlatınca bilmiyorum hastası varmış öğleden sonra arıcak.
Asm deki doktor da bu çocuğun çok gazı var dedi bacaklarını kendine doğru çekiyor diye sanırım ama ilaç önermedi masaj yapın bol bol dedi.

Gaz için Biogaia al canım ben ondan kullanıyorum hergün veriyorum aynı anda huzursuzluğunuda alıyor
Onu kullanıyorum kuZum bir seferde kaç damla veriyorsun ? Bize günde 3 damla ama 1er damla şeklinde ver dedi 8 saatte 1 damla yani. öyle de midesine bile gitmiyor gibi geldi minicik damlalar
Bizimki farklı canım o zaman. Bana da doktor zorda kalmadıkça verme dedi ama dayanamıyorum çok ıkınıyor

Canım bence dönem dönem kilo alımları etkileniyor. Bizim kız 10.gün taburcu olduğunda doğum kilosundan 25 gram fazlaydı.10 gün sonra gittiğimizde 1 ayda alması gerekeni almış. 20 gün sonra gittiğimizde anca 10gün içinde aldığı kadar almış. Sende aynı şeyi diyon demi bi konuşsada derdini dile getirse
O zamanda karnım ağrıyo benim diye durma ağlarlar

Kızlar ben 58 kilo ile hamile kaldım,75 kilo ile doğuma gittim. Doğumdan 10 gün sonra tartıldım 66 kilo geldim. 40ım çıktığında 63 kilo geldim :)
Hiç dikkat etme falanda yok hani homini gıtlak yiyorum
5 kilo fazlam birde doğum göbüşüm var

Benimkide mi öyle oldu acaba bugün mama vermiycem bakalım gazı o mu yapıyor. Eğer öyleyse vermem napalım doktora gittiğimizde danışırım artık
Derdini söylesin de gerisini hallederiz

Ben 64le kaldım 82 ile doğuma girdim şimdi 70e düşmüşüm hep yiyorum ama
2 haftadır falan 70e takılı kaldım vermesem de önemli değil pek belli olmuyor

Maşallah canım bişey kalmamış
Ben 75le hamile kaldım 85le doğuma gittim hastaneden çıktığımda 81le çıktım yaklaşık 3 haftada da 74e düştüm şuan hala öyleyim. Bende de öyle dikkat etme falan yok aksine istediğim gibi yiyorum çok etkisi olmasada sütümü etkiliyor gibi geliyor ya da gündüz çok emdiği için bana öyle geliyor. Ama benimde göbek kaldı biraz o da sporla gidicek gibi duruyor

Bir sorum daha var Günde bir kez mama vermeye başladım akşam 6 gibi veriyorum mamayı. Gazımız sabaha karşı 4 gibi başlıyor mamadan değildir herhalde dimi
Canım mamayla bir ilgisi yok, günde 1 kere verdiğin mamadan ne gaz ne de bez etkilenir olacağı varsa oluyor ipekte de öyle bazen daha gazlı oluyor organları bağırsakları gelişiyor tabii ki gazlı olacak

Kaka sayımız bizimde azaldı o da büyüdükçe azalırmış zaten, biogaia yı günde 5 damla veriyorum canım ben ama bi daha almıcam hiçbir etkisini görmedim.

Ayrıca mama konusunda moralini hiç bozma şu durum öyle abartılıyor ki resmen artık bebek aç kalsın mama verme kıvamına geldiler sen her an emzir canım aç olduğunu anladığında ( huzursuz olur, uyumaz, ağlar yatışmaz) o anlarda takviye amaçlı ver ve hiç de üzülme yeri gelir hiç vermezsin yeri gelir 1 kere verirsin

Benimkide mi öyle oldu acaba bugün mama vermiycem bakalım gazı o mu yapıyor. Eğer öyleyse vermem napalım doktora gittiğimizde danışırım artık
Derdini söylesin de gerisini hallederiz
Demek istediğim oydu canım kilo alımları dönem dönem değişiyor. Atak dönemleri daha hızlı ilerliyorlar çünkü :) takip et bakalım mamadan kaynaklı mı oluyor gerekirse mamayı değiştirirsin

Ben 64le kaldım 82 ile doğuma girdim şimdi 70e düşmüşüm hep yiyorum ama
2 haftadır falan 70e takılı kaldım vermesem de önemli değil pek belli olmuyor
Aşşa yukarı aynı kiloyu alıp aynı vermişiz
Böyle yerken yerken en son kilo almıyoruz diye 100 görcez
Bana maşallah diyen hatun sana sesleniyorum
Bizi çatlatmaya mı çalışıyorsun yahu toplamda 10 kilo alıp doğumdan sonra 11 kilo vermekte nedir

Siz çıtır fit hamile kalmışsınız tatlım Ben kilolu hamile kaldım zaten 65e düşsem yeter fazlasında gözüm yok

Canbebeden memnun olanlar var ama ben buyuk kizima almistim felaket pisik yapti 10 gun cekmisti kizim en son ozel hastanede care bulmustuk. O yuzden tikim var canbebeye. Molfix sleepy den sasmiyorum ben
Her çocuk farklıdır ama ben Umay’a aldım beğenmedim can bebe Canım. Sızdırdı, çocuğun üzeri ıslak oldu bi kaç kez, poposu kızardı, çişi emmedi bez.
Aslında genel olarak memnunum molfıkseden sıkması hariç,prima kullanmıştım küçük kızımda hiç sorun olmamıştı primada sağlıklı değil diye söyleniyo,bu ay 3 veya 4 numara alıyım bklm nasıl olacak,canbebeden kımse memnun değil anlaşılan,sleepy bazı bebeğe çok iyi geliyomuş bazısına pişik yapıyomuş

Sleepy 1 tik daha buyuk canim. Yani buyuk bedenlerde cok farkediyor ama mesela 2 noda aman aman bir fark yok yarim beden kadar buyuk. Canim 2 no 60 kadar elimde var asiri da sikmiyor biraz gevsek bantliyorum. 3 no deneme paketleri de var elimde ben calisirken indirimden alip stoklamistim. Azonce taktim 3 no iyi oldu. Molfix alacaksan 4 alabilirsin o zaman canim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…