2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ay ewet. Hangi sehirden geliosun peki. Hava cok dengesiz. Ev iyi ben pek çıkmıyorum. Gunes disari cok sicak. Dr da fazla cikarma ruzgar carpabilir dedi. Ben biraz siki giydiririm. Buyuk kizima bile 2 3 gundur sort giydiriyorum aksam hemen uzunlari cekiyorum. Gece bebise penye battaniye ortuyorm.serinse yelek giydiriyorum. Üzerini aciyor cunki. Senin bebis kac gunluk
Ben konya ereğli den geliyorum kış memleketi oralar. Benim bebiş 54 günlük oldu... Bugün 4.30 gibi çıkardım güneş alsın diye..
Yalnız deniz buzzzz gibi...10.30 da girdik dondum sonra alıştım ama asla şimdi sokamam oğlanı. İkindi gibi hele daha da soğuktu çocuklar üşüdü çok kalamadılar
Canım buralardayım. Sağolasın merak ettiğin için.
Biraz telaşlı günler geçiriyoruz bir ev kazası atlattık o yüzden pek giremedim. 2 gün önce mutfakta bir yangın çıktı benim yüzümden. Ocağı kapatmayı unutmuşum :KK43: tencere içindeki yağ ısınıp patlıyor alev alıyor, Ateş mutfak dolaplarına sıçrıyor. Biz kokuyu alıp mutfağa girince heryer is duman yağ.dolap yanıyordu. Çok kötüydü o an. Eşim Allahtan soğuk kanlılıkla söndürdü ateşi. O sırada ben RÜzgarı alıp evden çıktım hemen dumandan etkilenmesin diye. Ama çoktan mutfak dolabının 4 kapağı yanmış, halıda yanıklar var, heryer kapkara. :KK43: dolapların içindeki tabaklar bardaklar tencereler bile kapkara.
maddi olarak da çok iş var. Daha hiç başlamadık öylece duruyor. Annemde yiyoruz 2 gündür
Tek tesellim daha kötüsü de olabilirdi buna da şükür.
Ajh canım çok çok geçmiş olsun...Allahım korumuş sizii... benzer olayı ben de yaptım yağın altını kapatmayı unutmuşum. Aspiratör halı ve dolap kapağı ile kurtardım ama o korku yeter Rabbim bi daha yaşatmasın
Canim ben cok iyi degildim. Benim logusalik 40 imizdan sonra tuttu. Yetmiyormus psikolojisine burundum. Cinar cok gazli. Cok aglayan bir bebek haline donustu. Ve bu beni cok uzup yipratti. Gunun tamamini cinara adadim. Cozum bulmaya calistim. Moralim cok bozukken de buraya girip size yansitmak istemedim..

Sen nasilsin tatlim? Ipek kuzumuz nasil?
Olur mu öyle şey paylaşacağız ki rahatlayacağız..peki gazını çıkarınca da ağlamaya devam ediyor mu ? Bazen bebişler sebepsiz yere de ağlayabiliyor. Üzme kendini olumsuz düşünme canım geçecek az kaldı. Bebişi de al parka git dışarı çık eve tıkılıp kalma.
Çok iyi bilirim orayi cunku annemler mezitler oturuyor.mersinde büyüdüm ben.kismetse temmuzun 1 de geliyoruz.belki karşılaşırız.bebis nem komasına girmistir 🤣🤣 orda sadece bezle bile dolaşabilir
İnşaAllah görüşelim canım ben tüm yaz burdayım..henüz bezle duracak hava yok yalnız. Akşam epey serinç ama gündüz sıcak yine.
Deneyimli anneler merhaba 2 haftalık bebeğim var ve sol göğsümün ucuna yskın kısmı resmen delik gibi oldu sağ göğsüm de altından yarıldı. Ne ayva çekirdeği ne soğan ne lansinoh işe yaradı. Acaba başına gelen anneler nasıl tedavi ettiniz ? Bebeğimi emzirirken işkence çekiyorum
Arkadaşlar demiş zaten. Nemli olmayacak emzire emzire geçecek 1.aydan sonra yaralar geçiyor canım.
Kızlar hatırlarsanız kızımın öksürüğü vardı,bronşları tıkanmıştı.
İdrarında üreme,birde cildinde kırmızı sivilceler çıkmıştı kafasında konak. Fışkırarak kusuyordu,tüm gün kabız olmamasına rağmen ıkınıyordu.
Tüm bunlar gerçektende inek sütü alerjisinden kaynaklıymış.
Tahlilimiz yapılmadı daha bayram sonrasına kaldı.
Yumurta ve inek sütünü tüketmeyip dikkat edince çocuğun sıkıntıları geçti,huzursuzluğu yerini gülmelere bıraktı 🤗
Kuzum çöl geçmiş olsun. Sebebi bulunmuş neyseki. Demek sonradan da olabiliyor bu alerji...sen iyi gözlemledin hemen gittin doktora en iyisini yaptın
Beste’nin kaş uçlarında konak çıkmış asm’deki hemşire zeytinyağı sürün ters yönde masaj yapın dedi, zeytinyağını kaynatıym mı sizce asidini almak için 🙄
Kuzum metoş da da vardı iki kez banyodan 1 saat önce zeytinyağ sürdüm yıkadım taradım hiçbir şey kalmadı geçti konağı
melike222 melike222 canım çok sevindim sorunun çözülmesine.bu arada benim oğlum da 40 günden sonra gece uykusunu düzene soktu en son gece 12 de emziriyorum nizami bir şekilde sabaha doğru 5 buçukta uyanıyor uyandgndada çok acıkmış oluyor bir güzel emiyor gündüz 6 7 dakika emen bebek sabah uyanınca 15 dakika emiyor.5 buçukta emip bir daha uyuyor 7 gibi kalkıyor gündüz de uzun uyumuyor şekerleme yapıyor.
MaiaAlşah canım bizim de düzen oldu çok şükür 5 saate yakın uyuyor sabah zorttt sesiyle uyanıyoruz kaka ve pırtlar eşliğinde :)
Bugün 42 günlük olduk kızlar sizce kaç cc mama vermeliyim 🙄 her bebek aynı olmaz tabi ama ortalama bişey söyleyecek olan var mı :KK53:
Mamanın üzerinde 120 cc yazıyor da çok geldi bana 🙄
Her çocuğun ihtiyacı farklı canım. Sen yazılana bakma. Emzirdin az emdiğini düşnüyorsan mamayı fazla yap denee baktın kalıyor bi dahakine daha az yaparsın. Metoş 6 kg 54 günlük ama ben emzirdiğim için hala 90 cc yi geçmedim...bi kaç kez 105 120 cc içti
Bebeği tam uyuturken öksürmesi hapşurması gelen anneler ne yapıyorsunuz o_O
Hiç tutamam öksürür hapşururum yapacak nişi yok
Çok gereksiz insan topluluğu oldu ben bundan sonra topiğe uğramayı düşünmüyorum.
Yazacak çok şeyim varda kaos çıkarmak istemem😎
Noldu canım kedi meselesi yüzünden mi yanlış anlaşılabiliniyor bazen söylemek istenenler. Sensiz tadı olmaz canım. 1 gün gelmeyince merak ediyoruz.
canım bende annemgike geldim bayrama cocuk emdikçe uyumadıkça annem ac bu cocuk diye dolandı, zaten kilo alımımız sınırda direniykrdim ama en sonunda gittik mama aldık, tamm mama kötü değil mecbursak vericez ama moralim bozuldu?sütun yok diye die gitti sutte
Bizde de herkes diyor bana..görüyorlar emziriyorum ama yetmiyor yapacak bişi yok. Mamayı yiyince susuyor ve uyuyor . bu seferde çok uyudu diyorlar. Anlamıyorum ki ne istiyorlar
5kilo ve civarında molfix kullanan anneler kaç numara bez kullanıyorsunuz ?
Biz 3 numara kullanıyoruz çocuğun boğumlarını sıkıyor gibi 🤔
9 kiloya kadar birde bu paket bende mi sorun bezde mi 🤔
Bez üzerinde yazılana bakma canım her bezin numarası ebatı farklı ama 4 numarada büyük gelmezz mi ki bilemedim

H Heart of Gold kuzum sütümü sürdüm iyi geldi sanki. İşe yaramazsa zeytinyağını da deniycem. Bir de pişik kremi önerisi geldi bakalım inşallah gerek kalmaz geçer hemen :)
120 cc yaptım 90 içti canım emzirmemiştim ama. Açlığına göre değişiyor demekki dediğin gibi :)

H Heart of Gold kuzum sütümü sürdüm iyi geldi sanki. İşe yaramazsa zeytinyağını da deniycem. Bir de pişik kremi önerisi geldi bakalım inşallah gerek kalmaz geçer hemen :)
120 cc yaptım 90 içti canım emzirmemiştim ama. Açlığına göre değişiyor demekki dediğin gibi :)
Aynen canım hem açlık hem de kaç saatte bir içtiği de önemli. Mesela mamayı içti gazını çıkardı uyudu mu peki ?

Aynen canım hem açlık hem de kaç saatte bir içtiği de önemli. Mesela mamayı içti gazını çıkardı uyudu mu peki ?
Uyudu canım. Emince de uyuyor aslında ama kilo alımı yavaşladı sütüm yaramıyor herhalde anlamadım 🙄 tek öğün mama vermeye başladım bakalım haftaya 2ye çıkarıcam etki edecek mi.

Uyudu canım. Emince de uyuyor aslında ama kilo alımı yavaşladı sütüm yaramıyor herhalde anlamadım 🙄 tek öğün mama vermeye başladım bakalım haftaya 2ye çıkarıcam etki edecek mi.
Uyumak da önemli çünkü
beslenme kadar. Tamam canım dene bakalım bende önce sadece gece verirken şimdi gündüz de veriyorum yapacak bişi yok.
Sütün yaramadığından değildir canım olur mu öyle deme.. az geliyor kimi zaman ben de aynılarını yaşıyorum. Büyüyorlar daha fazla istiyorlar normal bunlar

Bugün 42 günlük olduk kızlar sizce kaç cc mama vermeliyim 🙄 her bebek aynı olmaz tabi ama ortalama bişey söyleyecek olan var mı :KK53:
Mamanın üzerinde 120 cc yazıyor da çok geldi bana 🙄

Canım emzir besteyi sonra 50 cc ver zaten onun içme durumuna göre artırırsın zamanla ya da artık anlarsın ben mamayı hiç öğün olarak vermedim eksik hissettiğim anda takviye gibi verdim kuzu
Çok gereksiz insan topluluğu oldu ben bundan sonra topiğe uğramayı düşünmüyorum.
Kuzu saçmalama ya biz burada yıl olacak neredeyse aile gibi olduk hiçbir yere gitmiyorsun:KK20: ayrıca ne söylemek istiyorsan da söyle

Kızlar oğlum hapsırdı ve burnundan seffaf akıntı gelmiş hastalandımı ya ilk defa burnundan sıvı geldi

Akşam 7 den 10 A kadar mücadele verdik şükür uyudu anlamıyorum nesi var gazda çıkarmıyor ondan da değil sanki

Görme duyma okuma onların dediklerini canım, cevap da verme.
Gitme lütfen kimse gitmesin. Ben sabah kalktığımda ilk buraya bakıyorum cevap yazamasam bile. Hepinizi gözüm arıyor, merak ediyorum. Kızıyorum hatta kendime X'e niye cvp yazmadım, çok mu kırıcı konuştum, vs diye.
Mesela birbirimize canım kuzum filan diyoruz ya. Sizleri bilmem ama İnan ben böyle içimden gelerek yazıyorum.
Ben hisli içime kapanık bir insanım. Reelde de çok arkadaşım ve anlaşabildiğim kimse yok. Hayatımın belki de en özel dönemini burada sizlerle paylaşım içinde geçirdim. Bunun için midir ne çok seviyorum buradaki herkesi. ❤️ Dediğin kişiler hariç tabi. Onlarda gelmişler git diyemeyiz. Ama görmeZden gelebiliriz.

Uyumak da önemli çünkü
beslenme kadar. Tamam canım dene bakalım bende önce sadece gece verirken şimdi gündüz de veriyorum yapacak bişi yok.
Sütün yaramadığından değildir canım olur mu öyle deme.. az geliyor kimi zaman ben de aynılarını yaşıyorum. Büyüyorlar daha fazla istiyorlar normal bunlar
Olabilir canım bazen dolmadığını hissediyorum bende :KK43:
Yetmiyorsa takviye şart tabi
Canım emzir besteyi sonra 50 cc ver zaten onun içme durumuna göre artırırsın zamanla ya da artık anlarsın ben mamayı hiç öğün olarak vermedim eksik hissettiğim anda takviye gibi verdim kuzu

Kuzu saçmalama ya biz burada yıl olacak neredeyse aile gibi olduk hiçbir yere gitmiyorsun:KK20: ayrıca ne söylemek istiyorsan da söyle
Kuzum her öğünde doyuyor gibi memeden kendi çekiliyor bazen uyuyor huysuzlanmıyor ama kilo durumundan dolayı öğün olarak veriym dedim. Olmazsa emdikten yarım saat sonra falan veriym

Ben konya ereğli den geliyorum kış memleketi oralar. Benim bebiş 54 günlük oldu... Bugün 4.30 gibi çıkardım güneş alsın diye..
Yalnız deniz buzzzz gibi...10.30 da girdik dondum sonra alıştım ama asla şimdi sokamam oğlanı. İkindi gibi hele daha da soğuktu çocuklar üşüdü çok kalamadılar

Ajh canım çok çok geçmiş olsun...Allahım korumuş sizii... benzer olayı ben de yaptım yağın altını kapatmayı unutmuşum. Aspiratör halı ve dolap kapağı ile kurtardım ama o korku yeter Rabbim bi daha yaşatmasın

Olur mu öyle şey paylaşacağız ki rahatlayacağız..peki gazını çıkarınca da ağlamaya devam ediyor mu ? Bazen bebişler sebepsiz yere de ağlayabiliyor. Üzme kendini olumsuz düşünme canım geçecek az kaldı. Bebişi de al parka git dışarı çık eve tıkılıp kalma.

İnşaAllah görüşelim canım ben tüm yaz burdayım..henüz bezle duracak hava yok yalnız. Akşam epey serinç ama gündüz sıcak yine.

Arkadaşlar demiş zaten. Nemli olmayacak emzire emzire geçecek 1.aydan sonra yaralar geçiyor canım.

Kuzum çöl geçmiş olsun. Sebebi bulunmuş neyseki. Demek sonradan da olabiliyor bu alerji...sen iyi gözlemledin hemen gittin doktora en iyisini yaptın

Kuzum metoş da da vardı iki kez banyodan 1 saat önce zeytinyağ sürdüm yıkadım taradım hiçbir şey kalmadı geçti konağı

MaiaAlşah canım bizim de düzen oldu çok şükür 5 saate yakın uyuyor sabah zorttt sesiyle uyanıyoruz kaka ve pırtlar eşliğinde :)

Her çocuğun ihtiyacı farklı canım. Sen yazılana bakma. Emzirdin az emdiğini düşnüyorsan mamayı fazla yap denee baktın kalıyor bi dahakine daha az yaparsın. Metoş 6 kg 54 günlük ama ben emzirdiğim için hala 90 cc yi geçmedim...bi kaç kez 105 120 cc içti

Hiç tutamam öksürür hapşururum yapacak nişi yok

Noldu canım kedi meselesi yüzünden mi yanlış anlaşılabiliniyor bazen söylemek istenenler. Sensiz tadı olmaz canım. 1 gün gelmeyince merak ediyoruz.

Bizde de herkes diyor bana..görüyorlar emziriyorum ama yetmiyor yapacak bişi yok. Mamayı yiyince susuyor ve uyuyor . bu seferde çok uyudu diyorlar. Anlamıyorum ki ne istiyorlar

Bez üzerinde yazılana bakma canım her bezin numarası ebatı farklı ama 4 numarada büyük gelmezz mi ki bilemedim
Canım baştan var mıydı sonradan mı oluştu hiç bir fikrim yok. Küvezdeyken falan çok huzursuzdu sadece onu biliyorum. Neymiş bu alerji diye netten baktım,birçok belirtisi var. Bizdeki belirtilerde gün geçtikçe çoğalmıştı.

Bez konusunda molfixle alakalı heralde canım. Altta O Ocimum basilicum de yazmış sorun bezden kaynaklıymış.

Canım sorun bezde. Molfix 3 num bnde kullandım, diğer bezlere göre çok inçe ve küçük.
4 numarada da aynı sorunu yaşadın mı canım yoksa markayı mı değiştirdin ?
İnce olması daha iyi değil mi,kalın olup sıcakta rahatsız etmez mi 🤔

Akşam 7 den 10 A kadar mücadele verdik şükür uyudu anlamıyorum nesi var gazda çıkarmıyor ondan da değil sanki
Bazen huzursuz oluyorlar canım. Nerede akşam uykusuna dalıyor mesela? Ben genelde karanlıkta yatak odasında uyutmaya çalışıyorum. Uyumayınca eşim alıyor salona götürüyor TV açık lamba açık ses varken uyuyormuş kucağında... Her çocuğun bi tarzı vardır öyle diyeyim. Sen de bilirsin oğlundan... Benim kızım sefil uyumayı sever koltukta yerde onun gibi. Deneye deneye öğreneceğiz bebişleri de.
Görme duyma okuma onların dediklerini canım, cevap da verme.
Gitme lütfen kimse gitmesin. Ben sabah kalktığımda ilk buraya bakıyorum cevap yazamasam bile. Hepinizi gözüm arıyor, merak ediyorum. Kızıyorum hatta kendime X'e niye cvp yazmadım, çok mu kırıcı konuştum, vs diye.
Mesela birbirimize canım kuzum filan diyoruz ya. Sizleri bilmem ama İnan ben böyle içimden gelerek yazıyorum.
Ben hisli içime kapanık bir insanım. Reelde de çok arkadaşım ve anlaşabildiğim kimse yok. Hayatımın belki de en özel dönemini burada sizlerle paylaşım içinde geçirdim. Bunun için midir ne çok seviyorum buradaki herkesi. ❤ Dediğin kişiler hariç tabi. Onlarda gelmişler git diyemeyiz. Ama görmeZden gelebiliriz.
Canımm yaaaa :KK200:

Günaydın kızlar mutlu huzurlu bol sütlü gazsız bir bayram haftası olsun hepimiz için 🤗🍀
İnşaAllah canım....şaka maka bayram geldi zaman ne çabuk geçti
Teyzemiz bayramlık almış. Sabah giydiirip çekeceğim yarın da inş tüm aile çekileceğiz daha ailece bi fotoğrafımız yok. İnsanın hiç mi aklına gelmez ya da fırsatı olmaz...çekenleri kıskanıyorum

X