2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
BellaCiao BellaCiao benim diyet yalan oldu vermek bi kenara dursun almış bile olabilirm😔yedirmedikleri kalmadı bide üstüne kabız oldum yolculuktan dolayı...şimdi de 8 saatlik yola çıktik tekrar direniyorum yememk icin

Olsun canım tekrar başlarsın diyette kendine inan güven 🙏🏼

Onu kullanıyorum kuZum 😄 bir seferde kaç damla veriyorsun ? Bize günde 3 damla ama 1er damla şeklinde ver dedi 8 saatte 1 damla yani. öyle de midesine bile gitmiyor gibi geldi minicik damlalar 🙄

Bizimki farklı canım o zaman. Bana da doktor zorda kalmadıkça verme dedi ama dayanamıyorum çok ıkınıyor 😞
Ben 5 damla veriyorum günde 3-4 kere. Bir şişe 5 gün gidiyor bu şekilde sürekli alıyorum hafta 1 tane :)

Yok canım satamayız normalde bebek bezi bulundurup satmıyoruz. Hem çok yer kaplıyor hemde boy boy çeşit çeşit olması gerek yavaş gidiyor o yüzden satmıyoruz. Biz kendimiz için sipariş veriyoruz ☺

Kız naptın sen öyle resmen çocuğu deneme tahtasına çevirmişin 😂 ben bi başladığımda nedense takılı kalıyorum ya 🙄 ama bu sleepyden anladığım kadarıyla çoğu kişi memnun olmazsa onu denerim deneme amaçlı 😉
Canim dikkat et yine de benim gorumcem acil hemsiresi daha oglene dogru konustuk 40 li bi bebek getirdiler denize sokmuslar ishal kusma gidiyor dedi.

Kuzum bize çocuk doktoru o şeklide kullanmamızı söyledi günde 1 kez 5 damla şeklinde zaten o damla 30 günden fazla kullanılmıyor boşuna ziyan olmasın. :110:

Evet kuzum mama konusu gerçekten sinirlerimi bozuyor artık annemle doktorla bile tartışır duruma geldim neredeyse, adama diyorum ki ilk günler sütüm yoktu yani sağıyorum 20 cc çıkmıyor bile bebeğim sarılık oldu mecbur mama da kullandım diyorum yoookk anne sütü anne sütü ... yav arkadaş biliyorum ben sana zaten izah ediyorum neden verdiğimi, 20 cclik sütle sarılığı nasıl atlatıcam ben sonra mastit olmuşum ağlıyorum acıdan artık tek memem yetmemiş biraz mama vermişim ne var bunda yani aç mı kalsın bebek? Kuzum dediğim gibi tam doymadığını hissedersem takviye amaçlı veriyorum

Canım sana bi görsel atıyorum tamamen sıkılaşmayla alakalı bir konu bu

Canım ben genel olarak yazdım :110: bu algı maalesef herkes de var mama ve sezeryana karşı bir linç kampanyası var bende bu konuda ister istemez hassaslaşmış olabilirim çünkü hiçbir anne bebeğine mama vermeyi tercih etmez ancak zorunlu koşullarda tercih eder maddi ve manevi zahmetli bir olay zaten şimdi biz baştan beri süreçlerimizi biliyoruz herkes belirli ölçüde zorluklar yaşadı kiminin geç geldi sütü kiminin bebeği meme tutmadı kiminin çok bol değil.. ve eminim herkes artık hatim etmiştir her şeyi o yüzden yazdım
Dediğin gibi canım kimse istemez gecenin bir yarısı meme vermek varken mama hazırlayıp vermeyi. Yanlış birşey söyleyip kırdım diye düşündüm ☺

Helal olsun kadına hayvan gibi spor yapmış 😬 ben hayatta böyle spor yapmam böyle sıkılaşmam hem çok çirkin gözüküyor ben hayatta böyle olmam (büyük konuşayımda başıma gelsin😄)

Yok canım satamayız normalde bebek bezi bulundurup satmıyoruz. Hem çok yer kaplıyor hemde boy boy çeşit çeşit olması gerek yavaş gidiyor o yüzden satmıyoruz. Biz kendimiz için sipariş veriyoruz ☺

Kız naptın sen öyle resmen çocuğu deneme tahtasına çevirmişin 😂 ben bi başladığımda nedense takılı kalıyorum ya 🙄 ama bu sleepyden anladığım kadarıyla çoğu kişi memnun olmazsa onu denerim deneme amaçlı 😉
Pinpirik oldum en iyisi rahatı olsun diye.
Valla 3-4 farklı marka denedim, yine en iyisi sleepy kuzum.
Hiçbiri pişik yapmadı ama şu sızdırma olayı var bizde.
Pipisi yüzünden de olabilir. 😂😂 erkek bebeklerde oluyormuş genelde.
Birkaç haftaya külot beze geçerim belki çok rahat geldi bana.
Eğer molfix hoşuna gittiyse 4'ü dene, ama küçük paket al.

Erdemli de mi olmuş canım...ben sadece vücudunu sokacaktım ama şimdi bilemedim ya o_O
Brcuk'un dediği güneş çarpması gibi canım.
Alıştıra alıştıra sok. Mesela bugün ayaklarını yarın bacaklarını gibi. Birşey olmaz bence iyi bile gelir, dikkat etmek lazım sadece.
Güneşe dikkat et. Tesiri geçince git denize.

brcuk brcuk erdemli devlet hast. Annemin arkadaşları var arayıp sorduk çocuk doktoru kim iyi diye. Ayhan bey dediler. 10 haziran için randevu aldık ondan. Sen kime götürüyorsun bebişi?

Brcuk'un dediği güneş çarpması gibi canım.
Alıştıra alıştıra sok. Mesela bugün ayaklarını yarın bacaklarını gibi. Birşey olmaz bence iyi bile gelir, dikkat etmek lazım sadece.
Güneşe dikkat et. Tesiri geçince git denize.
Suda yutmuş olabilir bebiş eğer daldırdılarsa...mesela bizim çocuklar bile su yuttuğu gün afedersin kakaları farklı oluyor...zaten bende su sıcak iken bi kaç dakika durdururum çok değil. Şapka falan aldım dikkat ederim Allahın izniyle bişi olmaz. En azından aşıdan önce bi kez bi sokayım diye niyetlendim

Erdemli de mi olmuş canım...ben sadece vücudunu sokacaktım ama şimdi bilemedim ya o_O
Evet canim erdemli devlette gorumcem. Yani emin oldugun temiz biryer bulmalisin grdirmek icin de. Bizim buralarda oluyor gecen sene de universtye giden kardesim acillik olmustu. Allah korusun senin cocuk da var sanirm. Ben o yuzden genellikle parali yerleri bildik yerleri tercih ediyorum. Herkes in giremedigi. daha temiz oluyor

brcuk brcuk erdemli devlet hast. Annemin arkadaşları var arayıp sorduk çocuk doktoru kim iyi diye. Ayhan bey dediler. 10 haziran için randevu aldık ondan. Sen kime götürüyorsun bebişi?
Canim ben devlete goturmuyorum. Burada yenisehir hast var ordaki dr a goturuyorum. Cok memnunum. Telefnla cok rahat gorusuyoruz en ufak seyde. Devlete sarilik icin gittim bayan dr a 1 kez kuvozde yatti sonra kontrol icin gittik ana baba gunu iceri zor gectim muhatap olamadim cunki icerde de adim atacak yer yoktu ciktim disari esime hadi gidelim dedim. Dr da soylenip duruyodu gerilmisti onun da basi donmustu yogunluktan. Ki yaz mevsimi 2 3 kat kalabalik oluyor. Cocugu oraya sokmak bile riskli. Yine de sen bilirsin canim

Evet canim erdemli devlette gorumcem. Yani emin oldugun temiz biryer bulmalisin grdirmek icin de. Bizim buralarda oluyor gecen sene de universtye giden kardesim acillik olmustu. Allah korusun senin cocuk da var sanirm. Ben o yuzden genellikle parali yerleri bildik yerleri tercih ediyorum. Herkes in giremedigi. daha temiz oluyor
Canım biz 30 yıldır buradayız... Sitenin kendi yerinde giriyoruz ve su temiz. Ben bugüne kadar duymadım burada böyle bişi... Hatta şu an 2-3 aylık bebekler var. Suya giriyor.

Canim ben devlete goturmuyorum. Burada yenisehir hast var ordaki dr a goturuyorum. Cok memnunum. Telefnla cok rahat gorusuyoruz en ufak seyde. Devlete sarilik icin gittim bayan dr a 1 kez kuvozde yatti sonra kontrol icin gittik ana baba gunu iceri zor gectim muhatap olamadim cunki icerde de adim atacak yer yoktu ciktim disari esime hadi gidelim dedim. Dr da soylenip duruyodu gerilmisti onun da basi donmustu yogunluktan. Ki yaz mevsimi 2 3 kat kalabalik oluyor. Cocugu oraya sokmak bile riskli. Yine de sen bilirsin canim
Yenişehir mersinde değil mi canım. Yani ben de zaten kalça USG için devlete gitcem sadece. rutin kontrole dönünce götürecem artık. Onun içinde özele gitmek istemedim zaten misafirim burada... Bi de erdemlide merkez sağlık ocağı neresi? 2. Ay aşısını orada yaptıracağım.

Canım biz 30 yıldır buradayız... Sitenin kendi yerinde giriyoruz ve su temiz. Ben bugüne kadar duymadım burada böyle bişi... Hatta şu an 2-3 aylık bebekler var. Suya giriyor.
Dediğim gibi canim bildigin yer malum. Erdemlide cok vaka oluyor cunki o yuzden ben yasina girince sokmustum buyugu de. Bi de malum yabancilar cogaldi. Suryeliler ozellikle asiri burda insan tedirgin oluyor. Bende erdemlide tek bi yere girerim. Onun disinda sizin o taraflara gideriz. Sultankoyu tarfna gideriz. Burasi cok temiz degil malesef

Yenişehir mersinde değil mi canım. Yani ben de zaten kalça USG için devlete gitcem sadece. rutin kontrole dönünce götürecem artık. Onun içinde özele gitmek istemedim zaten misafirim burada... Bi de erdemlide merkez sağlık ocağı neresi? 2. Ay aşısını orada yaptıracağım.
Canim.Yenisehir Hast. erdemli subesi actilar buraya cok iyi oldu. Evet kalca icin ben de devlte gidicem sanirm. Yenisehire soraym da usg isini bi. Benim tanidik cok hast de akrabalar filan. Devlette kolaylik oluykr bi yandan ama ilk kizimdan illallah ettigim icin hep mersine gittik dr a. Yenisehir acilinca rahatladik. Merkez s.o yikildi ama burada hastanenin hemen altnda bi saglik ocagi var oraya goturebilirsin sanirim.

Normal tatlım bizim de öyle hatta bazen 1;5 günde bir yapıyor. Bazen günde 3 yani değişiyor.

Sanmam canım arada o kadar saat farkı var.

Şu am soğuk ama bi kaç gün spora öğlen 1-2 gibi 3-4 dakika sokacağım...ben kızımı da bu aylarda denize sokmuştum açıkcasi rahatım bu konularda. Mikrop kapacak olsa her yerden kapar.

Şimdilik ayda 1 bazen 25 günde bir

Maşaallah canım gayet iyisin
Kakalı bezler giderek azalacak anlaşılan 😊
Herkes öyle dediğine göre mamayla gazın alakası yok o zaman canım sağol 🙏
Kuzum bize çocuk doktoru o şeklide kullanmamızı söyledi günde 1 kez 5 damla şeklinde zaten o damla 30 günden fazla kullanılmıyor boşuna ziyan olmasın. :110:

Evet kuzum mama konusu gerçekten sinirlerimi bozuyor artık annemle doktorla bile tartışır duruma geldim neredeyse, adama diyorum ki ilk günler sütüm yoktu yani sağıyorum 20 cc çıkmıyor bile bebeğim sarılık oldu mecbur mama da kullandım diyorum yoookk anne sütü anne sütü ... yav arkadaş biliyorum ben sana zaten izah ediyorum neden verdiğimi, 20 cclik sütle sarılığı nasıl atlatıcam ben sonra mastit olmuşum ağlıyorum acıdan artık tek memem yetmemiş biraz mama vermişim ne var bunda yani aç mı kalsın bebek? Kuzum dediğim gibi tam doymadığını hissedersem takviye amaçlı veriyorum

Canım ben genel olarak yazdım :110: bu algı maalesef herkes de var mama ve sezeryana karşı bir linç kampanyası var bende bu konuda ister istemez hassaslaşmış olabilirim çünkü hiçbir anne bebeğine mama vermeyi tercih etmez ancak zorunlu koşullarda tercih eder maddi ve manevi zahmetli bir olay zaten şimdi biz baştan beri süreçlerimizi biliyoruz herkes belirli ölçüde zorluklar yaşadı kiminin geç geldi sütü kiminin bebeği meme tutmadı kiminin çok bol değil.. ve eminim herkes artık hatim etmiştir her şeyi o yüzden yazdım
Bizim bi şişe çöpe gitti kuzum 2-3 kere kullandık bi daha kullanmadım. Sonra aklıma geldi süresinin dolmasına yakın tekrar başladım işe yarar gibi olunca yeni şişe aldık bakalım. Bende mi 3 damlayı bi kerede versem 🙄
Olsun canım tekrar başlarsın diyette kendine inan güven 🙏🏼

Ben 5 damla veriyorum günde 3-4 kere. Bir şişe 5 gün gidiyor bu şekilde sürekli alıyorum hafta 1 tane :)
Ooo sen baya bol bol kullanıyorsun kuzum 😄

Cuttingcorners Cuttingcorners mama konusunda doktorumuz karşı çıkmadı hatta ölçüsünü falan onunla konuştuk kuzum. Günde 1-2 öğün mama verme sebebim de annem, bende veriyordum size yetmezse ver tabi çocuk aç kalmasın dedi :) çevremde öyle mama karşıtı yok ama genel olarak karşı çıkan çok

X