2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bende bugün vermesem de bi denesem mi diyordum kuzum etkilenmez diyorsun yani
Biogaia günde 3 damla ama her damlayı ayrı saatte vermemi söyledi asm. O da minicik damla öyle etkisi olur mu bilemedim veriyorum ama 2 gündür etki etmiyor önceden ediyorsa da.
Mamaya karşı çıkılmasına bende anlam veremiyorum mamayla büyüyen o kadar çok çocuk var ki. Yetmiyorsa aç bırakamam yani kim ne derse desin

Siz çıtır fit hamile kalmışsınız tatlım Ben kilolu hamile kaldım zaten 65e düşsem yeter fazlasında gözüm yok
Çaktırma bizde boydan kaybediyoruz
Grubun en uzun boylusu benim
2.tedaviye başlarsan tedavi öncesi vermen güzel olur. Tedaviden önce 65 kiloydum doktor kilo ver dedi güç bela 56ya düştüm sonra donmuş transferine başlayınca vücudunu rahat bırak diyet yapma artık dedi 58 geldim transfer günü

Demek istediğim oydu canım kilo alımları dönem dönem değişiyor. Atak dönemleri daha hızlı ilerliyorlar çünkü :) takip et bakalım mamadan kaynaklı mı oluyor gerekirse mamayı değiştirirsin
İnşallah öyledir kuzum baya üzüldüm az kilo almış diye
Bakalım deneyerek görcez :)
Birkaç hafta 70te kalınca bi daha tartıya çıkmadım bende almış olabilirim diye

Kilodan müzdarip benim 65 dim eve geldiğimde şimdi 67 2 kilo almışım ama çok cnm tatlı çekiyo hiç helva yemeyen ben helva yıyorum tahın pekmez bunları çok sever oldum,işin kötü yanı ben önceden 67 kıloyken kıyafetlerim oluyodu şimdi ödem var galıba olmuyo

Benim zaten kemiklerin iri o yüzden ne kadar istesemde zayıf görünemiyorum. Allahtan kilo heryerimde dengelide kötü durmuyor.
2.tedavi mi doğru sen 5e tamamlıcaktın demi

Ben stok yapmadım canım kendi küçük bir marketimiz var,toptancıdan getirtiyorum duruma göre. Gevşek bantlama yapınca sızıntı oluyor mu peki. Olmazsa 4 numara alayım bende. Normalde 1 paket almıyorum bezi 4lü paketler halinde geliyor o yüzden çok araştırıp soruyorum ☺
Tüp bebek ilaçları derken canım hangilerini soruyosun
Sil baştan tedavi olucak canım gonalf çatlatma iğnesi falan tüm hepsi
İnşallah öyledir kuzum baya üzüldüm az kilo almış diye
Bakalım deneyerek görcez :)

Birkaç hafta 70te kalınca bi daha tartıya çıkmadım bende almış olabilirim diye
Yok canım üzülme totalde iyiyse hiç sorun yoktur güzel kilo alıyordur merak etme sen :) hem belki boya gidiyordur kilosu sana o yüzden az geliyordur.
5 aylık ikizleri olan bir arkadaşım var. İlk 15 gün mama meme şeklinde gitti,daha sonra mamayı kestirdi doktoru. Süt yetmese 2 bebeğe yetmez öyle düşün. Kız bide korunurken hamile kaldı ikizlere,daha yeni yeni alışıp adapte olmuş durumda.

Yakında bende çıksam şok geçirebilirim

Kız aynı sorun bendede var 65 kiloyken giydiğim kıyafetler 63 kiloda olmuyor
Göğüslerim büyüdü,basen çıkmış bide
Benim zaten kemiklerin iri o yüzden ne kadar istesemde zayıf görünemiyorum. Allahtan kilo heryerimde dengelide kötü durmuyor.
2.tedavi mi doğru sen 5e tamamlıcaktın demi
Aynı ablam gibi kemikli irisin o zaman :) babam gece 5kilo süt getirirmiş,ertesi gün geceye kadar o sütü bitirirmiş
Niye kız sen 2.yi düşünmüyon mu tek mi kalcak kuzucuğun

melike222 hiç fikrim yok canım kullanılabiliyor mu
Doğum öncesi bende düşünmüştüm yumurta rezervim azalmadan kalitesi düşmeden tekrar tedavi olup donduriyim en azından diye. Çünkü bizim embriyolarda genetik sorun çıkıyor büyük ihtimal tekrar düşünürsem tüp bebek olucak yine. Ama şuan ikinci bebek fikri çokta sıcak gelmiyor sanki

Bilmiyorum kuzum ya annelik değişik bi duyguymuş her şey eksik kalıyormuş gibi geliyor :) maşallah ikizlere yetiyorsa
Çıkalım da ona göre önlem alalım

Kız bu Defnecik senin gözünü ne yaptıda bu kadar çok korkuttu
Tüp bebek bölümünde sormuşlar aynı soruyu,bizim insanımızda hemen bir tersleme durumu mevcut. Cevap veren yok bende merak ettim 1 sene sonra denemeyi düşünüyoruz bizimde döllenme olmuyor.

Yok canim yani asiri gevsek de degil hani kurtariyr tam oyle diim. Anladm canim sen kullanamazsan satarsnz

4 numarasını almadım canım, bir paket 3 num bitirdim bıraktım.
İnce olduğu için mi ne çişini yanlardan sızdırdı. Sanki belini tutmuyormuş gibi kısa geldi. Çok içime sinmedi. AMa onun dışında pişik filan yapmadi. Değişik markalarda baya bez denedim ben.
Prima külot bez bir paket aldım kullandım 3 numara, benim çok hoşuma gitti rahat konforlu ama annem büyük dedi. Aslında iyiydi.
Yine sleepye döndüm, bu arada çok bilinmese de evybaby de hoşuma gitti.

Bilmiyorum kuzum ya annelik değişik bi duyguymuş her şey eksik kalıyormuş gibi geliyor :) maşallah ikizlere yetiyorsa
Çıkalım da ona göre önlem alalım
Gerçektende öyle tüm gün çocukla ilgilendiğim halde yinede yetersiz hissediyorum kendimi. 2 çocuklu 3 çocukluların önünde saygı ile eğiliyorum
Cuttingcorners canım belki bana söyledin belkide bir başkasını kastettin bilmiyorum. Ben gerçekten mama karşıtı birisi değilim, bu mamalar ne için var çocuklarımız aç kalmasın büyüsünler diye var. Kızım küvezdeyken 5 gün bizde mama verdik. Kilo almasa yine veririm önemli olan onun gelişip büyümesi. Benim demek istediğim sadece sütüm yetersiz yaramıyor diye birşey yoktur. Öyle bir düzende yaratılmışız ki vücudumuz bebeğin günlük ihtiyaçına göre vitaminli mineralli süt üretiyor. Mamada değişen vitamin minarel yok demek istediğim sadece buydu. Eğer yanlış anlaşıldıysam kusuma bakma meme konusunda kimseyi kırmak istemem çok hassas bir konu ☺

Yok canim yani asiri gevsek de degil hani kurtariyr tam oyle diim. Anladm canim sen kullanamazsan satarsnz
Yok canım satamayız normalde bebek bezi bulundurup satmıyoruz. Hem çok yer kaplıyor hemde boy boy çeşit çeşit olması gerek yavaş gidiyor o yüzden satmıyoruz. Biz kendimiz için sipariş veriyoruz ☺
Kız naptın sen öyle resmen çocuğu deneme tahtasına çevirmişin ben bi başladığımda nedense takılı kalıyorum ya ama bu sleepyden anladığım kadarıyla çoğu kişi memnun olmazsa onu denerim deneme amaçlı

Bende anaokuluna kadar sadece inek sütü içmişim biberonla. Çorbalara bile anaokulunda zorla alışmıştın diyor annem.
2den fazlasınıda düşünüyodum da düşündüğüm kadar kolay değilmiş çocuk bakmak

Ben hamilelikte şartladım hep kendimi Benim kızım akıllı olucak üzmücek hiç annesini diye şükür yine iyi ama uyku düzenimiz yok bide çıkarttığı gaz hiçbi zaman yetmiyor hep daha fazlasını istiyor doyumsuz bu kız inatçı ve sabırsızız bide kakayı yaptı diyelim hemen tekrar memeye yapışmak istiyor

Boşuna iri kemik olmamışsınız canım :) gıdanı sütten almışsın napcan çorbayı yemeyi ilkokul arkadaşım 3.sınıfa kadar annesini emdi çocuk okuldan çıktığı gibi memeye yapışırdı bir iri bir iri görme gitsin
Şimdi küçük olduğu için sana zor geliyor,biraz zaman geçince eminimki olsun çok istersin ☺
Çocuğun içi boşalıyor annesi elbet yapışcak emzirdikten sonra sırtına masaj yap üstten gazını çıkarsın,uyudu ıtandı emzirmeye başlamadan öncede bacaklarıyla bisiklet sürdür alttan gazını çıkartsın
Ben hep öyle yapıyorum büyük insan gibi çıkarıyor

Sabaha kadar gaz sancısı çektik yine ve devam ediyoruz hala kıvranıyor bi atlatsak şu gazlı günleri..
Bir de kakalı bez sayımız azaldı normal mi bu ? Özellikle gece hiç yapmıyor artık
Normal tatlım bizim de öyle hatta bazen 1;5 günde bir yapıyor. Bazen günde 3 yani değişiyor.
Bir sorum daha var Günde bir kez mama vermeye başladım akşam 6 gibi veriyorum mamayı. Gazımız sabaha karşı 4 gibi başlıyor mamadan değildir herhalde dimi
Sanmam canım arada o kadar saat farkı var.
Biz de 38 gunlugz. Yani bebegi denize sokucak misin? Mikrop kapmaz mi? Bn bu sene sokmam heralde daha cok kucukk. Daha souk olur su ewet dikkat edin usutmeyin.
Şu am soğuk ama bi kaç gün spora öğlen 1-2 gibi 3-4 dakika sokacağım...ben kızımı da bu aylarda denize sokmuştum açıkcasi rahatım bu konularda. Mikrop kapacak olsa her yerden kapar.
Mama verenler kaç kutu kullanıyorsunuz ayda ?
Bana 900gramlık bir kutu 6 gün gidiyor 1 hafta bile değil neredeyse 5 kutu alıyorum 1 ay için 900gramlık.
Şimdilik ayda 1 bazen 25 günde bir
Maşaallah canım gayet iyisin

Kuzum bize çocuk doktoru o şeklide kullanmamızı söyledi günde 1 kez 5 damla şeklinde zaten o damla 30 günden fazla kullanılmıyor boşuna ziyan olmasın.

Evet kuzum mama konusu gerçekten sinirlerimi bozuyor artık annemle doktorla bile tartışır duruma geldim neredeyse, adama diyorum ki ilk günler sütüm yoktu yani sağıyorum 20 cc çıkmıyor bile bebeğim sarılık oldu mecbur mama da kullandım diyorum yoookk anne sütü anne sütü ... yav arkadaş biliyorum ben sana zaten izah ediyorum neden verdiğimi, 20 cclik sütle sarılığı nasıl atlatıcam ben sonra mastit olmuşum ağlıyorum acıdan artık tek memem yetmemiş biraz mama vermişim ne var bunda yani aç mı kalsın bebek? Kuzum dediğim gibi tam doymadığını hissedersem takviye amaçlı veriyorum

Canım sana bi görsel atıyorum tamamen sıkılaşmayla alakalı bir konu bu
Canım ben genel olarak yazdım bu algı maalesef herkes de var mama ve sezeryana karşı bir linç kampanyası var bende bu konuda ister istemez hassaslaşmış olabilirim çünkü hiçbir anne bebeğine mama vermeyi tercih etmez ancak zorunlu koşullarda tercih eder maddi ve manevi zahmetli bir olay zaten şimdi biz baştan beri süreçlerimizi biliyoruz herkes belirli ölçüde zorluklar yaşadı kiminin geç geldi sütü kiminin bebeği meme tutmadı kiminin çok bol değil.. ve eminim herkes artık hatim etmiştir her şeyi o yüzden yazdım

Eklentiler

• 8C7C5C57-842A-4D67-A490-A5820C83DBF4.png
    413,3 KB · Görüntüleme: 39
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…