2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
ooo masallah canim .👍 bebekle mi gidiyorsun peki ? birsey daha sorayim :) catlagin var mi ?
Canım bebeği evde uyutuyrm. Annem de evde oluyo. Ben komşumuzun kızı ile gidiyrm. Çatlak hiç yok canım ben de olmadi aslında olur diye tahmin ediyodum ne yapsam da olacak diye düşünürken hiç olmadi.

Kızlar selam, azbucuk emzirdiğim halimle bir sıkıntım var. Sütümü arttırdım biraz ama oğlum 1saat emiyor haliyle süt azalıp göğüs yumuşuyor sonra da ağlıyor :KK43: ne yapmalıyım?

Kızlar selam, azbucuk emzirdiğim halimle bir sıkıntım var. Sütümü arttırdım biraz ama oğlum 1saat emiyor haliyle süt azalıp göğüs yumuşuyor sonra da ağlıyor :KK43: ne yapmalıyım?
Canım doktor sana mamaya basla demis miydi, yani sütün yetmiyorsa doktor mamaya basla demiştir. Mama vermekten başka yapacak bisey yok sanirim eğer aç olduğundan ağlıyorsa. Ama bazı bebekler tokken de ağlıyor onun çaresi de valla emzik oluyo. Bi tutturabilsek süper olcak. Bu arada emzirmeye de devam et. Artarsa sütün snra mamayı kesersin belki.

Emzirdikten snra pompayla cekebilirsin. Eğer sut kalmiyosa da elinle sık kaşıkla ver. Çünkü pompa göğsün hepsini çekmiyor. En az 3 litre de şu içmelisin canm.

Cankiriklarim Cankiriklarim canım sütünün azlığını bu kadar sıkıntı etme. Süt tamamen bebeğin rızkı. Aynı annenin her çoçuğunda farklı miktar sütü oluyor kimisinde çok kimisinde az oluyor. Yediği içtiği aynı memesi aynı ama çıkan süt farklı. Mama vermek tamam önerilen bir şey değil ama mama yiyen bebekle yemeyen arasında hiçbir fark yok. Allah bebeklerimize sağlık güzel huy versin. Geri herşey hallolur. 😉

kilolarin gitmesi icin özel yaptığınız birsey var mi? en saglikli şekilde bir an once fazla kilolarimi vermek istiyorum .sütü arttırmak icin yine sacma sapan beslenmeye basladim galiba 🙄
Canım ne kadar kaldı kilon?
Eski kiloma göre 3 kilo fazlalığım var şuan. Ben suyu çok içiyorum süt artsın diye. Onun dışında hiç dikkat etmiyorum salıverdim hep yiyorum valla. Göbeğim kaldı haliyle. Sıkılaşmamız da lazım. Bol bitki çayı, su iç. Tam taze yeşillik ve sebze vakti, bol tüket canım. Çıkabilirsen yürüyüş yap.

Yaptıracağım ana yüreği işte hamilelikten önce saçma bulduğum şeyler şuan aklımı kemiriyor neden böyle oldu anlamadım sanki bebeğimi koruyamıyorum gibi geliyor kimsenin kucağına vermek istemiyorum düşürürler diye böyle saçma düşünceler sardı beni
Hepimiz öyleyiz arada kendimizi çaresiz yetersiz hissediyoruz ama daha sakin olmamız lazım. Bebekler bizim bu huzursuzluğumuzu hissediyorlar.
Bende akraba komşu vs kucağa vermiyorum. Ama benim ve eşimin ailesine izin veriyorum. Çünkü insan korumacı oldukça daha da artıyor bu duygu ve hastalıklı bir hale geliyor. Yani ayarında olmak lazım.

İlk ay kontrolünde ne kadar kilo almıştı kızlar bebişler
Canım herkesin farklı. Biz 1400 gram almıştık. Bebeğin doyuyorsa ve sağlıklı ise kiloya çok takılma.

Sürekli takviye yapıyor musun besleniyor musun canım, bol su iç.
Bebeğin aç olduğu için ağlamıyordur kuzum. Gazı vardır. Bizimki de memede ağlıyor.

Bebeğimde sanırım mide yanması var kızlar.

Sürekli dilini çıkarıyor, ağzında birşey varmış gibi çiğniyor. Biberondan sonra ağlıyor :KK43:
Çarşamba 1 aylık kontrollümüz için doktora gideceğiz artık sorarım.

Sütünü değiştirmiştim 100% yerli bio sütte geçmiştim içinde palm yağı içermeyen. Acaba adaptasyon sürecinde mi bilemedim
Aynisi benimkide yapiyor annem kusacak ama yutuyor çıkartmıyor demisti.normalde cok nadir kusuyor.seninkide hic kusmuyorsa ondan olabilir

Aynisi benimkide yapiyor annem kusacak ama yutuyor çıkartmıyor demisti.normalde cok nadir kusuyor.seninkide hic kusmuyorsa ondan olabilir
Arada bir kusuyor canım genelde mamayı çok içince fazlasını kusuyor.
Ama bariz belli ki midesi ekşiyor ya yediği ağzına geliyor :KK43:

Cankiriklarim Cankiriklarim canım sütünün azlığını bu kadar sıkıntı etme. Süt tamamen bebeğin rızkı. Aynı annenin her çoçuğunda farklı miktar sütü oluyor kimisinde çok kimisinde az oluyor. Yediği içtiği aynı memesi aynı ama çıkan süt farklı. Mama vermek tamam önerilen bir şey değil ama mama yiyen bebekle yemeyen arasında hiçbir fark yok. Allah bebeklerimize sağlık güzel huy versin. Geri herşey hallolur. 😉
👏👏

Günaydın kızlar,bugün doğum yaptıgım hastaneden mesaj geldi, doğum yaptıgım tarihin ertesi günü tarihli patoloji sonucu çıkmıştır dıo,nedir anlamadım acaba sezeryan esnasında biyopsi mi yaptılar sistemde biyopsi
yazıyo ama sonuç yazmıyo başına böyle bişey gelen var mı

Günaydın kızlar,bugün doğum yaptıgım hastaneden mesaj geldi, doğum yaptıgım tarihin ertesi günü tarihli patoloji sonucu çıkmıştır dıo,nedir anlamadım acaba sezeryan esnasında biyopsi mi yaptılar sistemde biyopsi
yazıyo ama sonuç yazmıyo başına böyle bişey gelen var mı
Hiç duymadım canım bence hastaneyi arayıp sorabilirsin

Kimsecikler yok.
Ayıptır söylemesi tatile gideceğiz de hazırlık yapıyorum komple...herşeyi toparlıyorum düzenliyorum siliyorum uzun bir süre olmayacağım içi. herşey düzenli kalsın istiyorum. Eşim arada gelip gidecek çünkü. Cuma akşamına yetiştirmem lazım o sebeple bi tek oğlanı sallarken girip okuyorum.
Günaydın kızlar ❤

Çok şükür göğsüm biraz yumuşadı sağlıktan daha önemli bir şey yok gerçekten ipekle bile ilgilenemedim şuan emziremiyorum orayı sağıyorum size de teşekkürler destek oldunuz moral verdiniz 🙏🏻

Sizler nasılsınız? ☺
Gözün aydın canım..emzirirsin de inş o taraftan antibiyotik bitince toparlanır
Çok şükür iyiyiz biz.
kızlar bisey öğrendim kuru maya içenlerin sutu artıyormuş, bugün dener size sonucu yazarım
Nasıl içiliyormuş peki?

Ayıptır söylemesi tatile gideceğiz de hazırlık yapıyorum komple...herşeyi toparlıyorum düzenliyorum siliyorum uzun bir süre olmayacağım içi. herşey düzenli kalsın istiyorum. Eşim arada gelip gidecek çünkü. Cuma akşamına yetiştirmem lazım o sebeple bi tek oğlanı sallarken girip okuyorum.

Gözün aydın canım..emzirirsin de inş o taraftan antibiyotik bitince toparlanır
Çok şükür iyiyiz biz.

Nasıl içiliyormuş peki?
canım bi tatlı kaşığını suyla karıştırıp içiyorlarmış, tadı çok kötü bu arada kilo derdi olmayanlar meyve suyuyla karıştırabilir

X