2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Ben prima 2 kullanıyorum ama 3 e geçsem geçerim iz yapmaya başladı ama elimde 2 paket daha var bitirecem onları. Aslında çok da stoklamamak lazımmış bizhata yaptık
Ben iyiki stok yapmamışım. Molfiks almıştık pişik yaptı Umay’a. Stok yapsak elimde kalırmış :))

Ayıptır söylemesi tatile gideceğiz de hazırlık yapıyorum komple...herşeyi toparlıyorum düzenliyorum siliyorum uzun bir süre olmayacağım içi. herşey düzenli kalsın istiyorum. Eşim arada gelip gidecek çünkü. Cuma akşamına yetiştirmem lazım o sebeple bi tek oğlanı sallarken girip okuyorum.

Gözün aydın canım..emzirirsin de inş o taraftan antibiyotik bitince toparlanır
Çok şükür iyiyiz biz.

Nasıl içiliyormuş peki?

Teşekkürler canım ☺️ Tatile mi gidiyorsunuz ? Nereye? Benim için de gez tadını çıkar biz bu yıl gidemeyiz heralde bebekle bize eziyet olur
Hafiflemesine cok sevindim canim.once can sonra canan demişler.bazen bebisleri bile unutuyoruz ağrıdan.bende bugun ilk defa çarşıya ciktik tek başıma.bebisle geziyorum ama yorucu oluyor 😁

Teşekkürler canım 😊 ne güzel çıkmışsınız hava da mis gibi harika belki yarın bizde çıkarız, ben en çok puseti ana kucağı apart. giriş çıkışlarda zorlanıyorum ama alışırım zamanla 😌 nasıl geçiyor uyuyor mu kuzu?
Sevindim kuzum düzelmesine 🙏 inşallah olmaz bir daha 😊
Biz iyiyiz şükür ❤
İnşallah canım 🙏🏻 Hala sızlıyor ama birkaç güne tamamen geçer inşallah

Bez konuşmuşsunuz kızlar. Ben pek araya giremiyorum fransız markası kullanıyorum ama bende 2ye geçtim. Benimde bebeğimin kenarlarında lastik izi oluyordu ama evde 2 paket 1 numara kalınca bitirdim öyle geçtim 2ye. Fazla stoklamak iyi değilmiş 😂

Kaç numara kullanıyorsun canım ? Üzerinde 5 kiloya kadar yazdığı için 2 numaraya geçmedik biz 🙄
Bizde 1 kullanıyoruz şuan canım ama banada bikaç gündür hafif sıkıyor gibi geliyor iz yapmıyor çok ama alt tarafında dediğin gibi boşluk da var. Annem daha kullanır bunu küçük değil diyor. Ben yine de 2 numara alıcam bide ona bakalım daha rahat olursa 2 ye geçiyim diyorum.

Bez konuşmuşsunuz kızlar. Ben pek araya giremiyorum fransız markası kullanıyorum ama bende 2ye geçtim. Benimde bebeğimin kenarlarında lastik izi oluyordu ama evde 2 paket 1 numara kalınca bitirdim öyle geçtim 2ye. Fazla stoklamak iyi değilmiş 😂
Bizde baştan 2 paket aldık ne olur olmaz iyi gelmez belki diye. Şükür bi problemle karşılaşmadık sonrasında 5 paket almış gelmiş babaannemiz 😁ondan da bir buçuk paket falan kaldı. Çok olmasa da hafif iz oluyor sanki bizde de bikaç gündür annem iyi diyor ama ben yine de 2 numara alıcam 1 paket bakıcam.

Teşekkürler canım ☺ Tatile mi gidiyorsunuz ? Nereye? Benim için de gez tadını çıkar biz bu yıl gidemeyiz heralde bebekle bize eziyet olur

Teşekkürler canım 😊 ne güzel çıkmışsınız hava da mis gibi harika belki yarın bizde çıkarız, ben en çok puseti ana kucağı apart. giriş çıkışlarda zorlanıyorum ama alışırım zamanla 😌 nasıl geçiyor uyuyor mu kuzu?

Evet giriş çıkışlar zor oluyor.sen bebek arabası almasin mi.uyuyor da arada ağlıyor.vaktin emzirmekle bebek bakım odası aramakla geciyor ve her yerde asansör arıyorsun o zor oluyor😁

Ben iyiki stok yapmamışım. Molfiks almıştık pişik yaptı Umay’a. Stok yapsak elimde kalırmış :))
Çok şükür pişik olayı yok biz de..ama biz bizim kinin bu kadar tosun olacağını hesaba katmadık :KK200: maşaAllah diyeyim de :nazar::KK70:
Teşekkürler canım ☺ Tatile mi gidiyorsunuz ? Nereye? Benim için de gez tadını çıkar biz bu yıl gidemeyiz heralde bebekle bize eziyet olur

Canım çok teşekkürler. Yazlık evimiz varrr. Eğer dayanabilirsek bu yaz ordayız. Dayanamazsam çok sıcaklarda geri dönerim kurban da giderim tekrar. Aslında bu zamanda bebekle kolay şöyle ki; bebek arabası ile sahile gidersin açık hava güneş mis deniz kokusu uyur bebiş bol bol...öyle o kadar çok tatilci var ki; bence çocukla her yere gidilir hiç gözünde büyütme.özellikle de yabancılara hayranım bu konuda
H Heart of Gold Canim sen kadin doguma gitmistin degil mi kontrol için ? Kontrolu nasil yapiyorlar? vajinal de bakiyor mu yoksa sadece karin ultrasonu mu
Canım sadece vajinal baktı önce dikişler e baktı sonra kamera ile baktı

Telefonu şimdi elime aldım mesajlara bakıyordum canım 😊
Bugün annem gitmeden o çocuğa bakarken biz dolapları yerleştirip düzenleyelim dedik eşimle iş yapıp durduk 😬

Bir aydır her şeyden elimi çekmiştim, baya karışmış her yer

Sen nasılsın canım
Ne güzel tatile gidiyormuşsunuz
Keyifle sağlıkla geçsin inşallah

Benim memleketim de Deniz kenarı ama gitmeyi gözüm kesmedi sıcaklardan

Bu yaz mecbur kalmadıkça kendi evimden başka yere gitmeyi düşünmüyorum

Evet giriş çıkışlar zor oluyor.sen bebek arabası almasin mi.uyuyor da arada ağlıyor.vaktin emzirmekle bebek bakım odası aramakla geciyor ve her yerde asansör arıyorsun o zor oluyor😁

Aldım canım apartman asansörlü , ana kucağı bebek arabasıyla uyumlu ona ekliyorum apartman çıkışında 4 basamak merdiven var kapatıyorum bir elimde bebekle ana kucağı, diğer elimde katlanmış bebek arabası derken biraz yoruluyorum 😊
Çok şükür pişik olayı yok biz de..ama biz bizim kinin bu kadar tosun olacağını hesaba katmadık :KK200: maşaAllah diyeyim de :nazar::KK70:

Canım çok teşekkürler. Yazlık evimiz varrr. Eğer dayanabilirsek bu yaz ordayız. Dayanamazsam çok sıcaklarda geri dönerim kurban da giderim tekrar. Aslında bu zamanda bebekle kolay şöyle ki; bebek arabası ile sahile gidersin açık hava güneş mis deniz kokusu uyur bebiş bol bol...öyle o kadar çok tatilci var ki; bence çocukla her yere gidilir hiç gözünde büyütme.özellikle de yabancılara hayranım bu konuda

Canım sadece vajinal baktı önce dikişler e baktı sonra kamera ile baktı
Canım geçen yıl ipeğe 5 haftalık hamileydim kuşadasındaydık hatta keseyi orada görmüştük ☺️ Otelde belki 40 ı bile çıkmamış bir bebek vardı abartmıyorum minicikti denize soktular hatta o zaman çok cesaretlenmiştim şimdi tereddütlüyüm 😊

Oğlum doğduğundan beri uzun süre emen bebek olmadı hep 5 dk 10 dk şeklinde emip bırakıyor. Kilo alımı iyi mama sadece tek sefer gece ortasında emzirmeye destek alıyor. On dk emip bıraktığında tekrar 2 3 saat sonra istiyor o arada memeyi asla almıyor mamayı alsada kusuyor istemiyor. Bir göğsü emip bir sonrakinde diğer göğsümü veriyorum. Yani tek memede süt 5 saat falan kalmış oluyor. Meme başı yaralarım var sağamıyorum çok acıyor. bu şekilde süt üretimim azalır mı? Bana önereceğiniz bir yöntem var mı?

Oğlum doğduğundan beri uzun süre emen bebek olmadı hep 5 dk 10 dk şeklinde emip bırakıyor. Kilo alımı iyi mama sadece tek sefer gece ortasında emzirmeye destek alıyor. On dk emip bıraktığında tekrar 2 3 saat sonra istiyor o arada memeyi asla almıyor mamayı alsada kusuyor istemiyor. Bir göğsü emip bir sonrakinde diğer göğsümü veriyorum. Yani tek memede süt 5 saat falan kalmış oluyor. Meme başı yaralarım var sağamıyorum çok acıyor. bu şekilde süt üretimim azalır mı? Bana önereceğiniz bir yöntem var mı?

Benim kızım da aynı şekilde emiyor
En fazla 10 dk duruyor memede
Bırakınca da kesinlikle almıyor uyanık olsa bile.

Gündüz uyumadığı zamanlarda bazen saatte bir emiyor bazen iki saat istemiyor
Gündüz uzun uyumadığı için de sık emmiş oluyor ama gece bazen 4 saati buluyor uyanması

Ben gece tek meme veriyorum
Gün içinde de sık emdiği için her memeyi arka arkaya iki kere verip değiştiriyorum
Sağmak çok sıkıcı olduğu için artık sağmayı bıraktım

Bizde baştan 2 paket aldık ne olur olmaz iyi gelmez belki diye. Şükür bi problemle karşılaşmadık sonrasında 5 paket almış gelmiş babaannemiz 😁ondan da bir buçuk paket falan kaldı. Çok olmasa da hafif iz oluyor sanki bizde de bikaç gündür annem iyi diyor ama ben yine de 2 numara alıcam 1 paket bakıcam.

Geç canım rahat etsin minnoşlar 😍

Eşim hasta 😬
Evde 2bebekle ilgileniyorum resmen canım çıkıyor 2 gündür herşey üzerime kaldı 😩😩.

X