2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Beni kırktan sonra çağırmadı. Çocuğu kontrole getirirken gel sezaryen yerine bakalım demişti. Bi ona gittim. Ama bence biraz iyileşinceye git smear testi yaptır. Benim doktorum hastaneden ayrılıyor bayram sonu. Artık ketem e gidicem test için. Çocuğuda yaşına kadar çağırıyorlar aylık kontrole ama ben gitmicem hasta olmadığı sürece. Yaptıkları tek şey boy kilo kontrolü yapmak gibi rutin şeyler. O işlemleri zaten sağlık ocağında hemşire yapıyor. Hastaneye götürüp mikrop kaptırmaya gerek yok.
Sağlık ocağında bende doktorla görüşmüyorum hep hemşiremiz ile görüşüyoruz. Bence bizim hemşire doktorumuzdan daha iyi

Cok gecmis olsn canm. Aklima benim agrilarim geldi. Ne cekmistim. 4 gun surmustu. Sonra antibiyotik basladik.zaten dr a gittigim gun kanamam tekrar baslamis ve agrilarim dinmisti. Cunki icimde su kalmis kanamayla attim agrilarm kalmadi. Ins seninki de ciddi bisi diildir canim

Canım geçmiş olsun bir ağrı kesici alsan
Hafifledi biraz kuzum hiç sevmem normalde de kullanmam aslında ama içeyim yoksa hastaneye gidemem
Ah canım ya tahmin edebiliyorum şu an ne kadar ağrı çektiğini
Kendini sıcak tutmaya dikkat et
Allah korusun kist falan olmasın
Gidebilecek durumda olunca hemen gitmeye çalış canım
1 saat sonra otobüs geliyor ona yetişirim inşallah iyi olurum da canım şuan sıcak tutuyorum kendimi. Yumurtlama ağrısına benzettim önceden de olurdu ama bilemiyorum ki inşallah kist falan değildir

Geçmiş olsun canım. Biraz uzan dinlen. Doktorada gitmeye çalış. Kist olabilir.

Aynen cnm doymasa durmaz ağlar ,arada olacak demek ki huzursuzlukları

Geçmiş olsun cnm

Öyle yaptım kuzum hemen.
Oy oyy
Ben de geçen akşam sıcak su torbasına sarılıp uyumuşm neyin nesi anlamadım bir haftadır gün içinde karın ağrısı yokluyor beni..hava birden sıcak oldu bizimkilerde sürekli pencereyi açıyor sanırım üşütüyorum. Çünkü regl olmadım.

Bende kaç gündür ara ara adet ağrısı çekiyorum gelen giden yok üşütüyoruz sanırım. Ayağıma sıcak su torbası koyup yorgana sarıldım geçti baya

melike222 canım sakın öyle düşünme...sen en başından beri araştıran soran bi anneydin. Tabii ki olacak bunlar geçecek canını sıkma..tek diyebileceğim kız anneelerine maalesef idrar yolu enf sık görülen bi durum bizde çektik aylarca. O yüzden temizlik önemli.
Sen de eminim yapıyorsundur ama bazen olacağı varsa oluyor.
Çok çok geçmiş olsun. İnş vuslat çabuk toparlar. Sen de kendini yıpratma canım. Ben de her gün burnunu açıyorum yoksa ememiyor. Şu mayıs geçsin nem artacak o zaman tıkanma olmayacak inşaallah

Bende kaç gündür ara ara adet ağrısı çekiyorum gelen giden yok üşütüyoruz sanırım. Ayağıma sıcak su torbası koyup yorgana sarıldım geçti baya ☺
Bence de canım üşütüyoruz. Bi de ben aşırı terliyorum. Fırsatım olsa duştan çıkmayacağım

Tüm mesajları okudum ama alıntılamamışım

atanamayanogretmen aynen canım aç olsa ağlar yani belli eder kendini. Dönemsel huzursuzluk olabiliyor. Zamanla düzelecek.

melankolimm benim bebiş de 13.15 de doğdu...

isimdeyimgucumdeyim sağlık ocağındaki hemşire de çok bilgili...hep anlatır detaylıca. Biz doktoru tanıdığımız için o da gelir hemen odaya. Aile gibi ortam o yüzden. Açıkçası ben de her ay götürmeyi düşünmüyorum hasta olmadıkça. Sağlık ocağı ilk 1 yıl takibi yapıyor. İşitme kalça için mecburen gittik hastaneye. Onun dışınsa gerek yok. Ha bi de göz muayenesi var onu da 1 ay içinde baktırmalıyız.

Dediğin gibi dönemsel galiba canım
Annem de Bebek bu günü gününü tutmaz dedi
Sağlıklı olsun da kuzucuklar, uykusuzluk geçip gidiyor

Aynen bizim hemşire de doktordan daha ilgili ve bilgili
Smear iki yıl önce yaptırmıştım tekrarlamak gerekiyor mu doktor bir şey söylemedi bana

Bebeği de çok fazla hastane ortamına sokmak iyi değil dediğin gibi ama bir şeyler eksik kalacak diye korkuyorum
Allahtan sağlık ocağı takipleri güzel yapıyor

Kızlar dün fırsat bulup da yazamadım
Belediye başkanı dün hediye gönderdi bize
Aslında bize özel bir durum değil
Belediye doğum yapanlara hediye gönderiyor
Bizimki de dün geldi

Kapı çaldı, gözden baktım iki kadın. Önce açmayacaktım sonra baktım ellerinde dosya var biri beyaz önlük giymiş, sağlık ocağından geldiler zannettim açtım

Hayırlı olsun geçmiş olsun falan dediler
Belediye başkanımızın size hediyesi, başkanımız yoğun olduğu için gelemedi tebriklerini iletiyor dediler

Bir tane takım, bir battaniye, 4 tane sleepy bez. Canbebe ıslak mendil canbebe şampuan
Bunlar var çantada
Çantanın da üstünde hoş geldin bebek yazıyor

Hasta olmasınlar da canım
Dünden beri çocuğu inceleyip duruyorum
Ateşi var mı hırıltısı var mı burnu tıkalı mı
Hiçbir şeyi yok ama yine de uyumadı
Umay’ın burnu tıkalı az evel açmak için serum fizyolojik sıktım daha çekmeden yemyeşil aktı çektikçe geldi arkası. Demekki daha sık açmak lazım burnunu die düşündüm.

Canım aile hekimine gösterebilirsin genel bi muayene yapsın her gittiğinde görsün bebeği ben öyle yaptım

Eşinin kendini odaya kapatması sen gidince oyun oynaması benim eşim çok erken kalkıyor haliyle de erken yatıyor baya ama odalarımızı hiç ayırmadık hattageçen gece ipek baya feryat figan ağlıyordu kalktı pışpışladı gazını çıkarmaya çalıştı şaşırdım yani

Kuzum sen uyumamasından korkmuşsun ama bizde gündüz uykusu hiç yok memede kucakta uyuyor yatağa koyduğum an uyanıyor atak döneminde olduğunu düşünüyorum.

Topluca cevap vermiş oldum

Geçmiş olsun canım şimdi nasılsın?
Bu sabahki kahvaltım. Yanında bir avuç dut kurusu ve iki tane hurma yedim. Hiç ekmek yemedim.
Kuzum karbonhidratsız olmaz ama,bence çok tahıllı ekmek yemelisin bana az geldi menün

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…