2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar leslie yaptım şimdi 2 mile keyfim yerine geldi 😍😍 leslie ablamız çok enerjik maaşallah

Şimdi ben yediklerime dikkat edicem ama diyet yapamam maalesef şekeri de tam kesemiyorum muhallebi yiyorum çünkü yalnız şimdi bel basen iç bacak ölçülerini alıcam yarın aç karnına kilo vermesem de sıkılaşırım mutlaka size de tavsiye ederim 😁

Bir nowzaradan ata sözü der ki ölçüler yalan söylemez😛
Oh ne güzel yapmışsın canım. İyi hatırlattın bende ölçü alayım🙈
Bende niyetliyim bugün akşam yürüyüş yapıcam iftar sonrası 💃
Bu ramazan bari kilo almasam 🤣 Akşam sadece bi pinçik yemeyi düşünüyorum. (Yemeklere saldırdı)

Oh ne güzel yapmışsın canım. İyi hatırlattın bende ölçü alayım🙈
Bende niyetliyim bugün akşam yürüyüş yapıcam iftar sonrası 💃
Bu ramazan bari kilo almasam 🤣 Akşam sadece bi pinçik yemeyi düşünüyorum. (Yemeklere saldırdı)

Kuzum aç karnına yapılmaz hem susarsın hem de enerjin olmaz ben oruçlu olsam asla yapamam 😬 ayrıca oruçluyken hiçbir şeyi affetmem yerim 😁

Kızlar leslie yaptım şimdi 2 mile keyfim yerine geldi 😍😍 leslie ablamız çok enerjik maaşallah

Şimdi ben yediklerime dikkat edicem ama diyet yapamam maalesef şekeri de tam kesemiyorum muhallebi yiyorum çünkü yalnız şimdi bel basen iç bacak ölçülerini alıcam yarın aç karnına kilo vermesem de sıkılaşırım mutlaka size de tavsiye ederim 😁

Bir nowzaradan ata sözü der ki ölçüler yalan söylemez😛
Ay ben de disari cikacaktim ama ne mumkun yine osurup aglama nobetleri var bizimkinin :KK43:

Ben dealayim olcu bari :/

Sarılık olanlar şekerli su ne ölcüde ve sıklıkta verdiniz?
Ben hic vermedim cnm.

Canım en son agdami doğum yaptığım gün yaptım. 35 gündür agdasizim ki zaten 5 fun öncesine kadar dikiş düşmeye devam ediodu. Jilet de vuramiyrm yani orası oylece 1 aydır kaldı bekliyor ya ben nasıl gidicem doktora allahim çok caresizim. Çok aciyo. Jilet vurup yaraya bisi yaparım snra bide allah korusun enfeksiyon olur;( av da zaten yapamam. Nasıl doktora 5 fun snra gidicem . Her şey kafamda soru işareti. Son güne kadar beklicem. Yara iyileşir ıns 40 a kadar dedim hep ama iyilesmedi;(
Canım en iyisi jiletle hafifçe alabildiğini al. Dikkat edersen hiçbirşey olmaz.
Bu konuda sıkıntısı olan tek sen değilsindir, doktorlar alışıktır.
Utanma. Altıüstü bir kıl, herkesde olan birşey.
Yalnız sana tavsiyem 5 gün daha bekle. Bu 40 dedikleri şey hakikaten doğru.
Belki toparlanır geçer

Kuzular birde emzirme önlüğü kullanan var mı? Çok sütüm yok ama artık çok sık çıkarız dışarı emzitirmek istediğimde kullanırım. Becerebilir miyim bilmiyorum ama.. kullanan varsa hngi markayı kullanıosunuz? Pratik mi?

Ben de dışarda ne yapacağız diye düşünüyorum
Emzirme önlüğü rahat olur mu emin olamıyorum
Benim koca memelerle nasıl olacak merak ediyorum

İnstagramda bandu puset örtüsü var, aynı zamanda emzirme önlüğü olarak da kullanılıyormuş, genelde yorumlar güzel ama emin olup alamadım

Bizimki de aynı canım. Uykuya dalması için 1 saat sallıyorum ayağımda. Mızıl mızıl hep. Bir aydır filan böyle. Sizinde devam eder bu şekilde.
Kesinlikle gaz sancısı kuzum. Gece olunca gaz sancısı artıyor hem de yoruluyorlar, huzursuzlaşıyorlar.
Biz biogaia, metsil, zinco birçok damla denedik. Hiç fayda göremedik valla. Ama yinede Metsil veriyorum.
Ne yapsan da gaz ve sancı oluyor canım. 3-4 aylık olana kadar devam edermiş.
Oğlumda SapSimplex kullanıyordum, dr.a danışın isterseniz, inanılmaz güzel bir damla...
Günaydın kızlar ben artık size yetişemiyorum :) ben mi beceriksizim anlamadımm 🤷‍♀️
Diyete değil ama spora ben de varım. Hamile kaldığım kilodayım ama ztn hamilelik öncesi çok kilo almıştım 🙄 o yüzden vermem gereken daha çoook kilom var.

Bu arada sizin bebdler de uyurken tosurduyor mu :) bizim ki hiç susmuyor. Ih ıh yapıp duruyor :))
Canım, benim baby değişik sesler çıkarıyor uyurken sizin ki gibi, uyandı mı diye bakıyorum gayet uyku modunda, alışacağız muhakkak seslere :)
Merhabalaar,
Dışardan sizi takip eden Nisan annesiyim. İkinci çocuğum. Benim bebenin atak haftası geldi, size de hatırlatayım dedim. Atak haftalarında bildiğiniz gibi bebeklerde huysuzluk, aşırı beslenme isteği vs oluyor. Paniğe kapılmayınız, aç mı bu çocuk demeyiniz :)
Harika haftalar uygulamasını bende indirdim telefona, memnunum. Ve atak haftasını atlattık çok şükür :) Teşekkürler bilgilendirme için...
Günaydın kızlar❤

Bir şey sormak istiyorum, bu sütler illa ki özel poşetlerde mi saklanması gerekiyor?

Metal ya da camda donduramaz mıyım? Hafta sonu dışarı çıktığımızda malum havalar da sıcak hafta içinden az az biriktireyim diyorum ama süt poşetim yok bir alternatifi var mı merak ediyorum🤔
Canım ebebek uygulamasını indir istersen, orada poşet dışında da ürünler vardı yanlış anımsamıyorsam...Online siparişte verebiliyorsun bu arada, 2-3 günde elinde oluyor...
Kızlar şimdi bu yazıyı okuyunca senin de şu dikişlerinden bıktık valla diceksiniz ama napim çok zor durumdayim;( bugün 35. Gun doğum yapalı. Ilk kez ayna ile baktım çünkü yaklaşık 4 _5 gündür hiç dikiş düşmedi bitti mi acaba diye. Baktım dikis falan yok ama benim canım çok yaniyo;( söylemesi ayıp çok afedersiniz o vajina giriş kısmının sağında küçük parmagin tırnağı büyüklüğünde bi şişlik var ama şişlik içerde dokununca ağrıyo. O iç dikiş mi oluyor, sadece orası agriyo onun yüzünden doğru dürüst oturamiyrm yuruyemiyrm, nedir o acaba;( dediğim gibi 4_5 gündür dikiş dusmuyo baktım dikiş de görünmüyo iç dikişler nasıl oluyor bile var mj;(
Bahsettiğiniz belki düğüm yeri olabilir, orası oldukça ağrı yapabiliyor ama yine de Dr.un bakması gerekir sanırım. İltihap tarzı akıntın yoksa bir problem yoktur sanırım...

Bu Leslie nedir? Bende bakayım netten...Kilolarla benim de başım dertte :/ Havalar ısınmasın diye dua ediyorum çünkü baya takıntılıyım bu anlamda :110:

Pelinin çayını aldım, onu deneyeceğim yarın sabahtan itibaren, dışında yürüyüş bandı var ama kaç kere çıktım acaba :))

Kızlar bebeğim 3 haftalık 120 ml biberon veriyordum ama sanki bugün yetmiyor. 150ml çıkarsam çokmu acaba 🤔

Oğlumda SapSimplex kullanıyordum, dr.a danışın isterseniz, inanılmaz güzel bir damla...

Canım, benim baby değişik sesler çıkarıyor uyurken sizin ki gibi, uyandı mı diye bakıyorum gayet uyku modunda, alışacağız muhakkak seslere :)

Harika haftalar uygulamasını bende indirdim telefona, memnunum. Ve atak haftasını atlattık çok şükür :) Teşekkürler bilgilendirme için...

Canım ebebek uygulamasını indir istersen, orada poşet dışında da ürünler vardı yanlış anımsamıyorsam...Online siparişte verebiliyorsun bu arada, 2-3 günde elinde oluyor...

Bahsettiğiniz belki düğüm yeri olabilir, orası oldukça ağrı yapabiliyor ama yine de Dr.un bakması gerekir sanırım. İltihap tarzı akıntın yoksa bir problem yoktur sanırım...
Kayınvalideme aldırdım canım teşekkür ederim

Leslie de youtube da videoları var canım amerikalı fitness çı ama tempoli yürüyüş videoları var ve çok etkili hamile kalmadan yapıyordum çok inceltiyor tavsiye ederim

Bu Leslie nedir? Bende bakayım netten...Kilolarla benim de başım dertte :/ Havalar ısınmasın diye dua ediyorum çünkü baya takıntılıyım bu anlamda :110:

Pelinin çayını aldım, onu deneyeceğim yarın sabahtan itibaren, dışında yürüyüş bandı var ama kaç kere çıktım acaba :))
leslie diye bir antrenorun evde tempolu yürüyüş videoları var canım cokeglenceli sıkıcı değil 1 mil 2 mil 3 mil fitness seviyene göre birinden başlıyorsun, bu arada pelinin çayi nedir?

Kızlar böyle bir şey mümkün mü ya
Benim kız meme tutmayı unuttu 🙄

Memeyi tam kavrayamıyor, ucunu birazcık tutup cuk cuk sesler çıkararak emmeye çalışıyor ama meme tam ağzına girmediği için ememiyor

İki gündür bu şekilde ve bu nedenle göğüslerim tam boşalmıyor, sürekli dolu ve sert hissediyorum

Kardeşim emzik ve biberonu hiç verme bir süre dedi
Ben hastayken sürekli biberon verdiler
Acaba biberona alıştığı için mi meme tutmayı unuttu

Kızlar böyle bir şey mümkün mü ya
Benim kız meme tutmayı unuttu 🙄

Memeyi tam kavrayamıyor, ucunu birazcık tutup cuk cuk sesler çıkararak emmeye çalışıyor ama meme tam ağzına girmediği için ememiyor

İki gündür bu şekilde ve bu nedenle göğüslerim tam boşalmıyor, sürekli dolu ve sert hissediyorum

Kardeşim emzik ve biberonu hiç verme bir süre dedi
Ben hastayken sürekli biberon verdiler
Acaba biberona alıştığı için mi meme tutmayı unuttu
Biberona alışmış olabilir
Ama memen dolu ve sertse onu da tutmak istemezlermiş kuzum. Memelerini bi boşaltıp dene olmadı.

Biberona alışmış olabilir
Ama memen dolu ve sertse onu da tutmak istemezlermiş kuzum. Memelerini bi boşaltıp dene olmadı.

Dün sağdım ama yine tutamadı 🙄
Sanırım biberonu tuttuğu gibi memeyi tutmaya çalışıyor canım

Önceden memeyi çekerdim ağzında tutardı gelmezdi
Şimdi çekiyorum hemen geliyor, demek ki tam kavrayamıyor tutamıyor

İnşallah düzelir ya

Kızlar şimdi bu yazıyı okuyunca senin de şu dikişlerinden bıktık valla diceksiniz ama napim çok zor durumdayim;( bugün 35. Gun doğum yapalı. Ilk kez ayna ile baktım çünkü yaklaşık 4 _5 gündür hiç dikiş düşmedi bitti mi acaba diye. Baktım dikis falan yok ama benim canım çok yaniyo;( söylemesi ayıp çok afedersiniz o vajina giriş kısmının sağında küçük parmagin tırnağı büyüklüğünde bi şişlik var ama şişlik içerde dokununca ağrıyo. O iç dikiş mi oluyor, sadece orası agriyo onun yüzünden doğru dürüst oturamiyrm yuruyemiyrm, nedir o acaba;( dediğim gibi 4_5 gündür dikiş dusmuyo baktım dikiş de görünmüyo iç dikişler nasıl oluyor bile var mj;(
Canımmbenimde 38. Günüm o dediğn yer benimde azda olsa agrıyor. Biraz daha sabır geçer yakında, ya acaba iltihap mı kaptı sonradan geldi aklıma

Dün sağdım ama yine tutamadı 🙄
Sanırım biberonu tuttuğu gibi memeyi tutmaya çalışıyor canım

Önceden memeyi çekerdim ağzında tutardı gelmezdi
Şimdi çekiyorum hemen geliyor, demek ki tam kavrayamıyor tutamıyor

İnşallah düzelir ya
Kuzum ısrarla ver o zaman biberonun rahatlığına alışmış çünkü bildiği şeyi unutmaz kuzucuk emme içgüdüsü anne karnında başlar.🌹

X