2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar böyle bir şey mümkün mü ya
Benim kız meme tutmayı unuttu 🙄

Memeyi tam kavrayamıyor, ucunu birazcık tutup cuk cuk sesler çıkararak emmeye çalışıyor ama meme tam ağzına girmediği için ememiyor

İki gündür bu şekilde ve bu nedenle göğüslerim tam boşalmıyor, sürekli dolu ve sert hissediyorum

Kardeşim emzik ve biberonu hiç verme bir süre dedi
Ben hastayken sürekli biberon verdiler
Acaba biberona alıştığı için mi meme tutmayı unuttu
Bazen Umay da yapıyor öyle ama bir gün bilemedin iki gün sürüyor. Sen biberon verme bence bu süreçte :) ben öyle yapıyorum.

Kızlar böyle bir şey mümkün mü ya
Benim kız meme tutmayı unuttu 🙄

Memeyi tam kavrayamıyor, ucunu birazcık tutup cuk cuk sesler çıkararak emmeye çalışıyor ama meme tam ağzına girmediği için ememiyor

İki gündür bu şekilde ve bu nedenle göğüslerim tam boşalmıyor, sürekli dolu ve sert hissediyorum

Kardeşim emzik ve biberonu hiç verme bir süre dedi
Ben hastayken sürekli biberon verdiler
Acaba biberona alıştığı için mi meme tutmayı unuttu
Beste’ye de meme tutmadığı için biberon ve emzik vermiyorduk, birkaç gündür emzik vermeye başladım memeyi dediğin gibi tutmaya başladı ucunu çekmeye çalışıyor zorlandığı için ağlıyor bu sefer de. Alışmış olabilir o yüzden canım biberondan uzak tut bi süre.

Canımmbenimde 38. Günüm o dediğn yer benimde azda olsa agrıyor. Biraz daha sabır geçer yakında, ya acaba iltihap mı kaptı sonradan geldi aklıma
Canım seninde o kısımda öyle ufak bi sertlik var mı peki ama baktım dikiş yok, sertlik var ağrı var;(

Canım seninde o kısımda öyle ufak bi sertlik var mı peki ama baktım dikiş yok, sertlik var ağrı var;(
Evet orası sert canım dıştan kesitkleri yer hafifta ağrısı kaldı ama canımı acıtmıyor. Bende yarın bi bakayım dikişlere, görünüyor mu ayna ile bakıldıgında acaba hepsi düştü mü benimkiler:110:

Ya grubun bildirimleri gelmedi hiç. Ben de 2 gündür kimse yazmıyor sanıyor. Çok birikmiş anca bitti.

Kızlar gaz damlası ne kullanıyorsunuz..

Colinox kullanıyoruz şu an.
Kuzular birde emzirme önlüğü kullanan var mı? Çok sütüm yok ama artık çok sık çıkarız dışarı emzitirmek istediğimde kullanırım. Becerebilir miyim bilmiyorum ama.. kullanan varsa hngi markayı kullanıosunuz? Pratik mi?
Ben de düşünüyorum 3 ay yazlıkta olacam kesin k
Lazım olacak. Ama henüz almadım.
Benimkide Çok hareketli çok ses çıkartıyor uyurken ben uyuyamıyorum acaba uyandı mı diye kontrol etmek için bir bakıyorum ki yok uyuyor
Evet beni de sesi uyandırıyor. Özellikle sabaha karşı uyanmaya yakın çıkarıyor sesleri
Merhabalaar,
Dışardan sizi takip eden Nisan annesiyim. İkinci çocuğum. Benim bebenin atak haftası geldi, size de hatırlatayım dedim. Atak haftalarında bildiğiniz gibi bebeklerde huysuzluk, aşırı beslenme isteği vs oluyor. Paniğe kapılmayınız, aç mı bu çocuk demeyiniz :)
Teşekkürler canım bizim ki 42 günlük nerdeyse 1 haftadır doymak bilmiyor şoklardayım yani.
Günaydın kızlar❤

Bir şey sormak istiyorum, bu sütler illa ki özel poşetlerde mi saklanması gerekiyor?

Metal ya da camda donduramaz mıyım? Hafta sonu dışarı çıktığımızda malum havalar da sıcak hafta içinden az az biriktireyim diyorum ama süt poşetim yok bir alternatifi var mı merak ediyorum🤔
Arkadaşlar demiş zaten ama en sağlıklısı günlük vereceksen cam..ama uzun süreli de saklama poşeti. Üstüne sağdığın tarihi falan da yazıyorsun iyi oluyor
Bende isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim ’in paylaştığından aldım ama daha kullanmadım kuzum. Ebebekten mycey markası. Üzerime denedim de Beste’yle denemedim :)
Deneyince bizimle de paylaşır misin ona göre alalım
Kızlar Doğumdan sonra çok şiddetli kaşıntılarım ve kabartılar vardı, hep doktora gitmeyi ertelemiştim.
Dün gece çok kötü olunca sabah doktora gittim meğer anesteziye karşı duyarlılık oluşmuş o yüzdenmiş alerji.
İlaç veremedi emzirdiğim için. Krem verdi sadece. 3-4 ayı bulurmuş geçmesi :KK43:
Neler duyacağız ala ala çok çok geçmiş olsun. Demek ki her bünyede farklı etki yapıyor anestezi.
Cook üzgünüm hala kendime gelemedim. Doktora gitmiştik ishal sebepli 10 gün önce ve bana mamayı kes anne sütü ver dedi. Güç bela verdim. Sütüm de iyi, sağdıkca 50cc cıkıyor. Emmesi de iyi. Ama maalesef 170 gram almış 10 günde ve sebebi ishal. Cünkü boyu 6 cm uzamıs. Doktor sütün yetmese boyu da uzayamazdı dedi. Peki biz 10 gün önce ishal diye gidincr neden müdahale etmedin!! Neden mamayı kes düzelir dedin!! Sarılık da tekrar yükselmiş 8den 10a
Geçmiş olsun canım ya ishal tabii kilo kaybı yapar ama belki doktor anne sütü ile düzeleceğini düşündü ama yanıldı. Boy o kadar uzuyormuydu ya ? maşaAllah bebişine.
Kızlar yaklaşık 10 gündür oğlumun gözleri aşırı sulanıyor ve çapaklı göz kanallarında tıkanma oluyormuş bebeklerde. masaj yapıyorum, damla kullandım, bir tülbenti sıcak suya batırıp gözlerini siliyorum geçmedi :KK43: doktora mesaj attım başka bir damla önerdi aksama onu kullanacağım. Sizde de oldu mu böyle birşey?
Kızımda da çapaklanma oluyordu pamuğa çay koyup siliyordum masaj yapıyordum. Ama oğlan da yok bişi. Geçmiş olsun yusufa.
Kızlar şimdi bu yazıyı okuyunca senin de şu dikişlerinden bıktık valla diceksiniz ama napim çok zor durumdayim;( bugün 35. Gun doğum yapalı. Ilk kez ayna ile baktım çünkü yaklaşık 4 _5 gündür hiç dikiş düşmedi bitti mi acaba diye. Baktım dikis falan yok ama benim canım çok yaniyo;( söylemesi ayıp çok afedersiniz o vajina giriş kısmının sağında küçük parmagin tırnağı büyüklüğünde bi şişlik var ama şişlik içerde dokununca ağrıyo. O iç dikiş mi oluyor, sadece orası agriyo onun yüzünden doğru dürüst oturamiyrm yuruyemiyrm, nedir o acaba;( dediğim gibi 4_5 gündür dikiş dusmuyo baktım dikiş de görünmüyo iç dikişler nasıl oluyor bile var mj;(
Canım en son agdami doğum yaptığım gün yaptım. 35 gündür agdasizim ki zaten 5 fun öncesine kadar dikiş düşmeye devam ediodu. Jilet de vuramiyrm yani orası oylece 1 aydır kaldı bekliyor ya ben nasıl gidicem doktora allahim çok caresizim. Çok aciyo. Jilet vurup yaraya bisi yaparım snra bide allah korusun enfeksiyon olur;( av da zaten yapamam. Nasıl doktora 5 fun snra gidicem . Her şey kafamda soru işareti. Son güne kadar beklicem. Yara iyileşir ıns 40 a kadar dedim hep ama iyilesmedi;(
Canım TopukluPollyanna TopukluPollyanna demiş o eline gelen tam başlangıç yeri bende de öyle şişlik gibi. ama ben de hiç ağrıı yok nerdeyse 20 gündür rahatım.
Ben bugün ağda yaptım ve ağrımadı zorlanmadım dikişler iyi yapışmışi iyi kaynamış deri . ama yine de o derinin üstüne getirmemeye çalıştım ağdayı. Ben de özellikle geç güne aldım kontrolü 45. Gün gidecem. Sen de kırkın çıksın. Alabildiği. Kadar ağdanı yap bi an önce git ağrın varsa doktor hemen görsün
Çok uzun sürmüş canım ya :KK43: her an gözleri capaktan kapanıyor aylarca surMez inşallah. Az önce eşimle de takıştım.
Sağlıkçı bir akrabamız göz damlası söyledi onu kullandık geçmedi. Bugün doktora mesaj attım cuma günü size kontrol için geleceğiz ,çapaklanma ve sulanma var gözlerinde göz bölümü için ayrı randevu alayım mı dedim. Oda başka göz damlası önerdi. Eşimi aradım o da niye önce kullandığımız damla yi söylemedin diye bana çıkıştı beyfendi. Bugünlerde hep bebisle ilgili konularda çatışma halindeyiz
Faydası olmuyor diye demiştir belki canım. Bi de çocuklar deneme tahtası gibi. Biri olmazsa öbüri diye diye bi sürü şey alınıyor
Sarılık olanlar şekerli su ne ölcüde ve sıklıkta verdiniz?
İlk olduğunda günde 1 çk verdim
Kızlar bebeğim 3 haftalık 120 ml biberon veriyordum ama sanki bugün yetmiyor. 150ml çıkarsam çokmu acaba 🤔
Kuzum kaç saatte bir veriyorsun
Biberona alışmış olabilir
Ama memen dolu ve sertse onu da tutmak istemezlermiş kuzum. Memelerini bi boşaltıp dene olmadı.
Bak bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum

Bugün 18 günlük olduk 10 günlük gitmiştik doktora bayram sonrası gel dedi ama uzun değil mi sizce. Kız bazen çok uyuyor 15 dk emiyor en Fazla kilo almazsa diye korkuyorum

Kızlar bebeğim 3 haftalık 120 ml biberon veriyordum ama sanki bugün yetmiyor. 150ml çıkarsam çokmu acaba 🤔
120 ml bile çok değil mi cnm senın bebiş en fazla 50 ml içmesi lazım diye düşünüyorum,30 ml ile yenidoğam başlanır herhafta 10 ml artarak gidilir dıye biliyorum

Bugün 18 günlük olduk 10 günlük gitmiştik doktora bayram sonrası gel dedi ama uzun değil mi sizce. Kız bazen çok uyuyor 15 dk emiyor en Fazla kilo almazsa diye korkuyorum
Biz 16 günlükken gittik 1 ay sonra gelin dedi. O da bayrama denk geliyor bayram sonrasına kaldı bizimki de.
Kilo alımından bende endişeliyim tek meme emiyor ve 10 dakikayı geçmiyor çoğu zaman emmesi. Sağlık ocağına gidebilirsin kilo için, bizim çarşamba aşımız var tartmasını istiycem.

Sağlık ocağına götür bayramdan önce orada kilosuna bakarlar az almışsa ona göre yol izlersin canim

Ay ben de disari cikacaktim ama ne mumkun yine osurup aglama nobetleri var bizimkinin :KK43:

Ben dealayim olcu bari :/

Ben hic vermedim cnm.
Tekrar h
Ay ben de disari
Sağlık ocagına git ölctür ben cok pişmanım onları dinledim bekledim. Benimki de cok az emiyor gerisinde memede uyuyor ya da memeyi emzik gibi kullanıyor. Sonuc 10 günde 170 gram. Gerci bir de 10 gündür ishal benimki

Tekrar h

Sağlık ocagına git ölctür ben cok pişmanım onları dinledim bekledim. Benimki de cok az emiyor gerisinde memede uyuyor ya da memeyi emzik gibi kullanıyor. Sonuc 10 günde 170 gram. Gerci bir de 10 gündür ishal benimki
10 günde 170 gram da az diilki canm , her 10 günde 170 alsa ayda 510 eder ki aylık 500 e de ilk başlarda normal diyorlar. Ki senin bebis ishalmis toplar sonraki haftalarda

Gene Umay ve gene bir kaka vakası.öyle bir kaka fırlattıki her yerin b.k içinde kaldı.pijamamı üzerimden zor çıkardım:KK43:
Sleepy in alt açması var kocaman nerdeyse 1 e 1 ölçüsünde tavsiye ederim öyle anda hemen alt açmayı üstüne kapatıyorum. Sabah biz de zort sesine uyandık. Öyle bi yapmış ki sırtına kadar temizledik

Sleepy in alt açması var kocaman nerdeyse 1 e 1 ölçüsünde tavsiye ederim öyle anda hemen alt açmayı üstüne kapatıyorum. Sabah biz de zort sesine uyandık. Öyle bi yapmış ki sırtına kadar temizledik
Tamam canım alayım Dışarı çıktığımda. Çok sağol :))

3 saatte mi veriyosun canm, çok diil mi Ya da ben bilmiyor da olabilirim:KK66:

3 saatte bir evet canım. Doktorum 120ml normal diyor. En erken 2 saat en fazla 4 saat bekletmek lazımmış benimki tam ortada 3 saate bir alıyor.

120 ml bile çok değil mi cnm senın bebiş en fazla 50 ml içmesi lazım diye düşünüyorum,30 ml ile yenidoğam başlanır herhafta 10 ml artarak gidilir dıye biliyorum

Yok canım mama 10-10 artırılmaz. 30-30 artırılır. Zaten ölçekler 30ml ayarlı yani, 30-60-90-120-150 diye giderek artırılır.
Yeni doğduğunda 60ml alıyordu oğlum doktor normal dedi. İkinci haftasında 90 almaya başla üçüncü haftasında 120 şimdi 1 aylık olacak 150ml geçmesi lazım.

X