2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Aşkolsun biriniz de demiyor sizin kırkınız çıktı diye. Kocam demese yarın 40 lanacaktık. Ben sanıyorum ki yarın 40 ı dolduracağız meğersem bugün doldurmuşuz.
Ama ben önce evi kırkladım...:temizlik::temizlik: oh rahatladım mis gibi oldu p.tepsiye kadar temiz kalır inş.
Metoşum uyansın da kırklanacağız. Sonra size foto atarım inşaAllah.
Sanki 8 nisan da biri daha vardı doğum yapan kimdi ?
melankolimm melankolimm canım 8 nisandadoğum yapan ☺ ne dicez biz şimdi size 🤔
Uçtu uçtu metehanın kırkı uçtu mu dicez ☺
Sanırım bende bu yüzden sinirliyim. Çocukların tüm sorumluluğu bende gibi. Dediğim zaman yapıyor bişeyler ama yetmiyor. Sabaha kadar oyun oynayıp sonra çocuk ağlayınca kalkmayınva sinir geliyor :KK43: burnu tıkalı uyuyamıyor Umay. Kalksa burnunu açsa. Yada ben uyuyorum bi mama içirse. Sonuçta uyanık kendisi. Hadi yardım etmiyorsun bari etrafı dağıtma. Gece kalktım mutfakta lavabo kenarı bunun yiyip içip yıkamadıklarıyla dolu :KK43: salonda bilgisayarııyla oynamış masanın üstü darmadağın. Kılları dökülmüş yerlere. Ayyy yazarken gene sinir geldi. Birde misafir gelecekti :KK43:((( ben sinir olmamayımda kim sinir olsun :KK43:(

Eşimle alışverişe çıkmayı hiç sevmem 😅

Süt alerjisi mi çıktı :KK43:

Ben hamileyken çok kaşınırdım. Doktora git bence. Karaciğerle ilgili olabilir demişti bana doktorum.

Yakın olsak verirdim :) biz puseti pek kullanmıyoruz boşuna almışım bende 😅
Kırkım çıktı ama ben hala kendime gelemedim 😅
Eşime Kızdım Canım yazdım yukarda. Ya bak aklıma geldi. Kızın kreşinden 140 lira istediler. Yıl sonu gösterisi için kıyafet alınacakmış. Adam hiç umursamıyor. Nasıl olsa ben veriyorum die umrunda değil. Yani çocukların bu tarz ihtiyaçları hep benim sorumluluğumda. Ona anca ben dicem param yok sen ver diye anca öyle verir :KK43: neden hep ben düşünüyorum bunları. Beyfendi de sabaha kadar oyun oynasın.
Tecrübeyle sabit canım ben çıktım 😁
Aynen canım öyle görünüyor tam sınuçlar belli değil şimdilik tedbir amaçlıda olabilir

O Ocimum basilicum cnm bi arkadaş daha yazmış kurdeşen diye benimde aklıma geldi,komşum lohusalığın ilk günleri kurdeşen dökmüştü,bende bundan 3 sene önce filan kurdeşen döktüm hatta kullandığı losyonu bana vermişti çok iyi gelmişti,kurdeşenin belirtileri gündüz kulak kızarması ve mide bulantısı, akşamda kaşıntı ve döküntü, bol su iç demişti dr bana ve kafaya takma bunu demişti,bi gözlemle cnm kendini olmadı bi dra git geçmiş olsun
Annemde kurdeşen olabilir dedi. Bulantı, kulak kızarması filan yok canım. Sadece el kol ayak diz o civarda fena bir kaşıntı var şişip kabarıyor. Karnımda göğsümde sırtımda üst bacağımda vs hiç yok. Anlam veremedim. Kaşıntı geldiğinde foto çekeyim bir bak seninkine benziyormu. Çok teşekkür ederim ilgine kuzum

Yağın ismi pranarom canım eczaneden aldım direkt ama ben yurtdışındayım canım türkiyede varmı bilmiyorum 🤔.

Hipp’e transfer yapacağım ben ama 2 aylık olunca şimdilik ben gallia kullanıyorum türkiyede yok ama aptamil’e aynı diyebilirim 2 kutum var 900 gramlık bitsin sonra Hipp’e geçerim.

Bana doktor 2 gün dedi. Mama kullanan bebeklerde 2 gün sonra kaka yapmayınca göstermek lazım doktora. Benimki en son dün yaptı bekliyorum bakalım bugün yapacak mı.
Benim çocuk doktorumdan şüpheliyim ben zaten, 10 gün saçma gelmişti, bu gün iki oldu bizim. yarın takip edeyim bakalım kaka sorununu...

Yağ konusunu bende bir danışayım o zaman eczaneye, muhakkak kullanılan bir ürün vardır diye üşünüyorum canım.

Şu sancılı süreçlerimiz geçse de agucuk gugucuk yapmalar başlasa :)

9ay 9ay teşekkürler deneyimlerinizi aktardığınız için, masaj ve banyo seçeneklerini bende yapıyorum ama pek fayda etmiyor maalesef. Öyle böyle geçecek inşallah süreç...

Ohh sefan olsun. :halay:Dilediğin gibi davran kuzum.
Arada bende atarlanıyorum öyle..
Eşim bu lohusalık 40 gün değil mi senin depresyonun niye böyle uzun sürdü diyor.:confused:
Bir akraba abla vardı, çok zor oldu doğumu. Çocuk 10 yaşında. Hala kocasına sinirlendi mi çatır çatır doğurdum sana evlat verdim diye söylenir. :KK70:
[/QU

Valla ben azıcık atar yapsam annem hemen ne oldu sana diyor, niye bizi tersliyorsun diyor
Eşimin yanında böyle konuşunca o da başlıyor bizi maymun ettin diyor 🤦🏻‍♀️

Bunalıyorum ağlıyorum annem ağlayacak ne var çok şükür her imkanınız var diyor
Sanki ben imkanım yok diye ağlıyorum

Bugün de yine aynı tarz bir tartışma çıktı annem de bana küstü
Ya dedim siz mi beni idare edeceksiniz ben mi sizi idare edicem
Ağlıyorum ne var ağlayacak diyorsunuz
Kızıyorum ne oldu ki diyorsunuz
Size göre ağlayacak bir şey olmayabilir ama ben ağlıyorum işte dedim

Merak etmişsiniz kızlar. Teşekkür ederim 🙏🏼💛

Fazla vaktim yok ama doğrusu siteden biraz soğudum. Doğum yaptığımda buraya girdiğimde sıkıntımı yazdığımda bazı gereksizlerin gereksiz sohbeti canımı sıktı damdan düşer gibi son aylarında gruba girip sonrada çok bilmişlik taslayınca siteden uzak durmaya karar verdim çünkü kavga etmek istemiyorum. Lohusa kafasıyla kaldıramadım.

Sanırım bana diyorsun. Sana bir kere sütün vardır kendine güven yazmıştım. Benim gibi zorluk yaşayan birine cesaret vermek istemiştim. Bunun için kavga edeceksen senin vay haline. Ben iyi niyetle yüzüne söyledim sense arkamdan dedikodu yaparak, “gereksiz” “çok bilmiş” gibi isimler takarak kul hakkıma girdin. Allah ıslah etsin. Bana yazmadıysan bile düşününce tavrından çok rahatsız oldum. Burası senin özel sohbet odan değil. Gruba başında girmiş sonunda girmiş seni ilgilendirmez. Halka açık bir yere mesaj yazıyorsan cevap almayı da göze alacaksın. Ama ama inan ben de senin gibi insanların negatif enerjisini istemiyorum hayatımda. O yüzden girmeyeceğim bir daha.

Valla ben azıcık atar yapsam annem hemen ne oldu sana diyor, niye bizi tersliyorsun diyor
Eşimin yanında böyle konuşunca o da başlıyor bizi maymun ettin diyor 🤦🏻‍♀️

Bunalıyorum ağlıyorum annem ağlayacak ne var çok şükür her imkanınız var diyor
Sanki ben imkanım yok diye ağlıyorum

Bugün de yine aynı tarz bir tartışma çıktı annem de bana küstü
Ya dedim siz mi beni idare edeceksiniz ben mi sizi idare edicem
Ağlıyorum ne var ağlayacak diyorsunuz
Kızıyorum ne oldu ki diyorsunuz
Size göre ağlayacak bir şey olmayabilir ama ben ağlıyorum işte dedim
Bende öyleydim canım ilk 50 gün devam etti. Şimdi daha iyiyim.
Çok normal yaşadıkların hissettiklerin..
Zamanla daha sakinleşeceksin, söylenen şeylere kafanı takma.. yıpratma kendini.

Sanırım bana diyorsun. Sana bir kere sütün vardır kendine güven yazmıştım. Benim gibi zorluk yaşayan birine cesaret vermek istemiştim. Bunun için kavga edeceksen senin vay haline. Ben iyi niyetle yüzüne söyledim sense arkamdan dedikodu yaparak, “gereksiz” “çok bilmiş” gibi isimler takarak kul hakkıma girdin. Allah ıslah etsin. Bana yazmadıysan bile düşününce tavrından çok rahatsız oldum. Burası senin özel sohbet odan değil. Gruba başında girmiş sonunda girmiş seni ilgilendirmez. Halka açık bir yere mesaj yazıyorsan cevap almayı da göze alacaksın. Ama ama inan ben de senin gibi insanların negatif enerjisini istemiyorum hayatımda. O yüzden girmeyeceğim bir daha.

Kavga etmemek adına girmedim siteye zaten. Tavrın, konuşma tarzın ve evet çok bilmişliğin aşırı rahatsız ediciydi ki doğum yapalı 1 gün olmuştu ve burda 9 aydır takipleştiğimiz için girip derdimi anlatıp destek beklerken arkadaşlarımdan, mesajın beni aşırı üzmüş ve sinirlendirmişti. Ondan sonra mama konusunda ki tavırların vs vs.
Benim negatif enerjim yok çok şükür bugüne kadar burda hiç bir arkadaşımla kalbimizi kırmadık bile.
O yüzden dönüp kendine sor bence.

Mukuslu olarak tam böyle çok afedersin sümük gibi mi oluyor? Hayvansal gıdalar inek ürünü olmucak keçi olucak dedi canım etine birşey demedi ama 🤔ağzından lafı cımbızla aldık gerçi.

En güzelini sen yapıyon 😂 Allahtan alışveriş boyunca çocuk uyudu eşim beni acele ettirdi 😁 mağazayı aldın diyip duruyodu 😂😂

Tarağını pembe diye bildiğin masmavi almışım 😂 eve gelince fark ettim 😁
Eğimli derken canım tam olarak nasıl. Benim yatırma şeklim sağlı sollu yan yatırıyorum kusmalara karşı,o mu oluyor eğimli.
Canım bunu sonuçlar çıkana kadar dikkat et diye söylemiş olabilir. İdrarını veremedik kusmanın sebebini tam bilmiyoruz.

Erkeklerle alışveriş yapılmıyor asla 😅

Benim çocuk doktorumdan şüpheliyim ben zaten, 10 gün saçma gelmişti, bu gün iki oldu bizim. yarın takip edeyim bakalım kaka sorununu...

Yağ konusunu bende bir danışayım o zaman eczaneye, muhakkak kullanılan bir ürün vardır diye üşünüyorum canım.

Şu sancılı süreçlerimiz geçse de agucuk gugucuk yapmalar başlasa :)

9ay 9ay teşekkürler deneyimlerinizi aktardığınız için, masaj ve banyo seçeneklerini bende yapıyorum ama pek fayda etmiyor maalesef. Öyle böyle geçecek inşallah süreç...

Takip et canım. Bende bekliyorum hala yapmadı kakasını. Çok sancısı var kuzumun :KK43:

Mukuslu olarak tam böyle çok afedersin sümük gibi mi oluyor? Hayvansal gıdalar inek ürünü olmucak keçi olucak dedi canım etine birşey demedi ama 🤔ağzından lafı cımbızla aldık gerçi.

En güzelini sen yapıyon 😂 Allahtan alışveriş boyunca çocuk uyudu eşim beni acele ettirdi 😁 mağazayı aldın diyip duruyodu 😂😂

Tarağını pembe diye bildiğin masmavi almışım 😂 eve gelince fark ettim 😁
Eğimli derken canım tam olarak nasıl. Benim yatırma şeklim sağlı sollu yan yatırıyorum kusmalara karşı,o mu oluyor eğimli.
Canım bunu sonuçlar çıkana kadar dikkat et diye söylemiş olabilir. İdrarını veremedik kusmanın sebebini tam bilmiyoruz.
Ben yatağın altına yastık koydum kafası hafif yukarıda. Ama buradan reflü yastığı mı yatağı mıydı alanlar vardı arkadaşlardan bence kesinlikle kullanılmalı. Öyle birşey alabilirsin. Gündüz değil belki Ama gece beslenip direk yatınca haliyle hazmedemiyor ağzına gelebiliyor
Sağlı sollu ben de yatırıyorum canım doğru yapıyorsun.
melankolimm melankolimm canım 8 nisandadoğum yapan ☺ ne dicez biz şimdi size 🤔
Uçtu uçtu metehanın kırkı uçtu mu dicez ☺

Tecrübeyle sabit canım ben çıktım 😁
Aynen canım öyle görünüyor tam sınuçlar belli değil şimdilik tedbir amaçlıda olabilir
Uçurduk uçurduk darısı sizlere :KK76:

Kızlar Doğumdan sonra kaşınan var mı? :KK43:
Doğumdan 10 gün sonra çok şiddetli bir kaşıntı başladı. Hala devam ediyor. Kaşınan yer kabarıyor daha çok el ve ayaklarda.
Hep doktora gitmeye niyetleniyorum hep erteliyorum ya da Rüzgardan vakit olmuyor.
Ben varım canım bir kriz gibi anlık geliyor kollarım kafam, bacaklarım nereye vurduysa 5-10 dk kasiniyorum :KK43: bende tahlil mi yaptıream diyorum ama zamanım yok

Kızlar en son 10 gün önce bebeğimin sarılık dwğeri 8e düşmüştü ve doktor artık tehlike yok dedi. Ancak hala gözü ve teni sarı :KK43: ne zaman gecicek bu

Kızlar 19 mayıs gençlik ve spor bayramımız kutlu olsun. Inş Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, ülkesine faydalı, hayırlı , çalışkan nesiller yetiştirmek nasip olur cümlemize ...
Seninde kutlu olsun canım, amin inşallah.

Eşimde yarın görevli kutlamalarda, son bir aydır da yarin için çalışıyor. Kaldik evde bebisle tek iyi mi :KK51:

Ben yatağın altına yastık koydum kafası hafif yukarıda. Ama buradan reflü yastığı mı yatağı mıydı alanlar vardı arkadaşlardan bence kesinlikle kullanılmalı. Öyle birşey alabilirsin. Gündüz değil belki Ama gece beslenip direk yatınca haliyle hazmedemiyor ağzına gelebiliyor
Sağlı sollu ben de yatırıyorum canım doğru yapıyorsun.

Uçurduk uçurduk darısı sizlere :KK76:
Siz bir tane uçurana kadar biz ikinci kırkımizi da uçurduk canım :halay:

X