2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bebeklerinizin göz rengi değişmeye başladı mı? Benimki koyulaştı. Açık maviydi şu an lacivert gibi.

Kızlar Doğumdan sonra kaşınan var mı? :KK43:
Doğumdan 10 gün sonra çok şiddetli bir kaşıntı başladı. Hala devam ediyor. Kaşınan yer kabarıyor daha çok el ve ayaklarda.
Hep doktora gitmeye niyetleniyorum hep erteliyorum ya da Rüzgardan vakit olmuyor.
Canim gecmis olsun. Bende de hic kasinti olmadi. Gebelikte veya dogumdan sonra kurdesen olanlar olabiliyor. Bence doktora git, aile hekimine bile gitsen olur, kurdesense alerji ilaci verir, onemli bisise enazindan uzmana gorun der.

Aynen ya ayaklı tulum aldığıma çok pişman oldum.birde benim kayınvalidem küçük alma büyük al kıyafetleri demişti çok cabuk gelişiyorlar ddi ben de eski kadınlar öyle büyük alırmış seneyede giysin diye o yüzden öyle söylüyor diyip dinlemedim üzerinde emanet gibi durmasım diye hep 0-3 ay aldım çoğunu giyemedi bile

Ozman bende öyle yapayım 6-9 ay alayım.bayram kıyafeti olarak 3-6 olur ama değil mi bayramda 53 günlük olacağız
Bayrama 3-6 al canım ama diğer yazlıkları 6-9 al. Biranda kilo alıyorlar ve olmuyor. Çoğu kıyafeti elimde kaldı sadece 1 kez giydirebildim.

Merhabalar,

Uzun zamandır firardım :/ Herkes iyi umarım, bebişler de :nazar:
Biz 1 ay 1 haftalık olduk, son 1 haftadır gaz problemi yaşıyoruz.
Humananın kimyonlu rezenesini hem ben içiyorum hem Alin'e içiriyorum, dışında bir de gz damlamız var. Ama pek faydası yok gibi :/
Sizler de durumlar nasıl? Umarım bu anlamda her şey yolundadır :nazar:

Merhabalar,

Humananın kimyonlu rezenesini hem ben içiyorum hem Alin'e içiriyorum, dışında bir de gz damlamız var. Ama pek faydası yok gibi :/

Merhaba canım.
Bizim de gaz problemiz var. Bende gaz damlası kullanıyorum birde özel bir otlu yağ ile karnına masaj yapıyorum.
Emziriyor musun ?
Ben emzirmiyorum mamamızı değiştirdim doktor tavsiye ile daha katı ve sindirimi kolay olan lifli bir mamaya geçtik.
Gaz çok zor canım :KK43:.
Rabbim yardımcımız olsun 🙏🏼

Aşkolsun biriniz de demiyor sizin kırkınız çıktı diye. Kocam demese yarın 40 lanacaktık. Ben sanıyorum ki yarın 40 ı dolduracağız meğersem bugün doldurmuşuz.
Ama ben önce evi kırkladım...:temizlik::temizlik: oh rahatladım mis gibi oldu p.tepsiye kadar temiz kalır inş.
Metoşum uyansın da kırklanacağız. Sonra size foto atarım inşaAllah.
Sanki 8 nisan da biri daha vardı doğum yapan kimdi ?

Ben de 8 nisanda doğum yapmıştım . Bugün 40 mız çıktı bizimde 🌸

Merak etmişsiniz kızlar. Teşekkür ederim 🙏🏼💛

Fazla vaktim yok ama doğrusu siteden biraz soğudum. Doğum yaptığımda buraya girdiğimde sıkıntımı yazdığımda bazı gereksizlerin gereksiz sohbeti canımı sıktı damdan düşer gibi son aylarında gruba girip sonrada çok bilmişlik taslayınca siteden uzak durmaya karar verdim çünkü kavga etmek istemiyorum. Lohusa kafasıyla kaldıramadım.

Anladım ben canım ama boşver bizler buradayız ihmal etme bizi :110:
Bu arada arkadaşlar bana inek sütü,içerisinde inek sütü içeren gıdalar ve paket gıdalar yasaklandı
Her seferinde mi kusuyordu? Şuan bebeklerin kusması normal bence ama çok sık ve şiddetliyse bilemiyorum bir de canım belki yediğin başka bir şeyden de olmuş olabilir
Aşkolsun biriniz de demiyor sizin kırkınız çıktı diye. Kocam demese yarın 40 lanacaktık. Ben sanıyorum ki yarın 40 ı dolduracağız meğersem bugün doldurmuşuz.
Ama ben önce evi kırkladım...:temizlik::temizlik: oh rahatladım mis gibi oldu p.tepsiye kadar temiz kalır inş.
Metoşum uyansın da kırklanacağız. Sonra size foto atarım inşaAllah.
Sanki 8 nisan da biri daha vardı doğum yapan kimdi ?
Hayırlı olsun canım ☺️

Anladım ben canım ama boşver bizler buradayız ihmal etme bizi :110:

Her seferinde mi kusuyordu? Şuan bebeklerin kusması normal bence ama çok sık ve şiddetliyse bilemiyorum bir de canım belki yediğin başka bir şeyden de olmuş olabilir

Hayırlı olsun canım ☺

Yok yok ihmal etmem artık, aşırı özlemişim burdaki sohbeti, sizleri😍❤️. Geri döndüm 💪🏼

Merhaba canım.
Bizim de gaz problemiz var. Bende gaz damlası kullanıyorum birde özel bir otlu yağ ile karnına masaj yapıyorum.
Emziriyor musun ?
Ben emzirmiyorum mamamızı değiştirdim doktor tavsiye ile daha katı ve sindirimi kolay olan lifli bir mamaya geçtik.
Gaz çok zor canım :KK43:.
Rabbim yardımcımız olsun 🙏🏼
Hem sağıyorum hem mama veriyorum. Mama sonrası tavan yaptık zaten açıkçası, Aptamil' den Hipp'e mi transfer olsam napsam acaba...
Oğlum kolikti zamanında, şimdi Alin'de sanırım o yolda gidiyor :/ Bir de iki gündür kakasını da yapmıyor, dr 10 güne kadar normal dedi de, bana normal gelmiyor tabii ://

Otlu yağın ismi ya da karışım ise tarifi var mı? Biraz da olsa işe yarıyor mu canım?

40 lanmak nedir canm, hiç duymadım n asil oluyor?
Annenin lohusalığının bitmesi demek ya kanamanın bitmesi. Artık rahatça takılabilir. Banyo yapar abdest alırız dua okuruz 40 tas su dökeriz. Aynısını bebeğe de yaparız.
Annemde bana her seferinde diyor kırkını unutma şöyle böyle kırkını çıkart falan diye 😂
40 fincan su dökmek lazım gibi birşey demişti siz nasıl yaptınız, yapacaksınız😂
Bide 40. Gün 4 gün sonrası o gün mü oluyor öbür gün mü?
Kuzum dolduğu gün yani ilk günü sayma doğduğu gün sıfır ertesi gün 1.gün
Hamileyken birkaç gün oldu canım ama normal kuruluktan ve çatlaklardan olan birşeydi o.
Bunda ise fena bir kaşıntı var, kaşıdığım yerde kabartı şişlik oluşuyor. Daha çok el parmaklarımda ve ayaklarımda var.
Nemlendirici sürüyorum sık sık

Yüzümde olmadı hiç
Nemlendirici kullan kuzum çok kaşıma iz kalmasın
Anladım canım sen bi an önce tahlil yaptır da ihmal etme
Kızlar bende yazlık kıyafetler alacağım oğluma ama mağaza mağaza gezemem benim oğlum sürekli emen bir bebek.bende internet sitelerinden alayım diyorum.mesela civil den kıyafet alan oldumu.üzerinde yazan ay tutuyor mu? 3-6 ay alsam olur mu ki evde olan 3-6 ay yazan bazı kıyafetler şimdi bile oluyor her gün saydırıyorum bu kıyafetleri üretip yanlışmı basıyorlar etiketlerini diye.
Aynen ben de sövüyorum... Mini city diye bir yer kardeşim ankaradan body almış 6 ay yazan body çıt çıtı kavuşmadı yaa. Tulumları bir kez giydirdim hiç giydiremediğim var.
9 ay yazan tayt dün olmadı yavrunun beline iz çıkmış hemen çıkardım. Şu an 6-9 ay giyiyor. Lcw dem alışveriş yaptım bodyler 3-6 ay şu an tam. Ama ben 6-9 aldım yaz için mümkün değil küçük olmaz hele de her ay 1 kg alırsa çok zor
Bebeklerinizin göz rengi değişmeye başladı mı? Benimki koyulaştı. Açık maviydi şu an lacivert gibi.

Bizim ki de lacivert
Ben de 8 nisanda doğum yapmıştım . Bugün 40 mız çıktı bizimde 🌸
Ay ne güze aynı günüz senle. Hayırlı olsun kırkınız

Annenin lohusalığının bitmesi demek ya kanamanın bitmesi. Artık rahatça takılabilir. Banyo yapar abdest alırız dua okuruz 40 tas su dökeriz. Aynısını bebeğe de yaparız.

Aynen ben de sövüyorum... Mini city diye bir yer kardeşim ankaradan body almış 6 ay yazan body çıt çıtı kavuşmadı yaa. Tulumları bir kez giydirdim hiç giydiremediğim var.
9 ay yazan tayt dün olmadı yavrunun beline iz çıkmış hemen çıkardım. Şu an 6-9 ay giyiyor. Lcw dem alışveriş yaptım bodyler 3-6 ay şu an tam. Ama ben 6-9 aldım yaz için mümkün değil küçük olmaz hele de her ay 1 kg alırsa çok zor

Bizim ki de lacivert

Sağol kuzum o zaman doğru hesabım 🧡

Bizim ki de lacivert

Anladım canm. 40 i çıkmasını biliyrm da 40 tas su dökme falan ilk kez duyuyorum:KK66: öğrenmiş oldum:KK66:

Hem sağıyorum hem mama veriyorum. Mama sonrası tavan yaptık zaten açıkçası, Aptamil' den Hipp'e mi transfer olsam napsam acaba...
Oğlum kolikti zamanında, şimdi Alin'de sanırım o yolda gidiyor :/ Bir de iki gündür kakasını da yapmıyor, dr 10 güne kadar normal dedi de, bana normal gelmiyor tabii ://

Otlu yağın ismi ya da karışım ise tarifi var mı? Biraz da olsa işe yarıyor mu canım?

Yağın ismi pranarom canım eczaneden aldım direkt ama ben yurtdışındayım canım türkiyede varmı bilmiyorum 🤔.

Hipp’e transfer yapacağım ben ama 2 aylık olunca şimdilik ben gallia kullanıyorum türkiyede yok ama aptamil’e aynı diyebilirim 2 kutum var 900 gramlık bitsin sonra Hipp’e geçerim.

Bana doktor 2 gün dedi. Mama kullanan bebeklerde 2 gün sonra kaka yapmayınca göstermek lazım doktora. Benimki en son dün yaptı bekliyorum bakalım bugün yapacak mı.

Merhabalar,

Çok şiddetli olmamakla beraber bizde de gaz var. Gün içinde karnını karnıma yaslayıp uyutuyorum. Sıcaktan bağırsakları yumuşuyor. Uyanınca bacaklarını karnına iterek gazını çıkarmasına yardım ediyorum. Bir de I LOVE YOU masajı var. Netten bakabilirsin. Çok etki etti. Özellikle ince bağırsaktaki gazı hemen çıkarıyor. Çok gazı varsa altını açıyorum bacaklarını itip biraz bekliyorum. Kaka yaparsa rahatlıyor. Bir de yarım banyo yaptırıyorum. Göğüs kafesinden aşağıya 38.5-39 derece arası su döküyorum.
Yinede bazen gaz yüzünden ağlıyor ve gündüz uykuları çok kısa.

O Ocimum basilicum cnm bi arkadaş daha yazmış kurdeşen diye benimde aklıma geldi,komşum lohusalığın ilk günleri kurdeşen dökmüştü,bende bundan 3 sene önce filan kurdeşen döktüm hatta kullandığı losyonu bana vermişti çok iyi gelmişti,kurdeşenin belirtileri gündüz kulak kızarması ve mide bulantısı, akşamda kaşıntı ve döküntü, bol su iç demişti dr bana ve kafaya takma bunu demişti,bi gözlemle cnm kendini olmadı bi dra git geçmiş olsun

Geçmiş olsun cnm,gıda alerjisinde kaka mukuslu oluyo hatta ilerlerse kanlı bile olabiliyo,bütün hayvansal gıdaları yemıyceksın ,kuzu eti yapmıyomuş bi tek sanırım yanlış hatırlamıyorsam,kuzenımın oğlunda da vardı
Mukuslu olarak tam böyle çok afedersin sümük gibi mi oluyor? Hayvansal gıdalar inek ürünü olmucak keçi olucak dedi canım etine birşey demedi ama 🤔ağzından lafı cımbızla aldık gerçi.
Sanırım doğum kanaması canım çünkü sancım yok 🤔

Öyle gerçekten kuzum aile olduk sürekli aklım sizdeydi ne yapıyorlar nasıllar diye düşünüyordum 🙏🏼

Evet fevri davranmak hiç iyi değil bunu diyen sen misin :KK70: :KK70: Sanırım o rahat günler çok geride kaldı 🙄😬😅

Ben yine internetten aldım vallahi yazlıkları en kolayı bebekler kendimi mağazalarda alışveriş yaparken göremiyorum 😅😅😬😬
En güzelini sen yapıyon 😂 Allahtan alışveriş boyunca çocuk uyudu eşim beni acele ettirdi 😁 mağazayı aldın diyip duruyodu 😂😂
Olur arada öyle şeyler...içine atma yeter ki söyle. Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruz. Yine en iyi biz anlıyoruz birbirimizi.
.uzakta kalma; eren kuzusundan mahrum etme bizi :KK200:

Çok sağol canım ben de alayım çünkü yola çıkacağız. Ama bu tarz şeylerde önce eşimi ikna etmeliyim bazen gereksiz buluyor böyle şeyleri.

Tabii 40 ın çıktı rahatsın :halay:
Dermişim...
Kim demiş lohusalık 40 gün diye.
Biz ne zaman bitti dersek o zaman biter :KK76::KK76:

İyi yapmışsın rahatlamışsındır.

Niye sinirlendin canım.

Sen gezip görmüşsün iyi diyorsan ok. Eşref saatinde kocamı ikna edeyim. :KK48:

Ne aldın peki :KK48:

Ama sen eğimli falan yatırıyordun değil mi canım. Ama bu tahmini test yapmadan nasıl direk diyet verdi ki
Tarağını pembe diye bildiğin masmavi almışım 😂 eve gelince fark ettim 😁
Eğimli derken canım tam olarak nasıl. Benim yatırma şeklim sağlı sollu yan yatırıyorum kusmalara karşı,o mu oluyor eğimli.
Canım bunu sonuçlar çıkana kadar dikkat et diye söylemiş olabilir. İdrarını veremedik kusmanın sebebini tam bilmiyoruz.

X