2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
aynen bende ne yesem ne icsem diye şaşırdım. Ama bakıyorum bazi anneler hic birsey yapmiyor göğsü dolup taşıyor ,biz ne yesek sasiriyoruz damla damla geliyor. Artik yapacak birşeyim kalmadi diye düşünüyorum. Geldigi kadar . olmayinca da olmuyor heralde.
Siz elinizden geleni yapıyorsunuz kızlar. Olduğu kadar ne yapalım. Ben de mama veriyorum çok olmasa da. Böyle şeyleri dert etmeyin. Rabbim başka dert vermesin sağlıklı olsunlar karınları doysun yeter. Ve tabii ki sizin olmanız kuzulara en güzel şey anne sevgisi

O zaman bize doktorumuz 2 doz yeterli demişti. Şimdi ne olur bilemem tabii.. Ben önce sağlık ocağına soracağım. Menenjit i duymadım ama canım o ne oluyordu tam olarak?

Canım valla öyle haklısınız. allah başka dert vermesin. Hiç emmiyor değil diye kendimi teselli ediyorum. Sağlık olsun.
Ben memeye gectim de cocuk doyuyor mu bilmem:)) uzuun süre emiyor eğer uykusu yoksa. Sanırım az az geliyor. Pompa ile sağınca 50cc filan doluyordu
Doyuyordur cnm doymazsa çok huysuzlanır anlarsın ztn.

Canım sağdıkça sütün artar. Her 3 saatte 1 10 dakika mutlaka sağ. Kayısı kompostosu, sabah akşam birer demet dereotu, süt çayı iç. Normal Doğum muydu seninki? Emzirmeye kaçınca saat başladın?
Canım sezeryan odaya çıkar çıkmaz başladım. Üç gün her saat başı emzirdim ki oğlumun emme refleksi çok iyi ama 3. Gün acile gittik sarılıktan. O gün sodyuma fln bakıldı. Kilosuna bakıldı ztn çok aç kaldığı anlaşıldı. Öylelikle başladık mamaya. Keşke fırsatım olsa da sağsam cnm üç saatte bir . Bizim döngü şu şekilde emiyor sonra mama veriyoeum sonra yine göğüste uyuyor. Hadi yerine yatır bezleri kaldır mamayı yıka derken hop bizim ki yine uyanıyor. Evde tekimx tek olmadığım zaman da çok huzurlu bir bebek değil. Kim olsa yanımda çok ağlayınca yine bana dönüyor çocuk. O yüzden sağabildiğim zaman kendimi karda sayıyorum.

Canım valla öyle haklısınız. allah başka dert vermesin. Hiç emmiyor değil diye kendimi teselli ediyorum. Sağlık olsun.

Canım sezeryan odaya çıkar çıkmaz başladım. Üç gün her saat başı emzirdim ki oğlumun emme refleksi çok iyi ama 3. Gün acile gittik sarılıktan. O gün sodyuma fln bakıldı. Kilosuna bakıldı ztn çok aç kaldığı anlaşıldı. Öylelikle başladık mamaya. Keşke fırsatım olsa da sağsam cnm üç saatte bir . Bizim döngü şu şekilde emiyor sonra mama veriyoeum sonra yine göğüste uyuyor. Hadi yerine yatır bezleri kaldır mamayı yıka derken hop bizim ki yine uyanıyor. Evde tekimx tek olmadığım zaman da çok huzurlu bir bebek değil. Kim olsa yanımda çok ağlayınca yine bana dönüyor çocuk. O yüzden sağabildiğim zaman kendimi karda sayıyorum.
gece sağabilirsin belki canım

Ya al bendende o kadar. 40 ım çıktı. Bir gün temiz kaldım ertesi gün adet gördüm ama oda bir gün geldi ikinci gün gitti 3. Gün lekeli geldi. Dün gelmedi ama akşam adet ağrısı gibi karnım ağrıdı. Bu sabahta aynı ağrı var. Anlamadım:KK43:
aynen
annem buna özür kanı denir bu adet dğeil dedi. bir daha olmaz dedi. ama bildiğin adet gibi sinirlilik, yorgunluk ve karın ağrısı var. ama kan taze kan gibi pıhtı yok.

Kızlar BellaCiao BellaCiao çarşamba gününden beri girmiyor, merak ettim. Niye ki interneti filan mı bitti acaba.
Bende farkettim ama hiç fırsat bulamadığından yakınıyordu. O yüzden diye tahmin ettim.
Sen benden çok yaşa. Şimdi aklıma geldi bella yok bi sorayım diye girdim SEM sormuşsun

Merak etmişsiniz kızlar. Teşekkür ederim 🙏🏼💛

Fazla vaktim yok ama doğrusu siteden biraz soğudum. Doğum yaptığımda buraya girdiğimde sıkıntımı yazdığımda bazı gereksizlerin gereksiz sohbeti canımı sıktı damdan düşer gibi son aylarında gruba girip sonrada çok bilmişlik taslayınca siteden uzak durmaya karar verdim çünkü kavga etmek istemiyorum. Lohusa kafasıyla kaldıramadım.

Fazla vaktim yok ama doğrusu siteden biraz soğudum. Doğum yaptığımda buraya girdiğimde sıkıntımı yazdığımda bazı gereksizlerin gereksiz sohbeti canımı sıktı damdan düşer gibi son aylarında gruba girip sonrada çok bilmişlik taslayınca siteden uzak durmaya karar verdim çünkü kavga etmek istemiyorum. Lohusa kafasıyla kaldıramadım.
Anladım canım :KK43: haklı olabilirsin.
Sen yine de soğuma bizden, gel.. Çok alıştık birbirimize. ❤
Herkes farklı bir kafada işte.. Herkes kendine göre bir yol tutturmuş gidiyor. Sen kimseyi kafaya takma, iyi olanı al kötü olanı alma,
o bilmişlik taslayanları da görmezden gel. Kimse kimseye birşey öğretemez empoze de edemez, sadece fikir verebilir.
Ben kendi adıma yanlış birşeyler yazdıysam kusura bakma.

bel. Bu ara geceleri 2 kez kalkmaya başladı. Göğsüm dolu kalkıyorum sabah.
Acaba gece sağsam mı bilemedim.
Bir kez sağdım göğsümü bugüne kadar.
Kararsız kaldım. Sence canım?

Anladım canım :KK43: haklı olabilirsin.
Sen yine de soğuma bizden, gel.. Çok alıştık birbirimize. ❤
Herkes farklı bir kafada işte.. Herkes kendine göre bir yol tutturmuş gidiyor. Sen kimseyi kafaya takma, iyi olanı al kötü olanı alma,
o bilmişlik taslayanları da görmezden gel. Kimse kimseye birşey öğretemez empoze de edemez, sadece fikir verebilir.
Ben kendi adıma yanlış birşeyler yazdıysam kusura bakma.

Yok canım sen yada diğerleri değil dediğim gibi son haftalar damdan düşer gibi siteye düşenler. Yoksa biz aylardır birbirimize destek oluyoruz 🙏🏼

Çokda özlemişim sizleri ❤️ Daha sık gireceğim. Haklısın herkes kendi kafasında takmamak en iyisi. 💜

Yine 2 dakika uyuyor bacaklarım da hal kalmadı. Adet sancısıyla da hiç iyi gitmiyor bu durum :KK43:

Son düzenleme:

Eklentiler

• 866403EC-3DF6-45E5-B1A9-FBA64600E02F.png
    866403EC-3DF6-45E5-B1A9-FBA64600E02F.png
    221,9 KB · Görüntüleme: 26
Hangi marka canım ? Ebebekte buldum bi tane sevi bebenin ama yorumlarda kullanışlı olmadığını söyleyenler olmuş 🤔
Sevi bebenin Canım, ben çok kullanmıyorum ama bence güzel. O olmasa çocuk oturur pozisyonda dururdu. Büyük kızımda yastıkla destek yapmıştık. Şimdi Bunları görünce aldık gayet iyi oldu.
aynen
annem buna özür kanı denir bu adet dğeil dedi. bir daha olmaz dedi. ama bildiğin adet gibi sinirlilik, yorgunluk ve karın ağrısı var. ama kan taze kan gibi pıhtı yok.

Ne özürüymüş kız 😅
Aynen sinir, yorgunluk karın ağrısı var bende de :/

Canım demin uzun yazamadım
Yalnızken çok zor tabii haklısın sağma yapamazsın Allah kolaylık versin
Emzirdikçe de artar, hem en doğalı.
Benim de sezeryan. Ameliyattan sonra biraz geç başlanıyor o da etkiliyor ama sen başlamışsın

Son düzenleme:
Sevi bebenin Canım, ben çok kullanmıyorum ama bence güzel. O olmasa çocuk oturur pozisyonda dururdu. Büyük kızımda yastıkla destek yapmıştık. Şimdi Bunları görünce aldık gayet iyi oldu.

Ne özürüymüş kız 😅
Aynen sinir, yorgunluk karın ağrısı var bende de :/
Baktım şimdi betten bilimsel bir şey değilmiş 40 günü geçen lohusa kanamasına deniyormuş gusül gerektirmiyormuş falan
Ama bu adet bilmez miyiz eski dost 👯‍♂️

🙄
Çok konuşan biri olarak üzerime alınmalı mıyım

melekci melekci O Ocimum basilicum kızlar ne kadar çok kolik bebek var. Kimlerin bebeği kolik? Hep aynı saatlerde mi olması gerek kolik olması için.
Cnm valla bende bilmiyordum Kolik nedir baktım karnı tok gazıda yok sanki etini koparmıs gibi aglıyor. Doktora sormadım. 1 haftadır aksam 10 dan gece 3 e kadar aglıyor gundız uyuyor ama gercı bızımkımı oyle anlamadım kızımda bıyle durum yasamadım aniden aglaması cok var.. N eyaoacagımı sasırdım birde dıkısım yine acılmıs bir turlu kurumadı gitti. Krem vermıstı gectı diye kullanmadım. Niye boyle olıyor anlamadım daha gecen hafta gittim kontrole .. Cnm sıkıldı onada

X